desade

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 31.8.2018  22:29
    (M)učedník (2016)

Pokiaľ tu viacerí z diskutujúcich poukazujú na to, že náboženský fanatizmus je doménou hlavne islamu, resp., že sa to deje niekde "inde", tak s nimi nesúhlasím. Je to súčasť aj nášho sveta. Je to dokonca štátom podporovaná ideológia! Veď tu sa verejne na uliciach protestuje proti potratom a eutanázii a to je len vrchol ľadovca. Film by som dal ako "povinné čítanie" všetkým ovečkám z akéhokoľvek náboženského košiara. A že mierne preháňa? Keď aj (a možno ani nie), je to len v záujme lepšieho vykreslenia škodlivosti akéhokoľvek "-izmu", nielen toho náboženského.

• 22.8.2017  14:04

Tento dokument nenačrtáva také radikálne východiská, ako napr. Cowspiracy, ale už len príklon k týmto riešeniam by dosť pomohol. Dík za titulky tkimitkiy.

• 23.9.2017  00:32

- Podívejte, poručíku, ve válce existují dva typy vojáků: ti, co chtějí medaile a ti, co se chtějí vrátit. - Kdybych si mohl vybrat, tak raději ty první. - Ti jsou nejnebezpečnější. (Dík za titulky: Yusek, Mejsy)

• 13.2.2015  12:19
    2 zbraně (2013)

Celkom fain oddychovka, ktorú som si naordinoval po stresovitej 12 hod. prac. smene. Môžete pri nej aj trochu porozmýšlať, nie však moc (zavarenie mozgových závitov rozhodne nehrozí). Ako to sympaticky začalo, tak to aj skončilo a aj keď je tam vystrielaných cca pol vlečky nábojov a odpálených 3 kg TNT, tak nemusíte mať strach, že by ste sa v noci strhávali zo spánku. Ani nebude potrebné prácne vyhľadávať recenzie k filmu, aby ste zistili o čom to bolo. Takže na účel, za akým to bolo natočené - ok.

• 9.11.2019  23:24

Brilantný herecký výkon Ethana Hawkeho a človečina, ktorá sála z filmu. To stačí.

• 2.4.2015  00:34
    Aferim! (2015)

Tak toto bol najautinteckejší film zo starých časov, čo som videl. A to nie len scenériami, prostredím, kulisami, ale aj rozmýšľaním ľudí, dialógmi, muzikou a vôbec celou atmosférou. Bravo! (alebo aj Aferim!)

• 20.9.2020  22:15

Celkom slušne vykreslená paranoja agenta. A čo potom tí dvojití?

• 8.1.2017  12:58

Ak si chcete pozrieť pekné obrázky (aj keď často s roztrasenou kamerou) za prítomnosti zväčša rapových odrhovačiek, budete spokojní. Ja som minule pozeral dokument z podmorskej hladiny s krajšími zábermi a lepšou hudbou a navyše mi nekazili dojem kvázi dospelí adolescenti na úrovni 12 ročných výrastkov. Ale keď už tam boli, čakal som od filmu (keďže je v popise aj "dráma") nejakú gradáciu deja, vývin postáv, alebo nejaký odkaz (Češi majú priliehavý termím "sdělení"). A nič. Ako film začne, tak aj za 2 hodiny štyridsať skončí. Tak si ešte pozriem dokument o leopardoch v africkej divočine, kde sa hlavní aktéri nechovajú aspoň neprirodzene, má to gradáciu aj to "sdělení".

• 24.8.2019  10:02

Veru uff... Pokiaľ vám doteraz nebolo jasné, prečo Čína dokáže vyrábať všetko lacnejšie, ako Európa a Amerika, tak po zhliadnutí tohto dokumentu vám to už jasné bude!

• 16.7.2019  23:24
    Apollo 11 (2019)

Prekvapila ma obrazová kvalita záberov. V čase, keď sme u nás čumeli na ČB TV značky Aurora...

• 25.9.2018  12:13
    Apostasy (2017)

Zaujal ma námet filmu, pretože zatiaľ čo napr. o sekte amišov bolo už zopár snímkov natočených, o sekte jehovistov som zatiaľ nezaregistroval žiadny. Preto to považujem za záslužný čin. Súhlasím s KevSpa, mal som tiež tú česť pracovať s kolegom, ktorého manželka bola jehovistka (chudák dcéra), ale aj s kolegom, ktorý bol v ich rebríčku postavený na vyššej priečke. Ešte za socíku mu "komunita" pomáhala dovážať z Juhošky náhradnú látku za transfúznu krv pre syna, pretože u nás vtedy ešte nebola. Nedokázal mi ale odpovedať na otázku, čo ak by transfúziu potreboval súrne, nechcem si domýšľať. Súhlasím tiež s hygienikom, pretože si myslím, že každé prílišné ľpenie na náboženských dogmách môže napáchať viac škody, ako úžitku. A vôbec teraz nenarážam na v ostatnej dobe vytiahnutý do popredia dogmatizmus islamu, ale napr. aj dogmatizmus katolíckej viery. Týmto ale nechcem nikoho od akejkoľvek viery odhovárať.

• 17.12.2017  01:41
    Avé (2011)

U mňa silné 4 hviezdy, ale na to, že je to debut, prihadzujem piatu. Okrem hereckých výkonov oceňujem aj reál prostredie (ak niekto tvrdí opak /kolemjdouc/, tak bol možno v Bulharsku s Čedokom pri mori).

• 21.11.2019  03:40

Sám som ešte za komančov chodil na joju k p. Poláškovi, ktorého považujem za osobnosť. Aj keď už jogu pravidelne necvičím, stále s tých poznatkov čerpám. Preto ma prekvapilo, ako ľahko si môže nejaký hochštapler na joge, o ktorej tvrdí, že je jeho, vybudovať takú nehoráznu kariéru a zblbnúť toľko ľudí. V Amerike je ale možné všetko... a nie len tam. Poučný dokument.

• 8.2.2015  17:02
    Birdman (2014)

Na mňa film nepôsobil ako dráma, ani ako komédia (a už vôbec nie čierna). Len ako trapný (nie tragikomický) príbeh v istom čase "slávneho" herca, ktorý po natočení nejakého "betmena" podľahol presvedčeniu o nesmrteľnej sláve, z čoho má nevyliečiteľný komplex, celý život hodil za hlavu a žije v oblakoch. Prelínanie reality so snovými predstavami hl. hrdinu je tiež trochu nešťastné, človek zo začiatku nevie, na aký žáner sa má naladiť. Keď po čase pochopí, že sci-fi to asi nebude, dá vám na konci facku "koniec". Nechápem ten "boom" okolo tohoto filmu. A keby sa tam nemihol E. Norton, dám asi za 1.

• 11.2.2017  17:03

Myslím, že Rusi nemôžu natočiť nestranný vojnový "reál". Ak by sa niekto o to aj pokúsil, bol by označený za zradcu a agenta západu (a časom by sa asi dobrovoľne samovyhnal do emigrácie na sibír).. A prečo by aj? Na to sú tu dokumenty (aj keď tam tiež záleží na tom kto to točí a financuje). Amerika tiež netočí nestranné voennije bojuvky (aj keď sa tvári, že áno). Pre mňa film splnil očakávania a užil som si ho tak, ako napr. film Звезда ( http://www.csfd.cz/film/43260-hvezda/komentare/ ).

• 7.7.2020  00:59

Ten dedulo sa tam celý film neskutočne šuchtal. Moc tam toho nenahovorili, takže sa to dalo pozerať na dvojnásobnú rýchlosť. A aj tak sa šuchtal...

• 12.11.2019  23:30

Keby to nebolo podľa skutočnosti, pojal by som podozrenie, že rejžo pravdepodobne niečo užil. Škoda, že som to nezohnal v originálnom znení, ale len eng dub...

• 26.6.2019  23:35
    Bolden! (2019)

Slovo džez /jez, jazz/ v súvislosti s označením spôsobu hrania hudby sa začalo používať v roku 1917. No 15 rokov predtým kraľoval hudobnej scéne New Orleansu čierny kornetista Buddy Bolden so svojou skupinou. Hrali zmes ragtimu, blues, cirkevnej hudby, pochodových piesní, ktoré Buddy obohacoval svojou improvizáciou a inovátorskými štýlmi hrania, ktoré sa v džeze používajú dodnes. Jeho rozlet trval len šesť rokov, ale svojou hrou infikoval viacerých hudobníkov, ktorí prišli po ňom, mimo iných aj Louisa Armstronga (1901 – 1971), ktorý taktiež začínal hrou na kornet (neskôr ho vymenil za trúbku). Rozlet "kráľa Boldena" násilne ukončila psychická porucha (schyzofrénia) a bol umiestnený v ústave pre psychicky chorých, kde žil až do svojej smrti, ďalších 25 rokov. Pochovaný bol v neznámom hrobe. Režisér Dan Pritzker zveril hudobnú stránku filmu New Orleanskému trumpetistovi a umeleckému riaditeľovi "Jazz at Lincoln Center" Wyntonovi Marsalisovi, ovenčenému mnohými medzinárodnými hudobnými oceneniami (Grammy, Pulitzer, ...) a myslím, že urobil dobre. Hudobná stránka filmu je excelentná. Odporúčam nielen hudobným nadšencom.

• 14.9.2020  01:51
    Bratrstvo pěti (2020)

Nie som žiadny rasista a proti černochom vo všeobecnosti nič nemám, ale ak si tento film pozrie americký černoch s nižším IQ, ktorému sa zrovna v živote moc nedarí, tak pod pláštikom korony rozbije výklad na najbližšom obchode s elektronikou a odnesie si domov ten najväčší televízor, čo unesie a bude to považovať za nárokovateľné odškodné za zločiny spáchané na jeho predkoch. Ale celkovo mi táto fraška (priliehavejší žáner ma nenapadá) prišla ako neúcta k obetiam americko - vietnamskej vojny. Či už na jednej, alebo druhej strane.

• 27.4.2020  00:06

O Islande som už čo to počul, že je to drsná a surová krajina, ale tá rozprávka, (či historka, či čo to bolo) vyrozprávaná malej vnučke pred spaním ma dorazila. Ešte aj dcéra poznamenala, že sa bude v noci budiť zo sna. A to už má tridsať preč.

• 16.1.2016  20:00

V mene Alaha a Mohameda zabíjanie v priamom prenose.

• 3.3.2019  01:40

Päť hviezd ako vyšitých! ... to len aby si niekto nemyslel, že som dal trebárs štyri a pol a zaokrúhlil na päť.

• 1.10.2020  00:38

Unikátne spracovaná vojnová reportáž. Bodka.

• 11.8.2019  13:20
    Donbas (2018)

Ono tu vôbec nejde o to, či sa tie príbehy odohrali v skutočnosti, tak ako boli ukázané. Režisér načrtol realitu absurdnosti a hrôz každodenného života v tejto oblasti a ľudia, ktorí tam ešte sú, sa s tým už bohužiaľ naučili žiť. A že je to len dôsledok Putinových politických hrátok, je nad slnko jasnejšie. Abcházsko, Južné Osetsko, Podnestersko, Krym, Donbas... kto bude ďalší na rade? Bohužiaľ aj na Slovensku máme politikov, ktorí si chodia do Moskvy potriasať ruky s ruskou verchuškou a tvrdia, že sankcie proti Rusku sú zbytočné. Sú potom zbytočné aj životy nevinných ľudí?

• 17.8.2016  01:50

V niekoho chorej hlave skrsla myšlienka, že keď zasadí kravinu do westernového prostredia, bude z toho "originálny" western. Nebude. Bude z toho western - kravina. Ale skôr len tá kravina. Dej je zbytočné rozbabrávať, keď sa začnete špárať v hovne, začne akurát viacej zapáchať. Zakončil by som to pokrikom "Ami - go home" (a originálne westerny nechajte už len na severanov /myslím tých európskych/). A keďže sa tam spomínali tiež nejakí indiáni, tak aj "Howgh".

• 17.11.2016  04:03
    Elle (2016)

Keby nebol scenár napísaný z útržkov rozprávania pacientov psychiatrickej liečebne, dal by som za štyri. Takto hodnotím len herecké výkony, čo je na škodu. Ak by som bol úchyl, dám kľudne za 5.

• 6.10.2019  04:23
    Enkláva (2015)

Brilantná sonda do života srbskej menšiny, ktorá sa po roku 1999 ocitla v nezávideniahodnej situácii v nezávislom Kosove. Otázka je, kto za to môže. Netrúfam si ukázať jedným smerom. Myslím, že tých strán je viacej, ako len dve...

• 6.11.2019  17:03
    Fabrika (2018)

Jednu hviezdu prihadzujem za atmosféru a interiéry starej postsocialistickej továrne. Verím tomu, že tam moc veľké úpravy ani nemuseli robiť. S jednaním a pohnútkami niektorých postáv som mal občas problém, ale u ruského čeloveka все возможно. Spomenul som si pritom na zvesť, ktorá sa mi dostala do uší nie tak dávno, kde vo VW fabrike v Kaluge, neďaleko Moskvy odbachol jeden zamestnanec manažéra rovno pri páse. Asi moc mudroval. Ešte dobre, že to nebolo robené v spolupráci s amíkmi. Tí by tomu krky vykrútili. Dík za titulky katrab.

• 22.5.2018  01:24

Príbeh celebrít, ktoré vo viere vo svoju jedinečnosť a nenahraditeľnosť odchádzajú z tohto sveta predčasne nie je fenoménom len tejto doby. Je to aj príbeh Glorii Grahame, ktorá začala hereckú kariéru v 50-tych rokoch. Väčšinou bola obsadzovaná do vedľajších rolí, údajne kvôli jej tvrdohlavosti a ťažkej spolupráci s ňou. Ale zahrala si aj zopár hlavných postáv, napr. vo filme In a Lonely Place s Humphrey Bogartom z r. 1950, kde mu bola herecky rovnocennou partnerkou. Talent nepochybne mala. Zaujímal by ma bližšie jej dovtedajší súkromný a rodinný (ak niečo také vôbec existovalo) život. Tiež by to asi nebola veselá story. Dík za titulky eleintron.

• 27.2.2015  22:59
    Foul Gesture (2006)

Tento film je o sile charakteru, odvahe stáť si za svojou pravdou, aj napriek silnejšiemu protivníkovi a nepriazni okolia. Kto má rád klasické westerny, tento film mu ulahodí. Dejovo niečo na spôsob van-damoviek, alebo Števa Sekala, až na to, že hl. hrdina je civil, neovláda bojové umenie bengálskych mníchov a jeho hlavnou zbraňou je tvrdá gebula a presvedčenie o svojej pravde.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6