Elephant13

Suburra (2015)

Stylová italská podívaná.

• 15.2.2016  00:19
    Deadpool (2016)

Zubaté varle, potomek znásilněného avokáda.. Totální pecka! Předčil má očekávání! Pravděpodobně nejlepší film od Marvel Comics ( nepočítám Spider-many s Tobeym, protože ten má pro mě sentimentální hodnotu). Doufám v pokračování.

• 14.2.2016  10:24

Působivé a i beze slov je to velice výřečné. Nenávist člověka pohltí a nakonec i zničí.

• 13.2.2016  10:50

Pravděpodobně nejlepší krátkometrážní film, který jsem kdy viděl. Tolik pozitivní energie. Život by byl k nevydržení bez úsměvu :-).

• 11.2.2016  14:02
    Češi na cestách (TV pořad) (2015)

5 minut a dost!! Dementní koncept s dementními lidmi. Super.

• 18.1.2016  19:21
    Gangy z Birminghamu (TV seriál) (2013)

Luxusní záležitost. Anglie dvacátá léta, špinavý Birmingham a rodina Shelby. Skvělé obsazení v čele s Murphym a Neilem posunula seriál na vyšší úroveň. Líbí semi, že se seriál točil kolem vojenských veteránů, kteří si z první světové války domů přivezli trauma z boje o život. Tím se totiž tento skvost liší od typických žánrovek. Po druhé sérii musím dát plný počet.

• 18.1.2016  19:10

Stominutový film o ničem. Bohužel to nezachrání ani skvělá Meryl Streep.

• 3.12.2015  16:11

"Upíři neumývají nádobí!".. Originální komedie ze života upírů. Dobře jsem se pobavil.

• 3.12.2015  16:07

Supervizuální nic. Takový popis sedí nejlépe. Guy Ritchie se ubírá směrem mainstreamu (Hollywoodu), stále je tam jeho styl trochu "cítit", ale už to nestačí. Pro ty, kteří zbožňují RocknRollu, Lock, Stock and Two Smoking Barrels a Snatch, tak budou nejspíš zklamaní.Musím uznat, že "Superman" je sympaťák a akce je svižně natočená. Bohužel, mě tento film zklamal. Jen další z miliónů amerických remaků.

• 12.10.2015  02:29
    Pečovatel (2014)

Po severské kinematografii, která šplhá vzhůru se ozvala i Belgie a je to senzace. Temná atmosféra jde cítit celých 131 minut. Děj nijak moc nevygraduje v mohutnou akci (jako z Hollywoodské produkce), ale to vůbec nevadí. Dostáváme zde slušnou porci hereckých výkonů, sofistikovanost a především film pracuje s akcí velice citlivě (náhled skrz malou díru ve stropě), tudíž má fantazie mnoho prostoru. Prostě vynikající thriller na plný počet.

• 6.10.2015  20:10

Mnohem lepší než první díl. Zábava pro celou rodinu, avšak mnoho skrytých vtipů pro dospělé.

• 13.9.2015  17:10

Slušný dokument zachycující dětství, fotbalovou kariéru a dobrosrdečnost, jednoho z nejlepších fotbalistů v historii.Vadilo mi poněkud lacinější provedení oproti jiným sportovním dokumentům (proto tři). Určitě se časem dočkáme lepších počinů.

• 13.9.2015  17:05

Pro fanoušky Manchesteru United (vlastně i fotbalu) vidět tento film je to určitá povinnost.

• 13.9.2015  16:50

Komentář se vztahuje na celou trilogii: Jednoznačně nejlepší fantasy v historii kinematografie (literatury). Nemohu se ubránit superlativům. Bravurní mistrovské dílo, které určilo směr fantasy žánru ve všech ohledech. Nemá cenu vypisovat, jak jsou tyto filmy úžasné, protože to každý ví. Stejně jako: Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny přivede, do temnoty sváže.

• 13.9.2015  16:41

S klidným srdcem můžu říct, že je to nejlepší film, který je zařazen do žánru komedie. Velice inteligentní humor spojený s citem herců, vykouzlil mimořádný film. Práce Ludvica Einaudiho zasluhuje uznání (soundtrack jsem poslouchal nesčetněkrát). Divákům, kterým není cizí empatie a trocha inteligence si tento film jistě oblíbí. Tvůrcům za tento film velice děkuji.

• 13.9.2015  16:24
    Jurský park (1993)

Dvěma slovy: ,, Srdeční záležitost!". Spielber stvořil něco neobvyklého( a to zároveň točil Schindleruv seznam, který taky považuji za jeden z nejlepších filmů). Velkolepé dílo, které ovlivnilo masy lidí. Všichni chtěli být najednou archeologové (včetně mě a to mi bylo asi 5, když jsem to poprvé viděl). Všechny aspekty filmu jsou na skvělé úrovni. Soundtrack, kamera, výprava, herci a nakonec hlavní motiv filmu- dinosauři. Jejich vizuální stránka předběhla dobu.

• 9.9.2015  16:13
    Sinister (2012)

Skvělá hudba i kamera, ale děj stagnující. Nikam jsme se v podstatě za 110 minut nedostali. Čekal jsem že spisovatelovo pátrání bude gradovat, a nic. Mistr Boogie spíš připomínal Micka Thompsona z kapely Slipknot než pohanského boha. Tečka.

• 2.9.2015  08:03
    San Andreas (2015)

Slušný katastrofický film. Nebýt americké propagandy (kolosální hudba za každé příležitosti, všude americké vlajky atd.), bylo by to celkem fajn. Na tři to bohužel není.

• 1.9.2015  13:55

Krásná animace, skvělý scénář. Prostý příběh, jenž dokazuje tvrzení: "I malý člověk je schopen zplodit dílo hodné Boha". Poetický, dojemný. Škoda, že většina lidí ani netuší, že něco tak geniálního existuje.

• 22.8.2015  13:37

Tak tohle mě absolutně nebavilo. Akční scéna= slowmotion. Digitální krev? Hektolitry digitální krve! Spousta lidí upravilo hodnocení na základě koz Evy Green.Proto těch 64%(můj názor) Bohužel dvojka "tříkila" se nepovedla.

• 2.8.2015  11:10

"Ten největší" v novějším podání. Ferrell zase hraje dementa. Ostatně na tom postavil celou svoji kariéru.

• 23.7.2015  20:09
    Hráči (TV seriál) (2015)

Komedie to není, pouze pár úsměvných chvílí. Je pravda, že by díl mohl mít alespoň 45 minut. Mám rád sportovní tématiku a seriál o zákulisí NFL si přece nemohu nechat ujít. Johnson je sympaťák a dá se říct, že právě on je důvod, proč si to lidé pustí. Slabší čtyři.

• 29.6.2015  22:26

Začal bych tím, že nejsem fanda hororového žánru. Ale se vší úctou, u tohoto filmu jsem se málem posral strachy! Podle skutečné události? To jako fakt? Nejdřív jsem viděl Annabelle, ale tu nelze srovnávat s tímto dílem, protože je slabá. V zajetí démonů je podle mého názoru jeden z TOP hororů, které kdy byly natočeny. Wane smekám!

• 29.6.2015  22:20
    Ten kluk (2007)

Andrew Garfield má talent, bez něj by tento film měl třetinový ohlas a zařadil by se mezi tuctová dramata. Film se dotýká poměrně silného tématu, aneb každý si zaslouží druhou šanci.

• 29.6.2015  22:16

Jednička se mi překvapivě líbila. Měla akci,vtip a krásnou Emmu Stone. Bohužel dvojka byla suchá a zdála se nee..koooo..nee..čč..náááá. Totálně přemrštěná stopáž. Uplakaný Spiderman, Modrý Jamie Foxx, Giamatti jako nosorožec?..Ani efekty to nezachránili. Dvě za efekty,hudbu od Zimmera a Emmu Stone :)

• 29.6.2015  22:08
    Fotograf (2015)

Příběh fotografa, erotomana- Jana Saudka. Tolik "ženskosti" jsem ve filmu snad ještě neviděl. Děj se celkem táhl, až na konec, ten hodně překvapil. Záběry z koncentračního táboru, i když Saudek přiznal že tam nebyl.. Proč to teda do toho scénáře psal?? Roden je profík a roli si evidentně užíval, od dějové linky jsem očekával víc. Za Rodena dvě.

• 26.4.2015  12:10

Jednoznačně nejlepší film z boxerského prostředí. Ano i Zuřící býk nebo Rocky mi přijdou slabší než tento film. Naprosto úžasné herecké výkony!! Silný příběh, který má všechny aspekty velkofilmu. "Potřebuju práci! Jak mám nakrmit svoje děti??!" Velice emotivní. Box je jakoby v pozadí, protože drsný život ve 30.letech byl tak trochu souboj každý den. Jednoznačně plný počet.

• 26.4.2015  11:59
    Neutečeš (2014)

Skvělá hudba! To bylo ale všechno, z toho taky těžili celý film. Exteriéry "města duchů" (Detroit) byly taky super. Jenže do kina se chodí na horor, proto aby se člověk bál, a já se nebál ani trochu. Proto dvě.

• 14.4.2015  21:54

AFO Olomouc: Zajímavá myšlenka natočit dokument o tom, jak vznikly betonové "králikárny", které se rázem staly domovem pro milióny lidí. Záběry ničení původního města Most, východní propaganda (Davy v socialistickém Německu a socha Lenina, ukázky ze starých muzikálů SSSR) a první sídliště Francie. Povedený dokument.

• 12.4.2015  13:29

Výborná choreografie soubojů. Slušně zvládnutý promo pro stejnojmennou hru.