ranp

okres Brno-venkov
účetní

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 3.9.2017  19:34

Velice slušný film, který mě pohladil po duši. Je pravda, že ve srovnání s předchozími Svěrákovými filmy asi trošku prohrává, ale i tak je příjemný, vtipný, laskavý a zároveň vede k zamyšlení. Herecké obsazení je kvalitní a výkony rozhodně nezklamaly. Drsné období války a její konec, který přináší naději. A ideální vztahy asi nejsou v žádné rodině :-) Hodnotím 4 hvězdičky.

• 6.8.2017  18:13

Film je svižný, vtipný a velice zajímavě vykresluje atmosféru Berlína konce 80. let včetně hudby. Místy na 3 hvězdičky (agentka zmlátí každého) a místy dokonce na 5 (hlášky), takže dávám ****.

• 11.7.2017  22:54
    Kořist (1971)

Určitě bych to nehodnotil jako typickou Belmondovku, místy je to trochu vláčné a začátek je téměř beze slov (jistě cíleně). Dnes již klasičtí herci a krásná Dyan Cannon. Film za zhlédnutí dle mého bezpochyby stojí. 70%

• 26.9.2016  20:58

Dle mého názoru velmi zdařilá komedie, u které jsem se zasmál tak, jako už u filmu dlouho ne. Je to takové ztřeštěné, ale zapadá to do sebe a konec se mi taky líbil.

• 24.7.2016  20:46
    Želvy Ninja (2014)

Jako dítě jsem hltal kreslený seriál, od tohoto filmu jsem víceméně nic nečekal a tak to nebylo vyložené zklamání. Je to na 2 hvězdičky kvalitou a jednu navíc dávám z nostalgie.

• 19.6.2016  21:59

Vynikající klasika, perfektní herci a film, který už tak nějak patří k létu.

• 19.4.2015  11:12

Tento snímek jsem viděl už před lety a od té doby ještě několikrát, ale nějak jsem ho zapomněl ohodnotit. Moc se mi to líbilo, je to vtipné, svižné a řekl bych, že to skoro aspiruje na klasiku -> 80%.

• 19.4.2015  11:07

Na tenhle film jsem chtěl jít do kina, nakonec k tomu ale nedošlo, tak jsem to viděl až teď v televizi. Pohybuje se to u mě tak kolem 65-70%. Tihle postarší pánové nám stále mají co nabídnout, nicméně je vidět, že nejlepší léta už mají za sebou. Každopádně mě potěšil optimisticky vyznívající konec. Hodnotím 3 hvězdičky.

• 29.3.2015  18:28

Další velký úlet pana Tarantina (nic jiného jsem ani nečekal). Film je to svižný, plný akce. I když druhá půlka - "upíří" část se mi nelíbila tolik jako první polovina filmu, i tak je to na čtyři hvězdičky. Nechybí tomu ani nemalá dávka vtipu. Skoro si říkám, že jsem se na tenhle film měl podívat dřív.

• 29.3.2015  18:22
    Frida (2002)

Výborný a zajímavý film. Až jsem si říkal, kolik utrpení lze zažít během jednoho lidského života. Poutavý příběh zachycující život Fridy Kahlo i svědectví o tom, co se v době jejího života odehrávalo v Mexiku. U mě poctivých 80%.

• 15.3.2015  11:05

Výborný film, pro řadu lidí v kině zjevně i dost dojemný. Hraje to celkem hodně na city, nicméně Oscar podle mě zasloužený. Stephen i Jane si zaslouží obdiv. Stephen byl obdařen geniálním mozkem, bylo mu dopřáno i hodně lásky, jen to tělo jej bohužel zradilo...

• 13.8.2014  12:22

Ze začátku jsem měl pocit, že nevím, kam bych si měl tento film zařadit. Postupem času se z toho však vyklubal sympatický a laskavý snímek. Konec byl sice trošku "americký," ale to se dá skousnout. Čest památce Robina Williamse!

• 13.7.2014  12:01

Výborný a strhující film, který mě zasáhl. Vše je podpořeno skvělými hereckými výkony. Hrůza, co se dělo ještě v 19. století. Určitě to bylo citlivé téma pro režiséra i pro herce. Paul Dano zde opět nezklamal (podobně jako ve filmu Až na krev). Snímek určitě stojí za vidění i přesto, že je poměrně drsný.

• 12.1.2014  12:13

Na tento film jsem si zašel do kina, jelikož mě lákalo herecké obsazení a rovněž i boxerská tématika. První polovina filmu mi přišla spíše průměrná, postupem času ale film přidává na obrátkách. Oba staří pardálové to zahráli velmi dobře a získali si moje sympatie. Když se k tomu ještě přidala Kim (která mimochodem vypadá na svůj věk skvěle), tak z toho vzešel snímek, který nejenže nezklame, ale i potěší. Celé je to i poměrně dost vtipné. Můžu jen doporučit.

• 8.9.2013  14:13

Zjizvená tvář je výborný film. Smutný a drsný, v pár okamžicích i brutální. Al Pacino si zde udržuje svůj obvyklý vysoký standard, i když mám dojem, že jsem ho viděl v několika málo filmech zahrát ještě o fous lépe. Film je sice poměrně dlouhý, ale neměl jsem pocit, že by mu docházel dech. Chystal jsem se na tenhle film už poměrně dlouho a vůbec jsem nelitoval. Hodnocení vidím na 85%.

• 11.11.2012  21:02

Na tenhle film jsem se dostal do kina víceméně náhodou a neměl jsem přehananá očekávání. Bohužel musím říct, že to jde s hranými filmy o Asterixovi pěkně z kopce. Film snad ani nemá souvislý děj, nějaký základ tam je, ale je to spousta scén, které nepůsobí moc konzistentně. Párkrát jsem se sice zasmál, ale fakt jen párkrát. Škoda, protože prvního Asterixe a rovněž i 2. díl "Mise Kleopatra" považuji za zdařilé. Tohle je jen nudný slabý odvar.

• 15.2.2012  21:17
    Miloš Forman (TV film) (2009)

Miloš Forman je pan Režisér a člověk, který v životě něco dokázal. Formanovo vyprávění se sice zaměřuje víceméně jen na dobu komunismu, to však nesnižuje kvalitu tohoto dokumentu. Čtyři hvězdičky za obsah a pátá za Formanův význam a vliv na film jako takový.

• 6.2.2012  18:26
    Neodcházení (TV film) (2011)

Vysoce nadprůměrný dokument o 2 špičkových lékařích. Pana prof. Beneše znám, je to rozhodně člověk na svém místě. Oba tito lékaři jsou skvělými odborníky, kteří toho hodně dokázali a přesto dokážou stát nohama na zemi.

• 6.2.2012  18:22

Slušný film s Javierem Bardemem v dobré formě. Obě hlavní představitelky tu vypadaly velice pěkně. Jo být tak umělec a vypadat jako Bardem, to by byl život :-)

• 10.12.2011  17:24

Určitě jeden z lepších filmů ze sportovního prostředí. Pokud to takhle skutečně funguje v zákulisí amerického fotbalu, tak musím říct, že je to docela síla :-) Al Pacino tu byl nadprůměrný jako vždy a slušně to zahrála i Cameron Diaz. Kdybych byl trenérem, tak bych takhle sveřepou majitelku klubu jen sotva měl rád. Vítězové a poražení jsou divokým kolotočem fotbalu, žen, peněz, večírků i pestrých emocí. Oliver Stone zkrátka nezklamal ani na poli "sportovních" filmů.

• 10.12.2011  17:17
    Salvador (1986)

Jo tak tohle byla síla. James Woods tady perfektně "střihnul" chlapíka, který má rád život, ženy a jeho příjmy sotva stačí pokrýt jeho výdaje. Velice zajímavé přiblížení tehdejších událostí v Salvadoru (nakolik je to věrné nemůžu posoudit, jelikož toho o Salvadoru moc nevím), nicméně i tak musím říct, že Oliver Stone opět zabodoval. A konec filmu byl poměrně trpký..

• 10.12.2011  17:13
    Vertigo (1958)

Výborný film, který mi doslova naháněl hrůzu a způsobil následující noc děsivé sny. Svým způsobem už jde dnes o klasiku, byť Hitchcock natočil známější filmy než tento. Ve filmu jsou krásné záběry San Francisca a i ostatních míst Kalifornie. Kdykoliv teď uvidím vysokou věž kostela, tak si vzpomenu na Vertigo. Tenhle film určitě stojí za vidění, mám ale dojem, že si ho jen tak znovu nepustím, nechci si narušovat spánek :-)

• 24.11.2011  20:55
    Propast (1989)

Zajímavý a neobvyklý film. Zpočátku možná trochu nudný, nicméně je zde jasný prvek stupňovaného napětí. Tento film se nikdy nestane hitem jako Titanic nebo Avatar, ale dokazuje to, jak talentovaným a všestranným režisérem James Cameron je. Na plné hodnocení to sice u mě není, ale i tak jsem zhlédnutí vůbec nelitoval.

• 16.10.2011  11:15
    Wall Street (1987)

Velice zajímavý film s dokonalým Michaelem Douglasem. Charlie Sheen tu hraje do jisté míry naivního chlapíka, který si chce vydělat více než 50 tisíc dolarů ročně. Douglasova hláška o tom, že "je potřeba víc, než jen létat první třídou a vydělat alespoň 50 až 100 milionů dolarů, aby člověk měl na vlastní letadlo..." mi utkvěla v hlavě na hodně dlouhou dobu. Oliver Stone natočil lepší filmy než je tento, Wall Street však patří k těm úplně nejznámějším. Závěrečná scéna v parku je taky velmi dobře zapamatovatelná, zajímavé bylo i sledovat vztah hlavního hrdiny k otci. Po zhlédnutí tohoto filmu jsem docela zvědavý na druhý díl. Hodnocení 80%

• 10.10.2011  12:10

Dost velkej nářez od začátku až do konce - co jinýho taky čekat, když scénář psal Quentin Tarantino :-) Mickey a Mallory Knoxovi nesoucí si trauma z dětství podnikají svou krvavou cestu Amerikou. Woody Harrelson to zahrál velice dobře a Juliette Lewis asi ještě líp. Oba se velice vyřádili až do zatčení a asi po roce v chládku dokázali věznici obrátit vzhůru nohama. Velice mě potěšil i výkon Roberta Downeyho Jr. (především pasáž, kdy volá z vězení milence, u mě vyvolala doslova záchvaty smíchu). Sympatický je i to, že konec filmu vlastně není zase až tak koncem..k plnému hodnocení chybí jen kousek, ale nedávám jej proto, že v některých pasážích je film lehoučce "přestřelený."

• 10.10.2011  11:57

Jeden z filmů, kde hodnocení různých uživatelů velice kolísají. Mně se Goyovy přízraky líbily. Formanovi rozhodně nelze upřít to, že umí točit a dovede ve svých filmech vyvolat působivou atmosféru. Jde o velice zajímavé zachycení historické atmosféry Španělska na sklonku 18. století. Goya samotný zde sice ustupuje poněkud do pozadí, ale vše vynahrazuje výborným výkonem záporák Javier Bardem (ztělesňující zde skvěle "převlíkače kabátů," kterých lze v každé době najít spoustu). Některým lidem se může tento film zdát nudný, podle mě však byl zdařilý a velmi dobře zapamatovatelný.

• 10.10.2011  11:48

Zajímavý film s inteligentním hlavním hrdinou, který vždy dovede provést svou práci precizně a v tichosti. I on však bohužel jednou udělal chybu, čímž vyvolal hněv mocných lidí. Ve chvíli, kdy pronásledovatelé ublížili Ghost Dogovým holubům, si v podstatě předplatili svou smrt. Události pak nabraly rychlý spád. Snímek je výbornou kombinací akce a jakéhosi "ciltivého duchovna." Forest Whitaker tu přesvědčil o svých hereckých kvalitách. Každopádně jde o neobvyklý film, jehož zhlédnutí můžu ostatním jen doporučit.

• 9.10.2011  11:53

Patřím mezi ty, kteří rádi chodí do posilovny a tak jsem byl velice zvědavý na tento film. Jde o zajímavý počin, kde Arnold prokazuje své charisma i smysl pro humor. Pro lidi, kteří rádi cvičí, je téměř povinností tento film vidět. Arnold dokázal posilování velice zpopularizovat mezi veřejností a dnešní profi kulturisté by se od něj mohli mnohému učit (už jen při pohledu na Schwarzeneggerův úzký pas).

• 25.9.2011  22:34

Jeden z vrcholů filmové geniality. Z filmu mi utkvěly především dva momenty, jednak samozřejmě konec a pak taky výslech Verbala policistou - "já jsem chytřejší než ty..." :-D

• 23.8.2011  21:18
    Hlavu dolů (1971)

Zajímavý snímek, který však trochu trpí svou přílišnou délkou a nevyrovnaností. Sergio Leone měl obrovský talent "rozehrát" film tak, že se člověk přímo nemohl dočkat toho, co bude v jeho dalším průběhu následovat. Bohužel se mi ale zdálo, že ve druhé půlce už tomuto filmu docházel dech a to je škoda. I tak jde o slušný snímek, nicméně Tenkrát na západě i Hodný, zlý a ošklivý jsou někde jinde - mnohem výš :-) P.S. Ennio Morricone excelentní jako vždy.. P.S.2 James Coburn měl skutečně výjimečný chrup :-D

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20