Lischai

Lischai

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 14.1.2018  22:21

Je to CGI šílenství vymknuté z kloubů. V půlce mi tak nějak došlo, že už vlastně ani nevím, proč shánějí kortikální či kdovíjakou medúzu a jak s tím souvisí ten první tvoreček co ho mají v kleci, a co je ta perla, a vůbec nic, jen mám pootevřenou pusu, trochu sliním a sleduju blikající barevné obrazce.

• 8.1.2018  09:53
    Thelma (2017)

Režii to má lepší než scénář. Sledujeme studené, depresivní dny, kdy je mladá holka v prváku na vysoké, poprvé od rodičů, žije v pokoji s nevybaleným kufrem a má problémy navázat přátelství s jinými dvacetiletými pablby, kteří vypadají a chovají se přesně jak každý na vysoké, a do toho před rodiči tají první chlastačky a divné záchvaty. Až sem super. A pak se začne řešit, co se s ní přesně děje, co jsou ty divné věci kolem ní zač. Moc jsem chtěl, aby odpověď na tohle pátrání měla přesah, aby ten film byl o něčem jiném, než o holce, která má strašidelné super-powers, ale na konci si nejsem jistý, že to tam bylo. Místy se film tváří, že jako určitě - potlačovaná sexualita, trocha náboženské symboliky - ale po konci mám pocit, že jen tak mlží. Že je to hlavně mystery/horor a až pak ve druhé řadě drama o lidech. Což není špatně, ostatní kamarádi v kině se bavili, jen to prostě není stavěné na moc velké přemýšlení.

• 5.1.2018  08:46
    Borg/McEnroe (2017)

Rivalové v krátkých trenclích, kteří nepočítají kola, ale tiebreaky. Celé je to zajímavě stavěné jako hra o vaše srdce, kdy se po každé scéně rozhodujete, komu vlastně fandíte a kdo si vítězství zaslouží víc. Ve střední části se to celé trochu zpomaluje flashbacky, které nenesou moc příběhové informace, a jen dokreslují, jací dickové byli hrdinové v dětství. Ale závěr opět nabere grády -- i když ve skutečnosti si režie musí vystačit asi se třemi typy akce (míč vrazí do sítě, přeletí síť dobře, přeletí síť špatně) a co se mění je jen tabule skóre -- a stejně okusujete nehty.

• 21.12.2017  15:43
    Infiltrátor (2016)

Překvapení ze Student Agency! Hodný family man Bryan Cranston musí jít undercover z domku na předměstí do prostředí úplně mimo jeho ligu, mezi drogové boháče v ohromných vilách a zabijáky, co střílí bez ptaní. Je to takové hollywoodsky uhlazené, takže všichni agenti jsou hrozně schopní a nedělají chyby, neexistuje policejní byrokracie a i nejtvrdší mafiósové jsou vlastně v pohodě pánové... takže pokud jste viděli Narcos, bude vám to připadat možná až moc sluníčkově milé. Ale je to svižné, zábavné a napínavé, takže jako příjemný, po srsti hladící thriller dobrá volba.

• 17.12.2017  08:53

Po epizodě 7, která byla ctrl-c, ctrl-v scénář epizody 3 s jinými jmény, se tady konečně začínají dít nějaké originální věci a neočekávané (!) zvraty. Je to trochu dospělejší a chvíli to skoro působilo jako Rogue One, ale pořád víc pohádka než sci-fi, takže zlí pánové jsou oškliví nebo divní a vždycky se najde důvod, proč na někoho zuřivě křičí, když zjistí, že jejich nadřazená technologie nemůže zrovna teď sestřelit starou loď, ve které unikají pohlední, sympatičtí hrdinové. Když to přijmete jako součást koncepce, tak myslím dobrý.

• 3.12.2017  23:17
    Wind River (2017)

Na internetu všichni varovali, že je to pomalé a divné, ale kdepak, kamarádi. Je to super. Zasněženo, napínavo, zase napínavo a pak wooow, finále co vás zvedne ze židle, trochu zasněženo, smutno a konec. Celé to má navíc takový realistický feeling á la Sicario, takže pokud se vám líbil ten, berte i Wind River.

• 16.11.2017  17:05

Takový ten dokument, kdy si říkáte: "Wtf, to je hraný film, ne? To nemůže být pravda." Ale je. Hodinová sonda do smutku a izolace japonského everymana, který chodí rozdávat štěstí do cizích rodin, ale doma o něm vlastní žena a děti mluví ve třetí osobě a nutí ho spát na zemi v dětském pokoji. (Ke zhlédnutí na vimeo on demand za 5 dolarů.)

• 13.11.2017  21:59

Příjemné překvapení z filmotéky Student Agency. Film popisuje jednu uspěchanou vojenskou operaci s dronem Predátor, kdy na začátku nadechnete a na konci vydechnete, na víc není čas. Je tam velká dávka vojáků a rozkazů a telefonování, trocha morálního rozhodování a málo nudných věcí a patosu. Takže jeeej, super film.

• 7.11.2017  17:21
    matka! (2017)

Těžké hodnotit. Aronofsky umí, a i kdyby režíroval Kameňák, tak to bude dobrý -- takže nemůžu říct, že bych se nebavil. Ale když pominu hezké obrázky a sound design, obsahově mě to minulo. První část je skoro psychologické drama a horor z divného baráku, kde nic není, čím se zdá být. Do toho znervózňující soundtrack, velké detaily, záběry přes rameno jak ze Saulova syna a Javier Bardem s výrazem „v příští scéně jdu pro sekeru a budou se dít věci, děcka.“ To mě docela bavilo. Pak ale do domu začnou chodit další a další lidi a je to najednou jak úvod Hobita s těma trpaslíkama. Smál jsem se a asi jsem neměl. No a třetí část je full-ČT-Art metafora jak od Chytilové, která vydá na nejednu debatu do hospody, kdo teda byl Ježíš, kdo Bůh a kdo matka Země.

• 2.11.2017  16:35
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Je to jako Terapie s Karlem Rodenem, jenom místo pána, který hledá pomoc, protože si nerozumí s manželkou, tam jsou pánové co svoje manželky ubili golfovými holemi, uřezali jim končetiny a ta torza potom sexuálně zprznili. Ojojoj. Bavili mě super nacastovaní vrazi, pozvolné dialogy o šílených brutalitách které postupně rozkrývají jejich psychiku, i hezké 70kové vizuály. Jen se připravte, že série nemá žádný výrazný dějový oblouk a končí to tak docela náhodně v půli rozdělané práce, bez pocitu nějaké katarze.

• 18.10.2017  22:47

Tohle bylo super! Wow. Osvěžující superhrdinský film, kde nejsou žádné paprsky z nebe a velké pózy, záporňák je uvěřitelný chlapík co dělá záporňáctví jen protože musí, a celé je to hravé a plné roztomilých fórků o klucích, co chtějí být superhrdiny ale nejsou. A zhruba ve 3/4 je zvrat všech zvratů, za který by se nemusel stydět ani Night Shyamalan!

• 1.10.2017  13:54
    RRRrrrr!!! (2004)

Šílenství, které nikdo nezastavil. 100 minut jsem hleděl do propasti WTF humoru a okolní svět přestal dávat smysl. Tak každý pátý vtip je fakt vtipný, zbylé čtyři jsou náhodné změti slov.

• 30.9.2017  09:50
    Karamazovi (2008)

Po celých deset let, od doby kdy jsem viděl Karamazovi poprvé, vždycky když nakupuju mléčné výrobky a očima zavadím o kefír, tiše si sám pro sebe řeknu: "Kefííírek." Nevím proč, stejně jako nevím proč se mi tenhle film tak líbí. Je to nějaké divné kouzlo čehosi co nejde spočítat, chemie Dostojevského a polštiny a herců u Dejvického co dělají ptákoviny a že tam má cigáro, no dívej, típnul si to o jazyk, cigáro!! Nevím. Prostě kefííírek.

• 11.9.2017  13:18

Tohle je Rick and Morty ve své nejlepší formě. Meta odkazy na filmy, černočerný humor o osamění a bezvýznamnosti života, a struktura lepší než u hollywoodského bijáku za tři stovky v IMAXu. Určitě jedna z nejlepších epizod vůbec.

• 10.9.2017  13:24

Dobrý na tom je, že nevíte, kam ten film směřuje, a neustále se mění, o čem si myslíte, že vlastně je.

• 3.8.2017  19:27
    Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

Kdysi jsem to zkusil, nesedl mi první díl a tak jsem to vypnul. Až o několik let poté se o tom doslechl koncil přátel a usnesl se, že jsem nepříčetný, protože tenhle seriál není možné nemilovat, a přiměl mě vidět prvních pět dílů, během kterých jsem pochopil svůj omyl. Chvíli se tenhle seriál sice hledá, ale od památné epizody, kdy ve školní kantýně vyraší kvůli kuřecím křídlu mafiánské podsvětí, frčí tenhle seroš na smršti popkulturních odkazů, wtf fórů a skvělé herecké chemie.

• 1.8.2017  22:29
    Dunkerk (2017)

Když během filmu vypnete přemýšlení a jen se tím v IMAXu necháte zmítat, asi dobrý, ale jinak vlastně zklamání. Postupně věci, co mi vadily: Předně je tam ve všem strašný binec. Film moc neumí nastínit prostor, vzdálenost ani počet. Pluje se z jedné strany kanálu na druhou hodinu, den nebo dva dny? Plují lodě jednou nebo víckrát? Kolik jich tak asi potopili? Kolik toho odvozily vojenské lodě a kolik civilisti? Během filmu vidím cca pět vojenských lodí, deset civilních a sedm letadel - je to jako výseč větší operace nebo tam toho bylo všude tak málo? Nevím nic. Moc tomu nepřidají ani tři časové roviny, které musely na papíře vypadat dobře, ale ve filmu to prostě nefunguje. Vidíte, jak hrdinové jedné linie zachraňují někoho, kdo ve svojí linii ještě nevypadl z lodi - to je prostě šílenství. Za druhé, postavy. Kromě předešlého chaosu mají všichni vojáci stejné uniformy (ne že by si třeba někdo nechal kabát nebo ztratil blůzu, aby šli poznat, rozumíte), podobné černé vlasy a nulový prostor na expozici charakteru, takže se vám všichni pletou a jsou vám jedno. Pokud by nějaký divák přeci jen náhodou získal přehled, před finále se všichni zaflákají k nepoznání od oleje, takže nějaká starost o hrdinu mizí, protože stejně nevíte, kdo je kdo. Doslova nevím, kde se jedna z postav, se kterou film končí, vzala. Teprve ve světle Dunkirku si ještě víc vážím Black Hawk Down, kde bez problémů poznám deset hrdinů a o všechny se bojím. A za třetí - na to, že je to Nolan, to působí strašně lowbudget. Na pláži není vojenská technika, město není rozflákané a má bezostyšně moderní fasády, během filmu uvidíme jen pár lodí a letadel, každé letadlo se zřítí se stejným efektem bílého kouře... kam ty prachy zmizely mi je záhadou. Dunkirk scéna z Atonementu vypadá líp než Dunkirk, a to je to romanťárna s Keirou. Osobně mi je líto o PG ratingu, protože dělat válečný film bez krve a bolesti je tahání za krátký provázek: úvodní scéna z Vojína Ryana je tolik akce, nebezpečí a realističnosti, že by se do ní vešel celý Dunkirk. Celkově zklamání - velké plátno je silné a je tam pár super scén (střílení do lodi na souši) ale celek hluchý.

• 1.8.2017  16:07

Šílenství. Po lehce ospalém úvodu, kdy si říkáte "ha, ha, dobrý, ale tyhle fórky o přísném poldovi v nudném městě ti dojdou, kámo" šlápne Wright na plyn a tenhle film rychle vygraduje do akčního bizáru pro všechny kluky a holky, kterým v britské kinematografii scházela střelba pumpovací brokovnicí do důchodců.

• 10.7.2017  17:15
    Castlevania (TV seriál) (2017)

Guilty pleasure jak má být! Začátek super, uprostřed je trochu moc povídání, ale poslední díl je boží a spolehlivě vás vrátí do doby, kdy vám bylo 17 a sjížděli jste na střídačku Vampire Hunter D a Hellsing, a nosili dlouhé vlasy a černý kabát, protože tak to upíři dělají!

• 7.7.2017  17:33

Dobrá atmosféra, ale příběhově žádné zázraky nečekejte. Na konci se to nějak uzavře, ale je to přesně ta pointa, kterou čekáte od 15 minuty, a kterou jste už viděli od 60. let stokrát. Nepotěší, neurazí.

• 7.7.2017  13:09

Velmi příjemné překvapení. Scénář má super twisty a i když si říkáte "jaj, vidím do vás, to bude takhle..." tak to tak nakonec není. Jen je škoda skriptu, protože ten je tu tak špatný, až vám dojde, že je to vlastně důležitá věc. A tím nemyslím hnidopišské "v jednom záběru visí Boromirovi roh napravo a pak nalevo," ale seriózní věci, jakože holka spadne po pás do bahna a v příštím záběru si prohlíží svoje čisté nohy, nebo že někdo ubije psa a o dva záběry dál je pes zase v poho. Zbytečná škoda, protože jinak je Tall man příjemný thriller s neokoukaným scénářem.

• 22.6.2017  11:01
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Kéž by se to jmenovalo "6 reasons why" nebo aspoň "13 twenty-minutes-long reasons why". Byl by to ten nejlepší teenage seriál za poslední roky. Takhle mohu doporučit jen lehký hack pustit si epizodu 1 a pak až 9-13. Díly 2-8 totiž nejsou horší než to, co se vám taky dělo na střední -- a jelikož čtete tenhle komentář, nezabili jste se, takže tak.

• 15.6.2017  16:41
    La La Land (2016)

Ve střižně určitě někdo řekl: "Heeej, bláznivá myšlenka, ale pojďme z toho vystřihnout hudební čísla a uděláme to jen jako romantickou komedii s cool koncem, co? Stejně tam všichni líp hrají než zpívají a jazz je divnej." A za mě je docela škoda, že toho člověka neposlechli.

• 10.6.2017  22:09

Příjemné překvapení. Komedii moc nečekejte, spíš je to vztahové drama á la Kdo se bojí Virginie Woolfové. Začátek se trochu vleče, ale jakmile se rozjedou peprnější telefonáty, nudit se nebudete. Na konci to má navíc skvělý a dobře použitý zvrat, který to celé emocionálně posune o level výš. Vhodné pokoukání do té fáze vztahu, kdy si partner začíná brávat telefon do koupelny.

• 27.5.2017  17:37

Stokrát omleté hero's journey schéma -- týpkovi zavraždí otce, získá kouzelný whatever, naučí se být lepší týpek a ztrestá vraha svého otce -- je omleto po stoprvé, příběhová invence nula. Postavy jsou volně zaměnitelné a bez zajímavějších charakterů, vyčnívá jen kouzelnice s vizáží feťáka z hlavního nádraží, ale v příběhu má bohužel prostor jen jako generický sidekick #7. Občas se prodere na povrch režijní styl Guye Ritchieho a zahláškuje se nebo naskočí nějaký dravější střih, ale pak hned zase zpátky do popcornového mainstreamu, co nepotěší ani neurazí. Jestli chcete vidět hipsta baristu jak seká lidi svítícím mečákem, tak si dobrý, ale čekal jsem víc, no. To už radši znovu Sněhurku a lovce, která má sice nižší rozpočet a míň rockové muziky, ale aspoň se snaží být invenční a překvapit.

• 27.4.2017  22:35
    71 (2014)

Adrenalinová noc sympatického britského vojcla, co skončil na špatném konci Belfastu a chce domů. Jen to má trochu vlastnost takových těch špiónských filmů s Phillipem Seymorem Hoffmanem, kde je tisíc chlapíků s pejzama a vy nevíte, kdo je hodný, kdo zlý, kdo špión na první a kdo špión na druhou. Na podobnou notu doporučuju Greengrassovu Bloody Sunday, kde je mín špiónu s pejzama a víc naturalistického střílení.

• 21.4.2017  23:17

Je to o patnáct minut delší, než na kolik měli dokumentaristé materiál, takže bohužel je ten nosný základní příběh natažený záběry na týpkovu mámu jak smutně pluje v bazénu a home videem zapadajícího slunka nad předměstím. Kromě téhle vaty je to ale správně mrazivě strašidelný a pokroucený pohled do mentality vojáků pěchoty, pro které je historka o tom, že někoho střelili, důležitější než to, koho střelili.

• 6.4.2017  09:34

Jsem pátý kdo tenhle film na ČSFD hodnotí a nechápu nic. Jaktože to není legenda? Napínavý, dojemný, lidský a filmařským srdcem nabitý dokument o klukovském snu natočit přes léto pořádnej biják. A když to nestihnem, tak to příští, a příští, a příští.

• 5.4.2017  07:09

Bohužel je jen omezený počet věcí, co se můžou stát na jachtě (uvidíme všechny) a dva možné konce: zachrání ho nebo ne (a jeden z nich to je). Takže vlastně nějaké napětí přijde až v úplně poslední scéně. Jooo, kdyby Redford umřel v půlce jak Gere v Hačiko: Příběh psa, to by byl twist!

• 1.4.2017  09:08

Nejsem skalní fanda GitS, viděl jsem jen to nejprofláklější anime, ale i tak mi tenhle film zlomil srdce. Cool CGI svět super, ale tím to tak končí. Mnohovrstevnatý příběh je zredukovaný na největší cyberpunkové klišé ever, postavy jsou ploché a nudné, a ještě ke všemu rejža občas vizuálně odcitují scénu kterou si pamatuju z anime, jenom aby mně připomněl, o kolik blbější tohle je. V dialogu zazní perly jako: "Iniciate the hack!" a něco jako "your soul is a ghost and your body is a shell." Kdyby se to jmenovalo MajorShock 2115, tak neřeknu ani popel, prostě cyberpunková střílečka, robocop v Japonsku -- ale tohle je tanec na hrobu dobrého muže.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21