Celý život (2023)

Taký jeden "obyčajný" život...

The Great Escaper (2023)

Najviac ma asi dostala scéna v miestnej putike medzi anglickými a nemeckými veteránmi Operácie Overlord....

Drahý Thomasi (2021)

Pre obdivovateľov diela Thomasa Brascha - lahôdka. Pre milovníkov filmového umenia - lahôdka. Pre konzumentov komerčnej filmovej zábavy - Scheiße! Gerade raus!

Vulkán (2018)

Film natočený v r. 2018, dej situovaný do oblasti dnešných bojov na Ukrajine, a zrazu na vás z miestnej telky vyskočí Putin a blábolí niečo o Novorusku... až ma z tej nepríjemnej vízie striaslo.

Marat - Sade (1967)

Nadčasové. Nielen vo svetle dnešných udalostí.

Film roku (2021)

Po dlhom čase zábava na úrovni. A pritom bez podsúvania "kvázi" humorných vstupov. Aj keď je to v podstate konverzačka (čím vonkoncom nechcem spochybňovať herecké umenie hlavných postáv, skôr naopak), ale s dialógmi, vypilovanými do detailov. Nechýbajú momenty prekvapenia, ani úvahy hodné zamyslenia. Super.

Svatba (2021)

"Prišli sme sem, aby sme vás oslobodili od..." Na pozadí dnešných tragických udalostí na východ od nás dostáva tento snímok nový, vysoko aktuálny apel. Bohužiaľ... P.S.: Na Slovensku zatiaľ nedozrel čas na takýto otvorený pohľad na históriu 2. sv. vojny, lebo však katolícky klérus a ich nedotknuteľný Dr. Tiso. Bravo, Poľsko!

Ennio (2021)

Vybavuje sa mi, ako som kedysi hltal westerny, najmä tzv. ístvúdovky, či už to bolo "Pre pár dolárov", "Pre pár dolárov navyše", ale aj "Dobrý, zlý a škaredý" a ďalšie. A potom prišiel do bývalého bratislavského ROH-čka (o chvíľu už bude bývalý nadobro, pretože ho práve búrajú) Leoneho širokouhlý "Vtedy na západe". Neskutočný zážitok. Práve tá hudba vás zatláčala do tých tapacírovaných sedačiek. Ale vtedy som prdlajz vedel niečo o filmovej hudbe, nieto ešte o nejakom Morriconem. Teraz už viem, že bez jeho geniálneho hudobného doprovodu by sa mi tieto filmy až tak nevryli do hlavy. Geniálny hudobný skladateľ a skvelý dokument.

Chrustaljove, vůz! (1998)

Na tomto snímku je výnimočné to, že vás takmer po celú dobu dokáže udržať v stave, keď neviete, či sa máte smiať, alebo plakať.  A to je na tom to pekné a obludné zároveň.