Nautila

Nautila

• 20.3.2011  22:16
    Nikdykde (TV seriál) (1996)

Tohle je i na televizní/kamarádské zpracování hodně špatné. Knížka byla skvělá, ale tohle (stejně jako komiks) je nepovedené, byť to bylo první. Atmosféra, herci, kamera...bad, bad, bad. BBC, taky jsi do toho mohla vrazit víc.

• 20.3.2011  21:49
    Absurdistán (2006)

S tímhle eugenickým námětem by se dalo skvěle pracovat, byla by to dobrá komedie se zajímavým základem, ale pánové to tady zase utopili ve vyčpělých vtipech, fekálním humoru a trapnosti. Zajímavé je to, že se film vlastně vysmívá a trká do sých vlastních diváků, do cílové skupiny s tímhle druhem humoru. Otázkou je, zda to pochopí. Ale to je tak všechno.

• 4.3.2011  08:30
    Lovec trolů (2010)

Jé, já mám ty seveřany tak ráda! Sarkasmus ztuhlý mrazem, a pocit: celé to dělám pro radost, protože nás to zkrátka baví. A je to z toho cítit, i když je to filmařsky řádná blbost. Na pomezí 3* a 4*.

• 27.2.2011  12:33
    Nesvatbov (2010)

Rozpačité tři *, spíše dvě. Směšné, ale v tom špatném smyslu slova. Starosta to myslí dobře, ale dělá to hodně špatně a v dokumentu dopadá jak karikaturní postavička, občané snad o seznámení ani nestojí, spíš je jim starostova idea pěkně otravná a sem-tam otázky dokumentaristy jsou jako otázky žačky prvního stupně ZŠ, dělající svůj referátek. Závěr mi také připomněl Hoří, má panenko říznutý Troškou. Karikaturní fraška, velmi špatná.

• 27.2.2011  12:19

Film zachycuje šest let Vladovy vlády, od usednutí na trůn až po jeho uvěznění, které je jen v epilogu. Bohužel, celé to šestileté období je vyvedené velmi nezáživně a suše. O dětství v tureckém zajetí, o tom, jak se Vladův bratr dostal do služeb Turka, o tom není ani zmínka. A rovněž Vladovu konci by prospělo nacpat ho přímo do filmu, než ho jen krátce na konci zmínit. Stačilo by jen zkrátit tu povětšinu času nudnou blamáž středu. Takhle to člověku znalému událostí nic neřekne a tomu neznalému to udělá pořádný, z kontextu vytržený, nepořádek v hlavě.

• 27.2.2011  12:09

Připadá mi, že Emmerich je řádný vtipálek. Jinak nevím, kdo by byl schopen s vážným úmyslem natočit něco takového. Bohužel i jako vtip to selhává.

• 24.2.2011  16:17

Čistá esence něžnosti a magičnosti, přírodní a až děsivá nevinnost, hudba proplouvá stojícím vzduchem a já jsem lapena, okouzlena a ztracena. Jen škoda té nedokončené reality.

• 23.2.2011  01:53

Silná, hrůzná, syrová, krutá a krásná výpověď. K zešílení nesnesitelná. A pravdivá. Proč to děláme...? Znova a znova....mlčte...

• 13.2.2011  20:14
    Nestyda (2008)

Proč? Křeč, prvoplánovitost, prázdnota, ztráta času a Viewegh. Mor na dnešní české filmy.

• 29.1.2011  21:41
    Nebe, Peklo (2009)

O BDSM to vůbec není a vůbec to nevadí. Je to jen o lidech, vedle kterých můžeme sedět třeba na obědě, o tom, co je k tomu zvláštnímu způsobu odreagování vedlo, pudy a podvědomí už v dětství a celé je to tady věcí tak naprosto normální a přirozenou. Jeden si jde večer zahrát člobrdo, druhý jde do Hellu zavěsit se na háky. No a co, je to normální.

• 29.1.2011  20:40

Tak asi něco mezi tímto: O zlomek slabší než Stalker, o malinko lepší než Vlákna a o hoodně silnější než první Den poté. To k těm lepším postapo filmům. Jinak v tom dusném tichu a prázdnu jsou slova zbytečná, zůstává jen prach a hučení v uších. A možná kapka naděje...

• 29.1.2011  20:28
    Legenda (1985)

Krásná pohádka jak pro děti, tak pro dospělé a možná, že dokonce víc pro ty dospělé. Tu kýčovitost některých scén a neuvěřitelně otravných skřítků totiž v pohodně převálcuje silná a pochopená symbolika, kterou se to ve filmu jen hemží.(Anebo tak taky možná vidím něco, co tam zas není. Ale to nevadí.) Jo, a Tim Curry:)

• 29.1.2011  20:20

Hm...tak jedna * za to, že je tam hodně Hooka...i když není kudrnatej, jak by měl. A druhá * za ...hm...já něco vymyslím...ale za "vtipnost" fakt ne.

• 25.1.2011  12:41

Křeč. Křeč taková, že můj mozek se z toho válí úpíc bolestí na podlaze.

• 25.1.2011  12:28
    Oněgin (1999)

Ach ano, krása! Předlohu jsem (zatím) nečetla, takže nemusím nadávat, jak se to nepodařilo vystihnout, a byť mi tyhle klasické příběhy o nešťastné lásce nic neříkají, a jediné, co by mě na nic mohlo zajímat, jsou všechny ty cylindry, vázanky a pláště, tak tohle mě dostalo. Úžasné obrazy, romantická imprese v plné síle, nádherně, ale opravdu nádherně zvolená hudba (hned sháním soundtrack), oči Fiennese versus oči Tyler na ledě, kostými.....nu, a nebýt kolem mě v tu chvíli lidé, na konci pláču.

• 25.1.2011  12:19
    Den poté (TV film) (1983)

Ne tak děsivé jako Threads, daleko víc američtější (no, z jasného důvodu, že), přesto stále dobré. Ovšem právě kvůli Vláknům musím tomuto dát pouhý průměr-tady je totiž oproti nim příliš balastu-rodinné scénky, křesání slz a hrůzy skrz jednoduché a plytké prostředky a příliš okaté scény. V tomhle mi daleko více seděl chladný, popisný a rezervovaný styl Vláken. Porovnání se člověk prostě neubrání.

• 23.1.2011  21:05
    Next (2007)

Pod jaké všechny možné slátaniny dokáže dát Hollywood jména slavných spisovatelů, to je k nevíře.

• 16.1.2011  19:40
    Pět dětí a to (TV seriál) (1991)

Ach, ty vzpomínky...Snad po Pipi dlouhé punčoše můj druhý nejoblíbenější seriál o výkendových ránech.

• 12.1.2011  22:36

Nemám ráda samoúčelnost a z tohohle filmu na mě jen čišela. Tedy, ono z většiny filmů tohohle režiséra. U výše zmiňovaného Gilliama či Burtona to cítím, že je to jejich, že to skutečně tak mají v duši. Ale u Jean-Pierre Jeuneta mi to příjde jak póza, nemůžu si pomoct. Navíc, když je za tou vydřenou vizuální tapetou tak děravá a špatně nahozená omítka....ale Judith Vittet byla slaďoučká.

• 12.1.2011  22:28

Je to hra. Buď s režisérem budete hrát a bude se vám to líbit, nebo jako mně vám bude to nucení do hry nepříjemné.

• 12.1.2011  22:24

Ach ano, a já dám pět! Protože: Jsem se toho bála jak čert kříže, jak nemám ráda zvířátkové animáky. Protože jsou tam vikingové. Protože jsou tam draci. Protože jsem se kráásně proletěla a splnila si dětský sen. Protože je tam příjemná hudba. A protože je to tak sympaticky milé, kouzelně vtipné, roztomiloučké (hu, já to slovo řekla), úžasné....no prostě...Jo!

• 2.1.2011  12:36

Hammer si zaexperimentoval a tentokráte to nedopadlo moc dobře. Holt hrady, lesy a netopíři na provázku jim jdou lépe než prapodivné detektivky.

• 2.1.2011  00:51

Ach jo, člověk se podle názvu a podle "better dead than wed!" těší na něco zcela jiného - Fu Manchův harém, obchod s bílým masem, volbu Fu Manchovy 'miss slave' nebo bůhvíco podobnýho. A ono prd, zase nějaké vědecké ovládnutí světa. Ale neva, neva, je to stále Fu Manchu a u mně i o kapánek lepší než o rok mladší jednička.

• 1.1.2011  22:29

Jak už napsal liquido26, tady je to konečně ten pravej vznešenej Drákula (a zlej jak noc, oj -ta kaple a jeho nevěstka! Konečně). Skvělé po celou dobu. Jediné, co mě fakt mrzí, je ten dementní, ale opravdu dementní konec Drákuly.

• 30.12.2010  12:04

Ano, ano, mňam mňam. Zase něco jiného, než na co je člověk od Hammeru zvyklý, hlavně díky hudbě a hipíkům. Puberťáci ze zoubkama mě sice donutili k smíchu, stejně tak jako rozluštění jména Alucard (no jo, asi nekoukají na anime Hellsing), a to, jak dědeček svou vyvinutou vnučku starostlivě objímá, když je zrovna v průhledné košilce (taky bych se nechala). Ale to všechno je k dobru! No a pak ten rituál....a vůbec....podivné a přesto jedna z těch lepších drákulovin.

• 28.12.2010  12:50

Nehodnotím Formana (samozřejmě), ale pouhou formu 'dokumentu'. Celou dobu jsem si přišla jako divák obelhávaný a opíjený banánem - špatně sebrané a uskupené informace, hraní rozhovorů, které zjevně už kdysi mezi lidmi proběhly, ale teď si je režisér vyprosil tak, jako by byly vyprávěny poprvé, evidentně špatná spolupráce s lidmi, režisér se nikdy nedostává pod povrch atd. Prostě špatný dokument, který o Formanovi nic nového neřekne, toť vše.

• 25.12.2010  11:27
    Srbský film (2010)

Koment tohoto filmu jsem nechávala čekat skoro tři týdny po shlédnutí. Ne proto, že bych byla tak znechucená nebo naopak slintala blahem nad tak odvážným exploitation filmem. Jen nevím, co si o tom myslet. Při sledování některých scén dává člověk ruku před pusu, po shlédnutí mu připadá, že vše na světě je tu jenom k opíchání a pozítří neví, že něco takového viděl. Ehm, závěry vyvozovat nebudu, tohle je nespíš něco, na co se kouká jen ze zvědavosti nad tím, co vše je člověk schopen natočit a vidět. A že udělané je to dobře...

• 18.12.2010  15:13

Sympatické, milé, a dokonce méně nudné, než knížka. (Gaimana já ráda, ale v téhle přílišně naivní podobě mi nesednul.) Ve filmu je to však opravdu krásná pohádka, u které rádi zapomenete na okolí a budete se potuleně usmívat, i když zítra ráno už nevíte, že jste to viděli. Lepší tři*.

• 15.12.2010  15:29

Jestliže jsem jedničce dala 4*, tady musím dát slabé 3* až 2*. Celé to spadlo k průměrným německým televizním detektivkám, nebýt to součástí trilogie, neštěkne po tom ani pes.

• 15.12.2010  11:32

Upřímně, sehnala jsem si to jen kvůli zpívajícímu Ch. Leemu. Čekala jsem něco na úrovni filmů sobotních dopoledních filmů a ejhle! Bylo to lepší. Kapitán Nepřemožitelný, hrdina Ameriky, který bojoval s nacisty, je jednoho dne označen za komunistu. Jeho vláda, které pomáhal, ho zradí a on se ocitne v Austrálii s flaškou alkoholu stále při sobě. Amerika je však po letech v krizi, objevují se záhadné útoky a tak vláda hledá hrdinu....Přivedou Kapitána zpět a snaží se obnovit jeho ztracené superschopnosti, aby se mohl postavit svému starému nepříteli - nacistovi Midnightovi. Už od počátečních "archivních" záběrů je jasné, že tohle bude fajná parodická a vkusná zábava. Alan Arkin je skvělý, některá muzikálová čísla sice trochu za uši tahají, ale choreografie, kamera a některé nápady to v pohodně přehlušují. Prezidenstký rap "Bullshit, Bullshit!" nebo "Evil. Mr. Midnight" a samozřejmě "Name your Poison"....jaj, dokonalost! A navíc má pan zloduch skvělý vkus na ženy v prádélku. Zkrátka, divím se, že tenhle film je s tolika nápady, zábavností i technickou podařeností tak neznámý. Jediné, co to hodně kazí, je příliš ukvapený a prapodivný konec. Dotáhnout ten a myslím, že by se tenhle film mohl hrdě postavit mezi kulty typu Rocky Horror Picture Show (no dobrá, trochu možná přeháním). "Into the Blue!"