husokachna

okres Šumperk
práce a následně koláče

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 1.12.2020  22:46

Není to vtipný, není to už ani podvratný, není to v podstatě nic. Nehledě na to, že nevěřím, že většina "dokumentárních" scén není nascriptovaná. A samotné finále s Giulianim je víc než cokoliv jinýho nuda. Dvě upachtěný porno opice, protože mám rád Cohena, ale docela jsem to přetrpěl.

• 8.6.2020  10:48
    Future Man - Season 3 (série) (2020)

Pro mě kvalitativně někde mezi první sérií a druhou. Ubylo ujetého humoru, je to spíš takový dojezd a rozloučení s ústřední trojicí, která je pořád super a má fajn chemii. Příběh se zajímavě uzavírá, je to slátanina jen tak napůl, má to pouze 8 dílů, takže to neztratí dech, i když by se příběh dal shrnout ve třech větách. O něčem svědčí fakt, že když skončila tato série, rozjel jsem hned znovu tu první. A i když ji možná nedokoukám, protože mi tam hodně věcí vadilo, jak si vzpomínám, tak Josh, Tiger a Wolf mají místo v mém srdci navždy.

• 14.9.2020  10:43

Nostalgie je mrška ošidná. Hrany zaoblí, odstíny vybarví, na duši pohladí. Tak i já, ač stále v srdci mlád, přesto pamětník rychlodabingu a zázraku jménem VHS jsem si Krále videa užil. Je dobře, že tenhle dokument vznikl a pro někoho, kdo tuhle dobu vůbec nezažil a nepamatuje, to může být pořádný kulturní šok. Jako takové zakonzervování základních informací tedy funguje, dál mám ale pár problémů. Pro člověka, který tu dobu pamatuje, film hodí do placu pár vtipných historek a nic moc navíc mu nedá. Pro neznalce zase imho klouže příliš po povrchu a nedokáže pořádně vykreslit neopakovatelné kouzlo té doby, kdy se člověk byl schopen koukat na jeden film 30x dokola, neměl nic a přece měl v tu chvíli všechno bohatství světa. Hrané pasáže, které měly posloužit jako nějaká ilustrace, působí spíš jako vata a ty děcka, co si hrály na Commando mě skoro otrávily. Verdikt? Ač výsledek dokumentování a bádání beru trochu jako promarněnou příležitost, bavil jsem se, určitě doporučuji, minimálně jako podporu nadšencům, kteří tenhle projekt dali dohromady a jako vtipnou a docela zábavnou sondu do nedávné historie, která není moc dlouhá a nudit v podstatě nestihne. Dávám tři dobře rostlý nechutný homo Trošky. PS: Vím, že se autoři snažili dohledat jednotlivé rychlodabéry a očividně se to asi moc nepovedlo. Víc než ne moc dobrý hraný pasáže by mě možná zajímala historie tohoto snažení a neúspěchu.

• 21.1.2020  17:38

bédbojsbédbojs wočuganadů.....nechal jsem se na poslední chvíli přesvědčit pozitivními ohlasy a rozhodně nelituju. Mike a Marcus jsou ve formě, každej v té své a šlape jim to jako za mlada a člověk by chtěl chvílema začít stříhat rukama a vyřvávat tu odrhovačku s něma. A dokud se jenom hláškuje, nahání v nadupaných kárách, kickassuje, tak je to paráda skoro jak tenkrát. Když se ale má vytvořit něco jako zápletka, je to daleko daleko blbější než tenkrát. Složitější akce (finále) pak vůbec nefunguje jako celek, ale zase pouze jako soubor cool záběrů a hlášek. Konec je už úplná demence, ale co, ono je to jedno. V Miami to pořád stejně žije a trapně je tam pouze chvílema. Slabší čtyři, ale čtyři. PS: těch 81 %, které Mizerové v tuhle chvíli mají, je víc než potvrzením nějaké kvality, důkazem, že nám v kině něco chybí...

• 8.11.2020  18:41
    Modelář (2020)

Má poslední česká sázka na jistotu vzala za své. Petr Zelenka opustil hájenství absurdního humoru, kde mu to tak fungovalo a rozhodl se vyjádřit své názory na současný svět, západní kapitalismus a východní (naši) náturu. A já jsem z toho velice rozčarován. Nehledě na myšlenku a poselství, se kterým můžu a nemusím souhlasit (a chápu, že to Zelenka myslí upřímně a že jde odvážně z kůží na trh), Zelenka najednou jako by ani neuměl psát a bez berliček bizardních postaviček a absurdních situací se mu to celé rozpadá pod rukama. Modelář je chvílemi až nechtěně vtipný, někdy mi až bylo trapně a připadal jsem si, jako kdybych sledoval debut zapáleného mladého filmaře, který má víc ideálů než filmařských zkušeností. Nehledě na to, že chce říct všechno a plácá se od ničeho k ničemu. Kvituju pak, že se Zelenka nebojí otírat o reálnou současnou politickou situaci, což působí zvlášť v českém filmu svěže. Jako celek mě ale Modelář zklamal a subjektivně musím říct, že to není dobrý film. PS: Mádlův bezzubec bohužel velký špatný. PPS: Já fakt až nemůžu uvěřit, že to napsal (a natočil) Zelenka.

• 24.4.2020  09:24

Jednoduchý, přímočarý, nijak chytrý, brutální, zábavný, krvavý, díky Johnnymu chvílema vtipný, docela dobře animovaný, prostě asi zatím nejlepší Mortal Kombat na "plátně", kterej jsem viděl. Užil jsem si to, bavil se a nepochopím, proč v tom není žádný MORTAL KOMBÁÁÁÁT tududududuuu tududududuuuu techno, který by mě donutilo si souhlasně podupávat společně s jatkami, který se na plátně odehrávají. Za závěrečný Get over here! jsem to vytáhl na slabší čtyři končetiny oddělené od těla.

• 13.3.2020  13:28
    Outsider (TV seriál) (2020)

Tak nářezovej první (a potažmo i druhej) díl už jsem dlouho neviděl. S myšlenkou na první sérii True Detective jsem se pohodlně usadil a těšil se na atmosferickou žranici, ze které mě bude bolet celej člověk, jak se zatnu. A hovno hovno, zlatá rybko. Sestupná tendence by se dala měřit a jedno z mála pozitiv, které přetrvá, je obstojná atmosféra, fajn herci a dobrá hutná hudba. Všechno je to ale zapatlaný kaší, které je nastavována a zahušťována, až se člověku zajídá. A jestli něco nesnáším víc, než jídelní metafory, je to scénáristova neschopnost napsat funkční útvar, kdy jedna z hlavních postav (v tomto případě telečernoška) musí jednoduššímu divákovi vysvětlovat o co jako go. Tak se jedna z hlavních postav Holly, stává během pár dílů expertem na hlavního záporáka, aby pak v posledních dílech byla již nezpochybnitelnou autoritou, která pronáší betonové pravdy o něčem, o čem ví hovno a pronáší debility typu - Je to tady! Jinak parádní atmosféra a pomalé tempo vyprávění (které mi standardně vůbec nevadí) se tím rozpadá a začíná to všechno být spíš k smíchu. Tím pádem už mě ani nenaštval poslední díl, protože už mi to bylo celkem jedno a těšil jsem se až to skončí. Kdyby to mělo pět dílů, nesnažilo se to všechno divákovi lopatou namlátit do hlavy a zapracovalo to na finále, mohla to být pecka. Takhle to mít o jeden díl víc a dám max dvě hvězdičky. Než se stihnu sám znechutit, dávám ušmudlanou napodobeninu třech hvězd a padám hledat lepší seriál.

• 14.2.2020  11:09

Wow. Bojím se, že toto napětí, tempo (antitempo) a kvalita nemůže vydržet po celou řadu, ale když se netrpělivě vrtíte v křesle, manželka vám ve 23:15 po skončení prvního dílu řekne pusť tam ještě jeden a potom následuje skoro hádka, když oznámíte, že stejně do 8. března nebudeme vědět, jak to dopadlo, tak je něco velmi dobře. Od první řady True Detective jsem nebyl tak okamžitě a nekompromisně zaháčkován a přikován k obrazovce.

• 6.8.2020  11:39
    Palm Springs (2020)

Ani moc romance, ani moc komedie (rozuměj záchvaty smíchu se nekonaly), ale parádní ústřední dvojice, která to zachraňuje a tahá nad průměr. Andy je příjemně civilní a nepřepálenej, Christin má kukadla a to stačí. Takže tomu odpouštím, že to v podstatě nemá zápletku a romantika je taková uspěchaná a ne moc uvěřitelná. Necelé čtyři zacyklené kozy a chuť pustit si to znovu.

• 13.1.2020  08:29
    Pod vodou (2020)

Až jsem se trošku styděl, když jsem sem posílal čtyři hvězdy, hodnocení, které ode mě dostane i Na nože. Oproti většině ostatních stejně hodnoceným filmům, tohle jsou čtyři hvězdičky z jiné dimenze, z jiné ligy. Ne moc chytrý béčko, se spoustou chyb, který ale skoro pořád tlačí své hrdiny dopředu, má parádně klaustrofobní atmosféru, boží skafandry :-).....on toho vlastně moc nemá....ale přišel ve správnou chvíli na správné místo, zatlačil mě chvílema do sedačky a nechal si užít tu parádně debilní béčkovou jízdu. Závěr, kterej je už totálně out of this world, je pro mě subjektivně třešnička na dortu a zabrnkal na tu správnou strunu. Proto bych vám to nikomu nedoporučil, ale dám si to klidně znovu.

• 14.4.2020  10:56
    Pán tygrů (TV seriál) (2020)

Totální šílenství od začátku do konce, expozice bizarních lidských exemplářů, šílenců, homoušů, feťáků, bláznů, psychopatů, amerických vidláků, jejich "svobody" a názorů. Masakrální pecka, která pouze výjimečně ztrácí dech a pere do vás jeden šílenější zvrat za druhým, až je jasný, že tohle opravdu nemohl nikdo vymyslet, že tohle musel psát sám život. Otázkou pak zůstává, jak moc je to naskriptovaný, občas se mi zdálo, že těch náhod je nějak moc najednou a že to možná někdo umně poskládal a podotáčel. I tak, je to ale výborná doku reality show, která nemá obdoby a důkaz toho (a to chápu, že tahle banda dementů není reprezentativní vzorek USA), jak neuvěřitelně obrovské a jiné Spojené státy jsou a jak pro našince vidláka z Moravy je to totálně nepochopitelnej a jinej svět. A díky bohu za to, že je za mořem... Čtyři betelný fešácký mulety.

• 27.1.2020  13:17

Ten přiblblej úsměv je zpátky a já ten seriál začínám nepokrytě milovat. Až jsem mi na něj nechce koukat, abych si tu druhou řadu moc rychle nevyčuměl.

• 14.2.2020  11:05

Trošku mě mrzí, že seriál, který si tak nádherně a lehce v první sezóně pohrával s klišé, k závěru druhé sezóny do těch klišé trošku zabředl. Tomu se ale asi nejde vyhnout a seriál s neuzavřenou sérií asi musí vždy nutně směřovat k vybřednutí, rozpliznutí a rozředění kvality. Jen doufám, že třetí série nebude velký kvalitativní sešup a za všechny ty nablblý úsměvy na tváři a příjemný návraty do puberty zatím nechám pět hvězdiček.

• 24.4.2020  09:16

Comicsovou předlohu jsem nečetl, Superman není můj šálek kávy. Nevím teda, jak dospělej byl comics a jak šel do hloubky. Animák jde tak na půl cesty, nadhazuje zajímavá témata, zajímavý alternativní linky a prostě ukazuje takový průřez Supermanovým životem, jak by to mohlo vypadat, kdyby spadl na východnější straně světa v době vzestupu komunismu. A i když je to docela z rychlíku, což brání většímu vykreslení postav, proč ne, na ploše 84 minut se asi moc víc do hloubky ponořit nedalo. A kdyby to bylo delší, asi by mě ta plytkost začalo nudit a otravovat. Ultimátním comicsovým animákem tak pro mě nadále zůstává druhá část Návratu temného rytíře a tohle můžu doporučit fanouškům comicsu a Supermana, jako nenáročnou zábavu. Silný tři rudý hvězdy.

• 14.9.2020  10:44
    Tenet (2020)

Já furt nevím. :-D

• 21.8.2020  08:50
    Šarlatán (2020)

Šarlatán je místy až příliš doslovný, někdy zase moc zkratkovitý, čemuž se ale asi vyhnout nedalo...každopádně na české poměry výrazně nadprůměrný film. Už jen fakt, že homosexuální scény nepůsobí v českém filmu trapně a nechtěně vtipně, je úspěch a je sice smutné, že se na to musím dívat optikou český X nečeský film, ale asi se tomu nedá vyhnout. Jinak vše ostatní, od hereckých výkonů, po výpravu, kameru, je v podstatě bez výhrad. Jediný, co mi nakonec vadilo byly některé doslovné scény, které působily televizně a pro mě nedostatečné vykreslení Mikoláškova "ducha", kdy zlo v něm, jsem sice akceptoval a nepůsobilo na mě vycucaně z prstu, ale film mi neposkytl klíč k pochopení Mikoláškova rozpolcení. Pokud nějaký český film v kině, tak tohle určitě ano. Čtyři plné ampule moči.

• 28.2.2020  08:17
    1917 (2019)

Už dlouho jsem nebyl tak rozpolcenej. V 1917 byly momenty, který bych střelil bez váhání deset hvězdiček z pěti, kdy mi bylo úzko, smutno a dolehla na mě ta neuvěřitelná tíže války, její hrůznost a brutalita, se kterou roztrhá všechno na kusy. Začátek filmu, který je jak ilustrace pekla je neuvěřitelně silný a přitom si Mendes vystačí pouze s obrazem a hudbou, jen "nehollywoodsky" snímá okolí a hlavní hrdiny. A pak jsou momenty, kdy jsem si říkal, sakra, proč je tam tahle scéna, proč to natočili takhle, proč tam dali toto, proč se hlavní hrdina zrovna takhle zachoval...a víc než kdy jindy, bych si chtěl poslechnout Sama Mendese a jeho rozbor scénáře a děje tak, aby se v mých očích ospravedlnil a já mohl ten film začít naplno milovat. Takhle mi nezbývá, než nebýt o těch pěti hvězdách, co tomu napálím, úplně přesvědčen. Ale chvílema je to mistrovské dílo a obrovskej, vtahující a drtící zážitek a každej by to měl vidět. Takže nemůžu jinak.

• 23.9.2019  19:48
    Ad Astra (2019)

Brad má trauma, všechno nám to poví a bude u toho lítat vesmírem na kusu plechu. Ad Astra vypadala v trailerech zajímavě, slibovala mnohé a nesplnila nic. Od prvotní nehody na "stožáru", která má v traileru koule a ve filmu se rozplizne v pád padákem po neuvěřitelně dementní a uspěchanej konec. Chápu, o co Grayovi asi šlo, ale ať se na mě nezlobí, nemůžu si s ním filozofovat nad osamělostí člověka ve vesmíru, když nechá Brada (mírné SPOILERY ahead): infiltrovat raketu ve startu, odrážet se k letu vesmírem z rotující antény a následně surfovat, střílet lidi v honičce buginama po měsíci a podobně. A všechny tyhle béčkové (možná i céčkové) propriety by mi vůbec nevadily, kdybych dokázal s filmem jít a dýchat. Ale Bradův G.I. Astronaut je představen uspěchaně a přes všechno civění, psychologické evaluace, voiceovery a flashbacky to pro mě není životná postava. Vše je podáno tak nepochopitelně (viz třeba jeho vztah k manželce - jak spolu dlouho žili, jak se rozešli, proč, jestli to bolelo...), že mě to spíš od Roye odstrkuje a odcizuje. Jeho vztah k otci mi byl úplně u prdele, i když Brad jehož tep nikdy nepřekročí 30, ale je ukázkovej psychopat, mi to vysvětloval na desetkrát, jak ho to strašně bolí a zžírá. Zápletka nedává smyslu ani za mák, celá Royova pouť je totálně zbytečná, celý problém s "výboji" je slátanina (Royův otec má mašinu na antihmotu, aby mohl doletět k Neptunu, ale Roy o pár let později tam mastí na normální raketě, nebo já nevím...ono je to asi jedno). Na konci už jsem se smál a vymýšlel si největší debility, co se můžou stát (z nichž jedna největší - anténomet - se naplnila), chtěl jsem, aby už Roy držel hubu, ale on si Roy pořeší, co potřebuje, ještě nám něco vysvětlí a když přišla Liv, tak už jsem se smál nahlas. A to opakuju, že všechny propriety pro mě byly potenciálním plusem. Miluju Malickovu Tenkou červenou linii, která je prošpikovaná voiceoverem a pseudofilozofováním, dlouhý záběry, Max Richter, vesmír, Brad, filozofická sci-fi, to všechno je můj šálek kávy. Ale tohle byl tak úmornej, hloupej, nudnej a otravnej film, že mě to skoro fyzicky bolelo. Vzhledem k production values bych tomu asi normálně dal víc, ale vzhledem k tomu hodnocení zde, musím být extrémní. PS: Brad je pořád až nechutně krásnej. PPS: A v kině to strašně smrdělo.

• 18.2.2019  12:31

Alita mě neuvěřitelně vytáčí. Změnit pár věcí a mohlo to být neuvěřitelně boží. Takhle se ale člověk musí snažit nenechat se rozhodit a film si užívat. A že je co. Svět je docela fajn (všechny ty války v temné minulosti, marťanská federace nebo co, létající města, roboti, cyborgové, panzerkunst), souboje jsou parádní, vypadá to úžasně a hrdinové jsou .... jak to říct....obstojní. Ale Roberto se rozhodl, že nám bude pořád házet klacky pod nohy a pokoušet naši loajalitu. Proto ve světě, kde silní parazitují na slabých, se puboši prochází jak děcka u nás na Piskáču, Waltz je pořád tak trochu mimo, s kladivokosou mává jak panna s africkým milovníkem xxl, hlavní Rosa/Alita je až parodicky naivní a celkově má člověk chvílema pocit, že se až dívá na parodii (psovod lovec odměn WTF). Tohle všechno dohromady s neexistujícím záporákem a víceméně dementním příběhem, pak člověku znemožňuje užít si všechno dobrý, co ten film nabízí. A přes všechny výtky a fakt, jak moc cheesy ten film je, se mi to líbilo a říkal jsem si, že bych si to klidně dal znovu. Je to nějaký to mojo, který Rodriguez má a který ve svých filmech nechává, jinak si to nedovedu vysvětlit. Jako výplach mozku a pohodovej cyberpunk je to moc fajn, ale je to tak neskutečně nenaplněnej potenciál, že je mi z toho až do breku. PS: S mangou ani anime nemůžu srovnávat a možná si to spoustu "neduhů/zvlášnosti" z anime přeneslo, těžko soudit...

• 29.4.2019  23:27

Wau, tak to je pecka. Teprve duben a už si můžu odškrtnout zklamání roku. Jak mě IW bavila a je pro mě etalonem zábavného comicsového filmu a CW mě zase vtáhla a drásala, tak tohle je prostě jenom dojezd na volnoběh. Bez spoilerů se asi nedá psát, co všechno mi na tom vadilo, ale rámcově - lazy writing jak svině (situace nastolená předchozím dílem se řeší tím opravdu jediným a nejtrapnějším způsobem), humor skřípe, emotivní scény nefungují (pro mě pouze ve chvílích, kdy do toho vtáhnou děti a to beru od určité doby jako podpásovku), akce moc není, člověk se začíná ošívat a všímá si nelogičností, kterých je tam pár nebo milion, záleží na tom, jak se na to podíváte. Konec mi neposkytl žádnou katarzi a na rozdíl od hodinového loučení se Středozemí jsem tady neuronil ani slzičku. Zato Avengers brečeli, jak kdyby si nevyjednali procenta ze zisku. A ano, ukočírovat tohle "monstrum", to muselo dát práci, ale za to si můžou klucí marvelácký sami, oni to monstrum stvořili a já jim tleskat nebudu, že ho teď jakžtakž uložili ke spánku. Za ten bambilion peněz, co do toho rvou, bych čekal něco lepšího. Nehledě na to, že IW šlapala daleko daleko líp. PS: Poprvé jsme odešli bez potitulkových scén a nikdo z party se nesnažil to zvrátit. Co se týče kina, šumělo dá se říct ne zcela přesvědčeně, takže já fakt nevím, co viděl zbytek světa. Já viděl umírat krále a že by to bylo stoprocentně důstojné, to se říct nedá.

• 26.5.2020  13:52
    Future Man - Season 2 (série) (2019)

Utahanější, kostrbatější, divnější, méně vtipné, než první série. Ale jel jsem na vlně výborné první série a tak jsem si to i přes to užil. Ale o kus méně. Oceňuju, že se tvůrci nebojí úplně změnit feeling, zápletku, v podstatě všechno, co zůstává je nekorekntní ujetej humor. A finále je super.

• 5.3.2020  13:05

Bohužel nemůžu jinak, a i když jsem se snažil s otevřenou myslí hledat pozitiva, musím opět říct, že asijská kinematografie mě až na výjimky trestá. Ale popořadě. Začne to jako standardní šikmo-krimi, aby to spojením gangstera a policajta slibovalo něco víc a pak je to jako na horské dráze. Dobře udělaný akční scény a zajímavý nápady ubíjí přehrávající hlavní polda (nejen) a nelogičnost, že by se za ni nemusel stydět ani marketingový tým Andreje Babiše (ano, už i tady). Opravdu, co zvrat, to nesmysl, co scéna, to hloupost. Přijde mi, že to muselo napsat nějaký talentovaný dítě, protože takhle si přece nemůže někdo myslet, že funguje policie, zákon, svět a vůbec. A v akčním fláku, bych se s tím asi nějak popral, ale jestli chce film, abych ho bral vážně, nemůže mi předkládat nesmysl za nesmyslem, to se pak prostě nechytnu. Bohužel. Ale pokud vám pár desítek nesmyslů a nelogičností nepokazí, asijský přehrávání vám nevadí, tak můžu jenom doporučit. Dobrýho je v tom filmu hodně.

• 4.10.2020  15:15
    Gentlemani (2019)

Nejsem zrovna fanouškem Gáje, Podfuck si nepamatuju a to o tom balení prachů a vypadávání se mi zase až tak nelíbilo. Zato Gentlemeni se mi líbili docela dost, šlape to, je to pěkně natočený, historka z podsvětí je to fajn, i když nijak objevná a bylo to pro mě docela osvěžení mezi vším tím náročným koukáním, co většinou dobrovolně absolvuju. Zároveň jsem rád, že někdo ještě natočí film, kde se číňanům říká žluťák a kde ještě všechno neposrala politická korektnost a odporná neurážlivost (Disney chcípni). Jediný, co mi opravdu vadilo bylo, že nedostal Colin Farrell víc prostoru. Ten je tak nádherně přepálenej, že jeho scény si určitě zopakuju, i když už Gentlemeny možná znovu neuvidím. Čtyři pěkně vypasený postaru rolovaný pade na pade špeky. PS: Ještě bych si tady chtěl bezvýznamně povzdechnout, že vyhledávání na csfd je horší než svrab, protože když člověk napíše Genlemen, bez The, vyhledá mu to kulový hovno (pokud nechce Gentlemen boys, což jsou mimochodem Páni kluci :-D)

• 31.5.2019  08:55

Je to dementní od začátku do konce. Jednání postav, jejich motivace, to co dělají, proč to dělají a jak to má fungovat - nic z toho nedává žádnej smysl a aby toho nebylo málo, tak hlavní hrdinové pronášejí s totálně vážnou tváří věci typu - NE, MY BYCHOM BYLI JEHO MAZLÍČCI. Nefunguje tam vůbec nic, občasnej pokus o humor (černoch voják jako nositel zábavy) zní jako kus masa, když pleskne o zem. .....a přesto jsem se bavil, teda až do určité chvíle. Hodinu a půl se totiž pořád něco děje, furt se někdo někam přesouvá, helikoptérou, letadlem a tak, hraje k tomu hudba, jsou tam různý základny (a to já mám nepokrytě rád) a občas do toho vlítne nějaký parádní monstrumo. Zhang Ziyi je pořád neskutečně nádherná a hlavní "záporák" (nechci spoilerovat) mě tak akorát vytáčel svou debilitou. Takže jakkoliv to bylo debilní, já se bavil. Pak ale přijde předposlední dějství (ponorka) a to už je svou demencí tak out of this world, že už jsem se skoro i začínal smát, spíš jsem se ale ošíval. A hlavně, v tu chvíli, kdy postavy nejsou jenom vláčeni dějem, ale mají ho tvořit, se nejvíc ukazuje, jak je ten film špatnej, jak nedrží pohromadě a jak jsou hrdinové špatně napsaní. A tady už jsem začínal být naštvanej. Naštěstí přijde závěrečný držkobití a já na tyhle monstr fighty slyším, takže mi to spravilo chuť a já můžu (s trochou studu) dát těsnej nadprůměr. PS: GODZILLA DRŽÍ OSTATNÍ TITÁNY ZKRÁTKA - to néééééé :-D.

• 18.10.2019  12:20

No, tak fakt ne...dal jsem 4:45, proklikal dál a vypnul.

• 17.10.2019  12:12

Nevím....pointa? Kdybych se chtěl dívat na nudný divný lidi, jdu si sednout na nádražku. Ale ne, tam by to oproti téhle pecce šlapalo. Chápu, že první díl má být rozjezd, představit protagonisty. Ale tohle je spíš dojezd. Navíc jsem alergickej na filmy, kde je hlavní hrdina srab nebo takovej dobrák, že s ním všichni vyjebávaj. A tady to vypadá, že Jesta bude solidním centrem vymrdávacích akcí. Další díl dám možná ze zájmu, ale spíš ne...

• 21.10.2019  08:40

Dějově chabé (pořád se jenom někam putuje a v mezičase se vždycky pomlátěj), gagově průměrné, přesto mi to tak nějak nevadilo, asi i díky zpracování. A taky díky tomu, že tam nejsou žádní malí zkurvenci žlutí nebo podobní pro dětičky. Na druhou stranu to tím pádem není moc pro dětičky a Valérie se po hodině nudila, ale pak Yetti na závěr zaprděl pusou, kino vybuchlo smíchy, cestou ven dostala obrázek Yettiho, takže prej dobrý. Za mě přesně průměr a když se podívám na audioobsazení, v originále to muselo být výrazně lepší.

• 14.4.2020  09:49
    Honey Boy (2019)

Kdyby to nebyl Shiův příběh, asi by po tom neštěkl pes. Já vlastně nevím, co o tom napsat. Všechno se pro mě smrskává na fakt, že mi je Shia LaBeouf sympatickej už dlouho, mám ho jako herce rád a přijde mi, že to bude pod tou slupkou arogantního násilnýho kreténa zajímavej člověk a je škoda, že místo aby se soustředil na to, aby se z něj stal další De Niro, musí řešit ty svoje problémy. Emočně tak na mě film působil silně, i s ohledem na to, že jako rodič pořád přemýšlím, co dělám špatně a jak a čím ty svoje děti kazím. Další bonus pro mě byl Shia v roli svého otce a to je tak všechno. Jinak to tak skáče, ukazuje to Shiova dětská traumata, která ale nejsou dost výživná na to, aby ospravedlnila celý film. Zároveň to neukazuje, jak to měl těžký jako dětský herec a ani jak se se vším vyrovnával v rámci léčby. I když je tam pár pěkných, řekl bych nostalgických momentů, většinou to tak nějak klouže po povrchu, já tomu dám průměrný tři slepice a myslím, že pokud pro vás není Shia LaBeouf něčím důležitej, je absolutně zbytečný, abyste tohle viděli. Zvlášť, když je kolem nás tolik dobrých filmů....některých i se Shiou.

• 19.2.2020  08:15

Rád bych tomu z nostalgie dal lepší hodnocení, ale on si Kevin o ten pojeb přímo říká. Všechno to metování, prolamování stěn, filmy ve filmech, zesměšňování sama sebe, satira v satiře na satiru by mohlo být fajn, kdyby to prostě nebyla nevtipná špatně napsaná nuda. To že se Kevin srabácky shodí v podstatě hned na začátku, není vůbec chytrý, je to pouze ubohej alibismus. A když se i soukolí hlášek zadrhne, fanouškovi všech "jersey filmů" zbude jen parádně dementní Mewes, kterej to hrne, jak to hrnul vždycky a je stejně trapnej, jako byl vždycky a to je fajn. Zasmál jsem se jednou a nakonec si nejvíc užil sestřih u titulků. I všechna ta camea v tomhle filmu jaksi drhnou, jedinej kdo potěší je bezchybnej Hemsworth, kterej má lepší komediální timing a talent v jedné minutě než celej zbytek filmu. Jediný přínos rebootu je nakonec fakt, že jsem dostal chuť pustit si Clerks nebo Mallrats nebo dokonce i Clerks 2. Ale tohle už nikdy. PS: Proč je v hlavní ženské roli ta škaredá netalentovaná, holka, která není Mewesovi vůbec podobná, i když má hrát jeho dceru, říkám si. Počkat, není ona ta Smithova dcera, kterou všude cpe...? Bingo! PPS: Ty dvě hvězdičky máš Kevine z nostalgie, ale spolu jsme skončili, je ti to doufám jasný?!

• 7.10.2019  11:19
    Joker (2019)

Škoda no. Velká filmová událost se nekoná. Přes všechny atributy skvělosti (terminus technicus), jako je Joaquin, samotná postava, dobře vypadající trailery a velmi spokojené reakce, jsem byl nakonec trošku zklamán. I když to je asi špatně řečeno. Já ani zklamanej nebyl. Mě to bylo jedno. Žolík mě nedokázal vtáhnout, neměl gradaci, byl občas přehnaně doslovný a chvílema jsem si říkal, že pod krásným zevnějškem (film opravdu moc dobře vypadá, má parádní vizuál, kterej je špinavej, temnej, zároveň ale pěkně retro), netluče žádný srdce. Abych ale jenom nekritizoval a nekřivdil. Joaquin je úžasnej, jednotlivé scény jsou parádní a temný jak Ostrava po ránu, finální Žokérova proměna mrazivá a Joaquin ještě jednou úžasnej. Dát míň než čtyři, byl bych asi nespravedlivě zlej, ale jsou to slabý čtyři.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20