desade

desade

Slovensko

4 body

• 6.4.2017  00:12

Som fanúšikom reálfilmu a toto bol reál No.1. Tak som si to celkom užil. Navyše veľmi presvedčivé herecké výkony. Hudbu obvykle moc nevnímam, iba ak by bola rušivá, čo tu nebola, čiže ok. Takže tri v jednom a ja dávam bez zaváhania za 5. A ešte som si uvedomil, že k zážitku mi pomohlo aj to, že som si dopredu neprečítal o čom to vlastne je a nemal som žiadne dejové očakávania.

• 24.2.2017  22:21
    Paterson (2016)

Toto nie je film, je to poézia v obrázkoch. Niečo o tom viem. Tiež som driver (v BEUSe), aj keď mám hendikep a nevolám sa tak ... Ešte by som chcel pochváliť básničku prispievateľa Zeck - a. Takých si v MHD vypočujem na kilometre. ...a a a ... o tom to je! Aha?

• 11.2.2017  17:03

Myslím, že Rusi nemôžu natočiť nestranný vojnový "reál". Ak by sa niekto o to aj pokúsil, bol by označený za zradcu a agenta západu (a časom by sa asi dobrovoľne samovyhnal do emigrácie na sibír).. A prečo by aj? Na to sú tu dokumenty (aj keď tam tiež záleží na tom kto to točí a financuje). Amerika tiež netočí nestranné voennije bojuvky (aj keď sa tvári, že áno). Pre mňa film splnil očakávania a užil som si ho tak, ako napr. film Звезда ( http://www.csfd.cz/film/43260-hvezda/komentare/ ).

• 25.1.2017  01:15
    Kocour Bob (2016)

Máme doma kocúra Maca, ten je ako Bob, len šedý. A potom ešte Mura, ten je čierny s trochou bieleho a rád sa nosí na pleci, presne ako Bob. Packy sme ich neučili dávať, nechceme, aby sa "opičili" po ľuďoch. A skoro som zabudol - film sa im páčil.

• 8.1.2017  12:58

Ak si chcete pozrieť pekné obrázky (aj keď často s roztrasenou kamerou) za prítomnosti zväčša rapových odrhovačiek, budete spokojní. Ja som minule pozeral dokument z podmorskej hladiny s krajšími zábermi a lepšou hudbou a navyše mi nekazili dojem kvázi dospelí adolescenti na úrovni 12 ročných výrastkov. Ale keď už tam boli, čakal som od filmu (keďže je v popise aj "dráma") nejakú gradáciu deja, vývin postáv, alebo nejaký odkaz (Češi majú priliehavý termím "sdělení"). A nič. Ako film začne, tak aj za 2 hodiny štyridsať skončí. Tak si ešte pozriem dokument o leopardoch v africkej divočine, kde sa hlavní aktéri nechovajú aspoň neprirodzene, má to gradáciu aj to "sdělení".

• 4.1.2017  02:38

Tak takúto amatérčinu som už dlho nevidel. Myslím, že filipínska produkcia amerických filmov zo sedemdesiatych rokov mala vyššiu úroveň (odporúčam dokument "Holky s mačetami útočí!"). Jedna hviezda je za to, že sa tu (aj keď asi nie zámerne) objavili aj humorné momenty. Ako napr. keď ostrelovač jednému z lupičov vystrelil jedno oko. Chudákovi Bernardovi potom jedno chýbalo do páru. Ale nakoniec mal párny počet, lebo ten blbeček Sinclair mu zase jedno rozšľapol kanadou (myslel som, že sa na ňom šmykne, ale vybalansoval to). Sory, že som vás pripravil o všetky dva humorné momenty, ale v popise je len "akčný". Film odporúčam. Po jeho zhliadnutí sa radi potešíte aj takými skvostami našej kinematografie, ako napr. "Nejmladší z rodu Hamrů".

• 21.12.2016  01:35
    Goldstone (2016)

Mám rád filmy, kde sa toho moc nenahovorí (no o to viac sa musí hrať) a nemusia to byť len westerny. Toto bol jeden z nich. Atmosférou by som ho prirovnal k filmu Delibáb, ktorý sa odohrával na maďarskej puste, taktiež mimo rušnej civilizácie. "U mě dobrý."

• 7.12.2016  02:01

Dávam plný počet. Aj vy by ste dali, keby ste si ako ja (nebojácne, aj keď ma mnohí varovali) pred týmto pozreli tri iné "westerny", a to: Western Religion, The Timber a In a Valley of Violence. Skúste si to. Ja som z boja síce vyšiel živý, ale pekne dochrámaný. Verím, že sa mi podarí z toho vystrábiť, ale mám dôvodnú obavu, že nejaké tie tiky ostanú natrvalo...

• 3.12.2016  02:05

V krátkom čase už tretí šítový western. Prvé dva boli Western Religion a The Timber. Aj keď sa úroveň vééélmi (ale véééélmi) pomaly mierne zlepšuje, musel by som si týmto tempom pozrieť ešte ďalších dvesto, aby sa to vyšplhalo na úroveň aspoň nejakých wayneoviek. A Travolta tiež už berie len vedľajšie nenáročné úlohy v béčkových filmoch (naposledy som ho videl "hrať" nejakého elektrikára vysokého napätia - tiež dobrá trapošina). Takže s odretými ušami za jedna (tie dva zmienené akožewesterny boli čistý odpad).

• 2.12.2016  07:32
    The Timber (2015)

Podobná "šupa", ako "Western religion" (pozri môj komentár), len o malinko vyšší level. Majú aj spoločné prvky - scénar a réžia jeden človek, obidvaja sa volajú O´Brien (toto bude asi starší brat). Budú asi z dobrej rodiny, len nevedia, kam majú vyhadzovať peniaze.

• 2.12.2016  07:05
    Western Religion (2015)

Recenzent Honzulik to celkom vystihol, ale myslím, že bol dosť zhovievavý. 1. Amatérski "herci" to dali asi na prvú šupu, bez skúšky. 2. Scenáristovi tam asi vypadol scenár niekde do blata a nemal očíslované strany, tak to dal dokopy od oka. 3. Bolo to v podstate jedno, lebo z amatérskeho scenára ani dobrý režisér nevyrobí zázrak ... a rejža bol tiež len amatér. 4. Amatéra - kameramana asi nezohnali, ale možno to bol nejaký známy a bral to ako charitu. 5. Požičovňa kostýmov urobila slušný kšeft, no kostymér im z toho urobil maškarný. 6. Aj keď patríte k fanúšikom žánru western, tak vynechaním tohto "kúska" o nič neprídete, skôr naopak. 7. Tento príspevok píšem tiež ako charitu, keďže kopec ľudom ušetrí čas, a čas sú peniaze. P.S.: dodatočne som si všimol, že scénar a réžia - jeden spoločný amatér, takže tam bude asi ten hlavný pes zakopaný.

• 17.11.2016  04:03
    Elle (2016)

Keby nebol scenár napísaný z útržkov rozprávania pacientov psychiatrickej liečebne, dal by som za štyri. Takto hodnotím len herecké výkony, čo je na škodu. Ak by som bol úchyl, dám kľudne za 5.

• 1.11.2016  12:55

Zatiaľ čo u Tarantina jeho prehnané a zbytočne šokujúce scény (aj keď z hľadiska deja, alebo scenára nemajú pridanú hodnotu) jeho fandovia považujú za "umenie", v tomto filme je to podľa nich plagiát a gýč. Ja to hodnotím rovnako (zbytočne). A tak ako u 8 hrozných, aj tu som si niektoré scény musel pustiť zrýchlene (až na trojku!). Ale pre milovníkov žánru western (aj keď "klasický" už asi nikto nenatočí) odporúčam.

• 24.10.2016  13:07

Pre nás je to už takmer neuveriteľné. Ale spomenul som si na naše oslavy prvých májov, ale aj na dvojtvárnosť, autocenzúru myslenia, plány nad sto percent. Zažil som prehliadky bytu, výsluchy na Štb. Nepokladám sa za disidenta, chcel som len počúvať hudbu, ktorá sa mi páči a čítať, čo ma baví. Neviem ako by som dopadol, keby neprišiel 89-ty, no v S. Kórei by som bol asi rád, keby som skončil v nejakom odľahlom pracovnom tábore. Je dobré si pripomínať stalinistickú dobu a nezabúdať na ňu, lebo tých mladších to moc nezaujíma a keď, tak je pre nich ťažšie pochopiteľná. A tiež aj preto, lebo stále máme vo verejnom priestore dosť kovaných komunistov, ktorí nás presviedčajú, čo je pre nás dobré. Ďakujem za titulky tkimitkiy (http://www.titulky.com/Under-the-Sun-278005.htm). Dal by som tiež do pozornosti český amatérsky (pioniersky) dokument "Vítejte v KLDR".

• 17.10.2016  00:51
    Rosita (2015)

Zdá sa, že na severe je civilizácia trocha ďalej, ako v našich končinách. Zaujímalo by ma, ako si Dáni tie zásielky z Filipín objednávajú? Žeby cez e-Bay? A je k zásielke aj nejaká záruka? Napriek tomu hodnotím film pozitívne.

• 29.9.2016  19:40
    Švýcarák (2016)

Keď vidím v hodnotení väčšinou 4, 5, tak sa radšej svojho hodnotenia vzdám, aby som tu nebol za väčšieho blbca, ako tí dvaja dohromady.

• 16.9.2016  02:37

Čo myslíte, ak strieľa americký vrtuľník z guľometu zo vzduchu na nepriateľských mudžahedínov, plaviacich sa na gumených člnoch a niekoľkých odrovná, prederavia sa aj ich člny? Alebo, keď sa americký ostreľovač zgúľa zo strmého kopca, bude mať tú istú palebnú pozíciu, ako na kopci? Takže moc logicky nerozmýšľať a užiť si "ekšn". Kto to nevie, nech sa ide radšej poprechádzať do priestoru vyhradenému k venčeniu psov a nepozerá pod nohy. Zážitok ten istý, ale bude v tom logika.

• 9.9.2016  01:15
    Můj král (2015)

Dúfal som, že si pozriem nejakú dobrú, kvalitnú "vzťahovku", ale začalo to ako kravina, zrelá na psychiatriu a v tomto móde sa to stupňovalo až do konca. Už po prvej tretine som začal šípiť, že sa to k normálu snáď ani nezačne navracať, a veruže hej! Ak by som mal hodnotiť herecké výkony - Cassel 4*, Bercot 5*, preto celkovo za film 1*. Ak by sa ich herecké výkony zúročili v dobrom a uveriteľnom scenári (kupríkladu "Griffin a Phoenixová" s P. Falkom), bola by to špica. Takto sa roztopili do prázdna. Dojalo ma, že sa film tváril, že to myslí vážne. Namiesto žánru "Dráma/Romantický", by som navrhoval žáner "Dobrý deň, stará mama".

• 3.9.2016  04:54
    Major (2013)

Skoro ako u nás. Akurát s tým rozdielom, že naši filmári by natočenie takéhoto reálu vyhodnotili ako rizikové (veď čo ak by sa niekto vysokopostavený vo filme spoznal). Zatiaľ najbližšie k tomu bola séria dokumentov s názvom "Mafiáni", pričom "hrdinom" posledného dielu bol sám policajný prezident (názov: Jaroslav Svěchota - Ten, čo ťahal nitky). Takže u nás sa mafia nemusela obávať zásahu z "vnútra", keďže prepojenie bolo na na všetkých úrovniach, vertikálne aj horizontálne.

• 28.8.2016  04:05
    Sado (2015)

Prejavovanie citov bolo u aziatských kultúr vo vládnych kruhoch historicky neprípustné, čomu bola podriadená aj tvrdá výchova detí. Kto to nezvládal, musel z kola von. Snáď preto sa im (okrem iných veci) podarilo priviesť takmer k dokonalosti aj intrigy a pretvárku.

• 21.8.2016  07:08

Pekný film. Ukazuje tvár kolonializmu. Bieli španieli si vycvičili domorodcov ako cvičené opice. Každodenná tvrdá drina od rána do večera na kakaových plantážach za almužnu, buričov kedykoľvek zbičovali do krvi, znásilňovanie černošiek sa považovalo za zábavu. Zato beloši sa tam mali ako prasce v žite. Film ukazuje, že boli aj kolonizátori s pekným vzťahom k domorodcom (aj keď makať na nich museli, odtiaľ - potiaľ). Výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo, ale isto to nebolo bežné, skôr výnimočné. Vôbec sa nečudujem domorodým obyvateľom, že po vyhlásení nezávislosti hnali odtiaľ okupantov svinským krokom kade ľahšie. P.S.: Stavil by som sa, že všetci dnešní potomkovia kolonizátorov sú presvedčení (alebo to aspoň budú tvrdiť), že ich prarodičia a praprarodičia, ktorí tam boli, boli z tých lepších.

• 20.8.2016  02:13
    Jaffa (2009)

Mám rád uveriteľné filmy a tento bol jeden z nich. Aj vďaka špičkovým hereckým výkonom.

• 17.8.2016  01:50

V niekoho chorej hlave skrsla myšlienka, že keď zasadí kravinu do westernového prostredia, bude z toho "originálny" western. Nebude. Bude z toho western - kravina. Ale skôr len tá kravina. Dej je zbytočné rozbabrávať, keď sa začnete špárať v hovne, začne akurát viacej zapáchať. Zakončil by som to pokrikom "Ami - go home" (a originálne westerny nechajte už len na severanov /myslím tých európskych/). A keďže sa tam spomínali tiež nejakí indiáni, tak aj "Howgh".

• 16.8.2016  23:59

Zase som sa po čase nechal nachytať na "dobrú romantiku". Tento príbeh bol ale absolútne umelý a neuveriteľný (nie - uveriteľný). Takže to vlastne tým pádom ani romantika nebola. Ako že to tu už nikto nič negarantuje?

• 9.8.2016  01:10
    Polosvět (2015)

Ďalší dobrý film, čo som videl v ostatnom čase spoza Dunaja. Ten predtým bol Parkoló (Parkovisko). A keďže po maďarsky neviem, ďakujem týmto za titulky (pre oba filmy) evulienke3.

• 7.8.2016  01:57
    Ten, který přežil (2015)

Neskutočná amatérska kravina, bez logiky, o ničom. Alebo že by to bol umelecký zámer?

• 30.7.2016  13:06

Keby tento "inštruktážný" film o elektrikároch posielali na DVD manželkám pracovníkov, aby chápali, že občas (keď je veľká búrka, záplavy, zemetrasenie, koniec sveta...) musia ostať v práci dlhšie, ako obvykle (a mali ich za to radi a "nezneužívali" situáciu), tak to by som bral. Ale že to chcú ako "akčný" film pretláčať do kín a presviedčať ľudí, že práca elektrikára je najnebezpečnejšia na svete (až po nej je krotiteľ tigrov), tak to prešvihli. Inak, musí mať tá spoločnosť na podporu elektrikárov dosť peňazí, ale keď si myslia, že stačí zaplatiť dvoch "slááávnych" hercov na dôchodku a všetko bude ok, tak nie, nebude. Slabé béčko.

• 7.7.2016  02:26

Pekný film. Počas projekcie na Pc ma vôbec nenapadlo dumať nad tým, či tomu niečo chýba, alebo či je tam niečoho už moc. Taktiež som nemal potrebu prehrať si na konci titulky v zrýchlenom móde, čo často robím. P.S.: Chcel by som tiež poďakovať užívateľovi filmu "marekm030" za obsiahlu sondu do herečky Fridy Hallgrenovej, ktorá si zahrala Lenu. Apropó. Tiež si myslím, že je dobré, že má uši. Bez nich by to asi nebolo ono. Predstavte si, že kráča smerom od vás a zozadu hlavy sa na vás usmieva. Nášinec by si mohol myslieť, že sa mu vysmieva, alebo si z neho robí srandu. A to by mohlo úplne prekrútiť celú pointu filmu (z dobrého na zlý). Aj keď pozorného diváka by ani tie uši nezaskočili.

• 25.6.2016  02:50

Začal som pozerať film o chorobe, trápení a umieraní a dopozeral som film o láske. Pekný film.

• 4.6.2016  01:59
    Kamikaze (2014)

Vysoko ľudský film. Takých sa už moc netočí. Aj preto (a nie len) za 5.