husokachna

Jaroslav Keprt

okres Šumperk
práce a následně koláče

• 16.1.2014  10:39

Dokud si Ryan honí po plátně na motorce, dá se na to dívat, má to švih a člověk čeká, co z toho vyleze. A pak přijde zlom a nepoučenec já doufá v přinejlepším v oddělené povídky a pomalu začíná tušit, že půjde o něco víc (bohužel). No a potom už se jenom konstruuje a kličkuje a náhoduje tak, aby přišla katarze a my měli pocit, že jsme viděli něco velkýho. Neviděli. Ryan je boží, ale to není nic novýho, příjemně mě překvapil Cooper a Ray Liotta by měl hrát víc.

• 2.1.2014  21:30

Tak jsem na to koukal podruhé po očku u oběda a říkal jsem si - co mi na tom tak vadilo, vždyť je to celkem fajn. A pak opět Russell Brand zahrál nesympatickýho zmrda a došlo mi to. Jak byl Aldus v Kopačkách fajn, moudrej a vtipnej, tak tady je z něj odporná sobecká troska a u filmu, kterej s hlavním hrdinou a jeho představitelem stojí a padá, je to pro mě docela problém. Pár sympatických WTF momentů a Jonah to nespasí.

• 22.11.2013  10:35

No...tenkrát to asi byla bomba. Robert, Faye, i sexíku náznak, drama, špionáž, vraždy, totok, tamto. Na mě už to dnes působilo trochu utahaně a vycucaně z prstu. Ale máma prý na tom byla v kině a boží, takže dám tři hvězdy a nelituji, že jsem to viděl.

• 22.11.2013  10:28

Pokud jde o atmosféru, Twin Peaks jí mělo v jednom dílu tolik, kolik jí tenhle seriál ždíme z celé řady. První řada byla povedená duchařina, která byla příjemně konzistentní po celou stopáž. Druhá série víc zatlačila na pilu, namíchala šílený a rádoby kontroverzní koktejl, který mě chvilkama bavil, celkově však zanechal nepříjemný dojem roztříštěnosti. Dohromady tak průměr, občas trošku silnější kávička, jinak pro softhorroráře, kteří mají z pořádných horrorů strach, asi jako já. A třetí řadu asi po přečtení plotu radši vynechám.

• 25.10.2013  12:48

Béčko, béčko, všichni křičej béčko, já říkám hlavně debilita. Pokud se ale umíte u filmu zasmát takovým tím ironickým odlehčeným smíchem typu "no to je ale sračka" a přitom se nechat houpat dál, tak si to můžete docela užít. Napsal jsem to krátce, výstižně, jak to má být, body se jen pohrnou.

• 19.9.2013  21:46

Po druhým nakoukání jsem šel o hvězdičku dolů, protože je to prostě jenom průměr s dobrým make-upem. Benedict XVI. Cucumber je borec, jen jsem nějak nepobral, kde nechal toho doktora, jak ho s sebou furt tahal a poučoval ho. Takže celkově jeden velmi výrazně nadprůměrnej herec, jeden pro mě nesympatickej kapitán, jedna trapná čokokráska a její robotickej chodící dildo, závody a přestřelka ve warpu (no to je přece BLBOST), robocop záporák, povinný kozy v podprdě, občas fajn akce a ještě jednou Cucumberbatch, to dělá o facku lepší tři hvězdičky. Můžu to tak nechat?

• 19.9.2013  17:50

Že mě film s touto hlavní hrdinkou, tímto příběhem a tímto vším vyloženě nesral, je zázrak. Potlesk?

• 19.8.2013  17:01

80kovej akčňák nedosahující kvality 80kových akčňáků. Asi si dám Predátora znovu radši.

• 7.4.2013  18:00
    Scanners (1981)

Průměr snad ve všech ohledech, ke konci to začne nabírat trochu spád a pak to skončí :-). Od Cronenberga jsem čekal víc.

• 1.2.2011  22:40

Žádná hrůza, příjemně to uteče a pořád se tam něco děje, Rosario je k nakousnutí a je tam i Arnold. Takže proč ne? Kdybych to neviděl s dabingem, možná i za čtyři, ale bohužel - český mluvící Scott je trapnej až za roh.

• 22.1.2011  23:07

Jak už tady napsal Derek, Neporazitelný s podtitulem Zkrocená hora 2, by bylo slušné homosexuálně-vězeňské drama z prostředí vězeňsko-homosexuálních zápasů, nebýt toho věčného přerušování bojovými scénami. Ale vážně, slušná žánrovka, jakých už se teď moc nedělá, která svému publiku dá to, co si žádá. Necílová skupina mužského pohlaví (negay) to stříkáni testosteronu taky bez úhony přežije, jen si musíte pamatovat jedno - nesmíte se u žádného ultra klišé, pronášeného s absolutně kamenou tváří zasmát. Jak se jednou zasmějete, vše je ztraceno. Ale pak je to zas slušná komedie.

• 25.10.2008  11:34

Slabé, velice slabé. Když mě takto stavěný film nechá absolutně chladným, je podle mě něco špatně.Tam, kde měl být adrenalin a nonstop akce, na mě útočili jenom nosní kapky a stylově zabalené prázdné nic. Proti Jasonovi Stathamovi ani půl slova. Tam se prostě víc hrát nedalo. Třetí hvězdička je za závěr.

• 8.2.2021  13:22
    Too Hot to Handle (TV pořad) (2020)

V konečným součtu spíš nuda, než cokoliv jinýho. I když se produkce snaží vytvořit drama a konflikt, všechno mi přijde spíš nascriptovaný a trapný než cokoliv jinýho. A stačilo by možná málo, aby to bylo super. Jen zaplati scénáristy Mama ožeň ma a pustit se do té bandy nakonec ne moc pěkných hlupáků na plno. Nedokážu uvěřit, že Netflix do toho narve takový prachy a nakonec to nejslabší je to, co by na tom mělo být nejsilnější - ironický komentář. Takhle to nakonec vypadá, že v té reality show nakonec opravdu šlo o osobní rozvoj a produkci této reality show to sráží na úroveň jejích účinkujících. Dokoukáno, a navzdory prcinkám a ňadérkům, odzíváno. Dvě tuctové pohloupané nemastné neslané insta prciny.

• 1.12.2020  22:46

Není to vtipný, není to už ani podvratný, není to v podstatě nic. Nehledě na to, že nevěřím, že většina "dokumentárních" scén není nascriptovaná. A samotné finále s Giulianim je víc než cokoliv jinýho nuda. Dvě upachtěný porno opice, protože mám rád Cohena, ale docela jsem to přetrpěl.

• 22.11.2020  21:35

Pamatuješ, táta mě nenechal si nikdy ve Volze usrat. Pamatuješ táta toto a táta tamto. Mělo se to spíš jmenovat Tátova hovna, protože o tom to přesně je. Něco tak bez chuti a bez zápachu už jsem dlouho neviděl. Dva otrávený Tomáše Zato.

• 18.11.2020  11:10

Nebudu hodnotit uchopení Aspergerova syndromu. Tomu hovno rozumím, tak nebudu dělat, že jo. Nicméně mi přišlo, že tvůrci ho využívají, jak se jim zamane, chvilku pro vytváření humoru, chvilku pro drásající drama, většinou však jak se jim to zrovna hodí. Přijde mi jako podraz na diváka, že hlavní hrdina "autista" Simon, který na sebe v jednu chvíli nenechá sáhnout člověka, kterého zná delší dobu, v druhé chvíli "paří" s bandou holek, které vůbec nezná. A takto bych mohl pokračovat, co by mi komentář stačil. Hned v podstatě první scéna, kdy otec autisty strká do díry v barelu peníze, čímž ho chce přemluvit, aby vylezl ven, mi naznačila, že se asi se Simonovým vesmírem minu. Nehledě na to, že to není moc vtipné, ale hlavně to nemá absolutně reálný základ (člověk, co žije 18 let s autistou mu strká prachy, aby ho k něčemu přemluvil - ha ha). A to mi u filmu, který si chvílema hraje na autistickou rádoby Amélii a v další chvíli se pokouší vystihnout reálné problémy života s autistou, vadilo docela dost. Jediný, co to pro mě zachraňovalo byl Bill (cha) v hlavní roli a nádherná neuvěřitelně sympatická hlavní kráska. Díky ní a celkově sympatickému hlavnímu trojlístku bych hodnotil průměrně. Pak se ale podívám na to hodnocení tady a vzpomenu si na to, jak se film pokoušel vytvořit humor (klauni v policejním autě, ach jo....nebo "mentálové" v prospěšných pracích") a i přes to, že mě to úplně neurazilo musím napsat, že pod líbivým sympatickým rádoby pozitivním povrchem je to nekonzistentní nevtipná a nefungující sračka. Dva hodně slabý Raymani za herce a délku.

• 8.11.2020  18:41
    Modelář (2020)

Má poslední česká sázka na jistotu vzala za své. Petr Zelenka opustil hájenství absurdního humoru, kde mu to tak fungovalo a rozhodl se vyjádřit své názory na současný svět, západní kapitalismus a východní (naši) náturu. A já jsem z toho velice rozčarován. Nehledě na myšlenku a poselství, se kterým můžu a nemusím souhlasit (a chápu, že to Zelenka myslí upřímně a že jde odvážně z kůží na trh), Zelenka najednou jako by ani neuměl psát a bez berliček bizardních postaviček a absurdních situací se mu to celé rozpadá pod rukama. Modelář je chvílemi až nechtěně vtipný, někdy mi až bylo trapně a připadal jsem si, jako kdybych sledoval debut zapáleného mladého filmaře, který má víc ideálů než filmařských zkušeností. Nehledě na to, že chce říct všechno a plácá se od ničeho k ničemu. Kvituju pak, že se Zelenka nebojí otírat o reálnou současnou politickou situaci, což působí zvlášť v českém filmu svěže. Jako celek mě ale Modelář zklamal a subjektivně musím říct, že to není dobrý film. PS: Mádlův bezzubec bohužel velký špatný. PPS: Já fakt až nemůžu uvěřit, že to napsal (a natočil) Zelenka.

• 6.8.2020  12:33
    Rozčarování (TV seriál) (2018)

Šedivej nudnej průměr, po třetím dílu to vzdávám, je to úplně o hovně.

• 31.7.2020  13:09

Začnu pozitivy - jsou u nás (rozuměj ČSFR) pořád krásný herečky (kromě Chucky Norisové) a Emilia je pořád kočka na úrovni. Dál mě potěšilo, že to není tak agresivně zlý, jako standardní česká komedie. Je to jen úplně hloupý, nevtipný, zbytečný, s neuvěřitelně špatným dabingem do češtiny. Nejlíp v tom hraje Prachař, kterej hrát neumí a hraje Prachaře, co dělá ředitele, ale má prostě charisma. Celkově, kdyby se to po deseti minutách zlomilo v porno, bylo by to asi pro všechny lepší. Akorát se v letním kině špatně masturbuje....prej....já to samozřejmě nevím, protože to nedělám a vůbec, co je vám do toho. Vzhledem k tomu, že jsem musel odejít před koncem, možná se to tam rozšukalo (rozuměj rozhledalo) a tak budu shovívavý a dám dva naddimenzované úsměvy na půl huby. PS: Bartoška tam pořád chodí jak dement, až bych se tomu smál, kdyby mi ho nebylo líto.

• 24.6.2020  23:33
    Líbánky (2013)

Kdyby se dávala Nobelova cena za Nesmyslnou zbytečnou debilitu, myslím, že Jarchovský by mohl chystat poličku a ukázat Vrchlickému dlouhý nos. Dvě hvězdičky za to, že jsem u toho něco dělal a tak zhovadilost a trapné neumětelství tohoto filmu může být částečně moje chyba.....ale není.

• 5.3.2020  13:05

Bohužel nemůžu jinak, a i když jsem se snažil s otevřenou myslí hledat pozitiva, musím opět říct, že asijská kinematografie mě až na výjimky trestá. Ale popořadě. Začne to jako standardní šikmo-krimi, aby to spojením gangstera a policajta slibovalo něco víc a pak je to jako na horské dráze. Dobře udělaný akční scény a zajímavý nápady ubíjí přehrávající hlavní polda (nejen) a nelogičnost, že by se za ni nemusel stydět ani marketingový tým Andreje Babiše (ano, už i tady). Opravdu, co zvrat, to nesmysl, co scéna, to hloupost. Přijde mi, že to muselo napsat nějaký talentovaný dítě, protože takhle si přece nemůže někdo myslet, že funguje policie, zákon, svět a vůbec. A v akčním fláku, bych se s tím asi nějak popral, ale jestli chce film, abych ho bral vážně, nemůže mi předkládat nesmysl za nesmyslem, to se pak prostě nechytnu. Bohužel. Ale pokud vám pár desítek nesmyslů a nelogičností nepokazí, asijský přehrávání vám nevadí, tak můžu jenom doporučit. Dobrýho je v tom filmu hodně.

• 26.2.2020  08:22

Už sám první Zombieland nebyl kdovíjaká řachanda. Měl ale v rukávu pár trumfů v čele se sympatickými hrdiny a nejlepší scénou minimálně roku a tak se na něj dobře koukalo, užil jsem si to a myslím, že mě to nenaštvalo ani při repete. Druhému dílu zůstaly postavy, které jsou o něco míň sympatické a neokoukané. Všechno ostatní je o level horší než v první díle a v tomto případě je to level zlomový. Zasmál jsem se jednou, bavila mě paradoxně jenom postava otravné blonďaté pipiny, která je tak akorát přepálená a zároveň zůstala docela sympatická. O ději nemluvím, celá zápletka se ztučnělou utečvší sestrou je zbytečná, zbytečně se odbočuje (metaforicky i skutečně), objevují se nové zbytečné postavy, aby hned zase zmizely. Pokud vás ale první díl bavil a případně vám přišlo, že měl v sobě zbytečně moc vtipů, s Ránou jistoty neuděláte chybu. Neurazilo mě to, ale už si na to v životě nevzpomenu.

• 19.2.2020  08:15

Rád bych tomu z nostalgie dal lepší hodnocení, ale on si Kevin o ten pojeb přímo říká. Všechno to metování, prolamování stěn, filmy ve filmech, zesměšňování sama sebe, satira v satiře na satiru by mohlo být fajn, kdyby to prostě nebyla nevtipná špatně napsaná nuda. To že se Kevin srabácky shodí v podstatě hned na začátku, není vůbec chytrý, je to pouze ubohej alibismus. A když se i soukolí hlášek zadrhne, fanouškovi všech "jersey filmů" zbude jen parádně dementní Mewes, kterej to hrne, jak to hrnul vždycky a je stejně trapnej, jako byl vždycky a to je fajn. Zasmál jsem se jednou a nakonec si nejvíc užil sestřih u titulků. I všechna ta camea v tomhle filmu jaksi drhnou, jedinej kdo potěší je bezchybnej Hemsworth, kterej má lepší komediální timing a talent v jedné minutě než celej zbytek filmu. Jediný přínos rebootu je nakonec fakt, že jsem dostal chuť pustit si Clerks nebo Mallrats nebo dokonce i Clerks 2. Ale tohle už nikdy. PS: Proč je v hlavní ženské roli ta škaredá netalentovaná, holka, která není Mewesovi vůbec podobná, i když má hrát jeho dceru, říkám si. Počkat, není ona ta Smithova dcera, kterou všude cpe...? Bingo! PPS: Ty dvě hvězdičky máš Kevine z nostalgie, ale spolu jsme skončili, je ti to doufám jasný?!

• 17.12.2019  08:50
    Yesterday (2019)

Danny, a teď mi kurva řekni proč? Proč plýtváš svým časem a talentem na nejprůměrnější romantickou komedii ze všech? Zbytečnej film, zbytečný všechno, otravnej Patel, špatně hrající Sheeran. Nevím no, prostě se mi s tím nechce zdržovat už ani minutu. Všechno, co tam mohlo být dobrý, tam není, nejhorší film Dannyho Boylea bez debat a prostě tomu nemůžu dát průměr, i když je to ve všech ohledech průměrný. PS: Jo, on to napsal Curtis, tak to chápu...ten už by měl jít taky do prdele.

• 17.12.2019  08:27
    Overlord (2018)

Budu parafrázovat velkého guru filmové publicistiky, samotného FF a řeknu - kdybych já natočil akční sci-fi válečný horrorový thriller se zombie nácky a tajemnými experimenty, s tímto výsledkem bych nebyl spokojený. Tohle měla být buďto přepálená šílená wolfenstein akce, s monstry z pekel, šílenými nacisty, úchylnými nacistickými důstojnicemi, hardcore jízda, kde budou stříkat útroby a "zlobahno" do všech stran, nebo to neměl vzniknout. Takhle se člověk musí prokousat výsadkem, procházkou lesem, nesmyslným a nudným bivakováním na půdě a film tak dává člověku možnost přemýšlet nad tím, jak je to hloupý, jak jsou hlavní postavy nesympatický, jejich charakteristika jak je totálně klišoidní, prostě nad spoustou parametrů, který by nevadily v béčku až céčku, ale který vám pak stěžují brát vážně film, který očividně chce být brán vážně (jako by to šlo, když se píchají do báchora injekce se zlobahnem, které tvoří démonozombie nebo co...). Film pak doráží nulová invence a kreativita v "oblasti" naci zombie experimentů, takže dojedete na neutrál a když u toho usnete, dobře pro vás.

• 17.12.2019  07:51

Měl jsem chuť na něco takovýho. Béčkovej nehorrorovej výplach, napínák bez chuti a bez zápachu, tím, že je to taková soft variace na Kostku, ještě líp. Ale tohle je nakonec bez chuti až moc, navíc ta traumata uvězněné mládeže všechny jen otravují a nakonec přijde to nejnudnější rozuzlení ze všech, takže i když mě to neurazilo a let to ukrátilo, nemůžu hodnotit nadprůměrně.

• 4.11.2019  13:32

Všechno to filozofování a povídání mi přišlo na škodu a působilo jako pěst na oko k ostatnímu ději. V knížce, kde myšlenky hlavního zpiťara budou asi to gró, to možná fungovalo a asi bych si ji i rád přečetl, bude-li někdy čas. Při sledování filmu jsem ale akorát vzpomínal na Tažné ptáky a Dobré holuby a říkal jsem si, že bych se na ně rád znovu podíval, jak krásně vystihovali tu bezmoc a tíhu boje s alkoholismem a jak moc se mi líbili. Což pro smutné muže s rozpouštějícím se Sheran Duškem asi není moc dobrá vizitka. Závěr - přišlo mi to úplně zbytečný, i když Švehlík je charismatik, to ne že ne.

• 20.10.2019  00:35

Lhal bych, kdybych řekl, že jsem při sledování VP nedostal chuť sednout do supernachargovanýho Dodge a vyrazit do slunce západu. Tuto kvalitu nemůžu filmu upřít. Zbytek je ale za mě velký špatný. Na filozofickou jízdu za svobodou duše je ta nacpaný zbytečnýma odbočkama a setkáníma, který jenom prodlužují stopáž. Kowalskiho chování nedává pražádnej smysl, jedna prcačka v zasněženým džípu, která vypadá jak reklama a vůbec do filmu nezapadá, mi nepomohla pochopit jeho motivaci. Předpokládám, že bych se na to měl koukat prizmatem doby, ve které to vzniklo, ale nedokážu to, je to zoufale outdated a já se dvě třetiny stopáže nudil k smrti. Nedokážu pochopit, že se strážce veřejné normality, bojovník proti intelektuálnímu divákovi, Verbal, svezl s tímhle vysokým hodnocením. Víc než kdy jindy mám pocit, že ne moc dobře odvedená práce je zde vydávána za něco víc než je.

• 6.10.2019  10:24
    Ztracenci (1983)

I když to bude znít asi divně, při sledování Ztracenců jsem si nejednou vzpomněl na Vlasy. Teatrálnost, přepálenost a divadelnost, která je u adaptace divadelního muzikálu opodstatněná, nebo alespoň pochopitelná, mi tady působila jako pěst na oko. Jestli se Coppola snažil natočit film z padesátých nebo šedesátých let, nebo jestli se na začátku osmdesátek takhle točilo, já to nepochopil a film na mě tak působil hrozně outdated. Navíc je natočen v jakési "nerealitě", kde zákony, kauzality, psychologie a logika "našeho" světa, absolutně nefunguje. Bohatá, krásná prcinka tak může na jednu stranu nezdravit hlavního špinavce ve škole, i když se znají, to přece chápe, a na druhou stranu se může s rodiči radovat z jeho "úspěchu" u soudu a svědčit v jeho prospěch. A drsní ztracenci se buďto rvou a zabíjejí, nebo brečí. Z těchto důvodů jsem se nedokázal s filmem sžít a koukal jsem na něj spíš ze zájmu, jako na nějakou kuriozitu a přehlídku mladých budoucích hvězd. Osciloval jsem při hodnocení přesně kolem průměru, ale vzhledem k vysokému hodnocení půjdu dolů, abych snižoval očekávání budoucích možných diváků.

• 26.9.2019  12:26

Nostalgie je mrcha ošidná. Žral jsem Akta X, miloval je, jako asi každej z naší generace. Fox byl největší bojs a Dana středobod vlhkých snů. Když jsem si ale pro radost pustil s (velkým) odstupem času pustil pilotní díl, shledal jsem, že je to tak blbý, až jsem se musel smát.