patrikus

patrikus

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 13.10.2018  11:24
    Láska není brambora (TV film) (2015)

Po kamerové stránce celkem průšvih, ale obsahově je to docela zábavné. Svižný střih a vzácně i Chytrová funguje, na rozdíl od 13. komnat.

• 25.9.2018  00:31

Jsem rád, že jsem se po dlouhé době setkal s tvůrci, kteří mají smysl pro humor a dokážou vytvořit příjemnou atmosféru i nápadité situace s neherci, kteří zaujmou. Palec nahoru. Čistá kamera, inteligentní scénář, práce s herci i s lokacemi velmi profesionální. Nenásilná komedie plná životních pravd s krásnou hudbou.

• 9.9.2018  20:15
    Psychopompos (studentský film) (2018)

Poctivé dílo, nadprůměrné. Krásné kamerové kompozice (i když hercům nebylo vidět moc do tváře), pěkné lokace a celkem inteligentní střih, který ovšem postrádal detaily na tváře herců a pestrost ve velikostech záběrů. Doporučil bych tvůrcům vyprávět více příběh skrze herce, než efekty a atmosféru, a zapracovat na dramaturgii. Rozhodně výprava, masky i kostýmy byly na profesionální úrovni. Lepší tři hvězdy!!

• 7.9.2018  22:20

Čistá žánrovka pro milovníky!

• 6.9.2018  12:02
    Casanova auf Schloß Dux (TV film) (1983)

Skvělá předloha Carla Gassauera, německého divadelníka narozeného v Praze.

• 26.8.2018  23:46

TOP ALFRED!

• 25.8.2018  09:31
    Ladislav Mrkvička (TV film) (2017)

Chvíli jsem dokument pocitově toužil zrychlit a ošíval jsem se kvůli pomalému tempu. Nudil jsem se jen chviličku, protože jsem zvyklý na rychlejší tempo, nejen v současné televizní tvorbě, ale hlavně v dnešním životě. Potom jsem si uvědomil, že to je Mrkvičkovo tempo, a přemýšlet, bilancovat a vzpomínat se má pomalu. Taková zajímavá mistrova meditace plná bolesti, ale i velkého štěstí. Velmi inspirativní - sázka na jistotu? To ses zbláznil...

• 24.8.2018  09:52

Formálně na hrubo mletý, obsahově atraktivní, pocitově hořký a autorsky inteligentní film! Nejlepší Svátkův film, absolutně jinde, než jeho předchozí víceméně zkušební počiny. Vynikající herecké výkony Duška, Švehlíka, Malého, Gulyáše i Nováka. Šoposká v malé roli zahrála také velmi dobře. Oceňuji také scénku s rodiči a zoufalou maminku Medveckou, která přichází na pomoc s lahví - velmi silné a tvrdé!

• 22.8.2018  11:12

Totální absence originality, nápadu, humoru a inteligence. Mix dramaticko-romantických klišé s hudební zálivkou Michala Hrůzy... Pár hereckých momentů Taclíka, Stivínové i Hanáka film občas oživí.

• 21.8.2018  15:53
    Posel (2012)

Je to takový nesoustředěný film.

• 20.8.2018  15:37

Kdybychom v České republice uměli alespoň tak dobré řemeslo, mohli bychom ho uplatnit i na filmu ze současnosti. Zde se dá i mnohé vytknout, ale v zásadě je to velmi funkční a dobře odvyprávěný film!

• 20.8.2018  15:29

Celkem kvalitní po formální stránce, vyspělá režie, nápaditá kamera. Ovšem scénář na velmi slabé úrovni, jehož slabiny odkryli hlavně herci, kteří nevěděli o čem přesně hrát. Popis událostí a kvalitní předloha Jana Němce nemusí ještě znamenat, že z toho bude úspěšný a dobrý film. Pobavily mě Brzobohatého písničky. Část druhé hvězdy patří i Hádkovi, Daně Markové a kostýmní výtvarnici. Obsazení Kerekes bylo v tomto filmu úplně zbytečné.

• 17.8.2018  20:29

Hravé, přirozené, lehké, nápadité, Ludvíkovské...

• 14.8.2018  14:02
    Tlumočník (2018)

Silný námět i scénář s nápaditým závěrečným překvapením shazuje víceméně televizní režie. I sám scénář by chtěl trochu proškrtat a soustředit se dramaturgicky i na skutečnost, jak mohl nacistický vrah v klidu dožít vysokého věku a ještě o zvěrstvu Třetí říše napsat knihu, bez toho, aby byl ex post potrestán. Nicméně celovečerní dialog dvou velkých herců zaujme a s podmanivou neobarokní hudbou Vladimíra Godára a jeho komorní instrumentací, vás Menzel (až na svou slovenštinu) a Simonischek ani chvíli nudit nebudou. Vítám přítomnost Z. Muréry i krásné Anny Rakovské. Střihačka mohla být trochu přísnější a nebát se většího tempa, film mohl být klidně o čtvrt hodiny kratší. Beztak dám z fanouškovských důvodů pět hvězd, byť je to na lepší tři. V případě tohoto tématu i výběru herců a skladatele musím být subjektivní. V závěru je to jeden z těch lepších filmů Martina Šulíka.

• 4.8.2018  21:46
    Šach mat (TV film) (1963)

Hubačova verze nabízí dramatické napětí, toto je pouze sled reportáží a studiových situací bez aranžmá, což inscenaci ubírá trochu děj a nabízí pouze informace - škoda, přesto zajímavé, netradiční, vtipné a Radokovské!

• 23.7.2018  16:36
    Černá horečka (TV film) (1974)

Podle literární předlohy napsal Jiří Hubač

• 20.7.2018  15:25
    Zámecký koncert (koncert) (1973)

Skvělá muzika, ale otřesný záznam i zpracování...

• 5.7.2018  20:27

Kýčovitý videoklip! Umělohmotný americký padělek se zbytečné kvalitní předlohou.

• 3.7.2018  10:23
    Obrazy, pohádky a sny (TV film) (2017)

Dokument je možné shlédnout i na internetovém vysílání České televize. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11885244390-obrazy-pohadky-a-sny

• 3.6.2018  16:49
    Teambuilding (2018)

Gratuluji Novákovi, že porazil Tomáše Magnuska, nejhorším filmařem desetiletí se stává právě on.

• 2.5.2018  12:01

Se ctí!

• 29.4.2018  09:11

Nejsledovanější díl 14. série - měl 926 000 diváků!

• 18.4.2018  22:04
    Kráľovská hra (TV film) (1999)

Původní zpracování tohoto Hubačova scénáře je v mnohém lepší, zde jsou režie, aranžmá i herecké výkony na laťce průměru. Hubačův kvalitní text je pouze odříkáván, jediný Martin Huba předvádí celkem obstojný výkon.

• 17.4.2018  13:15

Tady nebylo co zkazit.

• 14.4.2018  10:06
    Nerodič (2017)

Bolestivé, těžké, kvalitní.

• 11.4.2018  09:45
    Dlouhý čas naděje (TV film) (1984)

Agitka na Antonína Zápotockého. V dnešní době nepoužitelné a mylné.

• 26.3.2018  17:58

Hezký medailon, milá umělkyně, krásný svět hudby, ovšem reportérka nefunkční.

• 3.3.2018  19:36

Francouzská komedie žije - právem ceněný film! Mnohem lepší, než třeba Alibi na klíč!

• 22.2.2018  15:46

Dávám jednu hvězdu za Elodie Fontan a Nathalii Baye. Alespoň, že to mělo spád, ale hodnotit to je zbytečné.

• 16.2.2018  18:05
    Drak (1976)

V dokumentu vystupuje stále žijící legendární herec Divadla Drak Boris Šlechta.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17