husokachna

Jaroslav Keprt

okres Šumperk
práce a následně koláče

• 30.10.2008  22:26

Vyčítali byste dítěti, které rádo kreslí, že jeho obrázky nemají správnou perspektivu a že nejsou proporcionálně správně? Já ne. Stejně tak nemohu vyčítat del Torovi tu spoustu chyb, které jeho film bezpochyby má. Někdo může říct, že jeho svět je prvoplánový a postrádá jakýkoliv pevný základ. No a co? Tomuto člověku snad můžeme věřit, že to, co dělá, dělá z láskou a ne pro lacinou efektivitu. Proto a proto, že mi film ukázal, že nejsem ještě úplný cynik a že se stále dá dívat na svět dětskýma očima a také proto, že je to prostě lepší film než jednička, musím dát Zlaté armádě pět hvězdiček. Mimochodem - s precizním Temným rytířem se nedá srovnávat. Je to úplně něco jiného.

• 8.9.2008  07:30

Říkal jsem si, že to přece nemůže být tak dobrý jak se říká. A po prvních pár minutách, jsem si myslel, že budu zklamán. Ale tak obrovský stroj, jakým Temný rytíř bezpochyby je, se rozjíždí pomalu, avšak až se rozjede, už jej nic nezastaví. Batman mě převálcoval a nechal jen s úžasem civět na plátno. A tenhle rok už nemusím vidět žádný film...až tak je to dobrý :-).

• 6.9.2008  23:04

Film osobně je dobře odvedenou řemeslnou prací, která je ovšem na silné tři hvězdičky, víc určitě ne. Přesto se nemohu ubránit dát plný počet. Jednu hvězdu k dobru má u mě film za výborné herecké výkony obou ústředních protagonistů, kdy Witherspoonová a Phoenix nehrají June a Johnnyho, oni jimi jsou. A to ani nezmiňuji výkony pěvecké, které jsou takřka bezchybné. A pátou, velmi subjektivní, hvězdičku si nemohu odpustit dát za život Johnnyho Cashe, jeho osud a fakt, že láska na věky věků není pouze filmovým výdobytkem.

• 5.9.2008  20:04

Malý na první pohled nenápadný film, který je tak krásně a správně nepřehnaně nostalgický, že se nemůžu ubránit plnému hodnocení.

• 4.9.2008  12:17
    Lesní duch (1981)

Když ve mě film, který je starší než já, za pár tisícovek, kde se zombie rozpadá do změti marmelády, plastelíny, červů a nevím čeho všeho ještě, dokáže vyvolat tak intenzivní pocit úzkosti a strachu, nemůžu dát jinak než nejmíň čtyři hvězdičky. A když je to navíc slavný Lesní duch, který mě ve dvanácti letech pouhými průjezdy lesem nahnal pod peřinu a spát, má u mě přes obrovské množství chyb a nedostatků plný počet zaručen.

• 4.9.2008  07:33

Stejně jako u prvního dílu plus to, že snad nikde jinde neuvidíte, jak někomu najede letadlo do anusu. A to už stojí za úvahu, ne?

• 4.9.2008  07:32

Jo, je to hrozná sr.čka a je to to nejnižší patro humoru. Ale když já si nemůžu pomoct a už z nostalgie a úctě ke staré originální kazetě, puštěné 100x dokola (protože jich moc nebylo). A některý hefty, který uvidíte tady, prostě nikde jinde neuvidíte. Pokud chcete přirovnání, tak si představte pana účetního jak v prvním díle naskočí na kolo bez sedla a roztáhněte si to na celovečerní film. Asi nějak tak to vypadá :-). Ale za pět hvězdiček a dvojka to samý.

• 3.9.2008  13:13

To samé, co jsem napsal u jedničky + Éééérousmííís + indiánův nahej zadek + mrtvej Jim Morrison + Heather Locklear + starej chlap, co pracně vytesává z kmene kajak + ještě větší demence - Šmoulové = *****

• 3.9.2008  13:12

Je to hrozná cypovina, já vím. Ale zároveň je to má nejošoupanější VHS, je to rock&roll, je to Mike Myers, Meat Loaf a starej Vysers, je to absurdita, je to demence a vůbec - je to prostě moje citová záležitost. A ti co viděli, můžou litovat, můžou ten film proklínat nebo ho milovat, ale už navždy budou vědět, že stojan na pušky je prostě blbost. A to se počítá...

• 3.9.2008  08:21
    Donnie Darko (2001)

Nemám rád, když se mnou někdo hraje nefér hru. A tenhle film ji myslím hrál. A myslím taky, že se dělá chytřejším než je. Ale vím, že to dělá zatraceně dobře a zatraceně stylově. Neptejte se o čem to je, neptejte se proč se na to dívat, prostě se na to podívejte. A i kdyby nic, tak Jake je sympaťák a je fajn se na něj koukat.

• 4.1.2021  09:34

Ze začátku mě Vidocq a jeho příběh spíš štval. Nejsem fanoušek těchto tmavých, historických rádoby biografických filmů, přiznám se, že ta francouzština tomu moc nepřidala a když Vidocq skládal svůj tým, nějak jsem to celý nechápal a očekával celofilmový opruz (terminus technicus). Ó jaké bylo mé překvapení, když jsem místo opruzu obdržel napínavou "lekci historie", užil si lásku, drama, zradu, napětí a s Vidocqem dýchal až do konce. Velké zásluhy má sympatické (ne nutně kvalitní, ale opravdu sympatické) obsazení, kdy zamilovat se do Olgy by nikdy nebylo jednodušší...nebýt Freyi, která taky chce kousek vašeho srdce. August Diehl je nyní potvrzeně boží a pustím si další filmy s ním, jen kvůli němu. A Vincent si hraje to svoje a jeho Vidocq je tajemný, tvrdý, protřelý, zvláštní, nedosažitelný....přesně tak si skutečného Vidocqa představuju. Taková třešnička na dortu je využití jednoranných bambitek v mnohamužných soubojích, to se často nevidí. Celkově vzato velký dobrý, není to ničím převratný, ale je to fajn poctivý řemeslo, který mě bavilo. Dávám čtyři akurátní, hlavy lehce oddělující gilotiny.

• 4.1.2021  08:52

Tohle je ale vypečený králíček. Chvílema taškařice nezávazná, chvílema satira, chvílema tragédie až by člověk plakal. A bohužel mám pocit, že to není záměr. Přijde mi, že Taika je vynikající režisér krátkých úseků, ale že celku neumí dát konzistentní atmosféru. A co nevadí u Thora a lehko se schová u novozélandských upírů, to se u filmu, který balancuje na špičce nože, projeví naplno. Ale...i když mi po sledování Jojoa zůstala divná pachuť na filmovém jazyku, ty jednotlivosti jsem si užil neskutečně. A i když byly některé prvky filmu vyloženě infantilní a ne moc chytře zakomponované do celku (Sam navrhující si a posléze i oblékající si kostým), stejně jsem se parádně bavil. Takže Taikovi odpustím fakt, že mi nedal ani válečný film, ani vytříbenou satiru, ani romantické drama, odpustím mu, že půlka vtipů je na sílu a na efekt a že absurdní náckové jsou až moc absurdní (vyjma gestapáka Merchanta, ten je jako vždy nejboží - we were heilhitlering z boy) a dám tomu čtyři sice malé, ale krásně zastřižené knírky, s tím, že si to asi někdy pustím znovu, ale ne kvůli tomu, abych to docenil, ale abych si užil ty parádní jednotlivosti. PS: ten tolik propagovaný, avizovaný a propíraný virtuální Hitler mi byl docela volnej...přišlo mi, že kdyby tam nebyl, moc by se nestalo, ale nevadil...

• 4.12.2020  09:14

Pořád skvělá zábava i po letech. Víc komedie než akce, ale jedna z mála věcí, kde odlehčení a humor Slyovi fakt sedíj. Film, kterej by podle mě neměl vůbec fungovat a přitom skvěle ladí. A nahláškováno neskutečně, ale to už snad každej ví. Čtyři festovní moje psy, kteří jsou lepší než vaši psi, protože je krmím Rationem.

• 13.11.2020  13:07

Až mi z toho bylo blbě. Kdyby to nebylo tak povrchní a nebyl to jen vynikající nápad hozenej na papír bez nějakýho solidního základu. Takhle jen musím říct, že mě to vtáhlo a drásalo, ale je to (jak často u BM bývá) zajímavej konstrukt, kterej by v reálu asi nemohl úplně fungovat. Což mi u seriálu tohoto typu trochu vadí. Jinak bez větších výtek a B.D. Howardová je skvělá.

• 5.11.2020  09:26
    Převrat (2015)

Tak to byla pánové pecka. Jednoduchý koncept, rodina v ohrožení, nic víc a nic míň a jak tu může parádně fungovat. Po tom, co mě příjemně překvapilo Pod Zemí, začínám podezírat Dowdlea, že umí točit, protože takhle napnutej jsem byl naposledy u 96 hodin. Ano, je tam ten "děti v ohrožení" faktor, který ale v tomto případě neberu jako podvod, ale jako opodstatněnou součást rovnice. Pět hvězdiček nedávám pouze kvůli tomu, že to je prostě jenom přímočarý ničím výjimečný "run for your life" thriller....ale sakra tak dobře natočenej. Owen Wilson na to, že je Owen Wilson obstál na výbornou, Lake mi není sympatická, ale nijak výrazně mi nevadila....no a Pierce...Pierce, kterýmu jsem nikdy nepřišel na chuť, je tady vyloženě parádní třešničkou na dortu. Dávám čtyři maximálně silný rýžový puče.

• 4.10.2020  15:15
    Gentlemani (2019)

Nejsem zrovna fanouškem Gáje, Podfuck si nepamatuju a to o tom balení prachů a vypadávání se mi zase až tak nelíbilo. Zato Gentlemeni se mi líbili docela dost, šlape to, je to pěkně natočený, historka z podsvětí je to fajn, i když nijak objevná a bylo to pro mě docela osvěžení mezi vším tím náročným koukáním, co většinou dobrovolně absolvuju. Zároveň jsem rád, že někdo ještě natočí film, kde se číňanům říká žluťák a kde ještě všechno neposrala politická korektnost a odporná neurážlivost (Disney chcípni). Jediný, co mi opravdu vadilo bylo, že nedostal Colin Farrell víc prostoru. Ten je tak nádherně přepálenej, že jeho scény si určitě zopakuju, i když už Gentlemeny možná znovu neuvidím. Čtyři pěkně vypasený postaru rolovaný pade na pade špeky. PS: Ještě bych si tady chtěl bezvýznamně povzdechnout, že vyhledávání na csfd je horší než svrab, protože když člověk napíše Genlemen, bez The, vyhledá mu to kulový hovno (pokud nechce Gentlemen boys, což jsou mimochodem Páni kluci :-D)

• 16.9.2020  09:57

Jsa neznalec a nefanoušek Agathy CH., v podstatě nepolíben Herculem, nejsem asi moc vhodný hodnotitelem. Nicméně svoje si řeknu a jdu dál. Zápletka a řešení dejme tomu OK, je tam pár nesmyslů, případně nedořečených věcí, kdy jsem úplně nechápal motivace některých postav a činů a HerculeS imho hádal pomocí křišťálové koule. Co mě ale nejvíc bavilo, bylo to kouzlo starých časů, které na mě dýchlo, těch časů, kdy každý znal v podstatě každého, kdy svět byl obrovský ve vzdálenostech, ale tak malý a srozumitelný v souvislostech a životech. Kdy cesta z Cařihradu mohla být velkým dobrodružstvím a jedna závěj mohla znamenat týdny spoždění na cestách. Tento genius temporis, duch času, na mě působil z velkých celků ale i ze vzájemné interakce jednotlivých pasažérů. A tak mě ta stará vražda ve starým vlaku bavila víc, než by odpovídalo celé zápletce. No a obsazení už je jenom taková třešnička na dortu. Kromě teda Daisy Ridley, na které mi pořád něco vadí, tady snad i víc, než v té space opeře, jak to nikoho moc nezajímá. Čtyři slabší kníry přes celý belgický obličej. PS: Na Smrt na Nilu se tímto docela těším...pokud bude ještě výpravnější, jenom dobře.

• 27.8.2020  10:50

The Boss to je jinej boss. Chtěl bych v 70ti vypadat stejně ošlehaně a ikonicky jako on. Ale nebudu, protože jsem tlustej jak prase. To na začátek. A co říct víc? Tím, že se Bruce možná posunul maličko víc do popu a použil orchestr, pro mě Western stars postrádá nějakou ikonickou pecku, kterou bych si chtěl pustit, Bruceův rukopis se pro mě maličko vytratil. Nejlíp to pak jde vidět na převzaté poslední Rhinestone Cowboy, kde člověk zbystří, že to je pecka. Ale není z Western Stars. Přes tyto výhrady, Bruce pořád umí, hudba je to dobrá, má myšlenku, Bruce se zpovídá, filozofuje (možná mi jen trochu vadilo vysvětlování songů) a i když to chvílema působí pateticky (což asi u Bosse musí), nakonec je člověk rád, že se s tímhle velikánem rocku zase setkává a že si s ním může podumat nad životem. Dobrý to bylo, ale největší radost mi stejně udělalo, že se Valérie přes veškerou únavu obětovala a do letního kina se mnou šla....dala 4 písničky před filmem (Vysvětlovat jí o čem je Born in the USA a Streets of Philadelphia byla jedna z těch těžších rodičovských zkoušek), dvě ve filmu a usnula na dece na trávě. Byl to pěknej letní večer a Bruce k tomu pěkně hrál.

• 21.8.2020  08:50
    Šarlatán (2020)

Šarlatán je místy až příliš doslovný, někdy zase moc zkratkovitý, čemuž se ale asi vyhnout nedalo...každopádně na české poměry výrazně nadprůměrný film. Už jen fakt, že homosexuální scény nepůsobí v českém filmu trapně a nechtěně vtipně, je úspěch a je sice smutné, že se na to musím dívat optikou český X nečeský film, ale asi se tomu nedá vyhnout. Jinak vše ostatní, od hereckých výkonů, po výpravu, kameru, je v podstatě bez výhrad. Jediný, co mi nakonec vadilo byly některé doslovné scény, které působily televizně a pro mě nedostatečné vykreslení Mikoláškova "ducha", kdy zlo v něm, jsem sice akceptoval a nepůsobilo na mě vycucaně z prstu, ale film mi neposkytl klíč k pochopení Mikoláškova rozpolcení. Pokud nějaký český film v kině, tak tohle určitě ano. Čtyři plné ampule moči.

• 18.8.2020  08:59

Nikdy jsem ten film neměl moc rád, humor, který ho tvoří byl pro mě asi moc jemný a tak nějak jsem nechápal, čím je to zajímavý. Postupem času jsem přišel na chuť té jemné hořkosti, nostalgii a záměrné absenci tradičního dějového oblouku i kráse Andie MacDowellové. Takže i když si pořád myslím, že Richard Curtis neumí moc psát, tohle se docela povedlo a když to na mě vybafne jako včera z televize, stane se, že to nepřepnu. Čtyři slabší bývalé přítelkyně.

• 17.8.2020  08:17
    Mokřina (2014)

Nic moc jsem nečekal a dostal jsem parádní kriminálku s úžasným prostředím, nejednoznačnýma hlavníma hrdinama, která působí pěkně realisticky, kdy odhalení zločince není jen výsledkem precizní detektivní práce, ale i dílem náhody a ochoty všech zúčastněných spolupracovat. Srovnání s True detective bych se nebránil a i když mě to tolik nerozbilo, jako právě zmíněný americký kolega, a dokázal bych si představit, že závěr (rozuměj odhalení vraha) bude maličko propracovanější, tak přesto jsem byl velmi napnutý a tím pádem velmi spokojený. Pěkný čtyři mladý Španělky tomu dávám.

• 6.8.2020  11:39
    Palm Springs (2020)

Ani moc romance, ani moc komedie (rozuměj záchvaty smíchu se nekonaly), ale parádní ústřední dvojice, která to zachraňuje a tahá nad průměr. Andy je příjemně civilní a nepřepálenej, Christin má kukadla a to stačí. Takže tomu odpouštím, že to v podstatě nemá zápletku a romantika je taková uspěchaná a ne moc uvěřitelná. Necelé čtyři zacyklené kozy a chuť pustit si to znovu.

• 9.7.2020  09:00
    Majestic (2001)

I nám dospělým je pohádek občas třeba. I největší cynik občas potřebuje vidět či slyšet nekomplikovaný příběh o naději a rozhřešení. A ty Frank "už jsem nenatočil 13 let žádný film" umí. Už Zelená míle nehledě na nadpřirozeno, ale i Vykoupení, jsou příběhy, které by v reálném životě vypadaly značně jinak. A tak i Majestic je v mnoha ohledech naivní, a i když nemůžu hodnotit jeho filmařskou kvalitu a srovnávat s Caprou, tak jako někteří spoluhodnotitelé, musím říct, že jsem si tuhle cestu za vykoupením jednoho městečka a jednoho člověka moc užil. To vše i díky Jimovi, kterýmu se sice občas hodí tělo i ksicht do módu Ace Ventury, ale hraje parádně a parádně mu sekunduje Martin Landau, ale i zbytek městečka.

• 7.7.2020  10:21

Už u Road Tripu byl konečný výsledek o řád výš, než by děj (scénář) naznačoval. Stejně tak Old school je o ničem, milostná zápletka nesmyslná, v podstatě neexistuje, dramatický oblouk je totální klišé. A tak i s ohledem na další kinematografii, je asi třeba "vinit" Phillipse režiséra, kterej když dostane správný spoluhráče před kamerou, tak umí zázraky. A tak je Old school příjemná pohodová komedie, kde se ústřední trojka fajn doplňuje (i když samozřejmě neřízená střela Ferrell si to tak trochu krade pro sebe jako vždy....ale je krásně vidět, jak může být Ferrell osvěžující, když na něm není postavenej celej film a jak se může zajídat, když všechno stojí na něm...), pěkně to celý odsýpá a třešničkou na dortu je pak pár páradně absurdních momentů, u kterých jsem já osobně řval smíchy (celá scéna s uspávací injekcí je geniální). Celkově? Rád si to dávám vždy po čase znovu jako odpočinkovou výplň a dobře se bavím. Slabší čtyři znovudarovatelné domácí pekárny.

• 1.7.2020  09:42
    Propast (1989)

Mám ten film rád. I když je to asi nejslabší Jamesův film, i když mi celá ta posádka podmořských kovbojů trochu skřípe a dokázal bych si představit víc klaustrofobie a strachu a méně pohádky, pořád je to úžasné podmořské setkání třetího druhu a mrzí mě, že jsem dodnes neviděl SE, pak bych možná ještě víc docenil Cameronovu agitaci. Ale i tak zůstává Propast tím obrovským filmem mého dětství, při kterém jsem ani nedýchal a který si budu pamatovat navždy.

• 26.6.2020  08:26

Když jsem tenkrát vylezl z kina, vůbec jsem si to nepamatoval, protože je to už dávno. Tak jsem si to dal pro jistotu znovu. A jakkoliv to pro nás byl tenkrát totální zlom, punk v kině, dravá řeka, která nás v kině semlela, tentokrát to už taková jízda nebyla. Nevím, jestli mi víc vadilo, že už to o Tylerovi vím, nebo fakt, že jsem to vlivem okolností sledoval natřikrát, ale zásah přímo na komoru to nebyl. Chvílema mi to přišlo moc na efekt, chvílema si děj dělal, co chce, ale přes všechny moje současné výtky je to pořád nářezovej film a pořád je to milník, alespoň v našich (rozuměj mojí generace) filmových dějinách. Čtyři bytelný rány do ksichtu, který nenahlodaj pozici tohoto klubu.

• 8.6.2020  10:48
    Future Man - Season 3 (série) (2020)

Pro mě kvalitativně někde mezi první sérií a druhou. Ubylo ujetého humoru, je to spíš takový dojezd a rozloučení s ústřední trojicí, která je pořád super a má fajn chemii. Příběh se zajímavě uzavírá, je to slátanina jen tak napůl, má to pouze 8 dílů, takže to neztratí dech, i když by se příběh dal shrnout ve třech větách. O něčem svědčí fakt, že když skončila tato série, rozjel jsem hned znovu tu první. A i když ji možná nedokoukám, protože mi tam hodně věcí vadilo, jak si vzpomínám, tak Josh, Tiger a Wolf mají místo v mém srdci navždy.

• 8.6.2020  10:44

Dnešní den je slavný den, je to jediný den, kdy lze spatřit perlu. I když nám Die Legende über die goldene anitperle trošku zastarala, nemůžu zapomenout, jaké to bylo zjevení, když jsem ji viděl poprvé. Tohle zhmotnění šestákových románů si dodnes drží své kouzlo a pokud si člověk nasadí ty správný oči, může si ji přes všechny její nedostatky i dnes užít jako tenkrát, kdy neexistoval internet, všichni všechno nevěděli a "hloupůstka" jako je Legenda mohla být neuvěřitelně cool.. Když teď nad tím tak přemýšlím, tak to vypadá, že čtvrtý Indiana Jones se Legendou maličko inspiroval ;-). Takový omšelý neHD vybledlý čtyři zlatý perly.

• 8.6.2020  10:42

Asi můj nejoblíbenější Jackie Chan, asi hlavně díky "Indiana Jones efektu". Řekl bych, že jeden z nejvíc přístupných filmů (rozuměj pro nefanouška) Jackieho Chana.

• 8.6.2020  10:39

Prostě typickej Jackie. Trapnej humor, slap stick gagy, asijské (rozuměj špatné) herectví, parádní choreografie a zábava, pohádkový svět, kde se nezabíjí a dobro potrestá zlo. Někdy mi to nesedne, u opilého mistra jsem se ale královsky bavil, takže přehlédnu, že děj prostě vůbec nedává smysl (v jednu chvíli Jackie pečeť má, střih, má jí záporák) a dokonce jsem se párkrát příjemně zasmál. No a co Jackie předvádí, nevím, to už snad každej ví, že je to bůh, ne?