patrikus

Česko

LinkedIn: patrikus

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 28.4.2021  17:09

Vinikající a vzácný dokument o velmi nadaných skladatelích, jejichž hudba je minimálně pozoruhodná. Pro hudební svět jeden z mála dokumentů vůbec o takových mistrech, jako byl Mosolov či Roslavec. Cením si ČT, že se ho podařilo získat.

• 28.4.2021  17:01

Dějově jeden z nejslabších Derayových filmů. Herecky i kameramansky jistě nadprůměrné dílo, které schazuje poněkud nedynamický scénář s mnoha prázdnými místy.

• 28.4.2021  16:59

Dewaere i Boisset nikdy nezklamou. I dnes by tento film, samozřejmě s rychlejším tempem a tedy výrazně kratší stopáží skvěle fungoval.

• 28.4.2021  16:50
    Mistři gagu (1985)

Z mého pohledu je to jedna ze slabších komedií C. Zidiho, založená sice na jiskřivých skečích, ale v celkové scenáristické, či drmaturgické stránce nedotažená a rozmělněná o další scénky a scénky. Je sice vzácná svým obsazením a cenná svou mikrorolí P. Richarda, F.Noireta a jiných velkých jmen, nicméně nedosahuje tak skvělé atmosféry jako filmy s Funésem, či Richardem v hlavních rolích, které natáčel Zidi v 80.letech. I Cosma napsal pro jiné jeho filmy, či jiné filmy s Lhermittem a Jungotem mnohem propracovanější a chytlavější muziku.

• 26.4.2021  09:51

Velmi vzácný film se silným námětem a skvělými herci.

• 22.4.2021  09:28

Tady je ukázka toho, že i nedramatický film nemusí nutně nudit a čas s ním je příjemně strávený. A to především díky sympatickému hereckému obsazení.

• 20.3.2021  11:09
    Ennio Morricone (TV film) (1995)

Velice vzácný dokument ukazující mistra ve stutečně skladatelském portrétu, který rozebírá jeho itstrumentaci, intelektuální obsah hudby, melodickou invenci a cit pro vyprávění příběhů.

• 18.3.2021  10:43

Poctivý film. Skvělá filmařina, čistá kamera i střih a místy velmi vtipné dialogy. Když odhlédnu od některých naivních dramatických a charakterových jednání postav, můžu tento film považovat za opravdu povedený a to především díky švédskému klasikovi Hallstromovi. Vskutku i dobrý dabing a překlad.

• 16.3.2021  09:12

Tohle je opravdu jeden z nejhezčích filmů, které jsem v životě viděl. Tak jednoduchý, emocionálně i dramaturgicky čistý s půvabnou a velmi nápaditou hudbou a skvělým scénářem. Dětští herci skvěle vybraní a působivá je i atmosféra švédského venkova.

• 15.3.2021  10:15

Tenhle film mě v dětství hodně oslovil a když jsem se na něj podíval po dvaceti letech, jenom jsem se utvrdil v tom jak je geniální, čistý, atmosfericky a dramaticky naprosto vyrovnaný a emočně silný. A vlastně tak chytře jednoduchý a lidský. Stále v této době nenacházím podobné filmy.

• 2.1.2021  14:45

Pěkně francouzské, připomíná mi to styl a humor Didiera Kaminky, např jeho Nenapravitelní apod. Vzácné vidět P. Tornade v hlavní roli. Byť to není zase tak oslnivý a vtipný film jako třeba od F. Vebera, apod., člověk si u toho hezky odpočine a pousměje se nad lehkostí a naivitou tvorby 70. let.

• 28.12.2020  23:02

Čekal jsem od toho mnohem víc. Na to, že je to půl století starý film, tak to má celkem ucházející tempo, ale chybí tomu buď více humoru, nebo více dramatického napětí a jednání. Za hodinu a třičtvrtě se ve filmu odehraje velmi malé procento děje a řídký anglický humor (místy ovšem nápaditý) to rozhodně neutáhne. Sellers předvedl zbla málo herectví a komiky vůbec. Hezká je hudba R. Addinsella a lokace staré Anglie. Jako divadelní hra to jistě slouží mnohem lépe, než jako situační film bez špetky překpavení. V rámci českého znění se dá pochválit i dabing, přesto se musím hodně přemáhat, abych dal vůbec tři hvězdy. Velký plus filmu je to, že byl natočen na barevný materiál. Škoda, že si ho místo Sellerse nenatočil Funés, mohlo by to dopadnout třeba i lépe. Velmi připomíná např. Pouic-Pouic apod...

• 29.11.2020  14:47

Skvělá Debra, ucházející scénář a emoční vyvrcholení. Na dnešní dobu samozřejmě velmi pomalé s příliš dlouhou expozicí. Do jisté míry se jedná o docela autorský film, který trochu vybočuje z klasických hollywoodských mantinelů 80. let. Hezké lokace i mírný humor pomahají divákovi nespadnout do stavu nudy.

• 29.11.2020  14:39

Velmi pomalý, až lyrický film, který v závěru v citovém měřítku skutečně zasáhne. Zajímavý je především ve filozofické rovině. Nejpůvabnější je ve filmu rozhodně kamera a herectví Debry Winger. Dnes bychom takový film odvyprávěli ve dvoutřetinovém čase, přesto je shlédnutelný i v této příliš ukvapené, až stručné době. Za zmínku stojí také hudba a herecký výkon malého chlapce. A. Hopkins ve filmu nezáří tolik, jako jeho herecká partnerka, přesto má ve filmu zajímavé dramatické nuance a energii, kterou dobře vkládá do postavy spisovatele Lewise, která je tímto zcela uvěřitelná.

• 27.11.2020  11:03

Na dnešní dobu příliš dlouhé, ale přesto jeden z těch top oskarových filmů, který se dá vidět i po sté.

• 9.11.2020  12:45
    Havel (2020)

Musíte se na to dívat jako na film, ne jako na postavy, které znáte z dokumentů, osobního života, médií apod. Když se od toho odpoutáte a nebudete zkoumat co a jak přesně bylo, máte před sebou nadprůměrný film, který si užijete a určitě se vás citově a morálně dotkne. Víc k tomu není třeba dodat.

• 8.9.2020  21:07
    Šarlatán (2020)

Pro mne zatím nejlepší film roku 2020. Bez výhrad!

• 19.6.2020  20:39
    Pinocchio (2019)

Problém vidím pouze ve scénáři a místy i v režii. Nevím, kde došlo k rozhodnutí vydat se vlastní dramatickou cestou a příběhem trochu pootočit. Rozhodně je problém, že je film příliš dlouhý a nesnesitelně se vleče. Myslím, že by se dal odvyprávět za klasických 90 minut. Rád stravím v kině celé dvě hodiny, ale příběh musí šlapat. Je zvláštní, že čistě dějové pasáže bez dialogů byly odvyprávěny relativně svižně. Jakmile se ale jednalo o dialog, film se takřka zastavil. Zajímavý byl Rozhodně Roberto Benigni, který nakonec dostal více prostoru, než je v půbodní předloze. Bohužel však tento prostor nevytěžil naplno - jeho delší expozice bylo pro diváka jen čekání na děj. Někdy by pomohl rychlejší střih, převážně šlo ale o problém scenáristy, který asi neznal tlačítko delete. V případě, že by jsme odpustily tyto dramaturgické záležitosti, máme před sebou krásně smutný, vizuálně bohatý a animačně nápaditý snímek s krásnou hudbou (ovšem na Piovaniho to nemá), špičkovým zvukem a velmi citlivým Benignim, který v soušasné kinematografii skutečně chybí. Celkem slušný byl i český dabing v režii Martina Těšitele, ovšem co se týče Benigniho - špatně obsazený. Viděno v kině Lucerna 19.6. 2020

• 10.1.2020  15:24
    Milosrdná lež (studentský film) (2019)

Film je ke stažení na uložto: https://ulozto.cz/file/sAmSMlLcO8Ec/milosrdna-lez-2019-mov

• 13.12.2019  21:41
    Jean Rochefort (TV film) (2016)

Nostalgie a volání po tom, co tu chybí.

• 25.11.2019  21:52
    Bez vědomí (TV seriál) (2019)

Absolutní špička mezi tuzemskými seriály roku 2019.

• 28.10.2019  09:09

Vynikající dokument.

• 27.10.2019  09:29

Překvapivě velmi SLABÝ film s podivným scénářem a otravnými lidmi, kteří pořád jen o něčem žvaní.

• 10.10.2019  21:17
    Premiér (TV seriál) (2019)

Nejhorší televizní počin na světe, který by měla rada pro rozhlasové a televizní vysílání okamžitě stáhnout z éteru.

• 8.10.2019  21:33
    Nina (2017)

Silné, citově bohaté, herecky uvěřitelné, kameramansky nápadité, režijně čisté.

• 15.9.2019  13:44

BRAVURNÍ!

• 19.8.2019  13:05
    Akce Rys (TV film) (1979)

Jediné co stojí za zmínku je herecké obsazení a hudba Luboše Sluky.

• 17.7.2019  20:46

Krásný film, čistý, bez výhrad. Žádná exibice, vyvážený inteligentní příběh, který nepostrádá nic, co by měl ideální film mít. Bravo! Kam se hrabe Bohemian Rhapsody. Zasloužený Oscar pro Farrellyho, který se posunul úplně jinam!

• 16.7.2019  20:13
    Poklad na ostrově (TV seriál) (1966)

Hudba: Luboš Sluka

• 11.7.2019  21:27

Špičkový dokument vystihující podstatu Venturova bytí, hraní, myšlení. I milovníci Lina se dozvěděli něco nového. Kéž by ČTart nakoupila více jeho starších filmů, které tu ještě nebyly v distribuci.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19