desade

Slovensko

4 body

• 14.1.2018  13:04
    O Matador (2017)

Ďalší do "Hviezdnej roty" (záznam z amatérskeho divadelného predstavenia), ktoré sa v tomto žánri v poslednej dobe vyrojili, ako napr. "Western Religion", "The Timber", "In a Valley of Violence", alebo "Hickok".

• 8.1.2018  01:33
    Nemilovaní (2017)

Ešte že som si pred pozretím filmu neprečítal tento obsah. Podrobnejší už asi byť nemohol. Je to akoby vám pred prečítaním detektívky niekto prezradil meno vraha, ako došlo k vražde a prečo...

• 6.1.2018  02:09

Konečne pozerateľný western. Normálne by som hodnotil za tri, tú štvrtú šerifskú hviezdu som dal od radosti, že sa nenaplnili moje obavy, že to bude zase nejaký záznam z amatérskeho divadelného predstavenia, ktoré sa v tomto žánri v poslednej dobe vyrojili, ako napr. "Western Religion", "The Timber", "In a Valley of Violence", alebo "Hickok". A možno za to môže/u (ako tu prízvukuje guvernér Montany) len "these changing times". Dík za titulky J.e.t.h.r.o.

• 26.12.2017  03:38

Zrovna som si pozrel Japonský vojnový Nobi ( https://www.csfd.cz/film/386148-nobi/ ), tak som to chcel vyvážiť niečím "ľahším". Nezadarilo sa...

• 25.12.2017  03:14
    Nobi (2015)

Ak by sa všetky vojnové filmy točili tak reálne, ako tento, myslím, že by rady ich fanúšikov rapídne poriedli. Posolstvo sťa úder mačetou...

• 17.12.2017  01:41
    Avé (2011)

U mňa silné 4 hviezdy, ale na to, že je to debut, prihadzujem piatu. Okrem hereckých výkonov oceňujem aj reál prostredie (ak niekto tvrdí opak /kolemjdouc/, tak bol možno v Bulharsku s Čedokom pri mori).

• 16.11.2017  01:41

Tak toto už bolo na mňa moc. Ale keď už som sa na ten boj dal, tak som to čestne, po samurajsky (takmer až po šogúnsky) dobojoval až k záverečným titulkom. Na konci som si všimol, že mi síce chýba jedna ruka, ale to sa spraví. Hodnotenie radšej nedávam, lebo tomu asi h...o rozumiem...

• 19.10.2017  23:21

Fiat iustitia, pereat mundus – „Nech sa stane spravodlivosť, aj keby mal (pri tom) zhynúť celý svet.“ Dobré herecké výkony. Preložené (aj keď dalo zabrať): https://www.titulky.com/Toata-lumea-din-familia-noastra-292566.htm

• 5.10.2017  00:37
    Konvoj (2017)

Podobný žáner, ale ešte lepšie, ako poľská séria "pitbulov".

• 23.9.2017  00:32

- Podívejte, poručíku, ve válce existují dva typy vojáků: ti, co chtějí medaile a ti, co se chtějí vrátit. - Kdybych si mohl vybrat, tak raději ty první. - Ti jsou nejnebezpečnější. (Dík za titulky: Yusek, Mejsy)

• 12.9.2017  16:01
    Megan Leavey (2017)

Ja mám tiež rád zvieratá, ale nerozumiem slovnému spojeniu "pes - hrdina". Veď predsa tie psy nešli do vojny dobrovoľne. Naopak. Boli vycvičení, aby znížili riziko ohrozenia vojakov na úkor svojho. Neviem, či si jedn. armády vedú štatistiku prežitia war dogs, ale isto ju nezverejňujú, pretože by bola dosť biedna a čo keď by sa v tom začali šťúrať nejakí priatelia zvierat. A čo napr. domáci psi vo vojnovej zóne? Tí si nezaslúžia našu pozornosť? Zaslúžia. Akú? V prípade, že by sa priblížili k nášmu psovi - hrdinovi, treba ich bez zaváhania zastreliť, lebo, čo keby boli nakazení? Mali smolu, že sa vyskytli v nesprávnom čase na nesprávnom mieste, ale za ten čas a miesto nemôžu oni, ale ľudia. Už som počul aj o vojnových koňoch - legendách. Zatiaľ som ešte nepočul o holubovi - hrdinovi, aj keď prípadov, keď poštový "holub - hrdina" zmenil priebeh vojny a zachránil viacej ľudí, ako ktorýkoľvek "pes - hrdina". To len tak na okraj, pretože mám dojem, že film sa nám snaží vsugerovať iný pohľad, ktorý mi je "proti srsti"..

• 12.9.2017  15:13

Pripomenulo mi to film Sieranevada, akurát toto bola trochu silnejšia káva.

• 9.9.2017  22:56

Taký slovenský Jánošík. Akurát, že nebral len bohatým a nerozdával nikomu (teda až na jednu malú výnimku). Ale inak "charakter". Normálne by som dal za 3, ale po ostatnom "Hickok"- ovi, dávam za 4. Titulky spáchala Jitoz. Dík.

• 1.9.2017  01:09

Rejžová snaha natočiť nejaký dobrý "free range" art kúsok sa minula účinku...

• 30.8.2017  22:16
    V utajení (2017)

"U mě dobrý". Jaj nie, to bol iný český film. Akurát sa tam v záverečných titulkoch nevyskytovalo toľko česky znejúcich mien, ako v tomto. Ale tiež to bolo v Prahe, či nie?

• 27.8.2017  21:50
    Spacewalker (2017)

Film hodnotím pozitívne, hlavne odvahu po 50. rokoch priznať aj chyby, ktoré boli spôsobené hlavne z časového stresu v pretekoch s USA vo vesmírnom programe. A aj napriek tomu, že snímok obsahuje určité zámerné nepresnosti, kde niektoré šťastné náhody (bez ktorých by sa kozmonauti nevrátili na zem) boli pripisované ich schopnostiam (napr. "vyriešenie" prebytku kyslíka v kabíne). Skutočný priebeh letu: https://cs.wikipedia.org/wiki/Voschod_2 Dík za titulky audit.cz

• 26.8.2017  23:44
    Hickok (2017)

Toto "dielo" z "divokého západu" som si pozrel po prvé preto, že mám slabosť na "kovbojky" (ale aj "indiánky") a po druhé preto, že som si chcel overiť, či TOPmoovie s komentárom nepreháňal. Bohužiaľ nie. Na tomto kúsku je pekne vidieť, že hrať nemôže každý, nie je to jednoduché, dokonca tvrdím, že je to pekná drina. V poslednom čase je to už štvrtý skvost z tohto žánru na podobnej úrovni. Tie tri ostatné boli: "Western Religion", "The Timber" a "In a Valley of Violence". Už by z toho bola aj pekná Hviezdna western rota. Ak by tento prudko živelný akčňák urobili v nejakom odľahlejšom kúte, ako je "amerika", tak sa im nevráti ani na kulisy. Tí ochotníci, čo tam recitovali ich zase o moc pumpnúť nemohli. Starého Krisa by som z hodnotenia vynechal, on si chce ešte jednoducho zahrať, baví ho to, ale lepšie ponuky sa už bohužiaľ nesypú.

• 23.8.2017  14:28

Mad Max vs Majklov Thriller... určené pre 1,324 miliárdu ľudí.

• 22.8.2017  23:16

Pekne vykreslený kontrast medzi dvomi odlišnými spoločenskými vrstvami a náhľadmi na život. Salma Hayek zahrala presvedčivo, takisto John Lithgow. Dobrý výber. V jeho úlohe si viem predstaviť ešte tak Gene Hackmana. Ale ten koniec...Ako keby rejžo nevedel, ako to ukončiť, tak tam práskol niečo z komixu. Človek si hovorí - teraz ešte nemôžu prísť titulky, ešte nie... a oni prišli! P.S.: Rejžovi tiež asi chýba zmysel pre humor, keď dal žánru názov komédia. Dík za titulky JustMeeKatie.

• 22.8.2017  14:04

Tento dokument nenačrtáva také radikálne východiská, ako napr. Cowspiracy, ale už len príklon k týmto riešeniam by dosť pomohol. Dík za titulky tkimitkiy.

• 12.8.2017  00:13
    The Circle (2017)

Rozprávka o tom, ako jednoduchá Mária k rozumu prišla, alebo poďme si po lopate vysvetliť, čože je to súkromie...

• 9.8.2017  01:12

Myslím, že tento film je bez zaváhania hodný (dnes už dosť sprofanovanému) názvu "Thriller". A herecký výkon hlavnej predstaviteľky? Famózny. Dík za titulky majo0007.

• 24.7.2017  01:49

Tri hviezdičky za úchvatnú faunu a flóru a jedna za to, že sa mi konečne podarilo vidieť film, kde sa Jean Reno netvári ako debil a kde ku podivu ani debila nehraje.

• 16.7.2017  22:08
    Turné (2008)

Môj kolega tam vredy bol. Ako vojak UNPROFOR. Raz opravili zvonicu a pripevnili na ňu strhnutý zvon. Na druhí deň našli na tom zvone obeseného miestneho kňaza. Potom zase vyčistili (od mŕtvych) a opravili jednej rodine studňu. Na ďalší deň bol na studni za ruky pribitý "gospoda" - tak, aby videl, ako mu pred očami znásilnili ženy z rodiny, urezali im uši a zabili. Jeho nechali pomaly vykrvácať, aby si to poriadne "užil". Takéto veci tam neboli výnimočné a diali sa na každej strane. Je tragédiou, keď sa ľudia nechajú nabaláchať rečami o výnimočnosti svojho rodu, potom dostanú do ruky samopal - a prestanú byť ľuďmi...

• 15.7.2017  00:12
    Svoloči (2006)

Netvrdím, že takýto "atriad" neekzistoval, možno ich bolo aj viacej, ale to, čo nám súdruhovia tentoraz naservírovali, má s realitou a pomermi v tábore pramálo spoločného. Rozprával som sa s dvomi Slovákmi, čo boli tesne po skončení vojny odvezení do Ruska do pracovných táborov (odchytili ich cestou do práce, aby doplnili vagón) - jeden putoval na Donbas, jeden na sibír. Nepredstaviteľné veci, z ktorých by sa asi týmto dobrosrdečným komandírom z tohoto diela (podľa skutočných udalostí) robilo zle od žalúdka. A to bolo ešte mnoho rokov po vojne. Takže moje hodnotenie: ruská propaganda na entú. Súdruh Stalin by rejžovi udelil rudú zvezdu. Tie dve moje zvezdy za odvahu urobiť film na túto tému, aj keď propagačný.

• 19.6.2017  13:13
    Mlčení (2016)

Tak som sa konečne dozvedel, prečo je kresťanský fanatizmus taký nebezpečný. Zabíja nevinných. A tiež prečo sú Japonci tam, kde sú. Lebo sú dôslední, trpezliví a vytrvalí.

• 17.6.2017  14:45

Parádna čistá žánrovka bez vedľajších rušivých momentov, okorenená "správnymi" dialógmi. Výber muziky sedel ako riť na šerbel. Vychutnal som si to aj na druhý raz.

• 31.5.2017  00:22

Experimentálny film. Robí sa veľa experimentov, ale myslím, že ľudia by sa mali chváliť len tými experimentami, ktoré sa podaria. Tento sa teda nepodaril. Ak chcel autor vyjadriť reálnosť plynutia času, stačilo postaviť ráno niekde na lúku statív s kamerou a večer si ju prísť zobrať. Malo by to síce 12 hodín, ale bolo by to ešte reálnejšie a nemusel by 10 krát použiť nožnice. Možno by tam prebehol aj zajac. Ja by som pri tomto experimentálnom filme zaviedol v kine aj experimentálny "predaj" lístkov. A síce, že za lístok by ste neplatili, ale naopak dostali peniaze. Ale pozor! Tí, ktorí by z kina utiekli po prvej scéne by možno nie - logicky, nie že nemuseli vrátiť peniaze, ale dostali by cukrovú vatu, alebo lízatko s vlastnoručným písomným ospravedlnením autora na zmiernenie morálnej a časovej ujmy. Po projekcii by som navrhoval aspoň dve a pol hodinovú besedu s autormi filmu, kde by sa nikto nič neopýtal a "reálne" na to ani nikto neodpovedal. Ak by chcel niekto vzadu v kúte nesmelo zatlieskať, tak by ho ostatní vyčapcovali, pretože evidentne nepochopil "umelecký zámer" diela.

• 11.5.2017  23:30

Od stanovenia diagnózy (rakovina) zomrel Gérard Philipe o tri týždne. Vedela o tom len jeho žena Anne Philipe. O svojich pocitoch z tohoto krátkeho času napísala knihu, ktorá vyšla aj v slovenskom preklade pod názvom "Kratší ako vzdych".

• 7.5.2017  23:36

Keby to nebolo pravdivé a smutné, bola by to možno aj sranda. Spomenul som si, že v prvej triede zákl. školy sme sa učili, že kravička nám dáva mliečko, sliepočka nám dáva vajíčka ... ako keby to bolo prirodzené (od prírody). P.S.: ... a nie som vegán...