desade

Slovensko

4 body

1 2 3 4 5 6 následující >>
    • 8.5.2016  00:50
    Jesse James: Lawman (2015)

Dosť dlho som si myslel, ze je to len paródia na western, potom som zistil, že je to vážny paškvil a dopozeral som to pri dvojnásobnej rýchlosti, aby tá strata času nebola príliš veľká. A že sa na to nechal nahovoriť aj Peter Fonda? Možno starecká demencia.

• 29.4.2016  17:07

Priekopnícky počin a súčasne pekná frajerina. Myslím, že spôsob pohľadu z "1. osoby" sa bude čoraz častejšie používať v akčákoch s kombináciou klasických záberov. Tvorcovia týmto tak trochu vytreli kocúra brakom ala "čaky chán". Z hľadiska počinu by som kúsok prirovnal k nedávno videnému "Tom Clancy's the Division: Agent Origins". Ak by tento kúsok bol natočený v 3D, bola by to ešte šľahačka na torte. A ešte upozornenie: Film nie je možné sledovať v zrýchlenom móde.

• 17.4.2016  03:51

Osvětim je už jenom historie,která se udála a zůstala tady pohřbena. Bez soudu tato historie zůstane pohřbena a zapomenuta. Neexistuje dostatečný trest za to, co se tady stalo. Tady nejde o trest. Jde o oběti, o jejich historii. (z dialógu sudcu a novinára, /cz tit. - sizok/). Slovensko je v uvedomení si histórie a priznaní si aj nelichotivých hist.faktov a zodpovednosti za ne oproti Nemecku pole neorané. Aj preto sa mimo iného teraz dostal do parlamentu Kotleba so svojimi náckami a všetci boli z toho paf.

• 8.4.2016  01:35
    Švadlena (2015)

Z filmu som videl len začiatok a koniec. Ostatok som presral (aby sa to nechápalo nesprávne, akože som mal niečo super súrne na práci a bohužiaľ som nemohol vidieť celý film - nie, bol som na WC). A dobre som urobil. Myslím, že to bol zmysluplnejšie strávený čas. Lebo ono ten film nie je ani komédia, ani dráma, je to paškvil. A tú jednu hviezdičku dávam za tú časť filmu, čo som chvalabohu pres...

• 18.2.2016  01:50
    Gasland II. (2013)

Zaujímavý dokument o ťažbe bridlicového plynu a o jeho škodlivosti na životné prostredie. O tom, ako si doma pustíte vodu z kohútika a zapálite ju kuchynským zapaľovačom. O tom, ako si ťažobné spoločnosti vedia kúpiť svoju pravdu. Kto má peniaze, má aj pravdu.

• 18.1.2016  03:35

Film som si pozrel, lebo mám rád "balkánske kino" a del Tora som videl nedávno v Sicariu. Bol dobrý tam aj tu, za to tá jedna hviezda. Inak sa vo filme dalo máločomu uveriť. Kto pozná balkánsky vidiek, hneď zistí, že mu tam kopu vecí nesedí (prostredie, domy, interiér), no to by až tak nevadilo. Ale postaviť film na tom, že na vojenskej základni UNPROFOR nezoženiete posrané lano je pohŕdanie aj podpriemerným divákom. A keď miestny chlapec bez tlmočníka komunikuje s unproforákmi (+ sa s nimi 2 dni vyváža v džípe), ktorí hovoria anglicky, príp. španielsky, je ešte viac nepochopiteľné, ako to lano. A poznámka "priblblej novicky č.1" nad mŕtvym telom v studni (v závere filmu) - tlstý zmrd - bola vyslovene nechutná. Deň predtým si nevedela ani predstaviť, že mŕtvola v studni môže byť aj človek, nie len zviera. Asi sa tak rýchlo "oťukala". Hudba - vzor ala akčné scény NATO v Iraku, akoby ju mal prudko prerušiť zásah z RPG (ešte, že osádky povinne nežuli žuvačky). Kolegovi, čo tam s UNPROFORom vtedy bol, tento "reál" ani nebudem ukazovať, zbytočne by som ho vytočil.

• 16.1.2016  20:00

V mene Alaha a Mohameda zabíjanie v priamom prenose.

• 5.1.2016  14:39
    Itsi Bitsi (2014)

Pekný film. Ako povedal Eik - "To bol ale príbeh". Aj keď - bez drog by taký zaujímavý asi nebol. Ale ani taký krátky. Podľa autorského názvu filmu Steppeulven som si myslel, že to bude hlavne o tej skupine. Film ale celkom pútavo zachytáva (cez postavu Eika Skaløe) nástup éry hippies v Dánsku. Len pre zaujímavosť - inšpiráciu pre názov skupiny podľa novely Hermanna Hesseho si neosvojili len Steppeulven (Stepní vlci), ale aj kalifornská roková skupina Steppenwolf. V r. 1988 bol natočený 38 min.dokument od Ole Christian Madsena "Kun for forrykte" ( https://www.youtube.com/watch?v=rTCLe8MRfGU ). Oplatí sa pozrieť. Steppeulven stihli nahrať v 67- mom jednu LP (8 skladieb) a tri single. Webová stránka: http://www.steppeulvene.com/index.html

• 12.8.2015  02:58
    Spása (2014)

Myslím, že čo sa týka žánru western, tak latka zase o niečo poskočila. Naposledy (bolo to "Vtedy...") ju takto podvihol Sergio s Charlesom, Henrym a Claudiou, tuším v 68-om.

• 18.7.2015  03:48

Tak to som dosť prekvapený, že niečo takéto spáchali zrovna židia. Jednoducho si neviem predstaviť, ako ide v Izraeli na takýto film rodinka ortodoxných. To by už mohli rovno natočiť crazy hororovú komédiu z Osvienčimu! Ja sa teda nevyžívam v krvákoch a hororoch, ale čierny humor mám rád. A myslím, že ten hororový námet slúžil ako podklad k situačnému a hlavne k dialógovému humoru. A keďže hlavné postavy boli zväčša nevypočítateľni magori, nedalo sa ani kalkulovať akým smerom sa zápletka vyvinie.A to všetko dokopy ma držalo v pozornosti do konca. U mně dobrý.

• 16.7.2015  20:37
    Návrat (2003)

Pre mňa sa film skladá z viacerých atribútov, ako napr. úňä kamera, prostredie, herci, dej, príbeh atď. Čo sa týka kamery, hereckých výkonov, prostredia - super, najmä výkony dvoch bratov, ktorí nehrali, ale presvedčivo žili. Čo sa ale týka dejovej línie filmu, myslím, že môžeme hovoriť o šťastí, že si primitívny surový otec svojím chovaním nezabil svojich synov. To, že nakoniec sa (nechtiac, ale vlastnou vinou) zabil sám by som vyhodnotil ako šťastný koniec. A to, že film nevysvetľuje vlastne nič, len dokresľuje absurdnosť príbehu. Ak by som mal film brať ako nejakú metaforu, to tam nemusel byť príbeh, bolo by to ľahšie stráviteľné a asi aj presvedčivejšie.

• 3.7.2015  01:54

Tak na tomto keby som bol v kine, presne viem, čo by sa stalo. Čakal by som, že sa film aspoň v druhej polovici bohovsky rozbehne a vysvetlí 2 a 2. A keby ani to nie, tak by som čakal na koniec a na vysvetlenie. A keby nie, tak aspoň pointu, čo by stála za to. A keďže nič, tak by ma trafil šľak. A keby som to náhodou prežil, zaškrtím aspoň biletárku... Takto som si to len pozrel na pc. Po prvej desatine som pridal rýchlosť na 1,5, potom na 2 a dosť často som prepínal na 3. Moc to nepomohlo, aj tak to bolo dlhé, pričom dĺžka nebol hlavný problém. Ešte chvílu po skončení som sa snažil urovnať si v gebuli o čom to bolo a som rád, že sa mi to nepodarilo. Ak by sa mi to podarilo, znamenalo by to, že som prišiel na to, na čo ostatní nie a teda, že sa vyvyšujem a môžem sa ísť rovno pozrieť na ten cintorín. Tá jedna hviezdička je za to, že ma "rejža" pekne dostal (ako aj kopec ďalších). Ako povedal ten zaškrtený s 95 ročnou majstrovou strunou E: Fakjú!

• 4.4.2015  16:47
    Vyšší moc (2014)

Pripadalo mi to, ako pomocný inštruktážny film pre študentov psychológie v prvom ročníku. Téma ľudského zlyhania tak max. na 20 minút. Strašne moc dlhých záberov bez konverzácie, kde by mal divák sledovať rozmýšľanie hl. postáv (ako sa im z hlavy dymí). Aj keď som si tieto "scény" zrýchlil, koniec bol stále v nedohľadne. Nabudúce možno rejža natočí "drámu" o tom, ako si niekto v spoločnosti hlasno (a pritom dlho a prerušovane) prdol. Keby sa zohľadnili náhľady a názory všetkých (samotný aktér, najbližšia rodina, priatelia, známi, prítomní aj nezainteresovaní) tak by to hodilo aj na dve a pol hodiny trháku.

• 2.4.2015  00:34
    Aferim! (2015)

Tak toto bol najautinteckejší film zo starých časov, čo som videl. A to nie len scenériami, prostredím, kulisami, ale aj rozmýšľaním ľudí, dialógmi, muzikou a vôbec celou atmosférou. Bravo! (alebo aj Aferim!)

• 2.3.2015  00:59
    Odplata (2008)

Paradoxne uveriteľný príbeh o pomste, ale aj životnom postoji, pravde a odpustení. Autentický výkon hl. postavy. Príjemne ma prekvapil koniec. Niektoré veci sa naplánovať nedajú.

• 27.2.2015  22:59
    Foul Gesture (2006)

Tento film je o sile charakteru, odvahe stáť si za svojou pravdou, aj napriek silnejšiemu protivníkovi a nepriazni okolia. Kto má rád klasické westerny, tento film mu ulahodí. Dejovo niečo na spôsob van-damoviek, alebo Števa Sekala, až na to, že hl. hrdina je civil, neovláda bojové umenie bengálskych mníchov a jeho hlavnou zbraňou je tvrdá gebula a presvedčenie o svojej pravde.

• 27.2.2015  00:03
    Zmizelá (2014)

Na prvý raz som v polovici zaspal (je to dosť dlhé). Bol som upozornený, že sa to neoplatí dopozerávať, že je to strata času, ale keďže to malo slušné predoskarové ohlasy a tiež ma zaujímalo, čo z toho vylezie, tak som nedal na rady a zariskoval som. Vyústenie filmu ma síce prekvapilo, ale nie z každého prekvapenia musí byť človek nadšený. Minule ma napr. prekvapilo, že som stúpil do hovna. Po skončení filmu som zrazu nevedel, k akému žánru mám tento "kúsok" zaradiť. Nepasovalo mi to na "temný thriller", ani "mysteriózne krimi", ani "rodinná dráma". A potom mi to došlo! Je to "ještě větší blbost, než jsme doufali".

• 13.2.2015  12:19
    2 zbraně (2013)

Celkom fain oddychovka, ktorú som si naordinoval po stresovitej 12 hod. prac. smene. Môžete pri nej aj trochu porozmýšlať, nie však moc (zavarenie mozgových závitov rozhodne nehrozí). Ako to sympaticky začalo, tak to aj skončilo a aj keď je tam vystrielaných cca pol vlečky nábojov a odpálených 3 kg TNT, tak nemusíte mať strach, že by ste sa v noci strhávali zo spánku. Ani nebude potrebné prácne vyhľadávať recenzie k filmu, aby ste zistili o čom to bolo. Takže na účel, za akým to bolo natočené - ok.

• 13.2.2015  11:52

Presvedčivý príbeh deda s vnučkou, ktorým neľahkú starosť o obživu sťažujú ešte aj agresorskí rusko-abcházski vojaci, keďže dej sa odohráva priamo na rieke, ktorá oddeľuje rusmi ovládané Abcházsko od Gruzínska. Po filme sme sa priamo od režiséra (málovravný, skoro ako hl. hrdina v jeho filme) dozvedeli, že napr. hlavnú predstaviteľku do filmu hľadal niekoľko rokov (ku koncu až detektívnym spôsobom), je to neherečka, alebo akým spôsobom dosiahol zaplavenie ostrova (vykopanie kanála napájaného riekou s hrádzami a stavadlami, kde postavil ďalšiu repliku ostrova). Je jasné, že film sa točil dlhšie (myslím, že dva roky), keďže sa tam (pri pestovaní kukurice) vystriedal celý vegetačný cyklus. Mimochodom kukurica je tam hlavná poľnohosp. plodina, ako napr. u nás obilie. Zarezonovala tiež odpoveď na otázku, aký má názor na udalosti na Ukrajine. Povedal, že keď to porovná napr. s Abcházskom, alebo Južným Osetskom, je to ako cez kopirák. Rusi najprv udelia zdarma pasy obyvateľom prihraničného štátu, alebo len blízkej časti (čo má pre nich určité výhody), neskoršie "zistia", že "naši ľudia" sú tam utláčaní, a po čase si ich zoberú pod svoje ochranné krídla (samozrejme aj s územím). Za túto odpoveď by som dal ďalšiu hviezdičku.

• 8.2.2015  17:02
    Birdman (2014)

Na mňa film nepôsobil ako dráma, ani ako komédia (a už vôbec nie čierna). Len ako trapný (nie tragikomický) príbeh v istom čase "slávneho" herca, ktorý po natočení nejakého "betmena" podľahol presvedčeniu o nesmrteľnej sláve, z čoho má nevyliečiteľný komplex, celý život hodil za hlavu a žije v oblakoch. Prelínanie reality so snovými predstavami hl. hrdinu je tiež trochu nešťastné, človek zo začiatku nevie, na aký žáner sa má naladiť. Keď po čase pochopí, že sci-fi to asi nebude, dá vám na konci facku "koniec". Nechápem ten "boom" okolo tohoto filmu. A keby sa tam nemihol E. Norton, dám asi za 1.

• 1.2.2015  19:40

Tak toto bol môj prvý film , čo som videl v kine. Nepamätal som si už názov, ale spoznal som ho podľa obrázku na ikone. Do kina sa ma podarilo prepašovať starším chalanom, lebo bola slušná tlačenica. Inak by som neunikol prísnemu oku biletára, pokladníka a premietača v jednom, ktorý púšťal do vnútra podľa výšky (malý - nie je to pre teba, odchod). V natrieskanom malom dedinskom kine sa nám už drevené rozvŕzgané radovky neušli, tak sme stáli vzadu. Bol tam ruch a starší chalani (čo už pili pivo) si zapálili. Aj keď mi v tej atmosfére musela tretina filmu ujsť, aj tak na mňa zanechal taký dojem, že sa mi ešte dlho (nie menej, ako 10 rokov) niektoré pasáže objavovali v snoch. Ak sa mladí ľudia teraz o tomto filme vyjadria, ako o naivnej rozprávke, nemám im to za zlé, ale pre nás, vtedy sopliakov to bola špica, bomba. Bol to pre nás taký filmový zážitok, ktorý neskoršie neprebili ani E.T., alebo Jurský park. S očakávaním si pozriem tento film takmer po polstoročí znova, aby sa mi v hlave obnovili uložené sekvencie a doplnili tie, čo som nevidel cez vyšších chalanov a cez cigaretový dym, ostro rezaný svetlom premietačky. Aj keď viem, že z dnešného pohľadu budem film hodnotiť úplne inak , ako vtedy ... čo je vlastne dobre - je to znak toho, že filmové umenie napreduje. A naše vnímanie tiež.

1 2 3 4 5 6 následující >>