TomStrom

TomStrom

Česko
Čestný předseda Klubu vlastníků prázdných profilů

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 4.11.2018  14:32
    Indian Horse (2017)

To jsem netušil, že i v Kanadě měli takovou pifku na Indiány. Velice mrazivý film, podobných věcí není moc a dobře se to strefilo do nálady. Škoda, že hlavního hrdinu nezlanařila naše hokejová liga, tady v ČR jsme k Indiánům tolerantní. To sou dím podle toho, že jsem jakživ neslyšel, že bychom tu nějakému indiánovi ublížili.

• 4.11.2018  07:39

Tenhle horror je výjimečnej jen tím, jak je to celý na hlavu. Už jen to, že mají dva běloši přičmoudlý dítě je poněkud bizarní. Oproti ksichtu druhýho dítěte je to ale bizarní jen trochu. Celkově se dá říct, že snaha byla, ale je to takové moc zmatené, pointa mně osobně přišla dobrá, ale ta závěrečná scéna se teda dala zmáknout vizuálně mnohem líp, to snad muselo být tak blbý schválně. Budu shovívavej a označím to za poněkud ulítlej průměr, jen co je pravda.

• 30.10.2018  22:54
    Halloween (2018)

Dostatečně temné a atmosférické, některé věci bych tam udělal jinak, ale v zásadě byla většina filmu trefena přesně. Pár zajímavých nápadů tam bylo, což u takto vyčerpaného žánru potěší, JLC mi ale spíš lezla na nervy, než že bych jí fandil. Upřímně řečeno, všechny postavy jsou mi víceméně volný, stejně jsou tam jen pro Michaela na porážku, bez jeho ikoničnosti by tyhle filmy byly o ničem. Nezastavitelný vraždící stroj ve své unikátní masce opět číhá v šeru a s ledovým klidem masakruje všechny, kdo se k němu dostanou příliš blízko. Samotné vraždy by mohly být o něco drastičtější, ale špatné rozhodně nejsou a nasnímané jsou výborně. Bylo to lepší, než jsem čekal, avšak upřímně řečeno, Zombieho Halloween tohle nemělo šanci předčit, to mi bylo jasné už cestou do kina. Ale to se asi nepovede žádnému slasheru, jak jsem předpokládal.

• 20.10.2018  23:45

Tohle nemohl DeVan myslet vážně, takovej nekompaktní čajíček... možnosti jsou reálně dvě. Buď se mu během natáčení ztratily části scénáře a především konec, nebo nejdřív hodil pár nápadů na papír, že to pak rozepíše do smysluplnýho celku, pak se mu do toho ale už nějak nechtělo, tak si řekl něco ve smyslu „Ale co, však konkurence je slabá, to těm oslům divákům musí stačit.“ a prostě to zflikoval jen tak z rozstřelu. Ať tak nebo tak, tohle je 75 minut o ničem, pět minut kde se zase přehnaně tlačí na pilu a pět minut závěrečných titulků. Těžký podprůměr, jestli chce DeVan ještě něco točit (jako že po režijní stránce to nebylo špatné), tak ať už si hlavně nikdy nepíše scénář.

• 7.10.2018  15:21

Já nevím, Kingsley druhého nejslavnějšího Adolfa Třetí říše zahrál výborně a místy ten film má i jakous takous atmosféru, ale nemůžu si pomoct, je to nuda, beztvárnost a hlavně to vypadá příliš sterilně a televizně, asi by to chtělo i pevnější režii. Je prostě poznat, že to točil netflix, protože to celé působí... tak nějak totálně netflixovsky. Na druhou stranu, tahle společnost přece natočila bezkonkurenční Narcos, tak nevím... holt už jsou teď produkčně asi za zenitem, netřeba si nic nalhávat.

• 29.9.2018  00:05

Nevím, na co koukali ostatní, ale já jsem viděl naprostý akční klenot, jehož jedinou vadou na kráse bylo pár až příliš přehnaných momentů, které si scénáristé mohli odpustit. S lehce přimhouřeným okem se ale dá říct, že přesně takhle to má vypadat. Akce je tu v míře víc než vrchovaté, je přehledná, naturalistická a nějaký velký patos jsem v tom teda nepostřehl - oproti klasickým záplavám amerických vlajek v hollywoodské produkci tady chvíli vlaje jedna čínská a úplně to stačí. A když feeling filmu srovnám s trapnýma americkýma žvejkaninama typu Lone Survivor nebo Fury, tak těch pět hvězd dám s radostí, protože tenhle film je důkaz, že to jde, stačí jen, aby scénář nepsal někdo úplně vymaštěnej.

• 6.9.2018  19:26
    Kazišuci (2018)

Dost často jsou slyšet názory, jak jsou americké filmy plné krve, vražd a násilí... Podle mě je teda ale mnohem větší mor tenhle typ vtíravejch nedůstojnejch americkejch komedií deformujících vnímání sexu a intimity. Teenage komedie je dost obtížnej žánr a jen málo co v této kategorii má vtip, úroveň a nějakou hloubku. Kromě čtyř dílů American Pie (český distribuční název odmítám používat a výplachy typu Nahá míle atd. do té série prostě nepatří) vlastně máloco stojí v téhle kategorii za zkouknutí... snad ještě Road Trip, nic dalšího si ale momentálně nevybavuju. A tady máme co? Nesympatické postavy, absenci humoru (myslím humoru pro diváka s IQ nad 70), afektované herce (to jim ještě některým fandím), trapné kecy, nefungující atmosféru, mizernou hudbu... k tomu si přičteme lití piva do análu, líbačku dvou leseb a mám pocit, že se tam mihli i nějací dva teplouši, ale to se mi doufám jenom zdálo, čtyřicetikilovýho vařiče drog, skupinové zvracení a chytání chlapa za koule jiným chlapem, vše pěkně na kameru. Děs běs. Když se v titulcích jako producent objevil tragéd Seth Rogen, tak musím říct, že mě to ani v nejmenším nepřekvapilo. Jestli se ještě někdy dočkám opravdu vtipné americké komedie, kdy mě nebude hanba fackovat, že na něco takovýho vůbec koukám, tomu už popravdě moc nevěřím.

• 6.9.2018  00:19

Nemám rád spojení horroru a komedie, ale vzít si subžánr slasheru takhle na paškál, to byl skvělej nápad. Hlavně Leslieho vysvětlování, že zamýšlené oběti ve skutečnosti neudělají logické kroky, protože to tak prostě nebývá. Snad bych jen doplnil scénu, kdy by hlavní hrdina na místě chystaného masakru nainstaloval rušičku mobilního signálu, jinak tam ale bylo asi vše, co ve slasherech bývá. Stejně vtipné a nápadité jako Tucker and Dale versus Evil, u obou snímků je i výrazně lepší první polovina filmu. Kdo má v rámci horrorů něco nakoukáno, toho tohle musí alespoň trochu pobavit.

• 2.9.2018  14:55
    Nepřátelé (2017)

Pěkně natočené, avšak co se děje týče, doporučuje devět z deseti anesteziologů. Spolehlivě by to uspalo i hyperaktivní dítě napumpované kokainem, netřeba si nic nalhávat.

• 22.8.2018  23:00
    Dunkerk (2017)

Válečnej film si teda představuju jinak. Nolane, běž točit nějaký televizní výplachy, když už ti zjevně někdo ufikl koule. Otázkou je, co je větší provar - že Němci ty anglány a žabožrouty na plážích nevystříleli do posledního, nebo že o celé té šaškárně u Dunkirku byl natočen film tak nudný, že je lepší číst si asi jakoukoli knížku na dané téma. Každopádně mě bude navždy hřát vědomí, že jsem na tom nebyl v kině, když už nic jinýho.

• 21.8.2018  23:51

Tenhle film, to je asi jako nechat se hodinu a půl mlátit po hlavě lopatou - budete z toho celí zpitomělí, bude vás bolet hlava a fyzicky vám bude nevolno. A budete se těšit na to, až to přestane. Nejvíc hardcore je ten, kdo to vydrží až do konce. Já to dal, ale žádný repete teda určitě nebude. A ten albínskej záporák s telekinezou, to byla fakt třešnička na dortu.

• 13.8.2018  09:50
    Mumie (2017)

Ta první disneyovská Mumie se jakž takž dala, ta druhá už byla příliš a ta třetí už byla echt debilní. A todleto... já nevím, holt to netočil Disney, tak to není tak infantilní s přiblblým rádoby humorem (i když i ten sem bohužel v menší míře prosákl), ale ani tak to není žádnej veletrh. Je v tom docela málo akce a konec byl takovej nemastnej neslanej... je to jako ten poslední King Kong - kdyby to nenatočili, nic by se nestalo.

• 8.8.2018  15:35

Červená knihovna s výbuchama. Skvěle udělaná akce, ale nic naplat, je to takové nablblé a klasicky přepálené. Ale tak lidi to, chtěj, že, oproti třeba té rychlé a zběsilé sérii je to momentálně pořád ještě mástrpís, to nelze popřít.

• 5.8.2018  20:37

Já myslel, že to bude totálně nablblé, rádobyvtipné a trapně vtíravé, ale holt to netočili Disneyovci, tak je z toho poměrně žůžo labůžo velkolepý akční spektákl bez jakéhokoli šaška v elasťákách. No ty kokos, takovýhle filmy se dneska už moc v kinech nevidí, což však na výsledku nic nemění.

• 5.8.2018  10:16

A kdyby neuhořeli, kolegiálně by na sebe koukali a u toho by tlachali, tlachali a tlachali dodnes. Ale jedna věc je na tomhle filmu pozoruhodná - všichni tihle ti požárníci jsou psychicky zdrclí z toho, že nemají žádné volno a jdou od jednoho lesního požáru ke druhýmu, ale přitom žádné požáry ve filmu v podstatě pořádně neuvidíme. Takovej trolling jsem ve filmu teda už dlouho neviděl, jen co je pravda.

• 15.7.2018  18:17

Tady si Očisty konečně trochu užijeme, zabijáci ve fajn převlečcích to konečně můžou rozbalit a konečně je tu i solidní porce brutality.

• 15.7.2018  18:15
    Očista (2013)

První díl je příliš komorní, chybí tomu větší rozmach.

• 11.7.2018  18:32
    Woodlawn (2015)

Skvěle natočené a má to parádní hudbu, ale je to hrozná agitka. Víra není konzumní věc a podobný šaškování nadělá víc škody než užitku. USA je ale holt jinej svět. Nebo to možná vidím celý černějc než skalní fandové segregace, což však na výsledku nic nemění.

• 9.7.2018  13:03

Solidní film, na to, že je to od Spielberga. Tentokrát to ale nebylo zdaleka tak jalové, jak u něj bývalo zvykem. I tak by mě ale zajímalo, jak by ten film vypadal, kdyby si ho vzal do parády někdo drsnější.

• 7.7.2018  00:22
    The Lodgers (2017)

Že to nemá žádný lekačky, to by nevadilo, není to u horroru nezbytná věc. Že to ale nemá ani žádnou atmosféru, nad tím zůstává rozum stát. Co je na tom teda horrorovýho? Že to má nedomyšlenou pointu? Nebo že je to znepokojujícím způsobem nudné? Asi to bude fakt, že bydlet ve vlhkým baráku není žádnej med. Ty dvě hvězdy jsou za solidní prostředí a dobrou kameru a v neposlední řadě za jedinou věc, která mě během sledování potěšila - to když mi došlo, že v ledničce mi na chuti pomalu získávají utopenci.

• 5.7.2018  22:54

Jak málo občas stačí... skvělá délkově střízlivá podmanivá atmosférická lahůdka.

• 21.6.2018  13:30

Super, mohl té kriminálnické verbeže postřílet o něco víc a rafinovaněji a bylo by to na pět hvězd, protože o moc líp už to asi zvládnout nešlo. Originální to není, ale poctivé a přímočaré ano. Z mýho pohledu i o něco lepší než původní Bronsonovy filmy.

• 20.6.2018  17:48

Nemusíme si nic nalhávat, je to hrozně nablblé, kdyby nebylo, nemělo by to v názvu Transformers. Začátek je perfektní, akce je jako vždy vymakaná a vizuálně jsou to naprosté orgie, to nelze popřít. Příběhově je to pořád v rámci série přinejmenším standard. Těch plechovek už se tam motá až moc, uznávám, ale nic naplat, s každým dalším dílem jich bude jen přibývat. Nemůžu si pomoct, ale mně se ten film líbil. Dokonce až tak, že jsem uvažoval i o čtvrté hvězdě. Vzhledem ke koňské dávce přiblblého infantilního humoru však tak leda nasrat. Těším se na dalších 416 pokračování.

• 18.6.2018  18:48

Jedna z mnoha part elasťáků proti nějakýmu rohatýmu šaškovi, to tu dlouho nebylo. Jedinej ten vodník z téhle šestky není na přes držku, ale zas nedostává až tolik prostoru jako ten rychle běhající ocas, co mele páté přes deváte a marně čeká na ránu z milosti. Fakt vás na tyhle estrády baví koukat až tak, že na to lezete do kina a bude se to tudíž točit do nekonečna? Jebal to chorý pes, jak kdysi moudře pravil jeden kolega.

• 11.6.2018  19:32
    Eyewitness (TV seriál) (2016)

Super seriál, až tak dobrý, že jsem nějak překonal i nevolnosti z líbacích eskapád těch dvou análních explorerů. Taky to tvůrci mohli vymyslet nějak jinak, pak bych tomu tu pátou hvězdu bez problémů dal.

• 10.6.2018  16:04

Je to takové vlk se nažral a koza zůstala celá, té pomsty tam zas tolik není, ale Mikuláš klec má zase na dva měsíce na nájem a o to šlo především.

• 10.6.2018  00:10

Místama velmi solidní vizuál, hlavně ta čarodějnice je zdařilá. Místama to ale zas vypadá podivně levně... neseděli mi herci, dějově to působí poněkud nesoudržně, sem tam je to velmi zdlouhavé. Největší problém je ale něco, co jsem zažil snad poprvé. Ten film nemá žádnej solidní prolog, ze začátku tvůrci příliš tlačí na pilu, později jsou zase nelogické prostoje, kdy to začne nudit. Hlavně je špatně budované napětí, nemá to žádnou gradaci. Začalo to příliš natvrdo, pak zase byly hluché pasáže ve chvíli, kdy mělo přituhovat. Výsledkem je taková jakási podivná sinusoida, která prostě do horroru nepatří. Škoda, když zhruba polovina filmu míří správným směrem a zbytek to celé zazdí.

• 9.6.2018  23:56

Mé čekání na pořádný čistokrevný horror neskončilo. Ghost Stories jsou lehkým nadprůměrem, ale ničím moc neoslní. Samotné povídky jsou fajn, zejména ta druhá, to byl asi nejsvěžejší prvek celého filmu, zrovna moc mě ale nenadchnul rámcový příběh, závěr je překombinovaný, nebojím se to říci. Chtělo by to něco ucelenějšího. Vizuálně není moc co namítat, hudba decentní, lekačky jsou takové klasické, prostě to do morku kostí nepronikne a mrazení v zádech se dostaví jen velmi sporadicky. Film spíše pro méně zkušené a ne příliš náročné horrorové publikum. Však taky bylo kino ostatně obsazeno hloučky holek odhadem tak 15-20 let a žádné zděšené výkřiky jsem ani tak nezaznamenal. Tři hvězdy a čiré zlato vyhlížím dál.

• 8.6.2018  23:51
    The Ritual (2017)

Hele, jelen... Popravdě řečeno, tohle má do horroru hodně daleko. Strašidelnost, napětí a atmosféra je tam jen v několika málo kratičkých pasážích a jinak je to střídavě nuda a střídavě fantasmagorie. Především je to ale takové mdlé a bezkrevné, opět jeden z dlouhé řady horrorů, u nichž si za týden nevzpomenu, o čem vlastně byly (asi teda s výjimkou toho monstra, ale to není zapamatováníhodné z důvodů, které by se tvůrcům líbily). V South Parku asi měli pravdu, Netflix je ochotnej točit kde co, podobných unylých zívaček vydávajících se za horrory se od něj dočkáme ještě spousty. Nedávno zkouknutý Primal Rage byl teda o několik tříd lepší.

• 2.6.2018  12:53
    Downrange (2017)

Děj a chování postav je místy debilní, ale zase to má pěknej vizuál, hlavně co se střelných ran a krve týče.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8