TheKiw

Kryštof Večerek

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 19.10.2018  11:22

Vesmír, samota, odhodlání, oběti. Film roku.

• 8.6.2017  13:16

Ultimátní feel-good s perfektním castingem. Watchable kdykoli a v jakékoli náladě.

• 26.5.2017  23:19
    War Machine (2017)

Žánrově trochu nejasné a poselstvím neobjevné, ale na 6/10 se to u mě vyškrábalo, hlavně díky tomu, že film obstojně odsýpá (byť o pár minut zkrátit by nebylo na škodu), a řekněme, že přesah mohl být podaný o dost hůř. Plus půlhvězda za cameo na závěr.

• 25.5.2017  18:20

Slabých 7 jako béčkový meh slasher. Míň jako cokoli jiného. Ještě míň, kdybych byl hardcore fanda původních filmů.

• 23.5.2017  13:53

Grády, styl a (aspoň v první půlce) prostě Ritchie. Těsně pod pětima hvězdama.

• 2.4.2017  11:04

Po Deepwater Horizon a Patriots Day mi Berg začíná připadat jako největší smolař Hollywoodu. Oba filmy fungujou perfektně (byť Horizon je ještě o hvězdu výš) a všechno v nich šlape. Boží soundtrack je jenom dort na dortu.

• 5.11.2016  20:05

Nápaditá komiksovka, minimálně stran vizuálu a akce. To jsme to dopracovali. Giacchina hluboce můžu, ale ta podobnost se Star Trekem mě málem rušila. Třeba jsem ale jenom citlivka.

• 31.10.2016  09:47

Úžasná kamera a hudba, ale informačně hrozně povrchní a dojmové. Záběry z vyhořelé Indonésie jsou síla, ale nejvíc na mě upřímně zapůsobila jednoduchá infografika o dopadu krav, která aspoň obsahovala konkrétní data. Relevantní XKCD je pak v eleganci ještě úplně jinde: https://xkcd.com/1732/.

• 29.10.2016  19:59
    Anthropoid (2016)

Příjemně překvapivě jeden z nejlepších filmů 2016. Hrubá neznalost předlohy nejspíš hodně pomohla.

• 17.10.2016  15:23

Omezení množství logiky vyneslo u jedničky 350 mega dolarů, takže u dvojky šli autoři klasicky ve všem ještě dál a logiku zahodili úplně. Ale co, hlavně, že to baví – byť někdy už nechtěně.

• 12.10.2016  12:10

Hutné a sápavé peklo. Pro nejlepší pocit zmaru doporučuju krátce předtím mrknout na Sullyho.

• 26.12.2015  23:51

Tak boží, že jsem asi 4 hodiny nemyslel na Fallout 4.

• 5.2.2015  00:13

Jak mohli Wachowští natočit takovouhle zvláštní ... nesoudržnost je pro mě hrozný bizár. Všechno od nich hluboce žeru (včetně Speed Racera) a nevěřil jsem, že by se jim mohl jakýkoli film nepovést, ale to jsem se dost spletl. Nejde o katastrofu, 7/10 si u mě Jupiter zasloužila, ale při produkci nebo psaní scénáře se něco hrozně nepovedlo.

• 10.11.2014  20:51
    Interstellar (2014)

Interstellar překonává úplně všechno a všechno je v něm úplně mimo slova nebo minimálně boží. Škála, příběh, hudba, hrátky s fyzikou, herci, rezonance. Jediný pseudo-nedostatek Interstellaru je, že má tolik emocí, že ostatní Nolanovy filmy najednou vypadají trochu jako tundra. Ani jsem moc nečekal, že ještě budu někdy z filmu tak mimo jako z Matrixu, ale shit happens.

• 2.10.2014  13:53
    Zmizelá (2014)

Výborný a příjemně hrozně nepříjemný Fincher. Hutné a plnokrevné. A chce to repete.

• 6.3.2014  12:22

Sam Rockwell je sám o sobě na 6 hvězd a už jenom kvůli němu stojí za to se na The Way Way Back podívat. Takovou hromadu bombovních hlášek nikde jinde nenajdete.

• 17.11.2013  22:31

Druhý Thor je hlavně přepálený a přecpaný, ale není to nutně špatně. Nebýt masivního úspěchu Blackova Iron Mana, tipnu si, že všechny ty (leckdy špičkovní) nápady a přestřelenosti do Thora nacpali nadšení a zapálení autoři. Jelikož ale Iron Man 3 veni-ul, byl vidi-ován a totálně vici-oval, podezřívám z výsledné podoby The Dark World do značné míry nenažrané producenty. Nezapomeňte ale na první větu - Taylor (nebo prostě někdo) hypotetické producentské choutky a nápady naštěstí docela dobře ukočíroval a výsledek je povedený.

• 6.11.2013  11:32
    Thor (2011)

V rámci příprav na dvojku zhlédnuto asi potřetí a říkám, že Thor šlape naprosto výborně. Fakt slabých nebo nudných momentů se prakticky nedostává a akce je chvílemi opravdu výborná (!). Málem mě to láká k pěti hvězdám, věřte, či nikolvěk.

• 2.11.2013  22:02

Hurvínkova představa o mafiánském světě a jeho zneškodnění. Co se týče komplexnosti úplný protiklad The Departed. Vzhledem k tomu, jak moc jsou vidět součástky, pomocí kterých vás má film zaujmout a emocionálně směřovat, skoro až filmařské porno.

• 2.10.2013  23:49
    Rivalové (2013)

Fakt jsem chtěl dát všech pět s ostruhama, ale tak tak jsem nemohl – nejvíc za to mohl pozvolný a lehce suchý start. Ale to, že jsem chtěl udělit fünf Arschlochen i tak, svědčí o tom, že zbytek stopáže je naprosto fantastický a plnokrevný. Podobně srdcové jako Senna, jenom úplně jiným způsobem.

• 22.9.2013  00:55

Prázdná a nudná sonda (???) do života cucáka a cucaček se stejnýma vlastnostma.

• 8.9.2013  10:58
    Archer (TV seriál) (2009)

Kdykoli Archera popíšu jako "kdyby byl Bond animované nonšalantní hovado, chlastal a sem tam si dal prostitutku", z nějakého důvodu skoro nikdo nezareaguje nadšeně. Možná bych měl začít dodávat, že je to narvané chytrým humorem, výbornýma nápadama a je to skvěle stylizované.

• 5.9.2013  14:58
    Elysium (2013)

"Ech?" by to tak nějak vystihlo. Vizuálně se dá Blomkamp docela poznat, ale to je snad všechno. District 9 mě třeba "sociálním komentářem" jenom lehce pošťuchoval, ale u Elysia jsem se jím málem zadávil. A toho patosu je tady tolik, že snad prakticky argentinská telenovela, seriózně. D9 byl tak dravý, nekompromisní a chytrý, že Elysium podle mě nemohl točit ten stejný chlapík, ale banda producentů. Doufám. Neille, fakt doufám.

• 22.5.2013  09:40

Dojemné omalovánky, které málem uhořely pod vlastní přepáleností.

• 29.4.2013  17:13

Herecky naprosto minimalistický-až-neviditelný Brosnan a proti němu komediálně megalomanský Pryce (stydím se, že jsem prvního z nich kdysi upřednostňoval před Craigem). Nezdá se mi, že by tehdejší doba byla takových filmů plná. A jestli jo, jsem rád, že si to nepamatuju. Děs.

• 15.4.2013  20:44

Čtvrtou hvězdu dala moje pravičácká duše – navzdory tomu, jak umně je tady historie "poupravena" přecházením nehodících se detailů a osobnost Thatcherové podávána stejně tak.

• 14.4.2013  12:28

I kdybych byl komunista, tak bych si film nejspíš neužil. Servíruje totiž jenom sled sotva navazujících scén a nějaký nápomocný informační základ pro diváka je mimo autorův záměr. Vědomosti už musíte mít v sobě a teprve pak můžete výskat u neobyčejných záběrů na extrapestrou přehlídku rudých, rudějších a krví zcela zbrocených.

• 8.4.2013  22:40

Tři hvězdy zrovna neřvou "brilantní a užiw sěm si to!", ale vězte, že to tak fakt bylo. Na čtvrtou ostruhu to jen zcela neobjektivně těsně nedosáhlo.

• 21.1.2013  18:10
    Hon (2012)

Jagten můžeme vnímat dvěma způsoby. Buď jako zdrcující a tíživou kafkovinu, nebo jako na hliněných nohách stojící atmosférickou obstojnost. Z první varianty má ale jenom zápletku, zbytek se tváří zcela normálně a tak mám do nadšení daleko. Atmosféra jest sice budována fakt hutně, ale kruci, pomáhat si tak trapnýma postavama a jejich motivacema, to se prostě nedělá!

• 24.12.2012  11:27
    Rebelka (2012)

Pixare, proč jsi nějakému emu s I-feel-guilty-and-need-catharsis syndromem dovolil natočit takovou vratkou prostoduchost? Máš snad na víc, než na černobílý příběh o postavách Hodná a Zlá. Kde je nějaká šedost? A kde je kromě Jana Tleskače hlavně ten Pixar ksakru?

<< předchozí 1 2 3 4 5 6