vinson003

vinson003

Česko

<< předchozí 1 2 3
    • 19.5.2019  02:07

Myslím si, že jedno z nejlepších hereckých představení Heřmánka. Příchod na Háje a zjištění, že jsem zapomněl boty a půjdu sedmdesát kilometrů v polobotkách, dělá z celého filmu plejádu humorných situací. Kdo alespoň jednou zakusil krásu Praha-Prčice jako já, bude vychutnávat každý moment této nedoceněné komedie, a dá jí do červených čísel.

• 9.5.2019  18:31

Komorní drama, kdy každá nová scéna má svou zápletku. Výjimečnost podtržená ještě výjimečnější sexuální orientací podpořená depresí, kterou vystihuje jedna z mála humorných scének, kdy černoch dostává kuře a přejí se a usmívá se. Racionálně žijící lidé musí někdy zapomenout na svá pravidla a pořádně se najíst, uvolnit se, usmát se a trochu ubrat ze své nabubřelosti. Řidič v podobě italského věřící člověka, který furt jí, a protiklad v podobě aseptického intelektuála. Černoch žádnou velkou revoltu nedělá, čímž podtrhuje svou velikost. Řidič svým přátelským přístupem a pochopením zase podtrhuje své rodinné vlastnosti plné lásky. Harmonie, která nastává na konci, kdy láska přebíjí strach a předsudky. Chtěl jsem dát tři, ale dám spíš čtyři.

• 9.5.2019  17:33
    Pašerák (2018)

Historie jednoho malého člověka, který se dostal k velkým penězům. Velký veterán, který nemá nikdy dost. Já bych u té cesty pět zastavil, zamyslel se, že mám na tři takové domy jak kupoval. Tedy dřevěné haciendy někde v Jižním Mexiku a prostě bych si užíval. Určitě dostal pár set tisíc. Měl ještě veteránský důchod. Chyběl mu asi ten adrenalin. Samota, trocha deprese, pocit malosti a nemislosti u dcery a rodiny, to vše bylo podhoubím lačnosti a hamižnosti. Až na dva či tři humorné výstřelky byl film trochu malátný a ve srovnání s tím filmem o korejcích byl tedy o hodně horší. Takže slušné tři.

• 9.5.2019  17:16

Nikdy jsem ještě nebyl na filmu, kde by herci řekli dohromady šest vět. Bylo to mlčenlivé drama. Byl jsem nadšený těma rybama co lovil, dal bych si polévku z lososa, paráda. Jinak havarie vrtulníku byla dost trapná, protože tak jak postupoval ten pilot, bych zvládl i sám. Vítr jako prase a on se snaží přistát, proč mu neukázal, že přiletí jindy, je mi tedy záhadou. Koncová část byla taky dost ujetá. Měl vysléct i ji a mohli udělat vatru, škoda, měl z ní shodit všechny svršky a nahatí mohli stát vedle té vatry. Pokud by se nevrátili, pomilovali by se a umrzli. Toť vše. Víc jak dvě nee.

• 21.7.2018  12:56

Příběh podle skutečných událostí, který je jednoduchý, ale obsahoval pár zajímavých okamžiků. Krom pěkných tvářiček tu je krásné moře a lodě, které vás táhnou na předčasnou dovolenou. S tím jsem šel do kina. Woodley hraje svým hutným hereckým výkonem přesvědčivě a Clafiin nezůstává pozadu. Škoda scény, kdy přišla bouře, mohl za ní spadnout do kajuty a před tím víc stáhnout ty slavné plachty a všechno by bylo možná lepší. Stejně je neuvěřitelné, že tu vlnu přežili. Sumasumárum je to 70 %, protože tam mohlo být víc herců. Nemuselo to být tak komorní.

• 21.7.2018  12:31
    Escobar (2017)

Příběh, který se může stát pravděpodobně jenom v Kolumbii. Člověk, který vydělává na prodeji kokainu, by opravdu, ale opravdu neměl vstupovat do politiky. Výjimečné herecké výkony obou mých oblíbených Bardema a Cruz, které vyzdvihl i dobrý scénář. Film jakoby gradoval v jednotlivých scénách, které jsou zakončené humorem nebo násilím, nad kterým jsem si asi dvakrát zakryl oči. Jsou to scény ze života drogového dealera, který nebyl až tak chytrý, aby odrážel útoky s nonšalancí politika. A to mu zlomilo vaz. Čtyři hvězdy bez problémů, protože Bardem hraje tak autenticky, že z toho jde mráz po zádech. Pěkný zážitek, doporučuju pouze s těma zakrytýma očima při hromadně popravě a scéně s motorovou pilou.

• 5.2.2018  22:57

Winston u mě uspěl. Film byl zaměřený především na komplikovanou dobu před invazí do Francie. Tápání, zda bránit, či rezignovat. V tu chvíli přichází na scénu zkušený voják Winston, který polehoučku nastoluje politiku tvrdé obrany, která vrcholí proslulým: "Nikdy se nevzdáme"! Jeho osobnost byla obrovská a oblíbená po celém nejen anglosaském světě. Klíč k jeho úspěchu byla vojenská disciplína, alkohol, milující žena a oblíbenost u Britů, psaní a čtení a přemýšlení posléze i dokonce kreslení, tedy činnost až do konce jeho dlouhého snad myslím 95letého života. Inspirující osoba a asi největší Brit všech věků.

• 6.7.2017  12:11

Příjemně mysteriózní příběh tří vězňů, které společný útěk svedl dohromady. Trochu trpký popis jižanského života v blíže neurčité době tipoval bych šedesátých let. Celé mi to připomnělo putování Odysea se svými bratry vložené do pár dní. Bratřičci odolávají nástrahám nebo se setkávají s neuvěřitelnými postavami nebo výzvami. Osobně nemůžu zapomenout na múzy u potoka na kamenech, nebo zpěv na politickém mítinku. No a konečná potopa, jako symbol očisty té doby plné nenávisti a hlouposti, kdy přežívá jenom to čisté a bratrské. Přemýšlivá i smutně humorná sága, která vás dojme, pobaví i inspiruje.

• 23.6.2017  17:12

Tak nevím, jestli stará Avangerka, která je asi nejvíc sexy herečkou, nikoli nejkrásnější, je spíš nannie nebo postavou z akčního filmu, spíš bych řekl něco mezi tím. Vzít roli v něčem takovém vyžaduje koule, to je sichr. Protože tento film byl vlastně příběhem, který je pravděpodobný, ale přehraný tak žalostně, že nebýt opravdu sexuálně zabarveného hlasu herečky a nadpozemsky krásné Alice Keys, tak bych to možná ani nevydržel. Klučík pěkný, ale scénář mu dali mizerný, postava paničky dobře zvládnutá, no a prase v podobě otce taky dobrý, takže nakonec nannie byla ta nejhorší, nothing much, ani patos, ani příběh, rádoby intelektuální řeči hlavní představitelky, no prostě jak sem řek...vydržel jsem pouze z "anglických" důvodů, zhlédnuto na youtube...

• 30.5.2017  22:00

Ač to z názvu nevychází, jedná se o neuvěřitelně pozitivní komedii, která nejenže polidšťuje znevýhodněné lidi, ale dělá z nich humorné postavičky, které svůj osud dokáží zlehčit, třeba i za podpory marihuany. Jedna situace střídá za druhou a vy si užíváte každou novou scénku a nápaditost scénáře. Výkony všech herců geniální. Celé je to jakoby vyvrcholení jejich životů, kdy se všechno odehraje za jeden večer na jedné párty se stejně postiženou partou na první pohled magorů. Katarzi střídá ranní snídaně, kdy se jakoby vše pročistilo a všechny obestřel mír a klid. Klidně zhlédnu ještě jednou, rád bych viděl i divadelní zpracování, které teď u nás v divadlech je.

• 16.5.2017  10:31

Anglický pacient nás zve do Herodotova starého a romantického Egypta s nádechem válečné doby, kdy není vše povoleno, ale všem se chce žít svobodně a bez násilí, a tak zkoušejí tuto touhu skrýt do pátrání po pouštních památkách a dobrodružných výprav. Já sám jsem v egyptských pouštích byl a zážitek se rovná prvnímu setkání s mořem, ač není písek tak živý, zahltí vás pocitem velkého klidu a míru. Celá poenta lásky a chtíče zaplacená zradou, ztrátou milované ženy a popáleninami následně vrcholí závěrečnou katarzí hlavního hrdiny, který nedokáže zapomenout na okamžiky, ve kterých poprvé skutečně žil. Drtivá scéna z pohřbívání své ženy s nezapomenutelným soundtrackem, ale i uvolněné výkony Ralpha, Juliette i Kristin vám na konci filmu dodají pocit, že jste viděli nevýslovně krásný příspěvek k válečným filmům, ve kterých válka prohrává nad láskou..

• 16.5.2017  10:05
    Matrix (1999)

Tento zdánlivě supermanovsky vypadající snímek ve vás vyvolá pocit být lepší. Stravovat se jako Nyo a prostupovat realitou v podobě spojení s vlastním vědomím. Jak oba Wachowští (nyní již oba celí vyhlazení, i když třeba jim jednou dojde, že ten pindík v nich utvářel tu jejich genialitu) podotýkají, jejich filozofickou paralelu nelze přehlédnout. Jen několik příkladů. Odpojení těla prostřednictvím pomyslných sedmi čaker na těle, velký Programátor, který udržuje rovnováhu mezi viditelným a neviditelným (podzemním světem), vidění světa jen jako pomyslnou maju, kterou lze prohlídnout každodenním uvědomováním skutečné reality v podobě vlastního Nadjá, ale také možnost lítání, která ve světě ideií zcela určitě přichází v úvahu, nebo červená dáma jako chyba v programu, neboli paralela s podlehnutím vlastní žádosti a vášni, ale i láska mezi dvěma hlavními hrdiny jako hnacího motoru k duchovnímu a společnému cíli, i když dosahovaného materiálně v materiálním světě, až po konečné osvícení v podobě splynutí s Nekonečnem a proměnou v Nadčlověka. Myslím, že šlo o průlom v akčním žánru s puncem geniality, který se Wachovským už asi nepodaří zopakovat.

• 16.5.2017  09:41

Kdysi se mi dostala do rukou malá stará knížka Hobit a od té doby na Tolkiena nedám dopustit. Obdiv ke Skandinávii zakončený vymyšlením nového jazyka a eskapády malých hobitků, trpasliků a elfů proti skřetům a jiné havěti v podobě paralely s bojem proti nacismu. Nové prostředí, zbraně i postavy s dobře padnoucími jmény. To vše podloženo výjimečnou výpravou a scenérií Nového Zélandu, který jsem celý projel podle příručky o Pánovi prstenů apropos :) Celá trilogie je oslavou Tolkienova umění a celého světa fantazie se středověkým puncem boje mezi dobrem a zlem. Mezi duchem a zástupcem té Nejvyšší skutečnosti na Zemi v podobě Gandalfa a matérie, která se líhne z matérie, v podobě skřetů. Vítězství přátelství, nesobeckosti, jednoduchosti života, dalo by se říct, jakéhosi křesťanství dávného věku, kterým Tolkien nejspíš načichl od svého přítele Lewise, který má náznaky v každém svém díle. Nezapomenutelný vryp tohoto Zélanďana do světové kinematografie nenáročného, ale tolik zábavného charakteru.

• 16.5.2017  09:20
    Wimbledon (2004)

Jednoduchá, ale velmi zábavná a příjemná zápletka, která vám osladí hodinku a půl vašeho života. Starý pes Paul Bettany se mátoří a přemýšlí nad koncem kariéry, ale nakonec ho probudí láska k půvabné a fantasticky uvolněné (jako vždy) Kirsten Dunst. Ohromný scénář, kdy jednu vtipnou slovní výměnu střídá jiná, ještě slunečnější. Narozdíl například od filmu Seven, kde vždy jen pršelo, v tomto filmu svítí jenom slunce, a to i z blonďatých vlasů obou aktérů. Lidé v Anglii v době Wimbledonu jsou tak dobře naladění, i díky jejich želízku v ohni, že se ta kvanta pozitivity vylévají po kýblech i na vás, takže budete na sedačce sedět z rozřezanou hubou od ucha k uchu po celou dobu. Co víc si od romantické komedie přát...

• 16.5.2017  09:00

Každému z nás se v životě stalo, že se chtěl něco naučit a řekl si, že to nejde, nebo že to neumí. Ale najednou, jakoby přes noc, ho někdo zbaví strachu a stane se z něj neomezený člověk. Například, že se zamiluje jako bič, tedy v tom světském světle pohledu. Bill se tohoto strachu zbavuje polehoučku, ale velice dobře, zprvu si neuvědomuje, jakou mu Bůh nabídl výhodnou zkoušku, ve které nakonec obstojí. Druhá linka je nejen strach, ale také jeho sobectví, ta jeho nabobřelost, tedy nabubřelost :), která nemá ráda nikoho kromě sebe, ta se mění až jako druhá, strach opadne únavou z opakovaného, ale sobectví mizí nejdříve s dobrými skutky a nasloucháním druhým, neopomeňme opakované nevydařené sebevraždy, které z něj udělaly poloboha, a následně po vítězství v podobě nesobecké lásky k vytoužené ženě. Lahůdka nad lahůdky, nad kterou se člověk nekonečně pobaví i inspiruje.

• 12.5.2017  11:54

Trochu překotné zpracování, které mě trochu zklamalo. Čekal jsem něco jako let 93, kdy se to rozvíjelo od začátku do konce. Zde to chytli jen za linku pilota, škoda přeškoda. Tak krásný příběh záchrany tolika lidských životů by měl být zpracován trochu s důrazem na hrdinu. Celý film byl spíš takovou velkou pochybností, kdy člověk neměl požitek jako u letu 93. Přitom podle skutečných událostí by pochybnosti být ani neměly. Tak proč pochybovat a ne glorifikovat. A přiznejme si, že Clint umí glorifikovat o hodně líp. Lepší přečíst například tohle všeobsahující novinový článek http://technet.idnes.cz/pristal-s-airbusem-na-rece-a-zachranil-155-zivotu-katastrofa-se-zazracnym-koncem-194-/tec_technika.aspx?c=A100110_153018_tec_technika_pka

• 12.5.2017  11:31

Myslím vrcholné (tedy po Kouři) dílo Tomáše Vorla s výborně vybranými herci. Polévka je tu ve výborné formě a vděčná Holubová jakbysmet. Absurdita příběhu zasazená do malebné vesničky s typickými postavami dnešní doby. Kdo není s náma jde proti nám. Kdo nepracuje, není platným členem společnosti. Kdo nechlastá je podezřelý a radší ať se s náma nebaví a nebydlí tady. Sympatická Barbora se svou blonďatou kšticí upoutá oko každého může i ženy. Ztělesněná ženskost. Ljuba Skořepová a její marihuanový dýchánek nezapomenutelný stejně jako mnoho jiných scének i s působivým a lehce zapamatovatelným soundtrackem, dobrý je i druhý díl. Po Kouři to byla myslím další rána, kdy Vorlova hvězda vyletěla na nebe přesně tam, kde má být.

• 12.5.2017  11:16

Moc pěkný a velmi přínosný snímek do naší české kotlinky. Egona Bondyho vždycky vidím celého rozzářeného jak říká: chtěl bych v hlavě nějaký malý mikročip, abych nemusel nic psát, jenom přemýšlet. To vystihuje i podstatu celého života. Celý život si užíval cigaret a alkoholu, jak je zřejmé z filmu, ale vždycky kolem lidí, vždycky přemýšlející, předávající své zkušenosti a nakonec i přednášející na vysoké škole až do vysokého věku. Myslím, velmi povedený příběh s bezvadným Hádkem, ze kterého čiší i přes mladistvý vzhled sebevědomí a jakási nepatřičnost do doby, ve které se děj odehrává. Nekonformita a originálnost. Toť značka géniů.

• 12.5.2017  10:57

Už za scénu z restaurace, kdy novopečený a zeštíhlený profesor vyvede svou novou lásku na večeři a snese tam místního vtipálka bych dal jednu hvězdu, druhou bych dal za všechny ty role, které Eddie, myslím, zde v životní roli, sehrál, hlavně když "tlustý" profesor přivádí svou vysněnou kolegyni k rodinnému stolu, třetí bych dal za hezký nápad převedení Jekylla a Hide do moderního prostředí, no a čtvrtou přátelé už jen za to, že dobrých komedií je vždycky pomálu, takže kde máte ten odpad škarohlídi :)

• 12.5.2017  00:27
    Kolja (1996)

Myslím, že mnoho scének se stalo klasikou. Náš oskarový film, ve kterém Zdeněk předvádí svoje herecké i scénáristické umění. Koutky člověku nepřestane rozehrávat snad celý film. Herecký ansámbl našich dinosaurů je nepřekonatelný. Malý hrdina je uvolněný a přirozený. Takže sumasumárum: pokud by se mě někdo v půl druhé ráno ze spánku zeptal, co ti naskočí při slově Kolja, tak se ještě polorozpalý usměju a objeví se mi v hlavě Heřmánek, jak na svatbě s úlisností starého mládence tiše říká: Krasavice....krasavice...

• 12.5.2017  00:14
    Melancholia (2011)

Nicneříkající, přehnaný, až příliš kontroverzní, jak by se podle hodnocení v místní komunitě mohl zdát tento podle mě mistrovský kousek mého oblíbence. Opak je pravdou, planeta Nibiru byla v dráze naší matičky země...alespoň podle zpráv:) Takže to jenom k zápletce. Mimo mou oblíbenkyni v hlavní roli a Kiefera, kteří oba bezchybně odvedli svou práci, mě asi, jako spoustu z vás, uchvátily zpomalené záběry a k tomu ten neustále se opakující Wagner, který vám zaleze pod kůži tak, až z toho nebudete moci usnout. Kirsten celá zmatená svým životem a celou situací nakonec jako jediná nepodléhá zmaru a chytá za ruce své nejbližší pod imaginárním stanem z dřívek...děkuju za zážitek

• 11.5.2017  23:58
    Yes Man (2008)

Kdysi jsem jenom tak zapnul stanici Nova a vyskočila na mě tato komedie plná nezapomenutelných scének a skečů nekonečně nepředvídatelného Jima Carreyho. Svou mimózností mu skvěle asistuje Zooey Deschanel jako žena mnoha tváří. Ač na první pohled mnozí řeknou, že "novácí" dostali něco do balíčku ke klasickým blokbasterům a dávají to sobotu odpoledne, řekl bych, že film, mimo geniální srandu, nabízí to, co si na Americe všichni ceníme: pozitivní přístup k životu a otevřenost ke všemu a ke všem. Neříkám, že to je recept na život, rád si i něco přečtu a jsem sám, ale každopádně je to návod, jak se "prokopat ven". Proto tato skrytá perla americké kinematografie rozhodně nikoho neurazí...

• 11.5.2017  23:43

Nenápadná, ale poctivá rodinná komedie se semtam střeštěnými scénami, ale s přesvědčivou malou hvězdičkou, která, jak jsem zjistil, vyhrála francouzský x-faktor. Jelikož jsem toto dílko překládal, užil jsem si celý scénář od a až do zet i s dojemným koncem, kdy sexem posedlí a celí hluší rodiče nakonec celou situaci prohlídli a řekli konečné ano budoucnosti jejich dcery v hříšné Paříži. Mladou hlavní představitelku si oblíbíte jako já a celému filmu odpustíte i ty zmíněné mouchy a možná, jako já, starý romantik, si pustíte nejednu sladkou pecku z jejího repertoáru, protože ten její vysoký alt je příjemně mrazivý :) viz https://www.youtube.com/user/LouaneOfficielVEVO

• 11.5.2017  23:28

Pro mě trochu srdcovka kvůli Bokové, je to naše novodobá diva, škoda, že k tomu ještě nedovede trochu hrát :) Jinak soundtrack jako víno, no co bych ještě tak dodal...světlé chvilky s Budařem, no a přátelé, to je asi tak všechno...jinak to je čistokrevná hovadina...dětské role nedokonalé a Taclík - radši nepravit nic - každopádně vzhledem k pozitivitě celého snímku nezbývají než tři, myslím, slušné hvězdy

• 11.5.2017  11:33
    Záblesk (1992)

Nechápu, jak tento film může být v modrých číslech. Melanie s Michaelem a Liamem zde nabízejí napětí, romanci a dobrodružství a samozřejmě své bezchybné výkony. Celé to vrcholí v Německu, kdy napětí graduje a vy na gauči řinčíte blahem: takovej biják má přesně být. Málokterý špionážní film (neviděl jsem jich moc :) vám nabídne takhle dobře vykonstruovanou jednohubku, která se vám zařeže pod kůži a vy si ji dáte v tv klidně za pár let znovu, protože vás postavy uhranou. Nejlepší výkon Melanie v kariéře myslim. PS - ta koncovka na hranicích trošku nadsázka, nicméně vyváženo srdíčkem na konci, kdy ani jedno oko nezůstává suché.

• 11.5.2017  11:17

Pořídil jsem si ve výprodeji DVD, můj první :) Co k tomu dodat, nic podobně trapného jsem dokonce snad ještě nedokoukal. Scénář bych snad spíchl i já po pár sklenkách laciného červeného. Femme fatal jakoby vyvrhel celé vesnice naháněla až animální pocity :) Přílet piána s okolním osazenstvem jako besídka v mateřské škole. Mišmaš všech různých problémů a zápletek zabalená do jednoho cíle: přehrát "nekonečně krásné melodie" jednoho "zázračného" skladatele. Mám prostě podezření, že se sešla parta i vcelku známých herců, kteří si řekli: léto v pohodovém prostředí a ještě k tomu za peníze? Warum kurde nicht.

• 23.4.2017  13:13

Byl jsem sveden dlouhotrvajícím promítáním v kině a nakonec i bombardováním na všech různých stanicích, ale také i hlavní představitelkou, která je strašně sympatická osobnost mimo plátno...ale jak bych tak řekl...čistokrevná capina...ani ne v půli jsem to vypnul a řekl jsem si zase okřídlenou větu: proč tohle sakra natáčejí?

• 22.4.2017  21:03
    Gran Torino (2008)

Myslím, že jeden z nejpovedenějších filmů barda americké kinematografie. Podruhé viděno v tv s výborným dabingem. Korejská ekypa sice totálně bez talentu (až na segru hlavního korejského protagonisty a možná to je i kulturou), ale Clint jako vždy jakoby hrál sebe. Tvrďák nad tvrďáky a vždycky chlapák chlapatej. Při scéně u plotu s třema "supernegrama" jsem v českém dabingu vybouchl smíchy, což se mi v originále nestalo. Slovní přestřelky za čistých pět (pětku dávám, pokud vidím film podruhé a znovu líbí, nebo pokud bych film klidně ještě jednou viděl). Takže pěkný sobotní večer takhle od stolu vám přeju :)

• 22.4.2017  20:32

Celému filmu vévodí výkon Cicci Forss, která je neuvěřitelně uvolněná. Celá koncovka mohla klidně skončit nějakým happyendem. Vzali by se všichni tři za ruce a běželi by vstříc společné selance. Ale vážně. Autor nám předložil recept, jak být alespoň trošku méně depresivní v tom skandinávském podnebí a snažit se uvědomovat si krásu rodinných vztahů a všímat si drobností, které každodenní život přináší. 3,5 film a půlka pro Cecil.

• 22.4.2017  20:19
    Spojenci (2016)

Trošku jednoduchý scénář a někdy nedomyšlený děj, ale pastva pro oči v podobě hlavních dvou představitelů. Její francouzská ležérnost a jeho přesný výkon nabroušeného a podezřívavého agenta. Od Zemeckise bych čekal kapičku víc, ale po dvou hodinách v kině jsem vyšel spokojený. Takže slabé čtyři.

<< předchozí 1 2 3