TomStrom

TomStrom

Česko
Čestný předseda Klubu vlastníků prázdných profilů

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 21.5.2020  00:02
    Dětská hra (2019)

Dejme stranou všechen ten nonsens o vraždící panence a koukněme se na to střízlivě. Není to napínavé, má to hrozně blbou hudbu, chybí tomu hutnější atmosféra a příliš mnoho děcek ve filmu vede k tomu, že je to takové rodinně sterilní. A mnohé výjevy ve filmu jsou místo strach nahánějící spíše matoucí, třeba to melounové pole v zimě nebo policajt co chodí pravidelně k matce nechat se slovně insultovat u večeře, což mu viditelně devastuje zbytky sebevědomí. Asi bych tomu dal tak jednu až dvě hvězdy, jenže... ono je v tom filmu něco, z čeho skutečně běhá mráz po zádech. Kluk v hlavní roli má totiž matku, co si ho uhnala ještě pod zákonem, otce pravděpodobně nikdy neviděl, musel se s matkou přestěhovat do nějakýho pošmournýho ghetta a ona neomylně ihned uhnala do postele naprostýho blbce, co jen kouká na fotbal, popíjí pivo a navíc je ženatej. Sorry jako, ale mít takovoudle matku, při té představě se mi teda ježí chlupy různě po těle a takhle mě vyvést z míry dokázalo v posledních letech jen pár horrorů, to nelze popřít. Kdyby ta coura dělala oči i na toho zpocenýho tlusťocha ze suterénu, to už by byla vyloženě laskomina. Jak vidno, i málo občas stačí, takže v podstatě to nepotřebuju nějak cupovat a zabitá hoďka a půl to nakonec přece jen nebyla.

• 10.5.2020  14:43
    Pád anděla (2019)

No jo, tak se mě zase jednou holejůd pokusil u nedělního oběda intelektuálně znásilnit a utopit v korytě nesmyslů, trapnosti a klišé. Což o to, jen to klidně zkoušejte dál, hovada, sice mě to stálo dvě hodiny času, ale jinak jsem opět vyvázl s méně zraněními než ten trapnej hlavní hrdina. Když už jsme teda u toho, Butler už se drží okraje mísy asi jen konečkama posledních dvou prstů a od pasu dolů je mu podivně vlhko. Nájem a inkaso sice nějak platit musí, ale jsou asi méně drastické způsoby, jak se veřejně zesměšnit. A takovej Guten Morgen Freimann už by taky měl být uložen k odpočinku, protože jsou z něj na plátně jen dvě vodnaté oči, náznak lícních kostí, sem tam nějakej ten šedej vlas a mezi tím vším změť černejch fleků. Chtěl jsem použít označení roztřepaný stařec, ale neměl bych pak klidné svědomí, neboť ono to třepání jde z velké části na vrub filuty kameramana. Nicméně je i tak více než pravděpodobné, že ve čtvrtém díle to bude mít Butler s Freimannovou ochranou výrazně jednodušší, protože pravděpodobně bude stačit tu urnu lehce opancéřovat a pak zakopat někam, kde bude zrovna plac.

• 6.5.2020  00:46

Vizuál pěknej, ale ten příběh... to je prostě moc pitomý i na totální béčko. Rozhodně nejslabší článek v celé motorovkové sérii, netřeba si nic nalhávat.

• 13.4.2020  00:22
    The Bravest (2019)

Čína bez problémů dohnala velkolepost hollywoodské produkce, bohužel tam okoukala i tu zarputile přehnanou hru na city, takže přes tři nejdu. Co se ale akce a efektů týče, tak je trojka trestuhodně málo, to nelze popřít.

• 11.2.2020  17:57
    Městečko South Park - Série 23 (série) (2019)

Hrůza, jedna relativně dobrá epizoda evokující starou kvalitu a jedna ne úplně marná, ale ten zbytek... nehodlám tady jako ostatní začínat hodnocení na třech hvězdách, protože to je South Park, teda vlastně už není, dávno ne. To jsem zvědavej, kam se podaří klesnout v další sérii, moc prostoru už nevidím, ale obávám se, že budu ještě nevěřícně čumět, co to bude za mizérii.

• 17.1.2020  05:01
    Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

No, nevím, nad čím se tady všichni tak rozplývají, ty první tři série rozhodně měly něco do sebe, ale pak to naprosto ztratilo dech, jestli došly nápady a nedalo se pokračovat bez sklouznutí k totální nablblosti, tak holt měli skončit rovnou. Vědět dřív, jak se to od čtvrté série zvrhne, tak skončím po třetí sérii a dal bych tomu asi čtyři hvězdy, ale když už jsem to dokoukal, nebudu druhou půlku seriálu ignorovat a zejména za tu vážně tragickou poslední sérii s přidanýma naprosto hroznýma postavama to holt bude jen za dvě.

• 31.12.2019  00:49
    Overlord (2018)

Přílišnej popcorn, škoda k tomu psát víc. Vidět to v kině tak ale takhle shovívavej nejsem. Na druhou stranu, jít na tohle do kina by mě teda nenapadlo.

• 30.12.2019  00:25
    Polaroid (2019)

Nevím, proč je to hodnocený tak nízko, mně to teda stačilo, jeden horror se solidním záporákem, poměrně atmosférickej, s docela i překvapivýma zvratama a navíc i bez nějakejch větších logickejch děr. Asi už mi stačí málo, ale v tý záplavě průměru a podprůměru v dnešní době je Polaroid rozhodně voda živá v polopoušti letošní horrorové tvorby.

• 28.12.2019  23:52
    Dark Light (2019)

Nechápu, proč má někdo potřebu filmovat naprosto vymaštěnej scénář s chlapem v gumovým obleku s halogenem na hlavě. Reynolds to nezrežíroval špatně, ale psát si scénáře ať už radši nezkouší, pokud teda nechce vejít ve známost jako tvůrce totálních hovadin.

• 25.12.2019  00:59

Jednička se mi líbila, ale tohle je úplně jiná liga. Prostě můžete mít jak chcete vymakaný monstra a jejich dlouhatánský vzájemný bitky, ale nechte to napsat nějakýho patlala, co ty monstrbitky propojí schématickéma klišovitýma postavama a klasickýma vymaštěnýma proprietama typu puberťačka zachraňující svět a její rozhádaný rodiče, nebo například střílení po monstrech z ručních zbraní a celej ten film půjde do kytek. Já to prostě nechápu, někdo schválí gigantickej rozpočet na solidní CGI efekty a k tomu schválí scénář, co napsal někdo s IQ tak zhruba 80 pro své vrstevníky a režiji svěří někomu bez trochy osobitýho stylu. A čeká co? Když je film moc pitomej, tak ho prostě žádný efekty nevytáhnou, sice je to pastva pro oči, ale zároveň to mimo soubojů nutí diváka koukat se shovívavě jinam a u části dialogů se tvářit, že to jako neslyšel.

• 19.10.2019  13:10

Dobrý prostředí, dobrej vizuál, hudba z půlky dobrá a z půlky debilní, i atmosféru to mělo... akorát to selhalo přesně tam, kde to mělo být nejsilnější, což je teda trapas. Mělo to náběh na luxusní vyvražďovačku a skutek utek... skoro to až vypadá, že film měl mít dvě hodiny a tu půlhodinu solidního masakru pak vystřihli, aby to lidi moc neděsilo. Velká škoda, tohle mohlo být vážně něco.

• 4.10.2019  16:19

Tenhle film je docela miš maš, těch povídek bylo výrazně víc, než jak jsem předpokládal a mají i docela široký záběr. Nemá asi cenu psát ke každé něco, obzvlášť ta úplně první má asi čtyři minuty a není moc o čem psát, prostě duch na záchodě, nic extra, duchy na záchodě občas pouští každej. Jedna z povídek je takovej pokus o psychologickej horror, to zas tak běžnej subžánr není. Povídka Tichý křik je sice lehce zmatená, ale zase má solidní atmosféru a má až psychedelickej nádech. Povídka o jednotce 731 je nedotažená, což bolí tím spíš, když si divák zkusí představit, co to muselo být za hrůzu se těmhle doktorům dostat pod ruku. Nic moc děsivějšího si ani představit neumím. Ale to zpracování holt nic moc, netřeba si nic nalhávat. Závěrečná povídka o falešném/pravém exorcismu má docela zajímavej nápad, pro takové kraťasové zpracování jako dělanej. Popravdě řečeno, nemám rád propojení horroru a komedie, ale občas se mi něco na tento způsob do vkusu trefit dokáže, co je však nejvíc překvapivé, tady v tomhle filmu jsou hned dvě povídky lehce vtipné, které se dají, ale dvě další, které jsou naopak vtipné až až. Povídka o prokletém tamponu má grády díky příteli hlavní hrdinky, což je naprosto luxusní mimoň a dopadne tak, jak si zaslouží. Vrcholem filmu je za mě povídka Spyrytystycká tabulka o vyvolání ducha, co asi moc nechodil do školy, to bylo něco tak svěžího, že jsem hodnocení musel navýšit o jednu hvězdu. Celkově tenhle film musím doporučit, je v něm dost, co stojí za vidění.

• 2.10.2019  15:13
    Prey (2019)

Nudné, unylé, nevýrazné. Bídnej scénář plnej blbostí spojenej s podprůměrnou režií... Nejvíc vtipnej je ten rádoby nečekanej zvrat. Ten nemohl překvapit snad ani nejprostodušší diváky. Film direct-to-NovaCinema a Khalfoun direct-to-McDonald´s.

• 2.10.2019  00:57

Pár solidních scén, zejména ta úvodní, je kvalitně zabito souborem scén zcela vymaštěných... Fishburneova postava je největší slabinou filmu. Kdyby se ten scénář překopal, mohlo to na tři hvězdy být, leč v tomto stavu přes dvě nejdu.

• 2.10.2019  00:55
    Itsy Bitsy (2019)

Špatnej scénář spojenej s bídným provedením... škoda, pavouci holt zdá se filmařům štěstí nenosí.

• 9.3.2019  23:49
    Libenjyeo (2018)

Bitky samy o sobě špatný nejsou, i když už jsme mnohde viděli i lepší, akorát příběhově to je takový slaboučký, což by u akčňáku tolik vadit nemělo, ale přesto se tohohle pocitu zbavit nemůžu. Nad jednou věcí si ale od plic postěžovat musím, a to je ten infantilní humor. U Korejců už jsem zvyklej na lecjaký přitroublá legrácky, ale tady to je prostě až na facku. Nacpali tam tak otravně tupý rádoby vtipný scény, že jsem s mrazením v zádech zavzpomínal na druhou Mumii, Piráty z Karibiku, Lovce pokladů a nebo jiné zločiny studia Disney. Tu třetí hvězdu Revengerovi nechávám čistě jen z velkorysosti.

• 9.3.2019  23:34
    Creed II (2018)

Hodně slabá trojka. Oproti jedničce skluz dolů jak sviňa, je to moc utahaný, prostřední část vyloženě nudí a finální fight je asi nejslabší zápas v celé sáze o Rockym. Tak nějak to nemá šťávu, což je škoda, vytlouct se z tohohle příběhu dalo mnohé.

• 17.2.2019  11:56

Dobrá zpráva - je to o něco lepší než Fury, špatná zpráva - Fury teda nebyl dobrej film a trumfnout ho teda není žádná meta. Tankový souboje byly zdařilý, byť digitální... ale co, taková už je doba. Carda potěšil, lokace taky, nebylo to tak přepískle patetické, jak by někdo mohl předpokládat. Ale i tak to bylo nablblý až až, romantická linka s tlumočnicí se do toho taky nehodila. Ale holt není každej den posvícení, na jedno zkouknutí to stačí.

• 3.2.2019  19:08

Už to fakt zrušte, už to není ani úsměvný...

• 26.1.2019  18:01

Vždycky jsem se chtěl po baráku nahánět s nejdokonalejším zabijákem, jaký kdy kráčel po Zemi, disponujícím nejlepšími možnými instinkty a reflexy. A přechcat ho tím, že se schovám za roh. A to ho navíc dokážou zastavit i slabý dřevěný dvířka. Jé, spoiler... ale víte co, ušetřil jsem vám dvě hodiny, pusťte si něco míň vymaštěnýho.

• 12.1.2019  23:51

Temné, mrazivé, vizuálně podmanivé a velmi dobře natočené. Bylo by to klidně na pětihvězdu, to by to ale muselo dávat aspoň trochu smysl. Celou dobu se to tváří, že to chce něco sdělit, ale výsledek nula nula nic. Víc jak trojku tomu nedám, i když se mi to svým způsobem fest líbilo.

• 5.1.2019  00:19

Ten exot v hlavní roli, toho kde vzali, to bych teda chtěl vědět. Takhle nesympatickej a dementně se tvářící týpek, to se jen tak nevidí. Jeho vzteklej vymaštěnej otec, pak jeho retardovaně tupě zírající láska... tenhle casting snad museli tak zeslonit naschvál. Pominu-li velkoryse, že se tam 90% filmu prakticky nic neděje, tak ty rádoby akční scény jsou prachbídný a logika v tomhle filmu nemá místo. Takže když na retardovaného hlavního hrdinu padá letadlo, on asi osm sekund zamrzle s otevřenou hubou čumí před sebe a pak teda v poslední sekundě uhne. Možná je to ale jenom nějaká malá švédská pocta skřetímu veliteli z Návratu krále, co já vím. Stejně tak když se ten nervák fotr nechá připoutat k zábradlí elektrikářskou páskou, nepovažuje za nutné se osvobodit, i když by stačilo přetlouct tu pásku například pažbou pušky, kterou má v druhé ruce... to jsou asi ty perfektně realisticky natočené akčně-katastrofické scény s eskalací napětí. No někomu holt stačí málo. Ještě teda abych byl fér, tak musím pochválit nezajímavou vizuální stránku a nebývale otravnou hudbu. Víte, za co je teda ta jedna hvězda? Tu film urval až v závěrečných titulcích... ano, je za prezidenta Putina. Ale myslím, že dát jeho záběry do podobné sračky, to si opravdu nezasloužil. Ale tak aspoň vidíme, že pomatené multikulturní Švédsko přesně ví, v čem pro něj tkví největší nebezpečí, že. Nedoporučuju nikomu, kdo si volný čas mezi uklízením psích hromádek v parku nezpestřuje čicháním toluenu nebo se před spaním nekouká pod postel, zda tam na něj nečíhají nějací skrz naskrz zlí Rusové.

• 1.1.2019  23:57

Člověk občas plánuje a plánuje, promyslí každý detail... teda skoro. A pak se přejde k praktické realizaci a ono to dopadne úplně jinak, než jak se původně plánovalo. Když se vám takto zvrtne příprava večeře nebo domácí úklid, nic moc se neděje, jestliže se vám ale hrubě nepovede váš zamýšlený superzločin, následky už nebudou jenom chvilkové. Prostě další důkaz o tom, že zločin není pro amatéry. Taky znám jednoho takovýho, co vařil pervitin a s kumpánama to organizoval po facebooku a z nějakýho důvodu pak skončil v lapáku. Holt zločin není taková pohodová bokovka, kterou ve filmech zvládá kde kdo. Po Bayově opus magnum Pain & Gain jsou American Animals dalším kinematografickým důkazem toho, že do eskapád za hranou zákona by se neměl pouštět někdo s iq zmrzlé makrely.

• 22.12.2018  16:29
    Dark Sister (2018)

Naprostej blábol s dementním vizuálem a neuvěřitelně otravnou hudbou. Myslím, že by za tenhle slint měl jít někdo na pěknejch pár let sedět.

• 8.12.2018  23:50

Kámoš se v létě naivně zeptal, jestli nezajdeme do kina na toho novýho Predátora. Moudře jsem tenkrát namítl, že to podle všech indicií bude blábol a provar velkého kalibru, i když bych se rád mýlil. Po dnešku už vím, že jsem to odhadl přímo bravurně. Pamatuju si živě, jak jsem tu před nějakými dvěma roky s kolegy v diskusi spekuloval, o čem by to tak mohlo být, pak se objevila teze o tom, že prý hlavní hrdina ukradne Predátorovi výstroj a pošle ji svému malému synovi a Predátor pak půjde po ní. To bylo tenkrát smíchu, že je to zjevná kachna, protože je to zápletka úsměvná, ne-li přímo absurdní. Pak jsem na další diskusi rezignoval a o film se nijak zvlášť nezajímal, dokud nebude aspoň trailer. A pak se tu jednoho krásného dne objevil obsah a já myslel, že se vyvrátím... No a jak tahle brilantní zápletka bude fungovat ve filmu, to jsem tušil od začátku a dneska jsem to viděl naživo. A to jsem ani předtím neměl tušení o predátořích psech, genetických úpravách, překládacím softwaru predátořího jazyka, bandě ukecanejch šašků namísto drsného komanda, fyzicky nezničitelné vědkyni, o boji Predátorů mezi sebou, rodinných trampotách hlavního hrdiny a tak by se dalo ještě pokračovat, ale už se mi nechce, protože je mi z toho smutno. Přemluvil jsem se na dvě hvězdy, ale dát tomu odpad, tak mě to o klidný spánek nepřipraví. Akce sice není vyloženě špatná, ale když je scénář a samotná zápletka tak debilní, tak tam můžete dát co chcete, stejně z toho vyleze takovej vejplach. Zlatý Asylum, ti to tak debilní točí aspoň záměrně a dá se tomu zasmát, tady je leda tak smích přes slzy, nebojím se to říci.

• 24.11.2018  23:29

Nijak mě to neoslnilo a ten vyloženě agitační konec... ne, děkuji.

• 23.11.2018  19:35
    Inrang (2018)

Poměrně dobře zvládnutý akční film z hlediska vizuálu a akce, ale nemůžu si pomoct, přijde mi to co se scénáře týče takové přehnaně naivní a i ta zápletka je docela děravá. Tohle je určitě z kategorie toho slabšího, co nám moderní Asie servíruje.

• 4.11.2018  14:32
    Indian Horse (2017)

To jsem netušil, že i v Kanadě měli takovou pifku na Indiány. Velice mrazivý film, podobných věcí není moc a dobře se to strefilo do nálady. Škoda, že hlavního hrdinu nezlanařila naše hokejová liga, tady v ČR jsme k Indiánům tolerantní. To sou dím podle toho, že jsem jakživ neslyšel, že bychom tu nějakému indiánovi ublížili.

• 4.11.2018  07:39

Tenhle horror je výjimečnej jen tím, jak je to celý na hlavu. Už jen to, že mají dva běloši přičmoudlý dítě je poněkud bizarní. Oproti ksichtu druhýho dítěte je to ale bizarní jen trochu. Celkově se dá říct, že snaha byla, ale je to takové moc zmatené, pointa mně osobně přišla dobrá, ale ta závěrečná scéna se teda dala zmáknout vizuálně mnohem líp, to snad muselo být tak blbý schválně. Budu shovívavej a označím to za poněkud ulítlej průměr, jen co je pravda.

• 30.10.2018  22:54
    Halloween (2018)

Dostatečně temné a atmosférické, některé věci bych tam udělal jinak, ale v zásadě byla většina filmu trefena přesně. Pár zajímavých nápadů tam bylo, což u takto vyčerpaného žánru potěší, JLC mi ale spíš lezla na nervy, než že bych jí fandil. Upřímně řečeno, všechny postavy jsou mi víceméně volný, stejně jsou tam jen pro Michaela na porážku, bez jeho ikoničnosti by tyhle filmy byly o ničem. Nezastavitelný vraždící stroj ve své unikátní masce opět číhá v šeru a s ledovým klidem masakruje všechny, kdo se k němu dostanou příliš blízko. Samotné vraždy by mohly být o něco drastičtější, ale špatné rozhodně nejsou a nasnímané jsou výborně. Bylo to lepší, než jsem čekal, avšak upřímně řečeno, Zombieho Halloween tohle nemělo šanci předčit, to mi bylo jasné už cestou do kina. Ale to se asi nepovede žádnému slasheru, jak jsem předpokládal.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8