husokachna

okres Šumperk
práce a následně koláče

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 25.2.2017  20:50
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Nevím, jestli to takhle blbě napsal už King nebo se něco ztratilo v překladu, ale tady se prostě někdo ani nesnažil. Hlavní hrdinové dementi non plus ultra spřádají nesmyslný plány, dělají chybu za chybou, chovají se jak někdo z románu Rosamunde P. a pak se ještě diví. K čemu je parádní retro výprava, sympatickej James, přenádherná Sarah (světlý bod celýho seriálu) a pár fajn okamžiků, když se seriál snaží divákovi zhnusit každou další minutou, každým dalším idiotským rozhodnutím hlavních postav, každou další nelogičností. V sedmým díle už jsem byl totálně zhnusenej, aby mi poslední díl maličko spravil chuť - ale zase, jak si chcete vychutnat závěrečnou katarzi, když se těžko snažíte dopátrat proč k ní muselo dojít. Opět jednou kroutím hlavou nad hodnocením tady a dávám o jednu hvězdu míň, než bych normálně dal, abych možná někomu ušetřil zklamání, který jsem si musel vyžrat já. PS: tohle měla být 3dílná minisérie a mohla to být událost.

• 28.2.2020  08:17
    1917 (2019)

Už dlouho jsem nebyl tak rozpolcenej. V 1917 byly momenty, který bych střelil bez váhání deset hvězdiček z pěti, kdy mi bylo úzko, smutno a dolehla na mě ta neuvěřitelná tíže války, její hrůznost a brutalita, se kterou roztrhá všechno na kusy. Začátek filmu, který je jak ilustrace pekla je neuvěřitelně silný a přitom si Mendes vystačí pouze s obrazem a hudbou, jen "nehollywoodsky" snímá okolí a hlavní hrdiny. A pak jsou momenty, kdy jsem si říkal, sakra, proč je tam tahle scéna, proč to natočili takhle, proč tam dali toto, proč se hlavní hrdina zrovna takhle zachoval...a víc než kdy jindy, bych si chtěl poslechnout Sama Mendese a jeho rozbor scénáře a děje tak, aby se v mých očích ospravedlnil a já mohl ten film začít naplno milovat. Takhle mi nezbývá, než nebýt o těch pěti hvězdách, co tomu napálím, úplně přesvědčen. Ale chvílema je to mistrovské dílo a obrovskej, vtahující a drtící zážitek a každej by to měl vidět. Takže nemůžu jinak.

• 22.1.2011  22:39

V procesu změny názoru.

• 1.10.2014  10:52

U štafety Jonaha Hilla jsem brečel smíchy....a pak se ještě mockrát hodně smál...a to je u komedie dobře, si myslím.

• 1.10.2014  10:58

Všichni píšou, jak je to stejný jako první díl, což mě se nezdá. Tím že film nepokrytě přiznává, že přehrává první díl a sám sebe paroduje (někdy mě to až obtěžovalo), jde podle mě o zcela jinej subžánr komedie. První díl byl překvapivější, upřímnější, hravější a mě, co do stylu humoru, sympatičtější. Tenhle film je víc META, a meta je teď každej druhej trotl na internetu, tím se pro mě sympatičnost vytrácí. Ne, že bych se skvěle nebavil, nicméně první díl byl můj supr sympatickej zábavnej kámoš, tohle je jen cizí, někdy fajn, někdy přechytralej, ale zábavnej bavič. PS: Ice Cube na večeři je boží.

• 21.2.2020  09:12

Můj přítel Lukáš říká, dobré lidi špatné filmy nebolí....a tak si monstrozně delikatózně famózně vybral svůj narozeninový dárek a já musím psát tento komentář k jednomu z pilířů kinematografie devadesátých let, postmodernímu opusu, za který by se nemusel stydět ani Richard Kelly či David „Městečko“ Lynch. Na první pohled banální příběh třech malých divně vypadajících ninjů, pod povrchem sterilní devadesátkové rodinné demence skrývá komentář k Americe té doby, je zrcadlem v zrcadle nastaveným pop kultuře a člověku, a jeho snažení jako takovému. Je to opravdu rozmáchlé dílo a nepotřebuje k tomu monumentální stopáž jako buldozery typu Once upon a time in America. Ne, tohle je spíš švýcarský strojek v dokonalých hodinkách, kde vše zapadá na své místo a plní svůj konkrétní účel. Asi nebudu mít prostor, abych rozebral všechny aspekty, ale pojďme se podívat, alespoň na jednotlivosti, ve snaze vykreslit celý obraz tohoto majstrštyku. Na začátku se s ničím nezdržujeme a jsme nemilosrdně hozeni do výcviku třech hlavních protagonistů, který vede Egg Šen z Velkých nesnází v malé Číně (jestli je herec z nejlepšího film osmdesátých let využit náhodou nebo záměrně, již nechám na Tvé interpretaci, milý čtenáři), zde v roli dědečka….i když….dědečka? V dědečkovi se zrcadlí hned několik metafor. Za prvé jeho výcvikový kemp koncentrace, je v mých očích koncentračním táborem a malý ninjové jsou snad evropští židé, kteří prošli hrůzami druhé světové války, aby v kapitalistickém ráji (zábavní park….mindblown) našli vykoupení. Film mi v tomto ohledu dá ještě několikrát za pravdu. Dědečkův strach ze ztráty svých dospívajících vnuků (cituji: „je čas odložit dědečka na poličku“) značí úzkost generace otců malých ninjů, tedy i tvůrců tohoto filmu, z nástupu internetu a tzv. tekuté doby dle Zygmunta Baumana. Ale pojďme dál. Celým filmem se jako červená nit táhne Hulk Hogan (slovo „táhne“ ještě nikdy nebylo použito přesněji, protože rozhýbat svou horu skvělosti činí Hulkovi očividně problémy), který sám o sobě by vydal na jednu dlouhou stať. Hulk Hogan sošný jako Socha svobody a rigidní stejně tak, symbol starých pořádků, neustále padá k zemi a opět se zvedá, padá, zvedá, padá, zvedá….má snad být Hulk symbolem bílého muže a jeho bezmála kopulační vztah se z(Z)emí má být metaforou znásilnění americké přírody? Nevím, ale řeknu, že ANO! Mých povinných 2000 znaků se dávno naplnilo a tak si na závěr dovolím podívat se na film ještě nonkonformní optikou T. Texas Tramwaye. Podle ní, by tři malý ninjové mohli být otec, syn a duch svatý, tedy trojjediný Bůh, hlavní záporná blond pornohvězda, ďábel, dědeček Ježíš a Hulk Hogan by byl tramvají nebo jedinou ženou, kterou jsem opravdu miloval. Ale to bych se pouštěl na tenký led dohadů. A to bych nerad. Takže na to seru….Krásné narozeniny Luky.

• 23.3.2014  15:54

Tak já nevím, nejdřív žádné potraty pro nikoho a pak pro někoho potraty a pro někoho miniaturní rumunské vlaječky. Nebýt obě hlavní hrdinky ultimátní krávy (každá jiným směrem), šel bych do plnejch, protože deprese je hustá, že by se dala krájet, vypovídací hodnota vysoká, a špína komunistického režimu teče z obrazovky až se člověku chce jít osprchovat.

• 29.4.2014  09:48
    90210: Nová generace (TV seriál) (2008)

Má-li to být odvážná satira na dnešní dobu vymknutou z kloubů (půjčeno od Fuky, který si půjčil od Hamleta) a plastovou televizní produkci, pak smekám. Je-li to myšleno zcela vážně, pak zvracím. PS: Jestli seriálová tvorba pro mladé odráží vkus a morálku většinového publika (taky jsme žrali původní Beverly, ale bylo takový roztomile naivní), tak to se máme na co těšit. Stařec

• 14.6.2020  17:38
    96 hodin (2008)

Nedokážu pochopit, že jsem to do dneška neohodnotil. A tak si jdu včera chvíli po půlnoci spát, že si ještě projedu, o jakou že obskurní zábavu tím spánkem přicházím. A prásk ho, za tři minuty únos trefuju Taken, jsem v sekundě zaháčkován a dnes tím pádem piju nevyspaně už třetí kávu. A přesně jako poprvé (jdeme zítra do práce, pustíme si jenom kousek, jo? jo! prásk po půlnoci do postele) jsem s Liam dýchal a hnal se za záchranou dcery. A i když jsem 96 hodin viděl asi počtvrté, což je celkem 384 hodin, pořád jsem se klepal, jestli on to ten Liam stihne nebo nesympatická Maggie zmizí někde s jazykem v šejkově anusu. Prostě pecka, béčko jak má být, který je absolutně vytrženo z reality, není moc chytrý, ale valí se jak parní válec a nenechá vás vydechnout. Liam to sází syrově a hrubě, v akci tak akorát uvěřitelné a drsné (vždycky když střelí tu Je m'appelle manželku, tak radostí tleskám) a když se navíc přimíchá noční můra každého rodiče, tak nemůžu než říct, že tohle je jedno z nejlepších akčních béček, co jsem kdy viděl. A do třetice PRÁSK, pět totálních nekompromisních Good Lucků přímo do žíly! PS: Baleťák John Wick může jít do prdele!

• 23.3.2020  10:06
    ARQ (2016)

Člověk občas musí zabrousit do vod průměru, aby možná objevil klenot, který zrovna mu přesně sedne. V případě ARQ tento můj výlet skončil tak, že jsem dostal totální a absolutní....průměr. Nebudu zlej a nebudu přemýšlet nad tím, o kolik horší je to než Edge of tomorrow (nehledě na rozpočet, akci, efekty a všechno), nebudu rozpitvávat, jak to moc nedává smysl a jak to moc netěží z hlavní premisy. Nebudu mluvit o nesympatičnosti hlavního hrdiny a pointě nepointě a dám tomu přesně 50 %, tedy slabší tři časové smyčky a řeknu vám, že jestli chcete nenáročný sci-fi o časohrátkách, tak si to můžete pustit a asi nebudete vyloženě nasraní...nebo si radši znovu pusťte Edge of tomorrow a budete spokojení.

• 10.2.2020  13:49
    Absolvent (1967)

Právem kult a bez debat úžasně nadčasový film. Kdyby tomu v druhé půlce maličko nespadl řetěz a kdyby nebyla vedle té geniální a bezchybné půlky první, trošku nedotažená, tak bych dal hvězdiček deset. Takhle dám maličko slabších pět a jsem strašně rád, že jsem si tenhle rest doplnil a dokonce na plátně. Smál jsem se, trpěl s Dustinem, zamiloval se a moc si to užil. Duo Simon/Garfunkel je parádní třešnička na dortu.

• 25.2.2020  13:07

Původně tady u Across the universe zářilo mých 5 hvězdiček. Dal jsem si opáčko, jako výrazně starší a pokud člověk odhlídne od nadčasových Beatles, tak to opravdu není moc dobrej film. Škoda, že se to rozplizává a snaží se to vyždímat, co nejvíc hitovek a nějak je co nejvíc nalepit na děj. Je to zbytečný, řekl bych a zbytečně to zabijí potenciálně dobrej film. Takže i přes mého oblíbeného Sturgesse a oblíbené Beatles musím jít na průměrné tři hvězdičky a nebýt Beatles, nebyly by ani ty.

• 23.9.2019  19:48
    Ad Astra (2019)

Brad má trauma, všechno nám to poví a bude u toho lítat vesmírem na kusu plechu. Ad Astra vypadala v trailerech zajímavě, slibovala mnohé a nesplnila nic. Od prvotní nehody na "stožáru", která má v traileru koule a ve filmu se rozplizne v pád padákem po neuvěřitelně dementní a uspěchanej konec. Chápu, o co Grayovi asi šlo, ale ať se na mě nezlobí, nemůžu si s ním filozofovat nad osamělostí člověka ve vesmíru, když nechá Brada (mírné SPOILERY ahead): infiltrovat raketu ve startu, odrážet se k letu vesmírem z rotující antény a následně surfovat, střílet lidi v honičce buginama po měsíci a podobně. A všechny tyhle béčkové (možná i céčkové) propriety by mi vůbec nevadily, kdybych dokázal s filmem jít a dýchat. Ale Bradův G.I. Astronaut je představen uspěchaně a přes všechno civění, psychologické evaluace, voiceovery a flashbacky to pro mě není životná postava. Vše je podáno tak nepochopitelně (viz třeba jeho vztah k manželce - jak spolu dlouho žili, jak se rozešli, proč, jestli to bolelo...), že mě to spíš od Roye odstrkuje a odcizuje. Jeho vztah k otci mi byl úplně u prdele, i když Brad jehož tep nikdy nepřekročí 30, ale je ukázkovej psychopat, mi to vysvětloval na desetkrát, jak ho to strašně bolí a zžírá. Zápletka nedává smyslu ani za mák, celá Royova pouť je totálně zbytečná, celý problém s "výboji" je slátanina (Royův otec má mašinu na antihmotu, aby mohl doletět k Neptunu, ale Roy o pár let později tam mastí na normální raketě, nebo já nevím...ono je to asi jedno). Na konci už jsem se smál a vymýšlel si největší debility, co se můžou stát (z nichž jedna největší - anténomet - se naplnila), chtěl jsem, aby už Roy držel hubu, ale on si Roy pořeší, co potřebuje, ještě nám něco vysvětlí a když přišla Liv, tak už jsem se smál nahlas. A to opakuju, že všechny propriety pro mě byly potenciálním plusem. Miluju Malickovu Tenkou červenou linii, která je prošpikovaná voiceoverem a pseudofilozofováním, dlouhý záběry, Max Richter, vesmír, Brad, filozofická sci-fi, to všechno je můj šálek kávy. Ale tohle byl tak úmornej, hloupej, nudnej a otravnej film, že mě to skoro fyzicky bolelo. Vzhledem k production values bych tomu asi normálně dal víc, ale vzhledem k tomu hodnocení zde, musím být extrémní. PS: Brad je pořád až nechutně krásnej. PPS: A v kině to strašně smrdělo.

• 2.3.2020  08:34

Správně divná a ujetá nekomediální (asi) alegorie, u které jsem se i nahlas zasmál, což se mi normálně nestává. Ale pozor, humor je na Ivanově faře dodáván obzvláště načerno a vysušený (-tys mi zabil kočku -ne, on ji nezabil, byla stará a umřela náhodou, když jsme kolem ní stříleli), hlavně díky standardně úžasnýmu Madsovi, ale i díky zbytku solidně dementně ujetýho obsazení. Co se biblické alegorie, otázky víry a všeho, co si člověk může ve filmu najít na úrovni duchovní týká, radši pomlčím, já se koukal na fajn divné komediální drama a to mi stačilo. Jsou to slabá čtyři Adamova jablíčka.

• 23.10.2019  10:31

Jednou za čas potřebuju film, ve kterým jde úplně o hovno, kde není napětí, protože vím, že se nikomu nemůže nic stát a všechno je to jenom tyátr. Adamsovi jsou v tomhle dokonalý, tu teatrálnost mají díky Gomezovi a ostatním totálně zmáknutou, v jejich životě se odehrává obrovské drama a vy se skvěle bavíte. Dvojka mě bavila i víc než víc než první díl, kdy díky rozdělení děje mezi dětský tábor (který je dokonalým ztělesněním pozitivního zla) a Festerovy milostné lapálie, zmizela hluchá místa a já se skvěle bavil i poněkolikáté. Skoro pět otřesně hnusných hvězdiček.

• 26.9.2019  12:26

Nostalgie je mrcha ošidná. Žral jsem Akta X, miloval je, jako asi každej z naší generace. Fox byl největší bojs a Dana středobod vlhkých snů. Když jsem si ale pro radost pustil s (velkým) odstupem času pustil pilotní díl, shledal jsem, že je to tak blbý, až jsem se musel smát.

• 18.2.2019  12:31

Alita mě neuvěřitelně vytáčí. Změnit pár věcí a mohlo to být neuvěřitelně boží. Takhle se ale člověk musí snažit nenechat se rozhodit a film si užívat. A že je co. Svět je docela fajn (všechny ty války v temné minulosti, marťanská federace nebo co, létající města, roboti, cyborgové, panzerkunst), souboje jsou parádní, vypadá to úžasně a hrdinové jsou .... jak to říct....obstojní. Ale Roberto se rozhodl, že nám bude pořád házet klacky pod nohy a pokoušet naši loajalitu. Proto ve světě, kde silní parazitují na slabých, se puboši prochází jak děcka u nás na Piskáču, Waltz je pořád tak trochu mimo, s kladivokosou mává jak panna s africkým milovníkem xxl, hlavní Rosa/Alita je až parodicky naivní a celkově má člověk chvílema pocit, že se až dívá na parodii (psovod lovec odměn WTF). Tohle všechno dohromady s neexistujícím záporákem a víceméně dementním příběhem, pak člověku znemožňuje užít si všechno dobrý, co ten film nabízí. A přes všechny výtky a fakt, jak moc cheesy ten film je, se mi to líbilo a říkal jsem si, že bych si to klidně dal znovu. Je to nějaký to mojo, který Rodriguez má a který ve svých filmech nechává, jinak si to nedovedu vysvětlit. Jako výplach mozku a pohodovej cyberpunk je to moc fajn, ale je to tak neskutečně nenaplněnej potenciál, že je mi z toho až do breku. PS: S mangou ani anime nemůžu srovnávat a možná si to spoustu "neduhů/zvlášnosti" z anime přeneslo, těžko soudit...

• 14.1.2019  12:46

Chápu, co to chce říct, ale absolutně se mi nelíbí, jak to říká. Přepálený až hrůza, nereálný, uspěchaný, divný. Pointa ha ha.

• 22.11.2013  10:28

Pokud jde o atmosféru, Twin Peaks jí mělo v jednom dílu tolik, kolik jí tenhle seriál ždíme z celé řady. První řada byla povedená duchařina, která byla příjemně konzistentní po celou stopáž. Druhá série víc zatlačila na pilu, namíchala šílený a rádoby kontroverzní koktejl, který mě chvilkama bavil, celkově však zanechal nepříjemný dojem roztříštěnosti. Dohromady tak průměr, občas trošku silnější kávička, jinak pro softhorroráře, kteří mají z pořádných horrorů strach, asi jako já. A třetí řadu asi po přečtení plotu radši vynechám.

• 27.2.2020  09:33
    Andílek na nervy (2015)

Chtěl bych se omluvit Peťovi Kolečkovi, protože když porovnám jeho počin s touhle otřesnou makabrozitou, tak Peťa je pan filmař. PS: Adam Danny Mišík je zlo z jiné dimenze.

• 3.5.2018  13:04
    Annihilation (2018)

Předpokládám, že to měla být meditativní přemýšlivá sci-fi s poselstvím a já na to blahosklonně zapomenu a řeknu, že je to fajn sci-fi béčko s partou ne moc chytrých študovaných děvčat, která očividně nechtějí přežít. Chvilková demence ale není nikdy tak výrazná, aby mě znechutila a proto jsem si to užil a totálně out of this world konec mi nedokázal úplně zkazit dojmy. Bral bych to jako silnej tříhvězdičkáč, to by ovšem nesměl přijít méďa tlamička a nepřikovat mě do křesla. Za něj a dalších pár fajn scén tahám z rukávu čtvrtou slabou hvězdičku, takhle kdyby to vypadalo celý, tak bomba. Fanoušky sci-fi to ale asi neurazí, tak si to pusťte...

• 29.3.2016  11:00
    Ant-Man (2015)

Comicsová pohodička, u které jsem se bavil lépe než u Avengers. Hlášky fungují, vtipy a metavtipy taky a když se člověk nepozastavuje nad nesmyslností celé heist zápletky, tak je to opravdu příjemná podívaná.

• 1.11.2018  23:11
    Anti Matter (2016)

Byť se film při hlubším zamýšlení tříští a rozpadá, rozhodl jsem se hlouběji nezamýšlet a být spokojen. Vědecko-fantastický začátek se zajímavou premisou se lusknutím prstů přehoupne v paranoidní drama, kdy jsem chvílema nedýchal, tak dobře to bylo natočený. A tak si tak dumáte, jakpak se ten spletenec asi vysvětlí on se vysvětlí a možná to i trefíte, není to žádná obrovská katarze, nic co by vás posadilo na zadek a pokud se rozhodnete podívat zpět a zamyslet se, dojde vám, jak byla celá předchozí "část" filmu nesmyslná a asi vás film ztratí. Já si ještě frčel na adrenalinu předchozích minut, takže jsem se nezamyslel a nechal se emocionálně podusit závěrem, který mi sedl jak prdel na hrnec. Epilog: a) vypouštím, protože mi neseděl k předchozímu vykreslení hlavní hrdinky b) je chytřejší, než mi na první pohled přišlo a pak tvůrcům pochvala. Třešnička na čtyřhvězdičkovém dortu je pak herecké obsazení, zvláště pak hlavní hrdinka, very najs bjůtifl + ňadérka. Jo a opravdu je to low cost jako kráva, ale to je v mých očích další důvod, proč chválit.

• 19.9.2013  09:44

Je to jako sednout s bandou zhulenej a ožralejch kámošů a poslouchat je, jak vymýšlejí pičoviny. Důležitý je, jestli jsou to vaši kámoši, vaše krevní skupina.

• 2.4.2019  08:29

Když můžeš mít jenom jednoho herce na světě, ber Madse. Mikkelsena Madse, co se s chutí postaví přírodě matce. Chvilka poezie za námi, jdeme na věc. Standardní survival drama, který výše obásněný Mads pasuje nad průměr. Realismus je heslo dne a díky tomu i všechny drama násobící zvraty jsou z ranku běžných událostí, které člověka můžou počkat, když se něco posere na ledových pláních, což je divácky ne tak atraktivní, ale příjemně osvěžující. Jediná výtka tak může být, že se tam v podstatě nic nestane a je to totální standard, který žánru nepřináší nic převratně nového. Ale ještě jednou, je tam Mads a Mads, i když jde pošesté po rovině sněhem, tak je u toho úžasnej. Takový pěkný kulatý čtyři hvězdičky, protože mám survivaly rád.

• 26.8.2016  07:36
    Autobazar Monte Karlo (TV seriál) (2015)

Už jen za "To už né, to né...to já ne."

• 4.5.2015  07:16

Tak to tam všechno do toho dortu namrdali, až mi po dojezení nezůstala na patře žádná chuť. Pár fajn nápadu se ztrácí v záplavě všeho na druhou, celkově to působí dost neohrabaným dojmem a oproti prvnímu dílu to docela drhne a je to takový na sílu. Wow efekt z toho, že je mám všechny na jednom místě už taky nefunguje, takže co zůstává...průměrnej docela zábavnej, ale zaměnitelnej, blockbuster. PS: Rozhodně by bylo na místě, aby Black Widow, Hulk a Scarlet Witch dostali nabušenou trikovou XXX sólovku. EDIT: I když teď jsem se díval znovu na trailer a možná se mi to líbilo víc, než si teď myslím. Druhé nakoukání potřeba. EDIT2: Po druhým nakoukání přidávám půl hvězdičky, možná i skoro celou, ale celou ne.

• 29.4.2019  23:27

Wau, tak to je pecka. Teprve duben a už si můžu odškrtnout zklamání roku. Jak mě IW bavila a je pro mě etalonem zábavného comicsového filmu a CW mě zase vtáhla a drásala, tak tohle je prostě jenom dojezd na volnoběh. Bez spoilerů se asi nedá psát, co všechno mi na tom vadilo, ale rámcově - lazy writing jak svině (situace nastolená předchozím dílem se řeší tím opravdu jediným a nejtrapnějším způsobem), humor skřípe, emotivní scény nefungují (pro mě pouze ve chvílích, kdy do toho vtáhnou děti a to beru od určité doby jako podpásovku), akce moc není, člověk se začíná ošívat a všímá si nelogičností, kterých je tam pár nebo milion, záleží na tom, jak se na to podíváte. Konec mi neposkytl žádnou katarzi a na rozdíl od hodinového loučení se Středozemí jsem tady neuronil ani slzičku. Zato Avengers brečeli, jak kdyby si nevyjednali procenta ze zisku. A ano, ukočírovat tohle "monstrum", to muselo dát práci, ale za to si můžou klucí marvelácký sami, oni to monstrum stvořili a já jim tleskat nebudu, že ho teď jakžtakž uložili ke spánku. Za ten bambilion peněz, co do toho rvou, bych čekal něco lepšího. Nehledě na to, že IW šlapala daleko daleko líp. PS: Poprvé jsme odešli bez potitulkových scén a nikdo z party se nesnažil to zvrátit. Co se týče kina, šumělo dá se říct ne zcela přesvědčeně, takže já fakt nevím, co viděl zbytek světa. Já viděl umírat krále a že by to bylo stoprocentně důstojné, to se říct nedá.

• 14.5.2018  08:19

Musím se pořád opakovat, že ty hvězdičky, to je prostě zlo a člověk se tím tlačí do kouta. Prostě byl jsem navýsost spokojen, daleko spokojenější než u spousty dalších mnou čtyřhvězdičkovaných Marvelů, ale dokonalý to nebylo. A pro lidi, kteří nejsou odkojení comicsem - pozor, tohle jsou jiní Avengeři než ty poslední. Tohle jsou Avengeři, kde fialovej kulobrad kosí planety pomocí rukavice s kamínkama. To jsou Avengeři, kde Thor musí zaject do kovárny pro kladivo. Prostě plnou parou do Comicsova u Pohádkové lhoty, buď sbohem "civilní" a (dejme tomu) realistická Civil war. A mě se to líbilo a já byl napnutej a já si to užíval. Jestli budete i Vy, těžko říct... A teď už jen smeknu před Russoovými, jak se jim to povedlo dát do kupy, zařadím s A:IW do zlatého fondu deštivého sobotního odpoledne a sednu si a budu netrpělivě vyhlížet rozuzlení příběhu.

• 30.3.2014  16:23

Jak mě Tenenbaumovi a Život pod vodou převálcovali, Bottle rockets a Rushmore pobavili, tak tohle šlo jaksi mimo mě. Ten přesah, zvláštní pocit něčeho víc, který jsem měl u prvních dvou zmíněných, se nedostavil a bojím se, že už se asi nikdy ve Wesově režii nedostaví. Nebylo to špatný, docela to uteklo, ale celou dobu jsem s otevřenou myslí čekal na něco, co mě převálcuje, nebo aspoň znovu vtáhne do světa Wese Andersona....a marně. Zrovna u W. A. mě to hodně mrzí.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20