Ghost Rider (2007)

,,Počkej, můžeš to dát zpátky? Na Discovery je dneska zajímavej pořad o vřešťanech." Ghost rider mohl být vynikající stylovou zábavou, nebýt mnoha různých chyb. Herecké obsazení není podle dvakrát šťastné, Cageovi to nesluší, ale není tu tak tragický jako v jiných filmech. Eva Mendes na mě působila hrozně uměle a teď tím nemyslím její umělý vzhled, ale způsob jakým zahrála Roxanne. Scénář je plný neskutečných logických děr, viz smrtelnost x nesmrtelnost Blaze, když je zrovna proměněný. Motivace hlavních postav co se týče romantické linie příběhu jsou pro mě zcela nevěrohodné. A jako obvykle tu hlavní duo celého příběhu obskakují 2 pitomci, kteří se o naše hrdiny pěkně starají, mají o ně strach a občas řeknou nějakou tu informaci, aby byl divák v obraze. Co se ale povedlo jsou triky, hlavně různé hořící předměty. Také se mi v pár scénách líbila kamera, škoda ale že takových momentů tam nebylo více.

Rocky (1976)

,,Ahoj Rocky, co dělá oko?" ,,Boxovalo." Příběh chudého a ne zrovna chytrého Rockyho o tom, kterak dostal svou velkou americkou šanci, může vypadat, že bude na míle zavánět patetičností a kýčem. Jenže on je to film převážně o Rockyho nudném životě na předměstí, který má vynikající scénář, takže působí velmi přirozeně. Stallonovi padne role jako ušitá, ale aby taky ne, když si ji napsal sám. Ale i ostatní herci jsou vybráni velmi dobře a jejich nepůsobí uměle. Rocky je tedy velmi dobrý film, který není převážně o boxování, ale o vnitřním boji mladého Stallone, který svádí boj především sám se sebou.

Závrať (1958)

,,You gonna be alright now Madeleine, what you see you give me something to work on now." Hitchcock opět mistrně zvládá napínavé momenty, ale bohužel jich je v tomto filmu poskrovnu. Více času je věnováno romantické linii příběhu, která mě příliš nebavila. Duo Stewart a Novak mi přišlo dost zvláštní, už jen věkovým rozdílem, ale budiž. První půlka příběhu je výborná a rychle se posouvá kupředu, ale ta druhá je hrozně natahovaná, a co mě zamrzelo nejvíc bylo Hitchcockovo odkrytí karet, které raději neprozradím. Celkově mě tento film zklamal, neboť jsem čekal gradaci napětí jako je např. v Na sever severozápadní linkou.

Mafiáni (1990)

,,They were shooting each other all the time. Shooting people was a normal thing, no big deal." Scorsese opět válí! Na Mafiány se výborně kouká. Mají totiž zajímavý i když na gangsterku klasický příběh s výbornými postavami (hlavně Joe Pesci je prostě neskutečný). Kamera a střih jsou také na jedničku, nijak chápání příběhu nekomplikují, ale naopak vás jím příjemně provázejí, občas něco připomenou, takže se člověk nemůže ztratit. Přes veškeré klady mě však tento film nechytil za srdce tak jako to dovedou jiné.

Dr. House (2004) (seriál)

,,Hippokratova přísaha? Znám, ale nějak mě nezaujala" Svěží, vtipný a setsakramentsky sympaticky nerudný Dr. House je jedna z nejlepších seriálových postav, co znám. Kromě jeho vynikající role se seriál opírá o atraktivní prostředí nemocnice a hlavně o vynikající studie lidského chování, lží a ideologií. Nejlepší momenty ale skýtá střet racionálně chladného a sarkastického House s lidmi věřící v Boha, politiky, herci, jinými doktory, enviromentalisty, humanisty a mnoha dalšími zajímavými pacienty, kteří se každým dílem mění.

Agatha Christie's Poirot - Vraždy podle abecedy (1992) (epizoda)

,,Ale Hastingsi, vy jste vždycky plný porozumění k pocitům mladých hezkých děvčat. To já jsem vždycky spíš plný pochopení ke starým, churavým dámám." Tento Poirot mě vůbec neoslovil. Příběh je šíleně překombinovaný, což by se ještě dalo snést, ale nejvíce mi vadilo, co je divákovi celou dobu předkládáno. Více méně je oblbován tím, které informace jsou mu podsouvány. Zpracování opět nestojí za řeč, je to celé takové mdlé a nijaké. Scény s rotujícími novinami či detailní záběry na první písmena abecedy za ohlušujícího randálu ,,napínavého" hudebního motivu jsou hrozně samoúčelné a levné.

Hadí král (2006) (TV film)

,,Je konec pane! Je to mrtvý, nebo jsme to vyplašili." Hadí král, nebo chcete-li bazilišek je fajn! Samotný hádek vcelku pěkně vypadá a objevuje se velmi často, což je jen dobře. Herci šíleně přehrávají, což je ohromná legrace. Výsledek je na ,,creature movies" velmi dobrý, Bazilišek rozhodně patří k těm lepším kouskům v této kategorii. Je totiž znát, že tvůrci předem věděli na jaké úrovni se nacházejí a nesnažili se o víc, než na co jim stačili síly. Tenhle film se tedy naštěstí nebere vůbec vážně a proto můžeme občas spatřit i zdařilou parodii na tento žánr.

Barbar Conan (2011)

,,Ženo! Pojď sem!" Nový barbar přináší kvalitní porci zábavy - hodně akce, krve a pěkných a nápaditých lokací. Ale nevyhne se občas klasickým hollywoodským klišé. Hodně zarážející je přesun z místo na místo, který je podán tak zbrkle, že většinu času divák neví, kde se hrdinové vlastně nacházejí - střih tedy vůbec nefunguje a je matoucí. Naštěstí se na obrazovce pořád něco děje a tak tu není příliš místa pro nudu. Většina soubojů je celkem realistická až na souboje s menšími či většími ,,bossy", ty jsou překombinované a bohužel i nudné. Celkově vzato je to svižný, rychlý film s malým mnošstvím dialogů a větším množstvím krve.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

,,I am not talking to you!" ,,And who do you talking to?" Tahle parta je prostě skvělá. Seskupení čtyř šprtů, vědátorů a fandů komiksů a počátačových her tvoří perfektní základ pro všemožné vtípky na adresu těch, kteří tráví hodně času před počítačem, nebo se rádi oblékají do kostýmů svých superhrdinů. Konfrontace jejich světa s ,,reálným" světem a normálními problémy jejich blonďaté sousedky je bezchybná a bohatě stačí na tuny vtípků po zatím celých 5 sérií. I když poslední díly trpí jistou sterilností, vtipy se opakují a tak vyznívají do ztracena.

Anakonda 4: Cesta krve (2009) (TV film) odpad!

,,Já tohle můžu, jsem otrokem rytmu." Čtvrtá anakonda už nemá s tou původní nic společného. Banda nájemných žoldáků, studentíka, vědeckého týmu a hlavní vědátorky se prohánějí rumunskými lesy a přitom je honí ,,anakonda", která má asi 20 cm zuby. Kvalita dialogů, kamery a zvuků je nečekaně otřesná. Scénář absolutně nijak nerozvíjí anonymní postavy, takže je divák nucen opět fandit přerostlému plazovi.