Strážci Galaxie (2014)

Velice kvalitní podívaná, ve které se žánry přehupují jak na horské dráze. Takže pozor, pokud nebudete naladěni na stejnou vlnu, protože jinak vás smete. Já nebyl smeten, ani jsem ji zručně nesjížděl, ale byl jsem pokojně unášen do úžasného (nebojím se říct až geniálního) finále. Poslední čtvrtina této týmovky je totiž přesně to, co se mělo dít celý film. Nicméně možná jde právě o mé pozdní naladění - věřím, že na druhé shlédnutí to bude ta nejlepší jízda! Prozatím: 80%

Finding Carter (2014) (seriál)

Dramatický seriál stanice MTV pro (mladé) ženské publikum. Pilot stravitelný, postavy přijatelné, ale do budoucna si nedovedu představit děj nenudící mužské osazenstvo. Očividně půjde o opakovanou rozpolcenost Carter vůči své staré/nové rodině + neustálé řešení milostného trojúhelníku. 50% [skončil jsem po pilotu]

Crossbones (2014) (seriál)

Black Sails v bledě modrém. Ač vypadal pilotní díl dokonce poutavěji, tak následné epizody mně dokázaly uspat k zavržení celého seriálu. Dokonce ani J. Malkovich nic moc. 55% [skončil jsem po 5. epizodě, 2. série nejspíše nebude]

Úsvit planety opic (2014)

Jednička překvapila, dvojka nezklamala. Serkis i Kobbell naprosto dokonalí a příběh o dost lidštější než u leckterých filozofických dramat. 90%

Život vzhůru nohama (2014) (seriál)

Trapárna s nesympatickou Jaime Pressly. V komediálním seriálu Jmenuju se Earl se dala strávit, ale to co předvádí tady je naprosto iritující. 20% [skončil jsem po pilotu]

Mystery Girls (2014) (seriál)

Dvě slečny se živí jako soukromá očka. Toto oživení vyhaslých hvězdiček z původního Beverly Hills se ale moc nepovedlo - né že by šlo o úplně nekoukatelný průšvih, jen je to prostě nuda doprovázená trapným křepčením. 30% [skončil jsem po pilotu]

Murder in the First (2014) (seriál)

Dvě na první pohled nesouvisející vraždy ukážou na jednoho pachatele. Kriminálka, kde půjde očividně o jeden hlavní případ (lehce inspirováno syrovým The Killing), s příjemným obsazením, ale bohužel s nepříjemným scénářem. 40% [skončil jsem po pilotu]

Dominion (2014) (seriál)

Samotná Legie (filmová předloha) mě nezaujala a zde to bohužel není o nic lepší. První díl byl sice celkem akční a poměrně přehledně uvedl do děje "hledání vyvoleného, který spasí lidstvo nad nevraživými anděli" ... 2. díl už byl bohužel pouze nudnou konverzačkou. Andělé mě prostě a jednoduše netáhnou. 50% [skončil jsem po 2. epizodě]

Chasing Life (2014) (seriál)

Dramatický seriál o mladé progresivní redaktorce, které zkomplikuje život objevená rakovina. Pilot se povedl, dokonce i druhý díl se vezl v podobném duchu. Je zajímavé sledovat, jak se okolí a samotná hlavní postava s touto informací vyrovnává. Nicméně jde spíše o seriál pro ženské publikum, proto dám u sebe ve watchlistu přednost jiným kouskům. 60% [skončil jsem po 2. epizodě]

Bezohlední (2014) (seriál)

Právnicko-kriminální seriál, který je opakovanou mixáží všeho známého a viděného. Celé je to poskládané úhledně a srozumitelně - dokonce se zajímavým závěrečný momentem v pilotní epizodě - ale výběr herců (především hlavní hrdinky) to bohužel sráží do průměru. Celkově nenadchne, neurazí. 60% [hodnoceno po pilotu, dávám přednost kvalitnějším seriálům]