Řezníci (2003)

Vtipná komédia o dvoch zaujímavých postavičkách s jemnými prvkami drámy. Pre mňa jedna z najlepších dánskych komédii a súčasne najlepší Jensenov film.

Melancholie (2011)

Emócie zachytené na plátno Triersových filmov je jedinečná a neopakovateľná. Provokatívny nástupca Bergmana ukázal svet pred koncom svojej existencie v surovej a vysoko depresívnej forme, tak ako je pre neho charakteristické. Jednoznačne jeden z najlepších filmových počinov tohto roka.

Dogville (2003)

Triumfálne víťazstvo obsahu nad formou. Lars von Trier ma len utvrdil v tom, že ho bezpochyby môžem označiť za najlepšieho ,,severského,, režiséra. Skvelá Nicole Kidman, ktorej dokonale sekunduje celé skazené mestečko Dogville. Mňa osobne potešila aj účasť Stellana Skarsgårda, ktorý patrí medzi mojich obľúbených hercov. Jediné čo by sa dalo filmu vytknúť je jeho dĺžka. Predsa len 140min je poriadna porcia.

NHL Greatest Moments (2006)

Pre mňa ako fanúšika skvelý pohľad na históriu najlepšej hokejovej ligy sveta. Najzásadnejšie mementy, najväčšie osobnosti a zlomové série play off, ktoré sa navždy zapísali do dejín.

Léčka (2002)

Čierna komédia Bčkového charakteru s kvapkou humoru. Nie je to úplná hlúposť, ale zas ani film, ktorý by som chcel vzhliadnuť viac krát. Doteraz mám doma jeho starú VHSku, ktorú som kúpil vo výpredaji.

Apocalypto (2006)

Zbesilá naháňačka- film, ktorý je stále v pohybe, skvelá kamera,dobové repliky a nádherná príroda ako čerešnička na torte.

Faunův labyrint (2006)

Tento film som hladal veľmi dlhú dobu. Všetky recenzie a hodnotenia užívatelov ukazovali na to, že ide o niečo extra a ako fanúšik fantazy som si chcel doplniť obzory. Dostal sa ku mne film, ktorý bol okrem pár svetlých mometov pre mna velkým sklamaním. Časť, ktorá sa odohráva v ,,realite,, je zbytočne rozťahaná a predvídatelná. Časť v ,, labyrinte,, zato pôsobí ako opak a nebyť partizánov, ktorý boli trochu mimo ešte o hviezdičku viac.

Pan účetní opět zasahuje (1999) odpad!

Bohapustá vykrádačka klasiky. Ďalší z filmov o Fantozzim, ktorý parazituje na úspechu prvej časti. Absolútne žiadna originalita, ktorá využíva len gagy z predošlích filmov a nič nové neprináša. Strata času!!!

Avatar (2009)

Strhujúci audiovizuálny orgazmus v podaní AVATARA, uchvacujúci filmový zážitok plný najmodernejších filmových efektov. James Cameron láme všetky rekordy v tržbách, spôsobuje revolúciu 3D filmov a posúva zážitok z filmovej tvorby na úplne inú úroveň. Jedno z diel, ktoré sa navždy zapíšu do histórie kinematografie.