husokachna

Jaroslav Keprt

okres Šumperk
práce a následně koláče

• 11.4.2014  17:22
    Queen v Budapešti (koncert) (1987)

Totální nářez! Viděno v kině Oko Šumperk, za což kinu dík.

• 26.3.2014  11:21

Nevím, nemám rád Woodyho Allena, nikdy jsem mu nepřišel na chuť a asi ani nepřijdu, ale tohle bylo krásný a magický, a navíc Paříž není Sudkov, že?

• 26.3.2014  10:20
    King Kong (2005)

Lidi, jako derek00007 nemají srdce. Jsou to pouhé kalkulačky na čas, které si hamiží své minuty a opájí se svou mladostí a krásou, aby pak skokem ronili slzy po vrásčitých tvářích a litovali minut, které nerozdali. Třeba právě úžasnému středostopážnímu Králi Kongovi, který si to zaslouží.

• 26.3.2014  10:14

Přes všechny výtky, které člověka můžou napadnout, díky bohu za to, že máme Petera a ten nám servíruje vysokorozpočtové fantasy. Až skončí letos Hobbit, bude nám v kinech něco chybět. PS: jsem prstenonečtenář, aby bylo jasno.

• 15.10.2013  11:38
    Gravitace (2013)

Nebezpečné rychlosti III prospěla tradiční změna hlavního představitele, důležité však je, že slečna Prsňák zůstává. Podaří se jí dosáhnout "moc velké" (terminus technicus) rychlosti, nebo shoří v té atmosféře jako balonek nafouknutý heliem? Odpověď na tuto otázku hledejtež v kině, protože vážení přátele, ano, je to BOMBA. Absolutní adrenalinová horská dráha, která vás nepustí od začátku do konce. Pocit nebezpečí a tlak vesmírného nekonečna je všeobjímající a kuledrtící. Pro mě film roku, na kterej jsem tak dlouho čekal. Děkuji, panu Mexičanovi, kterej mě zase prostě a jednoduše dosral. PS: Jestli tímto výkonem chtěla Sandra přešaltrovat na vážnější role a oddálit tak herecký důchod stařenky od vedle, tak gratuluju a říkám - Now's the fucking time a přestaň s debilníma drsňačkama. EDIT: Viděno podruhé v masážním 4D křesle a tentokrát v neIMAXu a pořád super. Pořád jsem byl napjatej jak struna, i když už jsem věděl, že Sandra Bullock umře. Spoiler alert. Jen jedna věc mi vrtá hlavou. Rostou ve vesmíru chlupy? Všichni furt řeší, jestli je film fyzikálně akurátní, ale to, že Sandra je po týdnu ve vesmíru vyholená jak barely legal to nikoho nezajímá.

• 10.10.2013  12:23

Subjektivní láska, ani vlastně nevím proč. Možná díky vzpomínce na časy, kdy mě Sandler bavil a byl pouze občas odpornej kripl. Pro všechny ostatní diváky bych to viděl na takovej solidní průměr, kterej neurazí, má pár sympatických momentů a pár příjemných absurdních vtipů. U mě teda 4 + 1 za správně sprasenej českej dabing, kterej tomu dodává další rozměr - A co třeba kántryhit? :-)

• 8.10.2013  20:00

Kdyby Hitler vyhrál válku, mohla být naše kinematografie součástí té německé. Jen tak mimochodem.

• 30.9.2013  15:23

Je jednoduchý odsoudit tenhle film a odkázat ho do průměrnosti, jak tak činí mnoho místních cyniků s kamenným smutným srdcem, ale dokáže si někdo ze zdejších pokrytců představit, že by se tohle tancovalo na hlavní budově?!?

• 27.9.2013  11:43

Chtěl bych napsat to, co napsal Tetsuo, ale nenapíšu to, protože už to napsal on, ne asi. Mám radši antiwesterny než waynovský naciwesterny a nejsem ani moc Coenofil. Tahle země, co není pro manželky mě spíš nudila, než cokoliv jinýho, ale slíbil jsem si, že jí dám ještě jednu šanci po tom, co jsem viděl Opravdou čuráž, byl totálně nadšenej a předl po celou stopáž jako přadlena. Miluju toho Bridgese.

• 25.9.2013  11:02

Němcí nejsou vůbec žádný chudácí. Když se jim něco nelíbí, ať už je to uspořádání Evropy nebo uspořádání společnosti, dají zbraně dohromady a zaberou třeba Sudety, nebo co je zrovna poblíž. A pak o tom někdo natočí film, kterej mě totálně dosere. Víc takových hodin dějepisu a byl by ze mě......dějepisec. Neemotivně až dokumentárně sleduje film řádění socialistického odboje v ulicích a městech imperialistického Německa. Pominu-li všechny ostatní kvality filmu, už jen kvůli pocitu, že něco takovýho se dělo kousek od nás v západním Německu v době kdy naši (moji rodiče) končili základku. No prostě běžte a podívejte se na to.

• 24.9.2013  18:51

Za atmosférou hustou, že by se dala krájet, žil byl Ralph Fiennes a pral nám do hlavy cizí vzpomínky v pro mě nejlepším ztvárnění cyberpunku na plátně. I když s tím cyberpunkem možná přeháním, ale ten film je pro mě prostě atmosférou cyberpunk...těžko se to asi vysvětluje. Kdyby jen chtěla Kathryn Bigelow točit dál takovýhle filmy, místo toho, aby se vyjadřovala k tížívým otázkám dneška.

• 19.9.2013  21:25

Tohle je pro mě nejlepší komedie století a ne nějaký zesraný děcka s unylejma fotrama ve vlaku na chatu, má milá Emčo. Kadencí deset hlášek za minutu náš Milan s Halinou valcují a nenechají si možná ani uvědomit, že je to chytřejší než se na první pohled zdá. Šteindler měl po tomhle geniálním režijně-hereckém počinu umřít rychlou klidnou smrtí a nedožít se svých eskapád v Panu Mámovi. A že se tady nikdo nikdy nezeptáte, jak se mám já...co? EDIT: je to čím dál tím lepší, až je to nejlepší na světě.

• 19.9.2013  17:38

Prostě BOMBA. Víc takovýho blbnutí a víc takovýho posoběchcaní.

• 19.9.2013  17:20
    Manželé (1970)

Příběh o Johnovi (Peter Falk), Jerrym (Ben Gazzara) a jejich kamarádu Alexovi (John Cassavetes), kteří spolu chodí na pivo a mají se mužně mužsky rádi. Všichni mají urostlé postavy, pouze dva z nich jsou však manželé a mohli by být všichni. A i přes rozdíly v názorech na klavíry, deštníky, přežití v horách a Steva Martina, je to stále táhne k sobě, aby ve svých srdcích zůstávali jako přátelé. Krásná a dojemná storka (díky Sašo Michailidoposilousi) o přátelství ve věku plešatění a uplých trenýrkách.

• 18.9.2013  15:03
    Jak Honza Kačenku dostal (TV film) (1982)

Krásný příběh o tom, jak Honza, i když má rád teplé rauty, už podruhé kačenku dostal a proto nemohli na ochutnávku vín. Romantika pro pokročilé.

• 3.9.2013  10:30
    Derek Nadsamec (amatérský film) (2006)

Dokumentární film o uživateli derek007, který se nebojí být nekompromisní a to ho dělá zajímavým komentátorem a nadsamcem.

• 26.8.2013  22:36
    Hon (2012)

Ne a nechtěl jsem tomu dát plnou nálož. Už jen kvůli nesmyslnosti obvinění a nesmyslnosti chování některých osob. Občas si scénář bere na cestu berle a mě to neuvěřitelně vytáčelo. Ale dejme tomu, život nedává vždycky smysl a než byste řekli tvrdý jako klacek, už ho máte na krku...obvinění s velkým O. A co se děje pak, to je na solidní vředy. Celou dobu se mi svíral žaludek a dýchal jsem s hlavním hrdinou. A pořád znovu mě film nutil se ptát - co bych dělal já, kdyby mi malá lež zničila celý život? PS: Viděl jsem blu-ray verzi s alternativním koncem - Lucas přichází s Klarou kolem krku a říká - až do včerejška jste nám strašně křivdili, dnes již nás soudíte právem.

• 26.8.2013  12:46

Tenhle Mexičan mě jednoduše dosrává. EDIT: Když se člověk podívá na Top 50 (třeba), tak vidí, jak moc je tohle Česká Subjektivní Filmová Databáze. Za mě by Potomci lidí měli být v TOP 5 a nic na tom nezmění nářek ostatních uživatelů nad scénářem (scénář je úžasnej a to že děj není bůhvíjak košatej není na škodu, naopak, děj se točí kolem jediné důležité věci a logicky se chování hrdinů přizpůsobuje čistě a jenom tomu jednomu). Zase a znovu úžasnej a jedinečnej film, už jen tím vykreslením světa a dávkováním informací. A důkaz, že Douglas je poloblázen.

• 19.8.2013  19:23

Úžasný. První díl mě nechytl, i když jsem komiks četl, ale tohle byl totální nářez. Tohle je Batman podle mýho gusta. Pro fanoušky comicsu jasnej MUSOVID!

• 19.8.2013  17:16
    Věc (1982)

Nejlepší horor vůbec.

• 14.8.2013  13:42
    Flight Of The Conchords (TV seriál) (2007)

This is the remix!!! Nejlepší seriál vůbec.

• 13.8.2013  21:03

Ostudně jsem viděl Tenkrát na západě poprvé celé až letos v kině. Ale zase to bylo na velkým plátně a já jsem strašně rád, že jsem se mu dodnes vyhýbal, abych si ho mohl užít dosytosti. Bylo to úžasný a děkuji Projektu 100, že mi to umožnil. Zbytečný asi psát cokoliv o filmu, no ne?

• 11.9.2011  23:32

Nechápu, jak tady může někdo psát, že je to milý, rodinný, neškodný a podobně filmeček. Almost Famous nádherně ukazuje, že doba lásky, boje za svobodu, doba, kdy život byl jízda, taky stála pěkně za hovno a mohla být taky pěknej vopruz, jak každá jiná doba. Že i ti, kteří poetikou a drajvem své hudby poháněli generaci kupředu, mohli být banda pozéru, samolibých blbců a nudných patronů. A zároveň to ukazuje s nepřehnanou nostalgií a milým pomrkávajícím smyslem pro humor. Podívat se na dobu, která člověka tvořila, a kterou člověk miluje, tak jako to udělal Cameron Crowe se "svými" sedmdesátými léty, chce inteligenci a koule. A Crowe dokázal, že má oboje. PS: I'm on drugs!!!! I think, we should work on the last words.

• 6.2.2011  21:03

I když jsou si Life Aquatic a Royal Tenenbaums hodně blízko celkovým hodnocením, z komentářu mám dojem, že Tenenbaums jsou daleko častěji zatracováni. A přitom jde podle mě o dva úplně stejné filmy. Atmosféra je u obou filmů jako přes kopírák a zároveň jsou oba filmy nejlepší ukázkou toho, co je Wesi Andersonovi vlastní v celé jeho tvorbě. Vřele doporučuji všem, které cynismus a povrchnost téhle doby ještě zcela neudolali.

• 6.2.2011  20:55

Já nevím proč, ale můžu to vidět zas a znovu. A chápu všechny, kteří to nemůžou ani cítit. A zároveň nevím, komu bych to doporučil. Snad jen fanouškům Wese Andersona.

• 22.1.2011  23:15

Krásně to řekla Morien - "...ale takhle mám pocit, že ten film v sobě nese hluboký přesah co se týče... všeho." To je přesně to, co bych chtěl říct, kdybych to říct uměl. Happy End je pro mě zjevením.

• 22.1.2011  22:43
    Sunshine (2007)

Bomba! Asi tak.

• 22.1.2011  22:39

V procesu změny názoru.

• 11.6.2009  07:45

Váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdičkama a nakonec i navzdory nepříjemně vřískající Fanning, otravnému synovi a slabšímu koncí musím dát 5, protože jsem prostě už nebyl strašně dlouho u filmu takhle napnutý. A to jsem ho viděl nadvakrát a na malé obrazovce počítače. Nevím, možná se mi jenom pan Spielberg trefil do nálady, ale každopádně když mám pocit stokrát viděného a přesto ani nedutám, tak to musí být Pan režisér. Cruise je Cruise :-).

• 31.10.2008  18:29

Těžko říct, jestli to co jsem viděl bylo záměrem autorů, nebo se prostě něco nepovedlo. Každopádně je to krásně své, úplně jiné a absolutně mimo hodnotící škálu. Pan Trojan je buďto geniální nebo doprasil vše na co sáhl. Výsledkem pro mě je výborná zábava. A Bob? To se snad ani nedá popsat :-).