husokachna

okres Šumperk
práce a následně koláče

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 27.11.2020  13:06

Jako dítě, jsem byl všetečný vlezlý otrava, takže jsem neustále dolízal, kam jsem neměl. A tak se mi jednou, mohlo mi být maximálně deset let, podařilo zahlídnout Lifeforce na kazetě. Dodnes si pamatuju tři věci - skleněné rakve ve vesmíru, urvanou (vysátou) hlavu v laboratoři/márnici a ruku ufiknutou zavřením okénka v autě. Až kamarád na střední (big shoutout to Fernon) mi osvětlil, co za film jsem to vlastně viděl (stejně jsem to měl s Evil Dead) a od té doby se chystám na Lifeforce podívat. Asi už 20 let. A jednou se podívám a pak i ohodnotím...ale zatím jenom vím, že jsem z toho tenkrát, kolem roku devadesát byl zesranej až za ušima.

• 22.11.2020  21:35

Pamatuješ, táta mě nenechal si nikdy ve Volze usrat. Pamatuješ táta toto a táta tamto. Mělo se to spíš jmenovat Tátova hovna, protože o tom to přesně je. Něco tak bez chuti a bez zápachu už jsem dlouho neviděl. Dva otrávený Tomáše Zato.

• 18.11.2020  11:15
    Zlato (2016)

Nejsa úplně cílovka těchto "životopisných" dramat, jsem nepřepnul a dokoukal do konce. I když jsem u toho chvílema něco dělal, Matthew mě vždycky dokázal přitáhnout zpět k plátnu a za mě to vytáhl na fajn průměr. Když bych si měl z podobného ranku vybrat, tak si raději dám znovu naspeedovaného Cruise v letadle do Kolumbie, než tohle, ale pokud máte podobné životní příběhy rádi, neuděláte asi vyloženě chybu. Tři solidní valounky.

• 18.11.2020  11:10

Nebudu hodnotit uchopení Aspergerova syndromu. Tomu hovno rozumím, tak nebudu dělat, že jo. Nicméně mi přišlo, že tvůrci ho využívají, jak se jim zamane, chvilku pro vytváření humoru, chvilku pro drásající drama, většinou však jak se jim to zrovna hodí. Přijde mi jako podraz na diváka, že hlavní hrdina "autista" Simon, který na sebe v jednu chvíli nenechá sáhnout člověka, kterého zná delší dobu, v druhé chvíli "paří" s bandou holek, které vůbec nezná. A takto bych mohl pokračovat, co by mi komentář stačil. Hned v podstatě první scéna, kdy otec autisty strká do díry v barelu peníze, čímž ho chce přemluvit, aby vylezl ven, mi naznačila, že se asi se Simonovým vesmírem minu. Nehledě na to, že to není moc vtipné, ale hlavně to nemá absolutně reálný základ (člověk, co žije 18 let s autistou mu strká prachy, aby ho k něčemu přemluvil - ha ha). A to mi u filmu, který si chvílema hraje na autistickou rádoby Amélii a v další chvíli se pokouší vystihnout reálné problémy života s autistou, vadilo docela dost. Jediný, co to pro mě zachraňovalo byl Bill (cha) v hlavní roli a nádherná neuvěřitelně sympatická hlavní kráska. Díky ní a celkově sympatickému hlavnímu trojlístku bych hodnotil průměrně. Pak se ale podívám na to hodnocení tady a vzpomenu si na to, jak se film pokoušel vytvořit humor (klauni v policejním autě, ach jo....nebo "mentálové" v prospěšných pracích") a i přes to, že mě to úplně neurazilo musím napsat, že pod líbivým sympatickým rádoby pozitivním povrchem je to nekonzistentní nevtipná a nefungující sračka. Dva hodně slabý Raymani za herce a délku.

• 13.11.2020  13:07

Až mi z toho bylo blbě. Kdyby to nebylo tak povrchní a nebyl to jen vynikající nápad hozenej na papír bez nějakýho solidního základu. Takhle jen musím říct, že mě to vtáhlo a drásalo, ale je to (jak často u BM bývá) zajímavej konstrukt, kterej by v reálu asi nemohl úplně fungovat. Což mi u seriálu tohoto typu trochu vadí. Jinak bez větších výtek a B.D. Howardová je skvělá.

• 8.11.2020  18:41
    Modelář (2020)

Má poslední česká sázka na jistotu vzala za své. Petr Zelenka opustil hájenství absurdního humoru, kde mu to tak fungovalo a rozhodl se vyjádřit své názory na současný svět, západní kapitalismus a východní (naši) náturu. A já jsem z toho velice rozčarován. Nehledě na myšlenku a poselství, se kterým můžu a nemusím souhlasit (a chápu, že to Zelenka myslí upřímně a že jde odvážně z kůží na trh), Zelenka najednou jako by ani neuměl psát a bez berliček bizardních postaviček a absurdních situací se mu to celé rozpadá pod rukama. Modelář je chvílemi až nechtěně vtipný, někdy mi až bylo trapně a připadal jsem si, jako kdybych sledoval debut zapáleného mladého filmaře, který má víc ideálů než filmařských zkušeností. Nehledě na to, že chce říct všechno a plácá se od ničeho k ničemu. Kvituju pak, že se Zelenka nebojí otírat o reálnou současnou politickou situaci, což působí zvlášť v českém filmu svěže. Jako celek mě ale Modelář zklamal a subjektivně musím říct, že to není dobrý film. PS: Mádlův bezzubec bohužel velký špatný. PPS: Já fakt až nemůžu uvěřit, že to napsal (a natočil) Zelenka.

• 5.11.2020  09:26
    Převrat (2015)

Tak to byla pánové pecka. Jednoduchý koncept, rodina v ohrožení, nic víc a nic míň a jak tu může parádně fungovat. Po tom, co mě příjemně překvapilo Pod Zemí, začínám podezírat Dowdlea, že umí točit, protože takhle napnutej jsem byl naposledy u 96 hodin. Ano, je tam ten "děti v ohrožení" faktor, který ale v tomto případě neberu jako podvod, ale jako opodstatněnou součást rovnice. Pět hvězdiček nedávám pouze kvůli tomu, že to je prostě jenom přímočarý ničím výjimečný "run for your life" thriller....ale sakra tak dobře natočenej. Owen Wilson na to, že je Owen Wilson obstál na výbornou, Lake mi není sympatická, ale nijak výrazně mi nevadila....no a Pierce...Pierce, kterýmu jsem nikdy nepřišel na chuť, je tady vyloženě parádní třešničkou na dortu. Dávám čtyři maximálně silný rýžový puče.

• 27.10.2020  08:42
    Devadesátky (2018)

Tak nějak nevím, proč tomu dávám tak "nízké" hodnocení. Je to dobrý, na debut téměř skvělý a devadesátý léta to vystihuje víc než dobře. Párkrát jsem si při sledování vzpomněl na Kids, ten feeling a vizuál mi je připomněl, ale celkově jsou Devadesátky lepší film a nesnaží se levně šokovat. Zároveň ukazují dospívání bez příkras a se vší jeho bolestí a kouzlem. Takže se mi na to koukalo dobře, je to fajn film, ale jaksi mě nedokázal chytnout za srdce. Možná, že jsem v 90. letech nebyl v tom správným věku, aby u mě zafungovala nostalgie, možná mi není skate komunita té doby blízkým tématem. Ale určitě na to koukněte. Tři betelně silný gyöngyhajú lány.

• 4.10.2020  20:45

Začátek parádní, absurdní černočerný humor mi seděl, krásná ukázka degenerace člověka a systému. Pak se to tak nějak roztříští, trošku tomu spadne řemen, chvíli je to komedie, chvíli je to docela vážný a člověk moc neví, na co se dívá. Je to historicky věrné? Jestli ano, moc tomu nepomáhá ten absurdní humor a feeling, který celý film prostupuje. Ničemu nepomáhají ani za mě celkem zbytečné postavy Stalinových dětí, které mi přijdou jako balast. Takže smíšený pocity, ale jako taková nestandardní docela vtipná hodina dějepisu s výborným castingem...proč ne. Dávám tři mocné nehynoucí větší než život sám džugašvilovy kníry.

• 4.10.2020  15:22

Průměrnej "oddychovej" thriller o antihrdinovi chlápkovi, co by mohl být dobrej polda, kdyby nebyl takovej pechfógl a ochlasta, a jeho cestě za vykoupením prostřednictvím vyrovnání dluhu za mrtvou štětku, po které štěkne jenom její děda. Příjemně to uteklo, není to až tak moc temný, párkrát jsem se docela zasmál a nejvíc mi snad vadilo, že hlavní záporáci jsou v porovnáním se zbytkem docela realistického filmu až moc "out of this world". Pokud už nevíte na co koukat, tohle by vás urazit nemuselo, ale už za dva dny jsem zapomněl, že jsem to viděl. Tři standardní mrtvý štětky.

• 4.10.2020  15:15
    Gentlemani (2019)

Nejsem zrovna fanouškem Gáje, Podfuck si nepamatuju a to o tom balení prachů a vypadávání se mi zase až tak nelíbilo. Zato Gentlemeni se mi líbili docela dost, šlape to, je to pěkně natočený, historka z podsvětí je to fajn, i když nijak objevná a bylo to pro mě docela osvěžení mezi vším tím náročným koukáním, co většinou dobrovolně absolvuju. Zároveň jsem rád, že někdo ještě natočí film, kde se číňanům říká žluťák a kde ještě všechno neposrala politická korektnost a odporná neurážlivost (Disney chcípni). Jediný, co mi opravdu vadilo bylo, že nedostal Colin Farrell víc prostoru. Ten je tak nádherně přepálenej, že jeho scény si určitě zopakuju, i když už Gentlemeny možná znovu neuvidím. Čtyři pěkně vypasený postaru rolovaný pade na pade špeky. PS: Ještě bych si tady chtěl bezvýznamně povzdechnout, že vyhledávání na csfd je horší než svrab, protože když člověk napíše Genlemen, bez The, vyhledá mu to kulový hovno (pokud nechce Gentlemen boys, což jsou mimochodem Páni kluci :-D)

• 4.10.2020  15:05

Die Junge aus Brasil jsou tak trochu jako návštěva u prarodičů. Jako jsi rád, že tam jsi, dostaneš moučník, kterej chutná jako tenkrát, slunce přes ty starý okna svítí tak nějak jemněji a máš tam pěkný vzpomínky na dětství...ale....bábi s dědou už jsou takoví pomalejší, jejich historky už jsi kolikrát slyšel a názory už taky nemají nejčerstvější. Takže i když tam jsi rád, celou tu návštěvu tak nějak spíš přežiješ než prožiješ. A stejně tak jsem já rád, že jsem si Hochy z Brazílie doplnil, sledovat Pecka s Olivierem je čest a ve své době to musela být neskutečná pecka. Ale právě datum výroby je tu pro mě asi ten největší problém, protože tempo vyprávění, některé dialogy a herecké výkony a celá zápletka, která už dnes není tak šokující, jako musela být kdysi, dohromady způsobují, že film už je tak trochu outdated. Dám tři velmi silné, blonďaté a krásné nacisty, trošku vyčůraně, abych podhodnotil očekávání případných dalších diváků. Film je to přesto velmi dobrej. PS: problémem je možná také fakt, že pointa mi došla velmi brzo. Doporučuju nečíst o ději ani řádku.

• 16.9.2020  09:57

Jsa neznalec a nefanoušek Agathy CH., v podstatě nepolíben Herculem, nejsem asi moc vhodný hodnotitelem. Nicméně svoje si řeknu a jdu dál. Zápletka a řešení dejme tomu OK, je tam pár nesmyslů, případně nedořečených věcí, kdy jsem úplně nechápal motivace některých postav a činů a HerculeS imho hádal pomocí křišťálové koule. Co mě ale nejvíc bavilo, bylo to kouzlo starých časů, které na mě dýchlo, těch časů, kdy každý znal v podstatě každého, kdy svět byl obrovský ve vzdálenostech, ale tak malý a srozumitelný v souvislostech a životech. Kdy cesta z Cařihradu mohla být velkým dobrodružstvím a jedna závěj mohla znamenat týdny spoždění na cestách. Tento genius temporis, duch času, na mě působil z velkých celků ale i ze vzájemné interakce jednotlivých pasažérů. A tak mě ta stará vražda ve starým vlaku bavila víc, než by odpovídalo celé zápletce. No a obsazení už je jenom taková třešnička na dortu. Kromě teda Daisy Ridley, na které mi pořád něco vadí, tady snad i víc, než v té space opeře, jak to nikoho moc nezajímá. Čtyři slabší kníry přes celý belgický obličej. PS: Na Smrt na Nilu se tímto docela těším...pokud bude ještě výpravnější, jenom dobře.

• 14.9.2020  10:44
    Tenet (2020)

Já furt nevím. :-D

• 14.9.2020  10:43

Nostalgie je mrška ošidná. Hrany zaoblí, odstíny vybarví, na duši pohladí. Tak i já, ač stále v srdci mlád, přesto pamětník rychlodabingu a zázraku jménem VHS jsem si Krále videa užil. Je dobře, že tenhle dokument vznikl a pro někoho, kdo tuhle dobu vůbec nezažil a nepamatuje, to může být pořádný kulturní šok. Jako takové zakonzervování základních informací tedy funguje, dál mám ale pár problémů. Pro člověka, který tu dobu pamatuje, film hodí do placu pár vtipných historek a nic moc navíc mu nedá. Pro neznalce zase imho klouže příliš po povrchu a nedokáže pořádně vykreslit neopakovatelné kouzlo té doby, kdy se člověk byl schopen koukat na jeden film 30x dokola, neměl nic a přece měl v tu chvíli všechno bohatství světa. Hrané pasáže, které měly posloužit jako nějaká ilustrace, působí spíš jako vata a ty děcka, co si hrály na Commando mě skoro otrávily. Verdikt? Ač výsledek dokumentování a bádání beru trochu jako promarněnou příležitost, bavil jsem se, určitě doporučuji, minimálně jako podporu nadšencům, kteří tenhle projekt dali dohromady a jako vtipnou a docela zábavnou sondu do nedávné historie, která není moc dlouhá a nudit v podstatě nestihne. Dávám tři dobře rostlý nechutný homo Trošky. PS: Vím, že se autoři snažili dohledat jednotlivé rychlodabéry a očividně se to asi moc nepovedlo. Víc než ne moc dobrý hraný pasáže by mě možná zajímala historie tohoto snažení a neúspěchu.

• 27.8.2020  10:50

The Boss to je jinej boss. Chtěl bych v 70ti vypadat stejně ošlehaně a ikonicky jako on. Ale nebudu, protože jsem tlustej jak prase. To na začátek. A co říct víc? Tím, že se Bruce možná posunul maličko víc do popu a použil orchestr, pro mě Western stars postrádá nějakou ikonickou pecku, kterou bych si chtěl pustit, Bruceův rukopis se pro mě maličko vytratil. Nejlíp to pak jde vidět na převzaté poslední Rhinestone Cowboy, kde člověk zbystří, že to je pecka. Ale není z Western Stars. Přes tyto výhrady, Bruce pořád umí, hudba je to dobrá, má myšlenku, Bruce se zpovídá, filozofuje (možná mi jen trochu vadilo vysvětlování songů) a i když to chvílema působí pateticky (což asi u Bosse musí), nakonec je člověk rád, že se s tímhle velikánem rocku zase setkává a že si s ním může podumat nad životem. Dobrý to bylo, ale největší radost mi stejně udělalo, že se Valérie přes veškerou únavu obětovala a do letního kina se mnou šla....dala 4 písničky před filmem (Vysvětlovat jí o čem je Born in the USA a Streets of Philadelphia byla jedna z těch těžších rodičovských zkoušek), dvě ve filmu a usnula na dece na trávě. Byl to pěknej letní večer a Bruce k tomu pěkně hrál.

• 21.8.2020  08:50
    Šarlatán (2020)

Šarlatán je místy až příliš doslovný, někdy zase moc zkratkovitý, čemuž se ale asi vyhnout nedalo...každopádně na české poměry výrazně nadprůměrný film. Už jen fakt, že homosexuální scény nepůsobí v českém filmu trapně a nechtěně vtipně, je úspěch a je sice smutné, že se na to musím dívat optikou český X nečeský film, ale asi se tomu nedá vyhnout. Jinak vše ostatní, od hereckých výkonů, po výpravu, kameru, je v podstatě bez výhrad. Jediný, co mi nakonec vadilo byly některé doslovné scény, které působily televizně a pro mě nedostatečné vykreslení Mikoláškova "ducha", kdy zlo v něm, jsem sice akceptoval a nepůsobilo na mě vycucaně z prstu, ale film mi neposkytl klíč k pochopení Mikoláškova rozpolcení. Pokud nějaký český film v kině, tak tohle určitě ano. Čtyři plné ampule moči.

• 18.8.2020  08:59

Nikdy jsem ten film neměl moc rád, humor, který ho tvoří byl pro mě asi moc jemný a tak nějak jsem nechápal, čím je to zajímavý. Postupem času jsem přišel na chuť té jemné hořkosti, nostalgii a záměrné absenci tradičního dějového oblouku i kráse Andie MacDowellové. Takže i když si pořád myslím, že Richard Curtis neumí moc psát, tohle se docela povedlo a když to na mě vybafne jako včera z televize, stane se, že to nepřepnu. Čtyři slabší bývalé přítelkyně.

• 18.8.2020  08:42
    Ricky Gervais: Humanity (TV film) (2018)

Ricky se poslední dobou trošku ztrácí ve svém géniu a Humanity je toho důkazem. Kdo ho zná, bude znát půlku vtipů, který Humanity obsahuje a to, co je fajn jako jednohubka v talk show (viz třeba svěšený koule), působí ve stand-upu na sílu a drhne. Zároveň Ricky má touhu vysvětlovat sám sebe (Caitlyn Jenner kontroverze) a vézt válku za svobodu slova. Je asi dobře, že to dělá, ale vtipný to moc není. Část Humanity tak tvoří jeho převyprávění a vysvětlení výše zmíněného Jenner jokeu z Golden Globes a já, pokud bych byl platícím divákem, bych se cítil podvedený. Takže Humanity mě neurazilo, ale s lítostí jsem vzpomínal na geniální Rickyho vtipy - viz třeba blbá Noemova archa, kde Ricky z ničeho udělá parádní absurdní jízdu. Tři neurážlivé cikánské dámy. PS: Jo a co se týče Rickyho ega a jeho - já jsem tak nechutně bohatej, naserte si žebráci - já už mu ani nevěřím, že si dělá srandu. :-)

• 17.8.2020  10:44
    Criss Angel: Mistr magie (TV pořad) (2005)

Trapný nastageovaný scénky. Criss Angel je ubožák.

• 17.8.2020  08:17
    Mokřina (2014)

Nic moc jsem nečekal a dostal jsem parádní kriminálku s úžasným prostředím, nejednoznačnýma hlavníma hrdinama, která působí pěkně realisticky, kdy odhalení zločince není jen výsledkem precizní detektivní práce, ale i dílem náhody a ochoty všech zúčastněných spolupracovat. Srovnání s True detective bych se nebránil a i když mě to tolik nerozbilo, jako právě zmíněný americký kolega, a dokázal bych si představit, že závěr (rozuměj odhalení vraha) bude maličko propracovanější, tak přesto jsem byl velmi napnutý a tím pádem velmi spokojený. Pěkný čtyři mladý Španělky tomu dávám.

• 10.8.2020  11:15
    Vinnetou (1963)

Němci jeli Marvel stajl dávno předtím, než to bylo cool. A tak jsem musel Valérii vysvětlovat, proč ten Vinnetou nezná toho Old Shatterhanda, když ještě v pátek V pokladu na stříbrném jezeře byli kamarádi, a proč tam není ten srandovní pán, co chytal ty motýly. Takže tenhle origin trochu motá dětem hlavy, ale jinak je to pořád stejně pěkná pohádka jako kdysi. A tak i přes to, že v tom umře půlka divokého západu, pořád to na člověka působí víc než cokoliv jiného jako hra na indiány. Kdysi dávno nám tuhle představu Vinnetou vštípil do hlavy tak, že když jsme v lese stříleli z luků, cítili jsme se přesně jako ve filmu. A teď po letech, při sledování Vinnetoua, se cítím přesně jako ten malej kluk, co chtěl být náčelníkem Apačů, a kruh se uzavírá. Nedokážu nezaujatě hodnotit objektivní kvality filmu, protože je to pro mě navždy krásná vzpomínka na barevné dětství, krásný kýč, který tvořil mě a který jsem tvořil já.

• 6.8.2020  12:33
    Rozčarování (TV seriál) (2018)

Šedivej nudnej průměr, po třetím dílu to vzdávám, je to úplně o hovně.

• 6.8.2020  11:39
    Palm Springs (2020)

Ani moc romance, ani moc komedie (rozuměj záchvaty smíchu se nekonaly), ale parádní ústřední dvojice, která to zachraňuje a tahá nad průměr. Andy je příjemně civilní a nepřepálenej, Christin má kukadla a to stačí. Takže tomu odpouštím, že to v podstatě nemá zápletku a romantika je taková uspěchaná a ne moc uvěřitelná. Necelé čtyři zacyklené kozy a chuť pustit si to znovu.

• 4.8.2020  10:00
    Specialisté (TV seriál) (2017)

Viděl jsem 10 minut jednoho dílu o jakýchsi motorkářích a s klidným svědomím tomu napálím odpad a v tomto případě se vůbec nestydím odsoudit něco, čemu jsem nedal čas. Tak ubohou, papírem šustící nelogickou napodobeninu amerického seriálu jsem dlouho neviděl. Prostě nejde vzít něco, co funguje v Kalifornii nebo kde a neschopně se to snažit překlopit k nám. Dávám tomu nula neschopných scénáristů.

• 31.7.2020  13:09

Začnu pozitivy - jsou u nás (rozuměj ČSFR) pořád krásný herečky (kromě Chucky Norisové) a Emilia je pořád kočka na úrovni. Dál mě potěšilo, že to není tak agresivně zlý, jako standardní česká komedie. Je to jen úplně hloupý, nevtipný, zbytečný, s neuvěřitelně špatným dabingem do češtiny. Nejlíp v tom hraje Prachař, kterej hrát neumí a hraje Prachaře, co dělá ředitele, ale má prostě charisma. Celkově, kdyby se to po deseti minutách zlomilo v porno, bylo by to asi pro všechny lepší. Akorát se v letním kině špatně masturbuje....prej....já to samozřejmě nevím, protože to nedělám a vůbec, co je vám do toho. Vzhledem k tomu, že jsem musel odejít před koncem, možná se to tam rozšukalo (rozuměj rozhledalo) a tak budu shovívavý a dám dva naddimenzované úsměvy na půl huby. PS: Bartoška tam pořád chodí jak dement, až bych se tomu smál, kdyby mi ho nebylo líto.

• 9.7.2020  09:00
    Majestic (2001)

I nám dospělým je pohádek občas třeba. I největší cynik občas potřebuje vidět či slyšet nekomplikovaný příběh o naději a rozhřešení. A ty Frank "už jsem nenatočil 13 let žádný film" umí. Už Zelená míle nehledě na nadpřirozeno, ale i Vykoupení, jsou příběhy, které by v reálném životě vypadaly značně jinak. A tak i Majestic je v mnoha ohledech naivní, a i když nemůžu hodnotit jeho filmařskou kvalitu a srovnávat s Caprou, tak jako někteří spoluhodnotitelé, musím říct, že jsem si tuhle cestu za vykoupením jednoho městečka a jednoho člověka moc užil. To vše i díky Jimovi, kterýmu se sice občas hodí tělo i ksicht do módu Ace Ventury, ale hraje parádně a parádně mu sekunduje Martin Landau, ale i zbytek městečka.

• 7.7.2020  10:21

Už u Road Tripu byl konečný výsledek o řád výš, než by děj (scénář) naznačoval. Stejně tak Old school je o ničem, milostná zápletka nesmyslná, v podstatě neexistuje, dramatický oblouk je totální klišé. A tak i s ohledem na další kinematografii, je asi třeba "vinit" Phillipse režiséra, kterej když dostane správný spoluhráče před kamerou, tak umí zázraky. A tak je Old school příjemná pohodová komedie, kde se ústřední trojka fajn doplňuje (i když samozřejmě neřízená střela Ferrell si to tak trochu krade pro sebe jako vždy....ale je krásně vidět, jak může být Ferrell osvěžující, když na něm není postavenej celej film a jak se může zajídat, když všechno stojí na něm...), pěkně to celý odsýpá a třešničkou na dortu je pak pár páradně absurdních momentů, u kterých jsem já osobně řval smíchy (celá scéna s uspávací injekcí je geniální). Celkově? Rád si to dávám vždy po čase znovu jako odpočinkovou výplň a dobře se bavím. Slabší čtyři znovudarovatelné domácí pekárny.

• 1.7.2020  09:42
    Propast (1989)

Mám ten film rád. I když je to asi nejslabší Jamesův film, i když mi celá ta posádka podmořských kovbojů trochu skřípe a dokázal bych si představit víc klaustrofobie a strachu a méně pohádky, pořád je to úžasné podmořské setkání třetího druhu a mrzí mě, že jsem dodnes neviděl SE, pak bych možná ještě víc docenil Cameronovu agitaci. Ale i tak zůstává Propast tím obrovským filmem mého dětství, při kterém jsem ani nedýchal a který si budu pamatovat navždy.

• 26.6.2020  08:26

Když jsem tenkrát vylezl z kina, vůbec jsem si to nepamatoval, protože je to už dávno. Tak jsem si to dal pro jistotu znovu. A jakkoliv to pro nás byl tenkrát totální zlom, punk v kině, dravá řeka, která nás v kině semlela, tentokrát to už taková jízda nebyla. Nevím, jestli mi víc vadilo, že už to o Tylerovi vím, nebo fakt, že jsem to vlivem okolností sledoval natřikrát, ale zásah přímo na komoru to nebyl. Chvílema mi to přišlo moc na efekt, chvílema si děj dělal, co chce, ale přes všechny moje současné výtky je to pořád nářezovej film a pořád je to milník, alespoň v našich (rozuměj mojí generace) filmových dějinách. Čtyři bytelný rány do ksichtu, který nenahlodaj pozici tohoto klubu.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20