TomStrom

TomStrom

Česko
Čestný předseda Klubu vlastníků prázdných profilů

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 15.7.2018  18:17

Tady si Očisty konečně trochu užijeme, zabijáci ve fajn převlečcích to konečně můžou rozbalit a konečně je tu i solidní porce brutality.

• 15.7.2018  18:15
    Očista (2013)

První díl je příliš komorní, chybí tomu větší rozmach.

• 11.7.2018  18:32
    Woodlawn (2015)

Skvěle natočené a má to parádní hudbu, ale je to hrozná agitka. Víra není konzumní věc a podobný šaškování nadělá víc škody než užitku. USA je ale holt jinej svět. Nebo to možná vidím celý černějc než skalní fandové segregace, což však na výsledku nic nemění.

• 9.7.2018  13:03

Solidní film, na to, že je to od Spielberga. Tentokrát to ale nebylo zdaleka tak jalové, jak u něj bývalo zvykem. I tak by mě ale zajímalo, jak by ten film vypadal, kdyby si ho vzal do parády někdo drsnější.

• 7.7.2018  00:22
    The Lodgers (2017)

Že to nemá žádný lekačky, to by nevadilo, není to u horroru nezbytná věc. Že to ale nemá ani žádnou atmosféru, nad tím zůstává rozum stát. Co je na tom teda horrorovýho? Že to má nedomyšlenou pointu? Nebo že je to znepokojujícím způsobem nudné? Asi to bude fakt, že bydlet ve vlhkým baráku není žádnej med. Ty dvě hvězdy jsou za solidní prostředí a dobrou kameru a v neposlední řadě za jedinou věc, která mě během sledování potěšila - to když mi došlo, že v ledničce mi na chuti pomalu získávají utopenci.

• 5.7.2018  22:54

Jak málo občas stačí... skvělá délkově střízlivá podmanivá atmosférická lahůdka.

• 21.6.2018  13:30

Super, mohl té kriminálnické verbeže postřílet o něco víc a rafinovaněji a bylo by to na pět hvězd, protože o moc líp už to asi zvládnout nešlo. Originální to není, ale poctivé a přímočaré ano. Z mýho pohledu i o něco lepší než původní Bronsonovy filmy.

• 20.6.2018  17:48

Nemusíme si nic nalhávat, je to hrozně nablblé, kdyby nebylo, nemělo by to v názvu Transformers. Začátek je perfektní, akce je jako vždy vymakaná a vizuálně jsou to naprosté orgie, to nelze popřít. Příběhově je to pořád v rámci série přinejmenším standard. Těch plechovek už se tam motá až moc, uznávám, ale nic naplat, s každým dalším dílem jich bude jen přibývat. Nemůžu si pomoct, ale mně se ten film líbil. Dokonce až tak, že jsem uvažoval i o čtvrté hvězdě. Vzhledem ke koňské dávce přiblblého infantilního humoru však tak leda nasrat. Těším se na dalších 416 pokračování.

• 18.6.2018  18:48

Jedna z mnoha part elasťáků proti nějakýmu rohatýmu šaškovi, to tu dlouho nebylo. Jedinej ten vodník z téhle šestky není na přes držku, ale zas nedostává až tolik prostoru jako ten rychle běhající ocas, co mele páté přes deváte a marně čeká na ránu z milosti. Fakt vás na tyhle estrády baví koukat až tak, že na to lezete do kina a bude se to tudíž točit do nekonečna? Jebal to chorý pes, jak kdysi moudře pravil jeden kolega.

• 11.6.2018  19:32
    Eyewitness (TV seriál) (2016)

Super seriál, až tak dobrý, že jsem nějak překonal i nevolnosti z líbacích eskapád těch dvou análních explorerů. Taky to tvůrci mohli vymyslet nějak jinak, pak bych tomu tu pátou hvězdu bez problémů dal.

• 10.6.2018  16:04

Je to takové vlk se nažral a koza zůstala celá, té pomsty tam zas tolik není, ale Mikuláš klec má zase na dva měsíce na nájem a o to šlo především.

• 10.6.2018  00:10

Místama velmi solidní vizuál, hlavně ta čarodějnice je zdařilá. Místama to ale zas vypadá podivně levně... neseděli mi herci, dějově to působí poněkud nesoudržně, sem tam je to velmi zdlouhavé. Největší problém je ale něco, co jsem zažil snad poprvé. Ten film nemá žádnej solidní prolog, ze začátku tvůrci příliš tlačí na pilu, později jsou zase nelogické prostoje, kdy to začne nudit. Hlavně je špatně budované napětí, nemá to žádnou gradaci. Začalo to příliš natvrdo, pak zase byly hluché pasáže ve chvíli, kdy mělo přituhovat. Výsledkem je taková jakási podivná sinusoida, která prostě do horroru nepatří. Škoda, když zhruba polovina filmu míří správným směrem a zbytek to celé zazdí.

• 9.6.2018  23:56

Mé čekání na pořádný čistokrevný horror neskončilo. Ghost Stories jsou lehkým nadprůměrem, ale ničím moc neoslní. Samotné povídky jsou fajn, zejména ta druhá, to byl asi nejsvěžejší prvek celého filmu, zrovna moc mě ale nenadchnul rámcový příběh, závěr je překombinovaný, nebojím se to říci. Chtělo by to něco ucelenějšího. Vizuálně není moc co namítat, hudba decentní, lekačky jsou takové klasické, prostě to do morku kostí nepronikne a mrazení v zádech se dostaví jen velmi sporadicky. Film spíše pro méně zkušené a ne příliš náročné horrorové publikum. Však taky bylo kino ostatně obsazeno hloučky holek odhadem tak 15-20 let a žádné zděšené výkřiky jsem ani tak nezaznamenal. Tři hvězdy a čiré zlato vyhlížím dál.

• 8.6.2018  23:51
    The Ritual (2017)

Hele, jelen... Popravdě řečeno, tohle má do horroru hodně daleko. Strašidelnost, napětí a atmosféra je tam jen v několika málo kratičkých pasážích a jinak je to střídavě nuda a střídavě fantasmagorie. Především je to ale takové mdlé a bezkrevné, opět jeden z dlouhé řady horrorů, u nichž si za týden nevzpomenu, o čem vlastně byly (asi teda s výjimkou toho monstra, ale to není zapamatováníhodné z důvodů, které by se tvůrcům líbily). V South Parku asi měli pravdu, Netflix je ochotnej točit kde co, podobných unylých zívaček vydávajících se za horrory se od něj dočkáme ještě spousty. Nedávno zkouknutý Primal Rage byl teda o několik tříd lepší.

• 2.6.2018  12:53
    Downrange (2017)

Děj a chování postav je místy debilní, ale zase to má pěknej vizuál, hlavně co se střelných ran a krve týče.

• 2.6.2018  00:44
    The Suffering (2016)

Název je výstižnej, fakt je to něco strašnýho. To když někdo vyprodukuje scénář, co nedává smysl a natáhne to na hodinu a třičtvrtě, to je teda frajeřina. Po prokousání se až ke konci filmu jsem byl zcela vyšťaven a z posledních sil jsem se modlil, ať to nemá zrovna tuhle debilní pointu... no a ono to bylo přesně tak, jak jsem se obával. Nebýt toho, možná bych tomu tu jednu hvězdu i dal, protože ze začátku to vypadalo dobře. To jsem zvědavej, kterýmu horroru se povede takto mě divácky zdecimovat příště.

• 26.5.2018  22:12
    Terrifier (2017)

Přece jen to jde, když se na to jde fikaně. Skvělý retro look, povedená hudba a hlavně skvěle nadesignovaný a zahraný záporák. Trochu zamrzí, že to nemá vychytanější konec a celkem zbytečně působí i první a závěrečná scéna, ale jádro filmu je esencí starých dobrých časů, kdy ospalé teenagery porcoval Freddy Krueger a ve sklepě si motorovku šteloval Leatherface. Čtyři hvězdy bez mrknutí oka a jeden z lepších horrorů, co jsem během posledních měsíců viděl.

• 24.5.2018  17:30

K dokonalosti tomu chybělo docela dost, ale kvalita se tomu v mnoha ohledech upřít nedá. Trochu jsem měl zmatek v postavách a v ději jsou dost velké proluky, což zas na druhou stranu při tři roky trvajícím konfliktu ani jinak udělat nejde. Velkým plusem je fakt, že Finové tu ze sebe nedělají ty jediné správné a z Rusů ty jediné špatné, jak to obvykle točí Hollywood. A pěkně je tu taky vidět, kam vede fanatismus, zabedněnost a agresivní nacionalismus. Povinné zhlédnutí by mělo být pro ty, co by hned zítra zase rádi s puškou v ruce vyrazili směrem Moskva. Chce to v dnešní době víc střízlivosti a humoru desátníka Rokky než fanatismu podplukovníka Karjuly.

• 20.5.2018  18:01
    Rychle a zběsile 8 (2017)

Už dva díly to viselo ve vzduchu a teď to tady máme... čistej odpad. Nejsem si sice jistej, jestli jsem ho dal za scénáristickou marnost, ještě větší absenci logiky a fyzikálních zákonů než dříve, nadkritickou míru klišé, dialogy na přesdržku, ultratrapné vtípky nebo i na tuhle sérii nevídanou míru debility, ale to je vlastně tak nějak fuk. Točte to dál, mongoloidi, ať je na co koukat. Ono je přece jenom fajn udělit čas od času nějakej ten odpad, což se ostatně již mnohokrát potvrdilo.

• 17.5.2018  23:15

Svěží pohodová jednohubka se správně švihlým humorem a skvěle hrajícím Arnoldem, která je na rozdíl od většiny komediálních filmů dnešních dnů, světě div se, i zábavná a vtipná. Zakomponování hlášek z Predátora do jedné scény, což zřejmě většině diváků uniklo, tomu dodalo korunu, spolu se skvělou romantickou písničkou na závěr. Je to taková odvázanější obdoba What We Do in the Shadows a pro mě velký filmový překvápko. Pod čtyři hvězdy nejdu, ač se vám to nemusí líbit.

• 16.5.2018  17:37

Jeffrey Dahmer není zrovna můj oblíbenej sériovej vrah, ale v lidovém povědomí je zapsanej velmi hluboce. Z toho, co jsem o něm přečetl, mi přijde, že tenhle film jeho mládí skvěle vystihl. Je to takové civilní a poklidné, v podtextu ale znepokojivé až mrazivé. Těch ani ne 50% upřímně nechápu... co kdo čekal? Nějaké krvavé lázně? Dahmer nebyl žádnej Leatherface, co by lidi porcoval jen tak pro potěchu oka, byl to prostě od přírody magor, jehož temná zákoutí mysli vykrystalizovala na pozadí vyčlenění z jakéhokoli normálního kolektivu a především vlivem nestabilní rodiny. Odtud jeho strach z opuštění, pojídání obětí a snaha o výrobu zombie sexuálních otroků. Podle mě tenhle film trefil do černýho.

• 12.5.2018  00:18
    Mask Maker (2010)

Teda, dlouho jsem neviděl horror, co by přímo byl do očí svoji levností a umělostí... příliš to evokuje filmy od Asylum a vlastně je to i tak nějak na jejich levelu. 30% maximálně, netřeba si nic nalhávat.

• 10.5.2018  15:40

Není to žádnej veletrh, ale na jedno zkouknutí se to dá, abych tak řekl.

• 27.4.2018  23:36

Dnes neodolám a pořádně ten film zhodnotím. Nebo spíš znehodnotím, netřeba si nic nalhávat. 1. Už podle traileru to nevypadalo na nic světoborného. Přitom kdejaká kravina, která tady skončí s hodnocením 40% a méně, má běžně velmi solidní trailer. Ale budiž. 2. Scénář stojí na dost nesmyslné premise a děj moc nedrží pohromadě, hlavním problémem je však dle mého názoru jeho naprostá přeplácanost. 3. Herci to zvládli celkem dobře, ale materiál byl holt slabej jak třikrát vyvařenej čaj, a tak nula od nuly pošla. 4. Horror bez napětí, atmosféry, scén drsnějšího rázu nebo aspoň bez pár zdařilých lekaček, to se zas tak často nevidí. Naštěstí. 5. Filmu se přece jen jedna věc povedla - vystoupil z nepřeberné řady horrorů o strašidelných domech tím, že je o domě sterilně nestrašidelném. Originální způsob, jen co je pravda. 6. To by mě zajímalo, kdo měl takového fištróna, že na něco takovýho napsal „Podle skutečné události“. A konečně 7. Tohleto je přímo učebnicová ukázka faktu, že suprové horrory lze mnohdy spíchnout za pár drobných a když do něčeho zjevně nalejete hromadu prachů, neznamená to automaticky, že to nebude jalová uspávačka schopná vyděsit možná některé salónní horrorové diváky.

• 22.4.2018  00:55
    Hvozd (2015)

Les je pro horror prostředím jako ulitým, ale Hardymu se nějak povedlo se s tímto faktem dovedně vypořádat a já jen konstatuju, že tohle je asi první horror z lesa, který neměl špetku napětí a atmosféry. Asi to bude špatným výběrem herců a především scénářem, který by potřeboval zalátat logické chyby a především proškrtat - protože je to totální mišmaš. Nechápu například, proč v tom vůbec byla ta houba, celý by to fungovalo úplně stejně i bez ní... víc psát nebudu, abych nespoiloval. Možná by to fungovalo jako pohádka, jako horror je to moc unylé. Dvě hvězdy jsou až až.

• 13.4.2018  13:42
    Mlha v srpnu (2016)

Byl jsem nedávno v Německu u doktora s bolestí levého chodidla. Doktor se mi na to kouknul, prohlásil, že rentgen prý ne-e, že to je jen lehkej zánět a vypakoval mě s tím, že si prej mám koupit ibuprofen in der Apotheke... světe div se, nezlepšilo se to, tak jsem se vrátil do Vaterlandu a s nohou jsem byl rasově nenadřazenou doktorkou poslán na rentgen a na odběr krve. Byl jsem toho názoru, že ten skopčáckej felčar by zasloužil panzerfaustem mezi oči, ale jak tak vidím, můžu si ještě gratulovat, že mi ten Fachidiot nepředepsal Himbeersaft, wie ich vorausgesetzt habe.

• 23.5.2017  16:05

Není nad to, když se sejdou fajn lidi a hrají společenské hry, byť domů pak po dohrání dojdou jen nemnozí z nich. Decentní film a přesto poměrně solidní psycho. Saw to skutečně vzdáleně připomíná, ale co taky chcete pořád točit, že? Twajlajty a Transformery? Ne, děkuji, to snad raději tím nožem na led do stehna.

• 20.5.2017  23:56
    Yoga Hosers (2016)

Tusk byl naprosto extravagantním počinem, který svou bizarností předčil asi jakýkoli dosavadní scénář v historii kinematografie, ale jako film to fungovalo naprosto skvěle, protože to dávalo smysl, i když to byla naprostá šílenost. Ale geniální, byť běžný divák musel po zhlédnutí dostat na krk fixační krunýř, neboť během celého sledování nutně vehementně obracel oči v sloup. A já si příběh o panu Tuskovi z Pippy Hillu a jeho hodném páníčkovi dokonale užil. Ale Yoga Hosers... to je prostě jenom slátanina. Už jenom založení filmu na dvou nejhorších postavách z prvního dílu, kde naštěstí dostaly jen hodně málo prostoru, to mohlo ledaskoho varovat. Tyhle dvě postavy prostě jsou jen nesympatické, nic víc. Jinak je tu z prvního dílu jen geniální detektiv Guy Lapointe, ale film nejen nedokresluje, ale ani do něho nezapadá. Samotná zápletka s kanadskými nacisty, bojové klobásy a golem brankář prostě nedrží s tím ostatním pohromadě. Nesourodá směs bez jediného zdařilého dialogu a také bez povedených vtipů je obrovským krokem vedle z jinak více než slibně započaté cesty trilogie Pravého severu. Osobně si myslím, že film měl být na úplně jiné téma, ideálně asi o hokejistech a provázat to s prvním dílem přes jiné postavy, ovšem pochopitelně s Guy Lapointem. Losím čelistem věřím výrazně víc, odhaduju Yoga Hosers na nejslabší článek trilogie, ale jestli tam zas budou hrát výraznější úlohy ty dvě bloncky, tak to zas zřejmě skončí provarem. Ale budu zatím doufat, že se tak nestane. Kevine, máš co napravovat.

• 20.5.2017  14:12
    Room (2015)

Jednopokoják bez počítače a připojení k internetu, ještě navíc s uječeným děckem, to je bezpochyby peklo. Ale i přes silné téma je to celé... takové nijaké. Není tam žádné napětí, vcelku nic se tam nestane, věznitel totálně bez jakékoli nebezpečnosti nebo snad děsivosti, prostě jen takové plácnutí do vody. A nápad s faktickým vyvrcholením už tak dost plochého snímku někdy v polovině a následné znásilnění diváka do sledování ještě nudnější a totálně zbytečné druhé poloviny... to vymyslel asi větší sadista, než někdo, kdo reálně poskytuje nedobrovolný azyl ve svém útulném sklepě. Ale kino zuřivě jásalo, tedy až potom, co na konci uvaděč zatroubil na kravský roh a dal tím signál probudivšímu se obecenstvu, že se jim film líbil. (Festival apatického diváka, multikino Makov, 20.5.2017.)

• 3.5.2017  19:08

To se zas jednou projevil německý cit pro film v plné kráse, jen co je pravda. Nevím, co je na tom horší, jestli celé to totálně umělé působení, účinkem se totálně míjející snaha být cool nebo snad překombinovaný scénář. Ale ne, už asi vím - vysoká míra realističnosti - jako například, že Berlín je taková jedna větší vesnice, kde hlavní hrdina tu samou holku potká kdekoli, kam vyrazí zachlastat, setkání dvou hackerských es na veřejně prospěšných pracích, nebo totální žánrová chuťovka, kdy první hackingová akce toho pablba v hlavní roli obnáší odpojit se u cílového počítače z jedné wifi sítě a připojit se manuálně na jinou - to jsem málem spadl z křesla. Zřejmě do Německa nedávno dorazili i nějací přičmoudlí scénáristé a odborníci na hacking. No, jen tak dál, soudruzi, příště bych poprosil třeba nějaké ambiciózní scifi.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7