Vojťas

"To, co víme, je jen kapka. To, co nevíme, je oceán." 90 %

• 23.5.2020  00:32

"Vlak je svět! My jsme lidstvo!" 80%

• 18.5.2020  22:15
    Poslední představení (TV seriál) (2020)

Oslava Michaela Jordana, oslava Chicago Bulls, oslava basketbalu, oslava sportu obecně! Pokud (stejně jako já) nemáte rádi basket, tak POZOR, protože tenhle "dokumentriální majstrštyk" to může změnit! 90%

• 5.5.2020  21:58
    Westworld - The New World (série) (2020)

Po úžasných 2 řadách obrovské zklamání. :-(

• 7.4.2020  15:01
    Home Before Dark (TV seriál) (2020)

Nejprve bych rád upozornil, že nesnáším recyklované kriminální případy a nemám rád dětské hrdiny. Šlo spíš o zvědavost, jak se s touto látkou popral(a/o) Apple TV+ a výsledek za to stojí. Hlavní dětská hrdinka si Vás získá od prvního okamžiku a casting celkově je velice příjemně a vyváženě složený. Zároveň u dosti seriálů si člověk řekne, kolik zbytečných dílů v celém součtu obsahoval. Tady hodlám tvrdit, že stopáž byla naprosto ideální. A to ať už čas potřebný k vykreslení jednotlivých postav, tak i výstavba příběhu obecně. Jednotlivá dílčí odhalení jsou servírována velice rozumně a srozumitelně zároveň. Na vysoké úrovni je rovněž schopnost seriálu vyvolat značnou empatii a to snad ke všem postavám. O to jednodušší je pak ztotožnit se s nimi a prožívat jejich příběh, doplněný poutavým hudebním podkresem. Určitě doporučuji shlédnout a určitě chci další řadu (která se dle zakončení nabízí)! 90 %

• 11.3.2020  22:35

Perfektní epizoda! Přesně ten typ příběhu o cestování v čase, který milujete i nenávidíte zároveň!

• 31.7.2019  23:06
    The Boys (TV seriál) (2019)

Jen pro silnější nátury! Stále frčí superhrdinské komiksárny od DC a Marvelu (minimálně fanoušci vědí), načež tu máme odpověď od Amazonu. A ten se s tím fakt nemaže. Drsný, znepokojující (zejména 4. epizoda) seriál s výborným castingem a pestrými postavami. Tvůrci to asi nemají v hlavě v pořádku, což je ale ve výsledku dobře. :-D (S1 - 8 dílů - 90 %)

• 30.5.2019  23:43
    Temné léto (TV seriál) (2019)

Nechce se mi věřit, že to natočila společnost Asylum. :-O Vedle všemožně chrlených braků tu máme prequel k nemožnému Z Nation. Zde si berou tvůrci na paškál FTWD, ale naprosto dechberoucím způsobem. Konečně herecké obsazení, kdy to nevypadá jen na kolemjdoucí z ulice. Konečně kamera, která diváka vtáhne do akce. Konečně podmanivá hudba, která umocňuje celý zážitek. Obrovské překvapení! Ani jsem nedoufal, ale tvorba pod hlavičkou Netflixu přináší ovoce! 80 %

• 21.2.2019  22:32

Co koukám na pár prvních recenzí, tak dost často zaznívá "nejslabší díl série". Souhlasím i nesouhlasím. Vysvětlení souhlasu: Předchozí díly byly o poznání humornější ve smyslu "dospělého" humoru. Zde je minimálně ze začátku groteskní skotačení pro mladší publikum. Dále padouch.. ten nebyl vyloženě špatný, jen bohužel zcela nevyužil svůj potenciál a na jeho úkor dostal mnohem více prostoru nový dračí vztah. Vysvětlení nesouhlasu: Přátelství Škyťáka a Bezzubky. To, co utvořilo první díl a následně prošlo těžkou zkouškou ve dvojce, tak nyní graduje ve finále. A to takovým způsobem, kterým zcela vynahrazuje výše uvedené nedostatky! Recenzenti, co píší, že "to postrádalo emoce", jsou asi roboti. :-D Mě jen tak nějaký film nerozpláče, ale zde jsem byl emocionálně naprosto zničen. Ani si nevzpomínám, kdy jsem naposledy tak dlouho a intenzivně brečel a také je to poprvé, co jsem u animáku zaznamenal řev a posmrkávání snad celého kinosálu. Sice si na jednu stranu nejsem jistý, jestli je dobře animákem rozesmutnit i děti (a že jich hlasitě plakalo opravdu mnoho) ... na druhou stranu jsem nadšen, že vznikají i takovéto animované skvosty, ve kterých si KAŽDÝ najde to své! 95 %

• 5.12.2018  23:41
    Bodyguard (TV seriál) (2018)

Obrovské překvapení! V roce, kdy Homeland svou kvalitou umírá, se rodí Bodyguard. Britská lehce civilnější odpověď s výborným R. Maddenem, perfektním ozvučením a zručným zpracováním, které umí sakra napnout i překvapit! 90 %

• 4.9.2018  17:28

Opět trefa do černého. Stejně nápadité a vtipné jako první díl, zajímavě ztvárněný "padouch". Další marvelovka, která potvrzuje, že toto studio umí točit filmy! 90%

• 18.8.2018  23:41
    Future Man (TV seriál) (2017)

Špica! Od fanoušků kultovních sci-fi pro fanoušky sci-fi s úchylně komediálním nádechem. Brečel jsem u toho smíchy! :-D

• 2.8.2018  09:39

Tak po delší době zas musím vyzdvihnout ryzí akčňák. Doma jsme si pustili celý maratón (1-5) a ač je pro mě i nadále nejlepším dílem trojka ("zaječí packa" měla to největší srdce a to, že Ethan Hunt musel umřít, aby přežil, opravdu nic netrumfne :-D), tak aktuální šestka se mu při záchraně světa skoro vyrovnala. Už teď je zřejmé, že jde o událost roku (oprávněnou) a z okolních reakcí se mi nejvíce líbí přirovnání, že jde o "špionského Temného rytíře". Pod to bych se klidně podepsal! ;-) To vše díky komplexní atmosféře, ukovanou zejména dech beroucí akcí a svižným dějem. Některé situace se sice můžou zdát místy zbytečně překombinované a znalce celé "frenčajzy" už teď těžko něčím překvapit, ale i tak řemeslně perfektní! No a ta hudba! Nevím, jestli to bylo ATMOSEM, ale okamžitě si potřebuji pustit celý soundtrack! :-P 95 % P.S. Bond je dobrej, ale Hunt je jen jeden! Stejně tak obrovský obdiv Cruisovi, který je na tom ve svých 56 letech fyzicky lépe než leckterý třicátník = sprintuje, skáče ze střech, šplhá na helikoptéru, apod. Taková jeho klasika :-D. Jo a před shlédnutím šestky doporučuji osvěžit minimálně pětku.

• 2.7.2018  13:39

Ano, opravdu mi učarovali i "druzí" dinosauři. Stejně jako první díl před 2 lety inteligentně přetransformoval původní Jurský park do nové podoby, tak naprosto totožný proces udělala dvojka se Ztraceným světem. Fanoušci této značky se budou u filmu (stejně jako já) tetelit blahem a jásat u každého odkazu na původní film. Pevně doufám, že návštěvnost bude podobně vysoká jako u jedničky, díky čemuž nebudou zkříženy plány trojce, která by měla přijít v roce 2021! 90%

• 29.3.2018  21:38

Před chvílí jsem se vrátil domů z premiéry a stále se raduji z toho, co jsem viděl. Konečně zase takový Spielberg, jakého chceme, a tentokráte s bezkonkurenční Silvestriho hudbou. Ač se může zdát, že jde o film pro teenagery, tak cílovka je o dost širší, a to zejména díky neskutečnému množství filmových a herních odkazů, které musí zákonitě ocenit jakýkoliv fanoušek sci-fi. V opačném případě jím jednoduše není. Nekompromisních 100%!!!

• 14.3.2018  07:19
    Půjčovna masa (TV seriál) (2018)

Seriál, kde jsou lidská těla pouhými schránkami a vědomí (duše) se ukládá do čipu, který lze vložit do libovolného pouzdra, má 3 obrovské přednosti: 1) čistokrevný futuristický vizuál, který musel Netflix přijít na obrovské peníze, 2) velice zajímavá kriminální zápletka se zajímavým rozuzlením a 3) svým způsobem komorní příběh o smyslu života bez "pravé" smrti a dopadech nesmrtelnosti, která je jen pro ty nejbohatší. Opravdu pestrý seriál, který je i perfektně herecky obsazen a ač se může zdát, že vykrádá jiné seriály, tak spíše se jen chytře inspiruje a skládá jim hold. 95 %

• 14.12.2017  12:40

Také přiložím pod kotel aktuálnímu "hajpu". Sice ve zkratce, ale výstižně: je to bomba po všech stránkách. Největší palec nahoru M. Hamillovi, který na stará kolena už i něco hraje. :-D Obrovská spokojenost i s A. Driverem jakožto Kylo Renem. 95%

• 19.11.2017  16:14

Asi budu ovlivněn tím, že jsem si těsně před kinem pustil (stravitelnější) rozšířenou 3h verzi BvS, ale ve výsledku spokojenost. Byl jsem tedy správně naladěn, protože JL navazuje na události z BvS a snaží se poučit z jeho chyb. Za mínusy se dá sice označit klišoidní LOTRovská zápletka, mdlá hudba a že Flash je takový sterilnější Spidey, ale dohromady to funguje, což je nejdůležitější. Efekty jsou zvládnuté, nějaká ta chemie mezi postavami je a zejména děj a motivy jsou pochopitelné, což je vzhledem ke "slepenině" od 2 režisérů chvályhodné. :-D 75 % P.S.: DC kopíruje už i vkládání potitulkových scén, ale potěšily, tak si na ně počkejte - zejména na tu poslední. ;-)

• 14.11.2017  22:33
    Blok 99 (2017)

Vince Vaughn ve své životní roli. Syrová a surová podívaná, která je ke konci jen pro silnější povahy. Když totiž seriál Banshee stanovil pojem "bansheeovsky drsné", tak zde by si to také zasloužilo nějaké identické přízvisko. ;-) 85 %

• 29.10.2017  16:41

Kdo by to byl řekl, jakým směrem se třetí Thor vydá. Stylem zpracování se totiž více podobá rozverným Strážcům Galaxie než svým epičtějším předchůdcům. Tam šlo o poměrně dramatické příběhy, které byly pouze doprovázeny humornými situacemi a hláškami. Zde už je to od začátku jedna velká komedie, ale kupodivu setsakra povedená. 90 % (P.S.: Tím nechci znevažovat bezpochyby ještě důležitější zápletku, ale způsob zpracování jednoduše potlačil očekávanou empatii.)

• 20.7.2017  21:58
    Dunkerk (2017)

DUNKIRK, další očekávaná "Nolanovka", je tu. Tentokrát jde o originálně pojatý válečný velkofilm, který už před premiérou dostal nálepku filmu roku. A sice nechci, aby to vyznělo nějak moc kriticky, ale nemohu se zbavit dojmu, že tomu "něco" chybělo. Je sice úchvatné sledovat přetěžkou záchranu statisíců vojáků, ale aby kinematografický zážitek fungoval naplno, musí nabídnout i příběh a hrdinu (né celý národ) na ztotožnění. Jde ovšem o jedinou jizvu na kráse, protože výpovědní hodnota je na nejvyšším stupni a jde o až vizionářské dílo, které si diváky podmaní neotřelým zpracováním, neutuchajícím napětím z neviděného nepřítele a podmanivě drásající Zimmerovou hudbou. Nepochybuji, že při Oskarech si nějakou tu sošku odnese. Za mě tedy po prvním shlédnutí 85 %, mazejte do IMAXu. ;-)

• 27.5.2017  11:38
    Teorie tygra (2016)

Konečně povedená česká dramedie, která umí předat své poselství. Ženským se to ale líbit moc nebude. :-D

• 14.4.2017  17:32

Fyzika dostává opakovaně po držce, ale komu by to vadilo, že? Když už někdo půjde na osmý díl, tak přece ví, do čeho jde. ;-) Osmička FF je totiž stejně ulítlá jako její (minimálně 3) předchůdci, ale film konečně od začátku hlásá "neberte mě vážně". Místo kroucení hlavou si tak můžeme užívat sice přestřelenou, ale velmi nápaditou a zábavnou, podívanou. Celá série tak ještě určitě nekončí! 80 % .... Řazení chronologické: 1, 2, 4, 5, 6, 3, 7, 8. Řazení kvalitativní: 1, 4, 5, 8, 6, 7, 3, 2. Řazení dle přepálenosti akce: 8, 6, 7, 5, 4, 2, 3, 1. Tak šup do kina. :-D

• 5.2.2017  17:40
    Pustina (TV seriál) (2016)

Konečně!!! Konečně může přízvisko "český seriál" znamenat i něco koukatelného, ba dokonce kvalitního. Oproti totálním brakům, které české stanice chrlí po dávkách, přináší HBO naprosto famózní dílo. Ponuré kriminální drama "Pustina", s J. Duškem a Z. Stivínovou ve svých životních rolích, je určitě nejlepším českým počinem za poslední ... no snad co pamatuji! Zjevná inspirace dánskou "Vraždou" i americkým remakem "The Killing" je tu na prospěch a doufám, že toto je ten zlom, ke kterému budou v naší domovině všichni následující tvůrci vzhlížet. Podobná seriálová "revoluce" se udála cca před 13 lety v zahraničí a už bylo opravdu na čase, probudit se i zde! Klobouk dolů před celým produkčním týmem. 90 %

• 13.1.2017  08:18
    Výkupné (TV seriál) (2017)

Může se zdát, že jde o klasickou "kriminálku", ale přehnaná naivita vše sráží na žánrové dno. 20 %

• 29.12.2016  20:00
    Pasažéři (2016)

Hledáte nějaký povedený romantický film pro dva? Tak to se budete divit, ale vyražte na Pasažéry. V poslední době se s kvalitními filmovými i seriálovými sci-fi celkem roztrhl pytel a zde je zářný příklad toho, že to jde udělat i pro obě pohlaví. Čeká Vás totiž nekompromisní romanťárna obalená hi-tech hávem. Dejte tedy pozor pokud jste viděli trailer, protože ten lákal na akční sci-fi jízdu, která je až ke konci filmu. Ale komu by to o Vánocích vadilo, že? No početná skupina lidí asi překvapena byla, protože kritiky jsou poměrně nevalné (podobně se potácí i kino-konkurent Assassin's Creed). Výjimečně jdu ale proti proudu a dávám velice emotivních 90 %. ;-)

• 12.12.2016  08:55
    Příchozí (2016)

Blízká setkání třetího druhu po 40 letech v nejlepším možném slova smyslu. Pozor na očekávání řežeb ve stylu Dne nezávislosti nebo Války světů, protože toto je trochu jiný typ "invaze". Psychologicky laděná žánrovka pro skutečné fanoušky původní spielbergovské sci-fi. 95%

• 29.11.2016  07:02

Dosti lidem asi bude vadit opakovaně tlačený a oslavovaný americký heroismus. Ten ale k válce také určitě patřil a než k němu příběh dospěl, tak scény z druhé třetiny snímku trumfly všechny dosavadní válečné filmy. Jde totiž o nejsyrovější a (řekl bych) nejautentičtější vyobrazení bojového pole jako takového. Vybrané části Bratrstva neohrožených a prvních 20 minut Zachraňte vojína Ryana tak bylo po dlouhé době překonáno. 90% a doufám, že na další film Mela Gibsona nebudeme čekat zase 10 let. :-D

• 27.10.2016  07:36

Další parádní Marvelovka je na světě. Stejně jako byl před 8 lety ukázán původ Iron Mana, je nám servírován příběh o zrození dalšího hrdiny ... Doctora Strange! Ten nepatrně strádá v emoční rovině, ale všude jinde se Starkovi úctyhodně vyrovnává. Po vizuální stránce jde o kombinaci Warcraftu a Počátku, pyšnící se ultra-magickou tématikou s typicky odlehčujícím humorem, parádními herci a skvělou hudbou M. Giacchina. Řekl bych, že B. Cumberbatch už nebude primárně označován jako "ten, co hrál Sherlocka", ale "ten, co hrál Strange". Jeden z filmů, který využívá kompletní potenciál kina, takže na to budu muset znovu do IMAXu. ;-) 90% P.S.: Vyčkejte na obě potitulkové scény.

• 13.10.2016  21:21

Vaaau, tak to byl neskutečný nářez! Představte si němého Deadpoola v Šíleném Maxovi z Doomovského pohledu a vypadne Vám nejintenzivnější, nejbrutálnější a nejakčnější first-person sci-fi. Ve 4DX by si divák teprve musel chrochtat blahem. Usmrkaný a několikrát přetočený Hitman by si měl brát inspiraci zde. Nekompromisních 100 %.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13