Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Krimi

plakát

Babicova televize (2021) (TV pořad)

Kam se hrabe Forrest Gump, Kmotr nebo Vykoupení z věznice Shawshank :D

Víkend na chatě (2020)

Komedie? Vážně? :-D Zasmál jsem se až tomuto popisu žánru. Klasické shledání kamarádů z mládí, jemuž chybí vtip i zajímavé postavy. Nejedenkrát jsem si vzpomněl na českou Vybíjenou, která je podobně strašná, ale aspoň byla vidět snaha o nějaký humor, či potencionálně vtipné charaktery, a ne pouze nudné hrabání v minulosti. Ty subjektivní 4 hodiny, které tohle severské drama má, by se daly přirovnat k čekání na tmu, při polárním dnu.

Frčíme (2020)

Fajn oddychovka, kde představený svět je mnohem zajímavější než samotný příběh. Nějaký filmový spin-off bych více než uvítal. 70%

Joker (2019)

Nemainstreamová komiksovka, která představuje (konečně!) antihrdinu v pravé špinavé, reálné a nepříjemné podobě. Doslova niterní pohled do hlavy blázna, který se snaží vyrovnat se svým bezútěšným životem, ale bohužel kvůli vlivu chřadnoucí morálky společnosti směřuje k nevyhnutelné katarzi, u níž je čím dál více jasné, že skončí buď hodně špatně nebo ještě hůř.

plakát

Svět podle Daliborka (2017)

Těžce neautentický pohled do obyčejného života neonacisty? Dost pochybuji. Samotný portrét "hrdiny" funguje pouze na základní úrovni, které představuje primitivní část národa a nabízí sebeuspokojující pocit nadřazenosti, eventuálně humor v duchu Výměny manželek, či Prostřena. Závěrečná katarze, ke které celý film směřuje, přináší maximálně stud a nenávist k režisérovi.

Liga spravedlnosti (2017)

Od puberty jsem se těšil na dvě věci, na první s.. ehm víte co, a až uvidím na pořádném plátně Batmana, Supermana, Wonder Woman, Aquamana, no prostě celou Justice League pohromadě! Přičemž dlouho mi přišlo nemyslitelné, že s těmito postavami a obrovskou zásobárnou originálních komiksů, může vzniknout něco takhle neuvěřitelně bezpohlavního. I když ironicky si na konci připadá člověk lehce zneužitý. Úplně bez vlastní tváře samozřejmě film není, Snyder jde cítit na zpomalovačky daleko, což by nevadilo. Jenže samotný děj, přestavení jednotlivých charakterů spolu s dalším wtf záporákem, či v poslední době oblíbenou "zlou" hmotou, viz Suicide Squad, X-Men: Apocalypse, Strážci Galaxie 2,...tvoří jednoduše další osobní útok na fanoušky.

plakát

Bezva ženská na krku (2016)

Těžko hledat průměrnější film, vše přesně podle instantního návodu ani na chvíli nevybočí do zajímavějších končin. Jen díky dobrému a sympatickému obsazení se dá více než přežít, ale víc než oddychovku k domácím pracem nečekejte. S ohledem na ostatní české romantické komedie, můžeme být vlastně rádi.

plakát

Kong: Ostrov lebek (2017)

Rozpolupný Kong znamenitě baví ve všech střetnutích s monstry, ovšem jakmile dojde na vatu mezi tím, těžce skřípou vztahy mezi postavami i jakékoliv budování příběhu. Díky mnoha hrdinům nemá šanci nikdo pořádně zaujmout, i přes velmi sympatické obsazení. Naštěstí při závěrečných titulkách pořád převládá pozitivnější dojem, především díky částé nadsézce a lahůdkové kompozici záběrů, které mnohokrát přivrtá do křesla.

Pasažéři (2016)

Silné milostné drama na palub+ vesmírné lodi? Se sakra zajímavou psychologickou zápletkou, která vyloženě žadanoní o brutální rozřešení? Skvělý, super! Háček ovšem přichází zhruba po dvou třetinách, kdy všechno předtím jde do kopru a nastoupí nuda, zbytečná akce, ale hlavně strach jít jiným směrem než 90% filmu.

Inferno (2016)

Brown je jednoduse zachodovy cteni, dokoze lehce strhnout, jenze pri mensim zamysleni rychle zacina zavánet slusnou srágorou. FIlmy se timto skoro nelisi, staci se pohodlne usadit, vypnout tu vec v hlave a bavit se, jednou za cas je to proste zapotrebi.