Weehaa

Česko

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 10.6.2019  21:22

Od začátku se dal tušit celkem připitomělý důvod "naléhavého" hovoru taxikáře s IT bohem. Taky průběh epizody nepřekvapil, a samozřejmě, že se na konci dozvíme, jak je ten kluk nešťastná opravdu nešťastná, když mu scénárista nechal zakukat celou rodinu, aby konečně došel k poznání, že celá ta IT bohovina je veskrze o hovně, že jo.

• 10.6.2019  21:12

NIИ! Nejlepší díl nejhorší série nejlepšího seriálu všech dob. NIИ! Na konci, při jízdě za macechou (doprdele, proč tam vlastně jely? to to v té moderní době nemohla někam nastreamovat?) už to byla spíš francouzská komedie, to už skoro bolelo. NIИ! Nevim, kdo tam protlačil ty "vtipný" momenty, do BM mi to úplně nepasuje. NIИ! Ale zas na druhou stranu, konec dobrý, všechno dobré, HEAD LIKE HOLE!!!!!!!!!!!!!!!!! NIИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 11.4.2012  09:28

No, režižér bych být nechtěl. Teda rozhodně ne Francis Ford Coppola. Sebevražda, tajfun, infarkt hlavní postavy, politika, válka, mé vlastní ego, peníze. Proti tomu člověku se postavilo snad všechno, a to málo, co ne, to si stihl znepřátelit sám. Přesto je film něco neuvěřitelnýho, nemám ani jedinou připomínku, prostě dokonalost sama. Jasně, že by člověk měl hodnotit dokument, a ne film, o kterým ten dokument je. Toto je jen cestopis ke grálu. Ale sakra zajímavej, jednotliví poutníci v mezidobí urazili obrovskej flák cesty a mají s čím srovnávat. Jedenáct z deseti Apokalypsa, deset z deseti Srdce temnoty.

• 6.2.2012  22:46

Mark Renton se Spudem jako za mladejch let, první polovinu jsem se kvůli nim skoro nedokázal soustředit na děj. Pak došlo k dějovému obratu od Trainspottingu k Cestě a já byl z nejhoršího uvnitř. Opravdu síla, ale ke cti tvůrců jde fakt, že to není samoúčelný - šlo to natočit mnohonásobně surovějc, takhle to byl spíš jen pocit. Teda alespoň do tý doby, než nám v kině vypli zvuk..

• 3.9.2011  09:54
    Anatomie lži (TV seriál) (2009)

Viděl jsem pouze první díl, ale stejně si dovolím to hodnotit. Mám rád všechny příběhy světa o lžích, a souhlasím s tím, že lžou všichni, a proto je svět i zajímavější, než kdyby mluvili pravdu. Myšlenka, že existuje člověk, co má výjimečný dar odhalit lháře je bezva, je to dokonce místy i hodně vtipný...ale jinak je to kravina. Je to cit, daleko víc než exaktně specifikovatelný postup (protože u každého člověka může znamenat nějaké gesto něco jiného). Strašně to samo sebe shazuje, když hrdinové vyvodí z jednoho gesta, které navíc vidí jen na fotografii a toho člověka ani neznají, že dotyčného vydírá nevlastní zeť v podnájmu, protože před pěti lety měl v hodinovém zahrádkářství nedovolený sex se svým fíkusem. Nikdy se nemýlí, nikdy neuvažují o tom, že někdo gesta předstírá. Nepochopitelně (vzhledem k tématu seriálu) tady splývá pojem "vědět" a "věřit". Lháři tady zásadně těsně před vyslovením té nejdůležitější lži dvakrát polknou, odhrnou si vlasy z čela, odkašlou a dvakrát tu lež zopakují. Ve světě tohoto seriálu bych opravdu chtěl žít. První stamilion bych si asi vydělal jako hráč pokeru, pak bych zkusil třeba investiční obchodování, a jakmile bych vlastnil tak půlku Baham, šel bych v pětatřiceti do důchodu a pro zábavu odhaloval podle xichtů na tiskových konferencích v televizi, který politik s kym spí a s kym podepisuje za zády národa jadernej kontrakt...

• 17.7.2011  00:48
    Hvězdná pěchota (1997)

Bože, to bylo trapný. Obávám se, že to bylo myšlený vážně. No, takže už se těšim na budoucnost. Hvězdná pěchota se v boji zásadně nekryje, v útvaru čtyř vojáků střílí minimálně jeden vždy přes záda ostatních, na nepřítele citlivého na zápalnou munici používá zásadně pouze průraznou, pokaždé si dojde až na metr od nepřítele, aby ten v poslední smrtelné křeči mohl ještě někoho zranit a tak to udělat zajímavý, prestože z hvězdného pěšáka během bitvy vypadne průměrně asi tak pět kilo prázdných nábojnic za minutu, nikdy mu ostrý náboje nedojdou a všechnu tu výstroj hravě unese. .. s takovouhle nás za chvíli vyhladí mravenci, co kempujou u nás za barákem. Ale jo, je to dobře, že jsem to viděl, alespoň mi to pomohlo učinit rozhodnutí, že čučet na levný béčka před spaním je fakt kravina. Ale ani to ne, béčko je Carpenter, tohle je tak céčko. Už abych zase začal sledovat nějaký smysluplný filmy.

• 22.5.2011  21:12
    Moon (2009)

Mne se to teda libilo moc. Jako napsany od Clarka a rezirovany od Kubricka (Gerty byl, chudak, trochu opisovac od HALa, nejlepsi by bylo ho v tom filmu vubec nemit, ale na druhou stranu, nekdo tam s tim clovekem tri roky byt musel, ze jo?). A je to natoceny pomerne originalne, ale musite jit vic do hloubky a nezastavit se prvnim srovnanim se Sunshine nebo prave s Odysseou. Mirny SPOILER, ale nevim, jestli jsem nekdy predtim vubec videl film, kde se takhle plynule a nadherne hladce meni hlavni hrdinove... Chvili je divak tim zranenym, chvili novym a pak zase zpatky, pricemz tito dva spolu neustale spolupracuji. To se Duncanu Jonesovi teda povedlo.

• 21.5.2011  21:58

Je to jako Butterfly Effect a 12 Monkeys dohromady. Vubec to neni spatny, jen mi proste nedava smysl zdroj toho zdrojovyho kodu... Neni to uplne logicky, vlastne je to od zacatku velmi nelogicky, ale asi by to clovek nemel tak zkoumat.

• 19.4.2011  09:34
    Proboha! (2008)

Ucta, kluci, ucta. I kdyz jsem taky ze srdce presvedcenej, ze veskere nabozenstvi (samozrejme s vyjimkou Virivych adventistu sedmeho dne) je snuska hovadin, toto je jednostranne pojaty dokument, kterym Bill Maher celi nabozenskemu fanatismu stejnymi zbranemi. Je fakt, ze v USA, kde kazdy veri v nejakou cirkev, maji jine podminky nez my tady, mozna bych tam taky casem sklouznul k militantnimu ateismu. Ale ted jsem tady a dokument se mi nelibi. At si kazdej dela, co chce. Nemusim s nima kamaradit, ale to jeste neznamena, ze to jsou dementi, nebo ze z nich musim dementy delat.

• 15.4.2011  09:29

Film je to dobrej, Sean Penn umi a lepsi hudba, nez dela Veddie Edder (ano, je to schvalne..), na svete neni, ale Chrise McCandlesse moc nechapu. Cetl jsem i predlohu, ktere se film velmi tesne drzi, cetl jsem i vyjadreni mistnich aljasanu. Chris pohrdal civilizaci, proto tvrdil (mimo jinych velmi neuvazenych prohlaseni), ze nepotrebuje mapu. Posledni clovek, ktery ho na Aljasku vezl, potvrdil, ze Chris mel reklamni mapu od benzinky, a ta se u nej i nasla. Kdyby mel podrobnou mapu (kdyz uz stejne slevil ze svych zasad), zjistil by, ze par kilometru od mista, kde taboril, byly chatky s nouzovou zasobou leku a potravin. Chris si dale nezjistil, ze se reka v lete rozvodni, protoze taje horsky snih, a tak nepujde prebrodit. Skoro bych rekl, ze se to da odhadnout dopredu, ale dobra. Kdyby se ale trochu vic zajimal o okoli, zjistil by, ze zhruba pul kilometru od stezky Stampede (kde se pokusil reku prebrodit) je nad vodou natazene ocelove lano s vozikem, na ktery staci naskocit, pouzivaji ho lovci. Fakt, ze zustal temer celou dobu v autobuse, taky uplne neodpovida divocine. Navic podle Krakauera taboril v miste, ktere se jen velmi tezko da oznacit za divocinu, protoze je to tak blizko civilizace (koneckoncu, proto tam byl ten bus), lovci zvere chodi mnohem dale. Ti jsou ovsem na to pripraveni a dobre vybaveni. Mistni ten pribeh taky zrovna nemiluji, mluvi o trestuhodne neucte k prirode a navic to pro ne neni zas az tak nove - podobni dobrodruzi si tam podavaji dvere, a oni je pak musi chodit hledat. Jinymi slovy, kdyz nejsem caveman, ale chci jako caveman zit, musim nahradit nedostatek schopnosti a zdatnosti (Chris udajne neumel ani plavat) vzdelanim, informacemi a nutnym vybavenim. Chris to neudelal. Obdivuju jeho idealismus, ale je mi lito zbytecne smrti. A taky jeho blizkych.. Ti autobus pozdeji nasli, vybavili trvanlivymi potravinami, radiem a vzkazem, at kdokoliv, kdo tu tabori, kontaktuje sve rodice...

• 27.1.2011  21:24

Jezisi, reknete mi, ze ta sestava vyletniku neni reprezentativni vzorek populace meho chrabreho naroda! Ale jo, je dobre, ze jsem to videl, vic me to utvrdilo v tom, ze cestovat ma clovek zasadne sam. Podepsal bych se pod slova uzivatele "mmmxzzz"

• 23.1.2011  08:19
    Kostka 0 (2004)

Je to nelogicka volovina, uplnej vysmech dvema predchozim. Ja chapu, ze po Hypercube, kterou malokdo skousnul, to uz asi neslo posunout jinam, ale byl urcite nutnej schematicky stejnej zacatek prvnizaberjenanedulezityhochudakakterejzaparminutzemretounejstrasnejsismrtivtomnejvetsimdetailutvare? Uz to skoro pusobi jak znelka. Proti predchozim kostkam se postavy vubec nedomlouvaji a nejak moc si rozumi, a je jich malo. Ten zaporak je vysmech, cely je to nejak prvoplanove az fetisisticky zamereny na umirani, hektolitry krve a muka obeti predtim, nez umrou, proste cely je to debilni. Bylo by to byvalo na jednu hvezdu maximalne, ale dalsi je za krasny odkaz na prvni Kostku na konci, kdy se hlavni hrdina stane vitezem prvni Kostky. To se povedlo. Bohuzel, nic jineho.

• 20.1.2011  10:19
    Experiment (2010)

Adrien Brody je teda husťák! A Foresta Whitakera mi bylo az lito, ten chlap ma holt zaporny role napsany v osudu. I kdyz v Last King of Scotland to bylo jeste lepsi. Jinak mi prislo, ze film byl dost americky vzdalen od reality. Mam dojem, ze pri skutecnym Stanfordskym experimentu nikdo neumrel a taky za tim humanistou temer nikdo ze spoluveznu nestal. Taky ne vsechny myslenkovy linie my prisly dotazeny - treba kdyz se Adrien Brody na konci snazi zatlouct Foresta Whitakera do zeme, asi se nenajde nikdo, kdo by jim za to opovrhoval...mimo jeho sameho, protoze on sam se citi byt pravym pacifistou a tuto ideu ted zrazuje (je to videt na zacatku na demonstraci, kdy odmitne prastit utocnika a moc se mu libi, kdyz mu to jeho pritelkyne pripomene). A ta Whitakerova maminka byla taky jen nejak naznacena...

• 13.1.2011  19:09

Jéééé, podali si ručičky!

• 4.1.2011  18:53

Viděno ve zkrácené verzi v letadle. Na cestě z ráje zpět na zem se chytáte jakéhokoliv stébla, které Vás vytáhne z deprese. Vybral jsem si tuto konverzační úchylárnu. Bez jakékoliv viditelné souvislosti mi to stejne pořád připomínalo Being John Malkovich. Zábavné, zábavné, účel splněn. Dopad na zem bolel díky tomuto filmu o trochu méně, jen asi jako lobotomie kuchyňskou naběračkou bez anestezie...

• 12.12.2010  11:41
    Pokoj č. 10 (TV seriál) (2006)

Toto je velice inteligentne podany remake Pana prstenu...

• 30.10.2010  21:12

"Koukám, že jsi byl na Plasticích..." V podstatě je to takový popový Nikolaevovo dílo "..a bude hůř". Zezačátku mi vadili kluci neherci, ale postupně jim to odpustíte. Těm totiž nejde neodpustit. No a ten nápad se spícím tatínkem je taky něco úžasnýho. Jo, a závěrečná krchovskovina Obut a oblečen je pecka a krásná tečka nakonec, takže člověk neodchází z kina s depresí. Must see. Neváhejte.

• 25.9.2010  10:32
    Tlustý prase (divadelní záznam) (2008)

Helena je děsně vtipná a sympatická, celé to má dynamiku a spád. Čtyři hvězdičky, pátá za hudbu. V jak nádherné době to žíjeme, když v divadlech znějí Placebo!!!

• 30.8.2010  09:09

No, je to zvlastni film. Zatim nejak nekterym vecem moc nerozumim. Nevim, jestli jsem to vsechno pochopil tak, jak jsem mel.... Co znamena cely ten rozhovor o nasili se sefem ochranky? A proc je na konci zaber na majak? A v prvnim snu s Laeddisem (kdy Teddymu zapaluje cigaretu, resp. ve chvili, kdy ma pomoct Rachel), je zaber na kouriciho Teddyho pozpatku, proc? Cely mi to hrozne pripominalo jeden z mych nejoblibenejsich filmu vubec - Identity. Protoze jsem predem vedel, ze film ma nejakou necekanou pointu (a protoze se rozviji v nekterych vecech hodne podobne Identite), tak jsem si to spojil rychleji a zas tak to neprekvapilo. Teda az na ten zaber na majak. Proc to tam bylo? Krucipisek. Golfistovo salto v posledni vete jsem bohuzel taky nepobral, predpokladam, ze mysli sebeuvedomeni, ale mne se to nejak nezda, protoze Chuck mu na konci rekl Teddy, coz by v tomhle pripade rict nemohl.. Je to divny, mam paranoidni dojem, ze mi ve filmu neco dulezityho unika....

• 8.8.2010  11:27
    Nostradamus: 2012 (TV film) (2009)

Jednu hvezdicku davam proto, protoze si umim predstavit, ze by ten dokument mohl byt jeste horsi, s jeste vice pseudoodborniky, ucelovou manipulaci s informacemi a umelym nastavovanim stopaze..

• 15.6.2010  21:32
    MASH (1970)

Jasných pět, to teda bylo něco. Viděno v dabingu, podle charakteru filmu originální znění bude stokrát lepší. Takovou srandu jsem od toho nečekal, předlohu jsem nečetl a jako drtivá většina lidí tady, viděl jsem nejdříve seriál. Hawkey a Trapper jsou tady opravdoví pankáči a moji hrdinové. Úplně jiná káva proti seriálu. Můj sen je vidět to v origoši.

• 15.6.2010  10:24
    Kameňák 2 (2004)

Někdy mi přijde, že Zdeňek Troška se cítí být vyvolený národa, co po vším tom intelektuálním humoru, který domácí český pepík nezná, nerozumí mu a je jím přesycen, zrežíruje konečně tu pravou echt zábavu, kdy si syn Dany Medřické před kamerou šáhne do rozkroku a řekne, že ho má malýho nebo že mu nestojí. Paráda. Smíchy slzím, vidět to tak Werich.

• 24.5.2010  18:56

Robert Carlyle vali jako vzdycky, jinak tak televizni zabava. Posledni scena ale krasne ukazuje, jak ve fotbale jde tym az na poslednim miste. Pamatuju se, jak nam na psychologii rikali, ze jeden z nejvetsich omylu personalistu na pohovorech je domnenka, ze clovek, co hraje fotbal, je tymovy hrac. Skutecnost je pry ve vetsine prave opacna - nejvic solistu a individualistu je prave v tomto sportu.Tenhle film, ac se snazi fotbal adorovat, to paradoxne sam potvrzuje.

• 2.5.2010  13:50
    Proud času (2003)

Mne to neprislo spatny. Oddechova zabava, umocnena nadhernou skotskou anglictinou nekolika postav. Ideani na nedelni zehleni. Za tyden z filmu nebudu vedet nic, ale to byl ucel - clovek si pro boj s nedelne-odpoledni depresi nechce zvolit film, kdy pri zaverecnych titulcich upusti naparovacku, vsechny kosile na pristi tyden hodi z okna a stane se o pondelka jinym clovekem.

• 25.4.2010  21:46
    Klub osamělých srdcí (TV film) (2009)

Nevěřil bych, jak může být dvaaosmdesát minut dlouhých. No, kluci, moc se to nepovedlo. Celý mi to přišlo děsně naivní. Márdi (San Piego forever!!!!) není sice herec, ale byl to můj důvod k tomu, abych na film koukal (to, že tam "hraje", jsem zjistil pět minut před začátkem filmu z fotek tady na csfd a rychle si překopal plány, abych se mohl dívat). Jinak mi to přišlo všechno nějak normalizačně sladký, takový Vyprávěj. A ten recitál na konci o sviních, co budou svině a tunelujou banky a lidech, co budou trpět pro svobodu a dělničit byl taky dobrej průser. Já teda tu dobu nezažil, ale takhle si jí nepředstavuju. Abych použil vhodná slova - myslim si, že bylo hůř. A Petrovi Nikolaevovi bylo zase líp, když točil o tom, že bude hůř.

• 26.3.2010  12:07
    Alf (TV seriál) (1986)

V originálním znění jsou některé vybrané epizody na šest hvězdiček, některé slabé sráží moje hodnocení na čtyři. Ze sociologického hlediska je role mimozemšťana v rodině dost zajímavá - má zhruba tolik pravomocí jako Bryan, nejmenší dítě v rodině, ale vystupuje inteligentně jako dospělý, mnohdy v podstatě rodinu vede. Dabing Oty Jiráka asi nebyla úplná katastrofa, ale originál je lepší (teď myslím první speaker, protože v průběhu seriálu se hlas Alfa vyměnil - k horšímu). Kate Tannerová a oba Ocmonkovi jsou jediní z celého castingu, co se aspoň občas tváří jako herci, jinak je to dost katastrofa.

• 21.3.2010  21:51

Nechtěl jsem se na to koukat, ale scéna na začátku, kdy si Simona Stašová statečně poradí s těma dvěma smažkama, mě učarovala a já začal sympatickou sestřičku obdivovat a nepřestal už do konce filmu. Dobrá atmosféra a příběh o páté koloně české policie (BIS?), která není svázaná pravidly a nepodléhá subordinaci. Filip Renč možná není úplně nad propastí, teda alespoň, pokud se nedrží těch svejch placatejch a trapnejch komedií.

• 6.3.2010  19:44

Ta hudba!!! Úžasná atmosféra a super kamera. Nádhera. Boyle umí.

• 21.2.2010  20:59
    Tři králové (TV seriál) (1998)

Kdyby Britové nebo Američani měli Václava Morávka, točili by o jeho životě dva filmy do roka a nepotřebovali by Jamese Bonda. Všichni tři byli praví hrdinové, ale ten, co "věřil v Boha a ve své pistole", stojí na mém vrcholu Největších Čechů, stojí pevně, je tam sám a vždycky tam stát bude. Seriál je dobře natočený, moc bych si přál, aby o těchto neuvěřitelných lidech následně ještě jednou někdo natočil silný a krásný film. Nezdá se mi, že by se nějak výrazně fakticky odlišoval od historie, když pominu nedůležité detaily, smíchání pár postav a obligátní smrt Václava Morávka, kterou ale odhalil až Vilém Čermák ve své výborné diplomové práci Muž proti okupaci (deset let po seriálu), takže tady nebudeme dělat chytrý a kafrat, jak je to nepřesný, že ano. Hrdina. Hrdina. Hrdina.

• 31.1.2010  16:03
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Seriál je to výbornej, hlavně od druhé série dál, všechno už tu napsali jiní, jen prostě musim vyzvednout Penny. Ačkoliv není můj typ, tak se jí musí nechat, že je sakra dobrá herečka. Skoro bych řekl, že je o hlavy výš než všichni ostatní v seriálu. Fakt. Zaměřte se někdy jen na ní. Ona úplně kouzlí... - update 2012 - kvalitativně to jde dolů, Amy nemůžu vystát, ale v páté epizodě, patnáctém dílu, v čase 13:40 řekne Sheldon Cooper větu, která tomuto seriálu vytesala obrovskou mohylu na mém soukromém hřbitově dobrých myšlenek a zaručila mojí nesmrtelnou úctu. Neuvěřitelný!!!

<< předchozí 1 2 3