Nautila

Nautila

• 18.11.2010  21:38
    Populární mechanika pro děti (TV seriál) (1997)

Jako děcko jsem to žrala, bavilo to a snad jsem se i něco přiučila. Všichni "moderátoři" byli supr (hlavně šílený Charlie) a dokázali si udržet plnou pozornost po celou dobu dílu. A vo tom to je...

• 18.11.2010  21:32
    Kinobox (TV pořad) (1993)

Na české telescéně nejlepší svého druhu...mělo to šmrnc, styl, informace byly sice občas nijaké nebo prapodivné, ale pořád pořad v naší dědině nadprůměrný. Samozřejmě jen do "velkého smrsku" se Čtvrtníčkem, ten raději ani do hodnocení nepočítám.

• 18.11.2010  21:28
    Hvězdný reportér (TV pořad) (2008)

Ne. Nemůžu. Přesně tohle nesnáším. Snaha o světovost a švihovej bulvár plná trapnosti a čecháčkovské nabubřelosti. Tomu všemu velí maximálně nechutný a nepříjemný reportér. Absolutně mě pořad vytočil, když z našeho MFF v KV udělal emtéváckou slezinu hvězdiček a pěkných tvářiček. A to nám to dřív jeden nejmenovaný slavný herec tak chválil, jak je tenhle festival opravdu kulturní a nebulvární a ne jak ta americká pozlátka. Děkujeme Tv Novo...Je to fakt, království za starej poctivej Kinobox!

• 18.11.2010  19:59
    Na plovárně (TV pořad) (1998)

Eben mi osobně vadí, nejvíce tím falešným úsměvem a příliš přehnaným a hraným zájmem. Ale s tolika hosty se asi není čemu divit. Ale není to o Ebenovi, ale o hostech. Někteří se dokáží pořádně rozpovídat a plove-li se zrovna někdo pro mě zajímavý, ráda se taky sednu a poslouchám. Dobrá atmosféra, inteligentní hosté i otázky, osobní a nebulvární. Člověk se vždy dozví něco zajímavého z úst svého oblíbeného umělce.

• 17.11.2010  17:40
    Flash Gordon (1980)

Dneska je to sranda (i když pravda, mohlo to být kratší) a císař Ming je kunďák (sorry, blonďáku). Váhám i nad čtyřmi *.

• 17.11.2010  17:32

Vizuální žranice a povinná výbava pro všechny retro/steampunk fandy. Příběh je samozřejmě triviální a nenápaditý, ale s něčím složitějším by to už tak nefungovalo. Prostě óda na klasické dobré dobrodružňáky z levných časopisů. Sice jim sem tam v tom vymakaném vizuálu něco ulítlo (kostra, padáky apod.), ale to se dá odpustit. Hlavně díky těm robotům a zeppelinům na začátku, jej! Nic výjmečného to není, ale na 106 min pokocháte oko a o to tvůrcům šlo.

• 17.11.2010  17:23

Zvláštně nelogické, hloupé, divně poskládané a místy i asi nechtěně humorné. A u Lugosiho mám obecně problém s jeho přehráváním a škleby. Ale pořád to má silnou a neopakovatelnou atmosféru a díky ní mě to skvěle bavilo. A k tomu Liszt a Bach v pozadí...hm, mňam!

• 16.11.2010  21:39

Hahah, doprčic, mě to bavilo! Doporučuji shlédnout s přáteli, zasmějete se. Tak skvělé hlášky a dialogy (obzvláště toho učitele) jsem už dlouho nikde neslyšela. A hlavně spoustu perliček, jako přelepená vagína v učebnici, googlování a gynekolog. Hrozná p*tchovina a to doslova, ale stojí to za to. Pravda, je to nějaké pomalé a když už tvůrci dělali takovouhle...věc, mohli to pořádně rozjet a okořenit. Co se týče nápadu, je zpracování totiž zbytečně střídmé. Ale člověk se i tak hned pobaví. Ps: Hammerácká Gorgona v Tv a slovenský název filmu WIN.

• 16.11.2010  21:31

Velmi chutné. Cushing je zloduch par excellence, je tu jeden z prvních štěků Leeho a skvělá atmosféra. U mě lepší než majstrštyk Universalu.

• 16.11.2010  21:24

Normální průměr a pro mě malé zklamání. Fu Manchu byl celkem krotkej (ale pak v noci se mi i tak o něm zdálo, takže něco na tom bude), i tak ale opáčko nezaškodí.

• 9.11.2010  22:20
    Uvnitř (2007)

Zdá se, že ohrožená těhulka a bojující ženy jsou pro filmaře vděčným námětěm, a jestliže se toho ujmou ti zvrácení francouzi, je na co se dívat. Bát se nebudete, nebo alespoň ne v tom klasickém smyslu, je to spíš takové to "Ježíši, éé, to snad ne, proboha, proboha!" V té celé záplavě krve, bodných ran a prostřelených hlav se tyčí dvě herečky, co předvádějí skvělou práci a Béatrice je věrná svému démonickému jménu. A ten závěr s nůžkami....ajaj, nechci mít děti...

• 9.11.2010  22:10
    Suspiria (1977)

Tak tomuhle se asi říká umělecký horror. Perfektní práce s hudbou, soundtrack jeden z nejlepších, skvělej vizuál, barvičky...pro oko a sluch nááádhera. A ten Beardsley na stěnách! Ó, rozplývám se. Bohužel, i ten příběh a konec je jaksi...umělecký. A to narozdíl od vizuálu příběhům neprospívá. K tomu se to ještě od prostředka začne táhnout a ten podivný konec mi to pošle o hvězdičku dolů. Ale i tak...panebóže, ten zvuk...Witch!!

• 4.11.2010  15:33

Tohohle filmu jsem se obávala, nevěda co očekávat od motivu. Jak dobrý může být film o založení nějaké sítě? Bála jsem se i přes Fincherovo jméno a poté, co se v obsazení objevil Timberlake, jsem se bála ještě víc. Naštěstí to poctivý a talentovaný pracant Fincher dokázal a své pověsti ostudu neudělal. Je to skvěle odvedená řemeslná práce, diváka nenudí, i když je to jen o konverzacích. Ale je to skutečně jen poctivě udělané řemeslo, technicky bez chybičky a možná proto film ztrácí jakýsi lidský rozměr, co byl znát u starších Fincherových kousků. Je to technicky tak dokonalé, až je to chladné. Působí to na mě stejně, jako film Zodiac - po dobu koukání na film se nenudíte, neodtrhnete se, ale jakmile film skončí, zapomenete, že jste ho viděli. Tak asi tak. PS. Timberlake mi nakonec vůbec nevadil, naopak! Zpívat to neumí, ale jako herec jde...a hrozně mi ve všem připomíná jednoho spolužáka. A antifacebooková atmosféra je velmi vhod.

• 31.10.2010  23:10

FATALITY!! Tak takhle vypadá romantickej cajdák pro comicsáky a PC/Video nerdy! Tohle je tak nechutně popový, šílený, čistý, úchylný, puberťácký, až je to dokonalý! Horda skvělejch nápadů (speciální schopnosti: dabléři a veganství! A ta "krev"!), megalomanskej střih bez chybičky, dynamika, všechny ty animace...bože, jsem tak ráda za dnešní filmové technologie! Kick-Ass je po tomhle hadr. Prostě toutly awwwsóm!

• 31.10.2010  10:11
    Tupíři (2010)

Není to tak zlý, je to špatný, ale ne zlý. Lepší vtipy by vymyslelo i malé dítě, ale najde se něco, čemu jsem se zasmála. Ale pravý Twillight je vpravdě o poznání vtipnější.

• 31.10.2010  10:08

Ehm...o čem to bylo? K čemu to bylo? Ne, nechápu smysl natáčení těhlech nesmyslů...zvlášť, když mě ještě k tomu chytá kopřivka z těch hereckých "výkonů".

• 30.10.2010  12:39
    Mrtvý sníh (2009)

Zklamání. Zombie nacisti ve sněhu, to je přitom zatraceně dobrej sexy nápad, ale film je nudnější než štrikování, i přes ty střevní vychytávky.

• 28.10.2010  23:16
    Český sen (2004)

Není to debilitě národa, o jeho oblbnutelnosti a manipulaci, ale je to skvělá sonda do naší reklamní branže, do koleček a mysli reklamních agentur a zástupců firem. A některé postřehy oklamaných jsou na medaili. Ale to nejdůležitěší - ty reakce tím vyvolané. Mediální bouře, agresivní výměny názorů, příležitost k diskuzi, osočování mezi televizemi, mladí versus staří, vstup do EU...za to těch 19 (?) milionů stálo.

• 19.10.2010  16:00

První půlka se příjemně sype, druhá už šmodrchá a bez tohohle konce by se to obešlo. Atmosférou mě to nevtáhlo vůbec, narozdíl od některých jiných Hammeráků, ale charismatický Ch. Lee za to stál.

• 16.10.2010  11:39

Tohle si mě získalo až dva roky po prvním zhlédnutí. Ale jak! "Let's do the Time Warp again!"

• 16.10.2010  11:31

Falešná hovadina, nudný děj, špatní herci, dialogy, všechno. Trapas naž na půdu, ztráta času. Já vím, že se těmhle filmům, podpořeným Novou, mám vyhýbat, ale když okolnosti donutí, nedá se nic dělat (Může mi někdo vysvětlit, proč je bulvární pop-škrábal Viewegh zařazen do seznamu maturitních knih? Vedle Čapka nebo Huga, a to hned 3x!).

• 13.10.2010  17:05

Až na ten konec, co mi přišel zbytečně rychlý a useklý (je mi záhadnou, proč Hammer nevyužil kastrace a utopení, to je přece dobrý a vděčný motiv!) to bylo skvělé, skvělé, skvělé! A klidně bych věřila, že Christopher Lee je tady hypnotičtější, než pravý Rasputin.

• 11.10.2010  21:24

Těšila jsem se na to jak capart na Vánoce a možná proto jsem trochu zklamaná. Nebyla to totiž až taková jízda. Prvních a posledních cca 5 minut je fakt skvělej, řádnej fan-újezd, skvělá hudba, záběry a střih, bohužel ten střed je hrozně ukecanej a pomalej. Sice spousta záběrů, jak z kulťáků, neznámějších věcí i televizních pořadů (ó, Vampira, sladká Vampira....dokonce i Elvira!) potěší, ale já se těšila na pořádnej klipovej nářez s divokou hudbou, plnej rychlej střihů na kultovní nebo i nekultovní krvavý scény, na víc klasických horrorových monster (plno z nich se pak objeví jen jako obrázek za titulkami, což je zoufale málo), místo toho je uprostřed spousta filmových dialogů (třeba ten z Evil Deadu), a kvůli tomu nevím, jestli se koukám na skutečně divokou videoklipovou kulisu k Halloween party (které by odpovídal pávě začátek a konec) nebo na něco, na co je třeba se "skutečně" koukat. Jo, a hudba Roba Zombieho by fakt bodla. Ale to je tak všechno, jinak je to skvělá úchylná, umě vybraná společnost pro jiné úchyly a pobaví vždy, když nemám do čeho kousnout.

• 11.10.2010  21:03

Tak tenhle hammerák je z těch, co jsem si opravdu užila. Leemu to tady s divně rudýma očima zatraceně sluší, i když scén s ním je maličko a jsou krátké. A za celý film řekne asi jen pět krátkých vět. Příběh je na hammerovku celkem neobvyklej a i zábavnej, přestože tam není žádná základní dvojce Dracula vs.?. Mám náladu si to zopakovat a to je dobře.

• 6.10.2010  18:07

Kruté, hnusné a krásné od začátku do konce.

• 6.10.2010  18:03

Krásná milá naivní Miyazakiho variace na malou mořskou vílu. Po jeho složitějších a dospělejších filmech pěkný oddech a pohoda. I když samotná Ponyo mi do oka nepadla, tak její tatínek...jůů!

• 4.10.2010  21:20

Jeden z mála případů, kdy je film lepší než knižní předloha. K tomuhle není co dodávat. Jsme vedlejší produkt posedlosti životním stylem. Vraždy, zločinnost, chudoba - na tyhle věci kašlu. Co mě zajímá jsou bulvární časáky, televize s pětseti kanálama, jméno nějakýho maníka na mejch spodkách.

• 30.9.2010  22:22

Mangy jsem kus četla a tohle je odvárek ve studený vodě. K tomu mi nepříjemná animace i ztvárnění postav, ale hlavně ten příběh ve výsledku vyznívá hodně trapně.

• 30.9.2010  13:18
    Repo Men (2010)

Je to sice zapomenutelná zabíječka času, co za pár let bude běžet bez povšimnutí na Nově po desáté, s příběhem, co tu byl tisíckrát a je předvídatelnější než pletený ponožky, ale je to fajn, fajn fajnový. Law je tady zatraceně pěknej sexy bastard, je tam spousta řezných ran a operací, dobré muziky a scéna alá OldBoy nemá chybu. To byla prostě mňamka. Ale do písku, co je to zase za dementní konec, pěknej fujtajbl prosím. Lepší tři *.

• 30.9.2010  13:09
    Machete (2010)

Je to přesně to, co se čekalo, že to má být. A tak to má být! Jenom, Seagale, proboha, dost tebe!