Lischai

Lischai

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 24.6.2020  13:51
    Dycky Sunderland (TV seriál) (2018)

Je to tak o 40 procent dojemnější, než bych na dokument o fotbale čekal.

• 16.6.2020  16:14
    Chalífát (TV seriál) (2020)

Tenhle seriál mi dal PTSD. Je škoda, že se moc nevysvětlí duševní pochody lidí co se tam průběžně radikalizují, ale jako špionážní thriller dobrý.

• 26.5.2020  12:12
    Pod černou vlajkou (TV seriál) (2014)

Chytřejší a líp napsané, než se zdá. Všichni hlavní piráti jsou extrémně pohlední frontmani rockových kapel a všechny ženy sexy badass bojovnice, ale když přijmete tenhle svět nerealisticky cool pirátů, je to příjemná Game of Thrones v Karibiku s chytrými zvraty, konsekvencemi pro hlavní hrdiny a nečekanými úmrtími na všech stranách. 7,5/10 pirates would raise the black under Flint again.

• 29.4.2020  13:00
    War Machine (2017)

58 procent je za mě neférové nedocenění tohohle krásného filmu. Na začátku kolem chvíli pobíhá srandovní Pitt a vy si myslíte, že koukáte na komedii, ale zhruba od dvacáté minuty je to čím dal smutnější, melancholičtější a bolavější zpráva o střetu neutuchajícího entusiasmu s realitou.

• 4.4.2020  23:01
    Staříci (2019)

Schmitzer se na začátku zeptá, jestli Mrkvička přinesl desku 60 na 20 -- a celý zbytek filmu je přesně takový, jako tahle scéna. Skromný, neokázalý, plný drobných detailů o stárnutí a scenáristické zlomyslnosti, která staříky nutí překonávat vždycky ty nejhorší možné okolnosti. Staříci jsou poctivý český biják dělaný s láskou a jsem rád, že jsem ho viděl.

• 14.3.2020  13:55
    Outsider (TV seriál) (2020)

První díl je super, ale od druhého dílu je zřejmé, kdo je vrah a není o tom sebemenší pochyby, takže dalších osm dílů jen sledujeme hrdiny, co se v tom nějak plácají a zjišťují to, co už vlastně všichni víme. Kdyby mě autoři dýl drželi na pochybách, nebo pro ten případ bylo víc vysvětlení, tak asi dobrý, ale takhle to působí jako solidní nízkorozpočtový film natažený do seriálu.

• 14.3.2020  00:35
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Neobratný storytelling, nevkusné až hnusné kostýmy (tisíc variací na koženku pobitou plíšky, generické fantasy pytlovité hadry a Nilfgardská gumo-zbroj jako vrchol všeho), papundeklové rekvizity, divné CGI a hudba opajcovaná z videohry. Atmosféra osciluje mezi snahou o temnou fantasy a seriálem Xena: Princezna bojovnice. Za mě velké, velké meh.

• 6.3.2020  08:56

Z úcty ke starému mistrovi se leccos odpustí, já vím, ale tady mi připadne, že nedělní inscenace na ČT1 mají promyšlenější dramaturgii než toto. Postavy jsou stereotypy odtržené od reality, situace postrádají nějakou základní vnitřní logiku, tématicky je to zmatené, a jen čas od času někdo řekne, že prší. Já se omlouvám, ale přijde mi, že to Woody nabouchal za měsíc a nikdo neměl odvahu se ho ptát, proč tahle postava jedna tak jak jedná, proč je tam tenhle monolog, nebo proč se tam objevuje takhle postava, když nic neudělá a ve zbytku filmu ji už nevidíme.

• 18.1.2020  16:14
    Maják (2019)

Po Midsommaru je Maják další artsy horor, který se tváří jako mnohovrstevnatá meditace o všem, ale nedává divákovi moc cest, jak pochopit, co se vlastně autor snaží říct. Pochopíte, že to má asi něco s Prométheem, ale dál těžko říct. Kamera a sound design výborné, Dafoe a Patyzón hrají jako o život, ale jinak je to smršť sice krásných, ale vzájemně nepříliš konzistentních scének ze života dvou zmagořených námořníků na majáku.

• 6.1.2020  11:02

Prvních 5 minut je skvělých a čekal jsem, že celý film bude takový. Ale ne - je to léčka. Hrozně brzo někdo přehodí výhybku a místo do citové, intimní sondy o rozpadu manželství se jede do lehce humorného příběhu o tom, jací jsou právníci dickové, a co se stane, když si nějakého najmete, aby vám vyřešil rozvod. Film je zábavný, nějaké emoce jsem určitě cítil, ale celkové nadšení a názory o nejlepším filmu o rozvodu ever nesdílím.

• 30.12.2019  21:22
    Slunovrat (2019)

Občas někdo řekne: "Jo, ten film si na nic nehraje." Chtěl jsem to říct i u tohohle, ale pak jsem si přečetl, že režisér tam tu alegorickou rovinu hodně chtěl. Takže v tom případě konstatuji, že tento film si na něco spíš hraje - a je to škoda. Jako studie toxického vztahu a metafora vyrovnávání s bolestí je to pro mě totiž spíš špatné: psychologicky nevěrohodné a naivní, místy příliš názorné. Na druhou stranu jako příjemný výtvarný horor bez lekaček je to ale hrozně super. Takže zavírám oči a uši před rozbory a říkám, že čím míň intelektuálštiny se na to roubuje, tím je to celé podle mě upřímnější a zábavnější. Kamera a scénografie super.

• 30.12.2019  20:56
    Hlava 22 (TV seriál) (2019)

První díl začne jako odlehčená legranda o absurditě války, ale čím jste dál, tím víc Yossarianovi fandíte, vztekáte se s ním, truchlíte a fandíte mu, aby se dostal z války domů. Vtipné je to pořád stejně, jen na konci už se nesmějete, jen tak nějak smutně usmíváte.

• 26.12.2019  14:25
    The Pacific (TV seriál) (2010)

Band of Brothers je nádherný seriál se spoustou lidských postav, sympatických hrdinů, silných obrazů, dojemných povídek a skvělých akčních scén, na které si člověk vzpomene i po letech. The Pacific je roztahané, šedé meh, kde se celý jeden díl věnuje tomu, jak vojáci chodí džunglí a nic se nestane, a jiný zase dramatu toho, jak si týpek zkouší vrznout v Austrálii. Velké, velké meh.

• 26.12.2019  10:20
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

První sezóna je skvělá nevyřčeností a sociálními náznaky. Bude vás bavit, pokud jste fanoušci seriálů, kde můžete řešit, jestli spolu dva lidi něco mají nebo nemají na základě toho, jak na sebe koukli v kavárně. Druhá se podle mě ale hrozně zkazí a je to už hloupě explicitní, uječené, a spousta postav sklouzne do jednorozměrných škatulek (Meryl Streep, debil s vláčky, debil na kole). Tak doporučuju se tam ani nevydávat a užít si jen tu dobrou první.

• 21.12.2019  18:25
    Dálava (2019)

Krásný, intimní pohled na pobořený vztah táty a syna. První polovinu filmu jsem miloval každou minutu, ale jakmile člověk porozumí dynamice téhle smutné dvojky, dokument trochu najede na mělčinu, protože nic dramatického se během jejich cesty nestane.

• 17.12.2019  17:44
    Až na krev (2007)

Day-Lewis hraje jak o život, možná až moc, takže z toho Plainview pro mě občas vychází jako karikatura. V průběhu filmu přestávám rozumět jeho rozhodnutím a mám pocit, že většina zmrdáží se tu děje tak nějak samoúčelně, jen aby byl nějaký ten šok a zvrat. Sonda do povahy Plainviewa to není, spíš Day-Lewisův koncert kde nám ukáže, kolika různými způsoby umí křičet a kulhat.

• 1.12.2019  19:42

Veteráni z jugoslávské války dělají v prázdném horském hotelu rodinné konstelace. Nic víc, nic míň - ale myslím, že dost. V první části mi přišlo, že film hodně tlačí na pilu otvíráním všech těch klasických věcí, co si představíte, že se za války mohly dít. Teprve na konci se postupně dostane od znovuprožívání válečných hrůz k civilnějšímu odpouštění a vyrovnávání se s traumaty - a to už je mnohem lepší. Konec super, tyhle nedoslovné, ale přesto emočně jasné konce mám moc rád.

• 29.11.2019  18:26

Nejlepší home-made video, co jsem kdy viděl. Metaforický rozměr díla byl pro mě nečitelný, zůstalo to jenom na úrovni bizár víkendu v hnusném rekreačním středisku. Ale dialogy byly tak perfektní a životné, že odpustím prakticky všechno ostatní, včetně scén, kde je ve zvuku tak slyšitelný brum zářivek, až to vypadá, že tam někdo jezdí se sekačkou. "Tak já vám jdu zatopit, to tam naťukat. Tak snad to nebouchne... Ne nebouchne, si dělám srandu... (trapná pauza) To je homologovanej kotel."

• 28.11.2019  10:45

Moc se mi to líbilo. Dokument začne cool znělkou a od té doby až do konce baví, není tu zbytečně moc mluvících hlav, hodně se ukazují zajímavé reklamy a vysvětluje dobový kontext. Člověk si zavzpomíná na věci co viděl v televizi jako děcko, pochopí souvislosti, zasměje se nad fórky a v závěru vlastně i trochu dojme. Vážně dobrá práce.

• 12.11.2019  07:58
    Ad Astra (2019)

Dva filmy dohromady. Je tu poetická meditace o smíření s otcem, kde je všechno co čekáte, včetně dojatého voiceoveru a soundtracku s post-rock kosmickým ambientem. Ten film je pravda doslovný a myšlenkově to není úplně největší objev ever, ale v něčem mi to je sympatičtější než Vesmírná odysea, která se tváří že je film o všem, a pak Kubrik někde v rozhovoru přizná, že ten bizár pokoj na konci je vesmírná ZOO, a vy uděláte: "Meh." Tady si Gray na nic nehraje, na plnou hubu řekne, že bychom neměli být stejnej dick jako táta, a dobrý. Neurážím se. Jen do této pomalé meditace někdo nastříhal film druhý, kde jsou Vesmírný opice, Měsíční piráti a naskočení do rakety vteřinu před odletem.

• 7.11.2019  14:50
    Venom (2018)

Guilty pleasure. Vetřelec z vesmíru v Hardym hláškuje a seká lidi na maděru. Film jsem nedokoukal, z nějakého důvodu mně hrozně vadí, že když z Hardyho těla vyletí nějaký vetřelčí osten, tak mu to neroztrhá mikinu. Jsem divnej.

• 6.11.2019  21:47
    Konference ve Wannsee (TV film) (2001)

Je to jako Dvanáct rozhněvaných můžu, jen bez toho týpka, co má na začátku pochyby. Takže se 90 minut koukáte na partu oficírů, kde mají všichni stejný názor, a jen si to musí mezi cigaretkou a kuřátkem nějak formálně odhlasovat. Chápu historickou tíhu situace, ale jako film to na mě nefungovalo.

• 4.11.2019  16:08
    Naši kluci (TV seriál) (2019)

Ano, stokrát ano! To bylo tak dobré, jak jen to mohlo být. The Spy s Cohenem je proti tomu falešná mýdlový opera, které nejde věřit nos mezi očima. Naopak Our Boys jsou nečernobílý, umírněný, a přesto emocionálně zdrcující obraz zločinu, který vás přiměje googlit detaily izraelsko-palestinského konfliktu. Tohle je seriál, jak má být. Napínavý, lidský, plný pochopení k oběma stranám, pečlivě vyrešeršovaný, bez příkras. Dávám 9 agentů Shabaku z 10 možných.

• 20.10.2019  17:51
    Joker (2019)

Všechno je tu OK a skvělý Phoenix a kamera to vytahují o level výš. Obdivuji, že to Phillips udržel jako komorní, intimní příběh nemocného člověka a nenechal se zlákat komiksovými barvami. I Wolverine na konci Logana rozsekal nějaké lidi - ale tady ne. Jen deprese, tma a nemocný chlapík.

• 7.10.2019  19:36

Problémy v životě? Pořiďte si milenku a všechno bude v cajku. Morálně problematická, naivně mačistická fantazie o tom, že podvádět svoji ženu se sexy vyprsenou zrzkou je super recept na štěstí. Fuj.

• 7.10.2019  18:00

Po devíti letech poznámek na téma, jak jsou Ženy v pokušení pokleslá komerční romance, jsem se na ten film skutečně podíval. A wow, wow. Není to vůbec tak blbé, jak jsem čekal, že to bude blbé. První půlka má hodně laciné fórky, ale jak film pokračuje, tak se do něj dostává zábavná morální ambivalence, a člověk se najednou přistihne, že neví, jak to skončí, a vlastně ho to zajímá.

• 27.9.2019  07:47

Nefunguje to, no. Půjdu sestupně od věcí, co mě štvaly nejvíc: _____ 1. Žánrově nekonzistentní. Mám moc rád Billa Hadera (Richie) a těšil jsem se, že ho uvidím ve vážné roli - ale ne. Bill Hader sype fórky na odlehčení, z každé hororové scény, kde je, udělá parodii. Když jde navíc o scénu, která byla hodně WTF i v předloze (koláčky štěstí, dřevorubec), tak na to hledíte a máte pocit, že jste přišli na Scary Movie. Čím jsem ve filmu dál, tám víc mám pocit, že si z toho prostě dělají srandu. _____ 2. CGI příšery jsou trapné. A skoro všechny příšery, které vidíme, jsou CGI. _____ 3. Struktura. Celý druhý akt je mechanická série na téma: jděte sami na místo svého dětství donést nějakou věc. Hrdina tam jde, bafne na něj To ve flashbacku, pak na něj bafne To v přítomnosti, pak konec a další místo. Meh. _____ 4. Patos, debilní hlášky a zase patos. 5. Konec. Četl jsem předlohu a od té doby, co jsem kvůli ní v podivném šoku přejel v tramvaji čtyři stanice, zatímco jsem nevěřícně četl finální scénu ve stokách, čekám, až mi ji nějaký režisér dá _tu scénu_. Po jedničce jsem doufal, že aspoň v tomhle díle někdo sebere odvahu. Ale ne. To je mainstreamový film, takže nemá smysl v něm hledat něco proti srsti.

• 26.9.2019  13:06

Já vám nevím, v půlce mi nějak začalo být jedno, kdo to vlastně udělal. Pustím si to jako oddechovku, až mi bude 55 se svou manželkou, které slibuju už 20 let dovču v zahraničí. Třeba mi to pak přijde vtipnější. Další meh netflixovský film, proč já na ně pořád koukám?

• 18.9.2019  18:47
    Rocketman (2019)

Narozdíl od Bohemian Rhapsody se Rocketman netváří, že je nějak věrný realitě. Snové scény, muzikálová čísla, všechno takové hravě rozvolněné. Pokud máte náladu slyšet svoje oblíbené písničky v jiné aranži a koukat u toho na pěkné obrázky, tak směle do toho.

• 17.9.2019  23:02
    Agent (TV seriál) (2019)

Konverzační špiónské drama s občasnými vstupy do rodinného života osamělé slamněné vdovy. Není to vyloženě zlé, ale je to takové netflixovsky ploché. Dokoukal jsem to před pěti minutami a pamatuju si doslova tak možná deset scén, víc ne. Autoři asi chtěli mít emoční sondu do rozpolceného muže co je doma ňouma a v Sýrii hustý boháč, ale kromě scény, kde seřve týpka v obchodě a pak brečí ženě na rameni, tam toho moc není. Cohenovu špionování v Sýrii pak schází nějaká naléhavost (jak přesně píše AppleCore), většinou si jen povídá s lidmi na párty a jednou za díl zažije situaci, kdy si máte říkat: "Chytnou ho? Nechytnou ho?" ale protože nejste blbí (a seriál začal scénou toho, že je chycený), tak víte, že ho chytnou až v posledním díle, takže ani toho napětí tam není moc. Škoda. Super námět, skutečný Cohen musel mít balls of steel, ale seriál je průměr průměrů. Jestli špióny z blízkého východu, tak raději znovu Argo.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26