husokachna

Jaroslav Keprt

okres Šumperk
práce a následně koláče

• 20.4.2017  22:01

Už to tolik zlidovělo, že si člověk ani nevšimne, jak moc je to v dílčích momentech a hláškách geniální.

• 12.4.2017  14:01
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Totální šílenství a splněný vlhký sen.

• 7.4.2017  08:35
    Pasažéři (2016)

Těžko se k tomu něco píše, protože je to přesně průměr a nedokázalo mě to ani nadchnout, ani naštvat a tudíž vybičovat k nějaké pořádné slovní ekvilibristice. Jennifer a Chris jsou parádní sympaťáci, Chriss si jede to svoje, Jennifer v pár scénách ukazuje nejen svou krásnou .... krásu, ale i důvod, proč má doma Oscara. A dokud se film věnuje jim a jejich vztahu, parádně a příjemně se na to kouká. Jakmile ale přijde bůh ex morphea a je třeba vytvořit nějaký to drámo a zápletku, jde to do kopru a demence střídá demenci. Naštěstí to ale asi někomu došlo, povinné zdramatizování situace se odhrká, jak jen rychle to jde, a vrátíme se k tomu, co filmu sluší. Nakonec dostaneme i bittersweet happy end a já, kterej na tohle slyším, jsem byl dokonce i nepatrně rozněžnen. Škoda, že závěr je tak odhrkanej a trošku nás to v té melancholičnosti nepodusí. Pak bych dal čtyři. Takhle dám nejsilnější tři, co to jen jde a mrzí mě, že zrovna na tomhle SONY nevydělalo (prodělek totální to asi nebyl), to si tenhle film nezaslouží.

• 3.4.2017  08:31

Film stojí a padá na Charliem, jeho zvláštním charisma a jeho malých tajemstvích. Díky této postavě má tohle romrama nádech zvláštní nervozity, kdy nevíte, jestli to tam Charlie v další chvíli náhodou s tím svým úsměvem na rtech pěkně nepostřílí. Čekáte až to buchne, čekáte dál a ono ne že by to nebuchlo, ale... Nechci spoilerovat, tak jen řeknu, že je to průměrné drama o mladých lidech, kteří hledají své místo ve světě a ne zrovna lehce, okořeněné dobrou muzikou, pár fajn vtípkama a postavama, který možná nejsou zrovna dvakrát reálný a uvěřitelný, ale za to jsou natolik dobře napsaný, že to zdvihnou na průměr...a kdo nemá Hermionu to je amatééér.

• 2.4.2017  22:02
    Teorie tygra (2016)

Bojs, tak to byla prvotřídní sr*čka o ho*ně se zlýma hnusnýma lidma a Kohákem parohákem.

• 28.3.2017  08:37
    Miracle Mile (1988)

Zajímavý, nevím jak to souvisle popsat, tak to popíšu nesouvisle. Za prvé - absolutní destilát osmdesátek co se týče filmu i života. Za druhé - super soundtrack. Za třetí - divný herecký výkony - hlavně hlavní "šprt" Anthony Edwards, jako by se pořád smál/usmíval. Za čtvrté - strašně zvláštní snová atmosféra, která se postupně mění v noční můru. Za paté - mrzí mě, že to v bizarnosti/odtrženosti od reality nešlo ještě kousek dál. Závěr - těžko říct, co je kouzlo nechtěného a co byl záměr, ale výsledkem je, že mě to přikovalo na hodinu a půl k televizi, abych byl u filmu s tak divným feelingem (kdy člověk neví, jestli to náhodou není celý úplná sra*ka) napnutej a nervózní. Ať byl záměr tvůrců jakýkoliv, co z toho vyšlo se mi líbilo. PS: ty čtyři jsou možná trochu přepálený, ale bylo to tak jiný než to na co jsem zvyklej z kina...

• 26.3.2017  10:20
    Život (2017)

Tereza Maxová na tom zamakala a vybrala dobropeníze na poznávací výlet do kosmu pro skupinu mentálně dementních spoluobčanů. Nepočítali ale s tím, že Calvin chce být sám doma a nebude mít s novopečenými mokrými bandity slitování. Pokud máte rádi Sunshine a Gravitaci, tak rozhodně zapomeňte na všechna srovnání, protože Život jim nesahá ani po kotníky. Trošku toho Vetřelce bych tam viděl, ale s napětím se šetřilo, atmosféra (vzhledem k tomu, že vše je explicitně ukazováno) jede taky na půl plynu, o demenci všech astromantů už jsem se zmiňoval v úvodním vtipu k popukání...tak co zbývá...průměrná vyvražďovačka ve vesmíru, která nemá kule ani charisma. Myslím, že doma pod dekou a s občasným pokecem bych si to užil možná i víc. Nicméně za každý kosmo sci-fi dík a tak to snad něco vydělá a budou se dál točit i jiný věci, než čím dál tím horší pokračování Vetřelce - v květnu řeknu "já to říkal".

• 17.3.2017  10:37
    Rolling Stones: Havana Moon (koncert) (2016)

Co dodat...záznam přelomové události pro všechny Kubánce, koncertu, který ukazuje, jak to Stounům pořád šlape i po těch letech a jak jsou nezničitelní a úžasní. Já bych si poslechl radši jiný skladby, ale super to bylo, to jo. Viděl jsem asi tu zkrácenou verzi, v rámci promítání společně s dokumentem Olé, a to bylo možná na škodu, protože už jsem byl po těch dvou hodinách unavenej, jinak bych dal asi nekompromisně za pět, protože záznam je to skvělej.

• 17.3.2017  10:32

Energická nálož, v které se dozvíte pár maličkostí o Stounech, pokocháte se krásami a kráskami latinské Ameriky, poslechnete něco dobré muziky, dozvíte se, že Argentina a její Rolingas Stouny prostě milujou, že uspořádat koncert na Kubě není žádná pohoda a bude vám příjemně. Pokud ale chcete dokument o Rolling Stones tak tenhle film jím úplně není.

• 12.3.2017  22:29

Zase se jednou vyplatilo snížit si očekávání a poslat mozek na procházku. Kong: Dao So Nguoi je zábavnej, uteče jako voda, akce je fajn, pár fórů obstojnech (granaten-kamikadze je tzv. top, jak by řekli mladí lidé) a celý to ruší pouze totální demence a nenápaditost scénáře. Párkrát už jsem se málem nechal nachytat, už mi v hlavě hrálo "...počkat, tohle už je trochu moc blbý...", ale naštěstí jsem se kousl a mohl si tak užít film až do konce. Jestli chcete filmovou událost, budete zklamaní. Pokud vám stačí blbnutí s mega monstry v nádherné výpravě a skvělými triky, dostanete k tomu ještě pár třešniček navíc a budete spokojení. PS: Jacksonův Kong je lepší film, tohle je větší zábava. Bohužel? Bohudík? To už je na vás.

• 5.3.2017  21:26

Má to všechno. Hory, doly, Chrise, když to pořád ještě vypadalo, že by z něj možná mohla být hvězda, mladou Lisbonovou, živýho Billa Paxtona, šedivýho Sandokana, kterej nemá zájem ale určuje pravidla, led, oheň a dynamit, neuvěřitelně cheesy hlášky a chvílema obstojný napínáky. Není to dobrý, ale na deštivý sobotní odpoledne, kdy má člověk po opici a možná by chtěl trošku zdřímnout, je tohle béčko ideální.

• 3.3.2017  08:59

Pětihvězdičkové monumentální nadšení nesdílím, ale v rámci superhrdinského comicsového filmu to asi na plnej počet je. Bráno čistě jako film je to prostě dobrý. Černý jak turek ráno na stavbě, depresivní, hnisavý jak Loganova vánočka a v řežbě nekompromisní. Ano, takhle by bojoval Wolverine, kdyby nenosil spandex, měl raka kůže a chtěl mít už k*rva pokoj. Hlavní holčička je ÚŽASNÁ (když to pak porovnám s těma dětskýma hereckýma mentálama u nás, je mi do breku), profesor KS jako postava zajímavě překvapivej, záporáci z výprodeje a Hugh je Logan, Logan je Hugh a já ho mám rád. Nebýt těch vyhrabanců vedle mě (jé jí teče sopel), tak bych si na závěr pěkně posmutnil a byl možná ještě spokojenější. PS: Stephen Merchant nebyl k smíchu a HRÁL, tomu říkám třešnička na dortu Meruňka. EDIT: po druhém shlédnutí jsem zvedl subjektivně na pět hvězdiček. Když totiž Logan říká "Bad things happen to people I care about" nebo nese Xaviera do schodů, je to strašně silný a ukazuje odvrácenou stránku comicsů. Za všema těma barvičkama se totiž skrývá bezútěšnej život plnej boje, bez chvíle vydechnutí a místa, kde by člověk našel alespoň na chvíli klid. Nevěřte Marvelu! Revoluce!!!

• 25.2.2017  20:50
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Nevím, jestli to takhle blbě napsal už King nebo se něco ztratilo v překladu, ale tady se prostě někdo ani nesnažil. Hlavní hrdinové dementi non plus ultra spřádají nesmyslný plány, dělají chybu za chybou, chovají se jak někdo z románu Rosamunde P. a pak se ještě diví. K čemu je parádní retro výprava, sympatickej James, přenádherná Sarah (světlý bod celýho seriálu) a pár fajn okamžiků, když se seriál snaží divákovi zhnusit každou další minutou, každým dalším idiotským rozhodnutím hlavních postav, každou další nelogičností. V sedmým díle už jsem byl totálně zhnusenej, aby mi poslední díl maličko spravil chuť - ale zase, jak si chcete vychutnat závěrečnou katarzi, když se těžko snažíte dopátrat proč k ní muselo dojít. Opět jednou kroutím hlavou nad hodnocením tady a dávám o jednu hvězdu míň, než bych normálně dal, abych možná někomu ušetřil zklamání, který jsem si musel vyžrat já. PS: tohle měla být 3dílná minisérie a mohla to být událost.

• 23.2.2017  12:45
    Svatba Jiřího Káry (amatérský film) (2000)

Existenciální drama, které jak vidím, málokdo pochopil. Celá "zápletka" (dá-li se tomu tak v tomto narativním experimentu říkat) se samozřejmě netočí kolem Jiřího Káry, Blanky Divišové a jejich do manželství vzetí. Existuje pouze jako kontrapunkt k hlavním otázkám, které si film snaží položit - kde je Stránskej? Proč je vyprcanej? Kým a jak je vyprcanej? Jaký má vliv jeho vyprcanost na současnou Evropu a její beztvárnost. V tom si myslím, že je Svatba nejsilnější a je obrovská škoda, že si toho na festivalu v Sundance nikdo neráčil všimnout.

• 21.2.2017  13:08
    Soudkyně Barbara (TV pořad) (2015)

Už tam "hrál" i ten Zedníčkův vyprcanej synovec, takže je to potvrzený velký zlý.

• 21.2.2017  07:48

To bylo velký, bojs. Mám teorie a nebojím se je použít: a) Gore Verbinski (dále jen G.V.) hulí pár velmi důležitých osob v Hollywoodu. b) G.V. má fotky jak pár velmi důležitých osob hulí jiných pár velmi důležitých osob a nebojí se je použít. c) G.V. natočil první hodinu a půl tohohle filmu pouze a výhradně pro účely promítání velmi důležitým osobám...tam je napral chlebama a amusbušema, nalil je gořalou a když se po dvou a půl hodinách probudili, řekli, že jako OK, že to není žádnej zázrak, ale je to aspoň krátký a docela normální, to se nějak prodá. Jinak prostě nechápu, jak tohle mohlo dostat takovej ranec tolarů a projít v téhle podobě do kina. Co se týče filmu, není to dostatečně béčkový, ujetý a nesmyslný, aby to byla dobrá pocta starým béčkům. Nemá to dost logickej scénář, abych to mohl brát vážně (to je ještě eufemismus, protože logika je pro tenhle film sprostý slovo). Není to dost strašidelný na horror, nemá to atmosféru, aby to mohl být mysteriózní thriller z ranku Shutter Island. Je to prostě takový nic. A je to strašná škoda, protože chvílema je to úžasný, chvílema vás to vtáhne a vy chcete přijít té záhadě na kloub. Ale pak vás to dvě hodiny nudí, protahuje to odhalení, který je všem jasný už půl hodiny (ne-li víc) a plácá se to od ničeho k ničemu. PS: Když jsem po hodině a třičtvrtě začal usínat a byl otrávenej přišla závěrečná cílová rovinka, která byla tak out of this world, že jsem se začal smát a konečně jsem se bavil. Ale moc málo a moc pozdě. Poslední minuta už musí být záměrná parodie, jinak se GéVéčko zbláznil. PPS: Radši stokrát znovu Shutter Island.

• 20.2.2017  07:38

Bylo to teď v telině, po očku jsem na to koukal a vskutku, věhlasní kritici a jejich manželky mají pravdu. Nevidět to na velkým plátně musel bych tomu dát ještě o jednu míň. Je to dost prázdný a o ničem, takový neónový kompjůterový nic, s Jeffem na půl plynu a špatně omlazeným. Děj mě vyložené neurážel, ale tím, že je to takovej prefabrikát, ze mě vysál i poslední zbytky života, které po celonoční pařbě na sobotu zbyly a já pro jistotu usnul. Ale ten soundtrack, to je pecka, která tu prázdnotu jakžtakž zakrývá.

• 20.2.2017  07:33

Nevím no, Franz to fffilmu vyhypoval, dal tomu milion procent a já nějak nevím, kde je jako ta pointááá. OK, Jeremy je super, je to divný, chvílema z toho mrazí, ale člověk pořád čeká, kam že se to rozvine a ono se to rozvine...nikam. Jsem v menšině, ale nějak mě to nevtáhlo a proto mi fakt, že je to o ničem, vadí o to víc.

• 20.2.2017  07:27
    Disturbia (2007)

Fajn jednohubka se skvělým Shiajou a logickýma dírama...na nedělní večer paráda.

• 20.2.2017  07:25

V průměru je to fajn a hlavně jsem rád, že to nedopadlo tak špatně, jak to dopadnout mohlo. Ale Danny asi vyloženě špatný filmy neumí a tak nedostatky ve scénáři dohání našlapanou režií a soundtrackem na steroidech. No a v pár jednotlivostech je to vyloženě silný. Třeba když Mark povídá o tom, co všechno si můžeš vybrat tak z toho vyloženě mrazí a pocit bezútěšnosti a bezcílnosti života je úplnej. Kdyby se povedlo podobnou atmosféru, jako je v této sekvenci, nacpat do celýho filmu, byla by to událost roku.

• 14.2.2017  07:53

Bylo mi smutno snad od chvíle, kdy se Casey objevil na plátně (takže hned) a v určitém momentě mi film zlomil srdce a já průběžně brečel a přestal až když jsem doma vystupoval z auta (ještě že jsem byl sám). Největší devizou filmu je vyprávění v náznacích, nedoslovnost, vyjádření pocitů hlavních hrdinů jen tak mimochodem a v neposlední řadě realističnost. Tohle všechno vás nutí přemýšlet, opustit komfortní zónu a přestat brát film pouze jako film, a donutí vás to, pokud to dovolíte, vcítit se do hlavních hrdinů (hrdiny) a prožít emocionální ždímačku. Já jsem jednoduchý cíl a protože mi bylo jasné, jak to musí skončit, chtěl jsem už prostě jen, ať to přestane. Asi jako Lee. Všude čtu výtky k použité hudbě, mě osobně vůbec nevadila, bral jsem ji jako kulisu (krásná osudová hudba ke krásnýmu osudovýmu filmu), určitě měla dramatický záměr, který možná docením, až se budu dívat podruhé a s větším odstupem (jestli to vůbec půjde). No a na závěr - Casey. Wau. Jestli za tohle nedostane Oscara, tak ať už mu žádnýho nikdy nedávaj, protože nechápu, co by mělo být víc. Všechno to v něm bylo a je mi ho strašně líto, že to musel hrát a, jak na něm jde vidět, i žít. Ještě že Matt přepustil jak režii tak hraní. Jinak casting celej perfektní, Michelle je úžasná i krásná, ale je na plátně dohromady tak 25 sekund, takže tu nominaci ne zcela chápu. Díky za ten film!

• 11.2.2017  23:06
    Pomáda: Živě (TV film) (2016)

Všechna ta krásná naivita a přepálenost původní verze se změnila v křeč a karikaturu. Ale hlavně, že tam máme černochy.

• 9.2.2017  09:25
    Mzda strachu (1977)

Už je to na mě moc outdated. Přestože scény z džungle (a hlavně most, wau ten most) nakopávají zadnice i po letech a všechny digihrátky strčí s přehledem do kapsy, přišly pro mě moc pozdě a celá expozice o cestě hlavních hrdinů z odkudkoliv až na konec světa do díry někde v pralese mě unavila natolik, že už mě film nezískal zpět. Určitě ale stojí za to vidět už jen proto, aby se člověk přiučil, že dřív se prostě filmy točily trošku jinak a kvůli tomu mostu...wau.

• 6.2.2017  08:24

Tak už jsem se na to podíval, nooo! A byl jsem mírně překvapen, protože jsem čekal úplně něco jinýho. Kdybych neslyšel jen samej hype, byl bych asi spokojenější. Ale i tak jsem dostal nadstandardní "revenge" nekompromisní drsňárnu s výborným hereckým obsazením. Ne vážně, čím víc nad tím přemýšlím, tak hrát tam někdo menší než Kurt, Patrick a Matthew (kterej je mimochodem excelentní), tak by to stálo za...nic.

• 1.2.2017  07:16
    Sucker Punch (2011)

To bylo tak hrozný, že to nemohl být záměr. Příběh v "realitě" je úplně mimo (mám plán, musíme si sehnat nůž, hotová věc), nehledě na to, jak špatně zahranej a režírovanej je. Akční "nerealita" je oproti tomu zoufale neakční, nepovedenej přeplácanej ošklivej dort, že se na to nedá dívat. Tak si můžete vybrat, kterou část prospíte. Já radši obě. PS: Nevím, čí je to chyba, ale Emily Browning je otřesná a všechny ty holky drží zbraně jako panna ocas.

• 17.1.2017  07:55
    La La Land (2016)

Nepokrytě hloupě a naivně jsem se zamiloval, do Emmy do Ryana, do jejich snů a jejich setkávání ve městě andělů. Cynik ve mě by asi namítal, že to prostě není dokonalý, že na pět hvězdiček by čekal lepší vykreslení motivace postav a že je to až moc pohádkový (rozuměj hloupý)...ale ve chvíli, kdy Ryan rozbalil Flock of seagulls, v momentech kdy se milovali, snili a na život naráželi, mohl jít cynik na kafe (rozuměj do prdele) a já se zmohl jen na nablblej úsměv, případně slzy, případně obojí a zapomněl jsem na všechny ale a nebo a navzdory neodbytné realitě života jsem chtěl zase chvíli snít. Krásný to bylo a srdce mi to zlomilo, boys.

• 19.12.2016  21:30
    Kouzla králů (TV film) (2008)

Celkově špatný, ale ten Kraus, ten Kraus to pasoval na nedívatelnost.

• 7.12.2016  13:02
    Semestr (TV seriál) (2016)

Velké ambice, hovno na klice. To jsem teď vymyslel v hlavě a je to stejně konzistentní a smysluplné jako Semestr. Už dlouhoooo jsem nebyl při hodnocení tak rozpolcenej. Semestr měl chvíle a vrcholy, kterým bych (minimálně v kontextu české tvorby) dal šest hvězdiček, mě, starýho blba hrubo přes třicet donutil snažit se pochopit, jestli se svět změnil, jak moc a jak moc mi ujíždí vlak a zároveň mě neznechutil stylem "ty mladý, to sou ale vyjebanci" (což je co říct). Nechal mě krásně rozumět a trochu nerozumět mladší generaci a dokázal mě chvílema vtáhnout. Je taky dobře, že se někdo v Česku snaží pracovat s pop kulturou (použít třeba post-hudbu v soundtracku je moc fajn, i když mi zrovna "ta" a zrovna "tam" úplně nesedla) a že zasadil příběh do životného světa, ne do skanzenu, jak se to často u nás děje. ALE...ale ale ale....nakousne to milion věcí, na dva miliony se to po cestě vykašle, klouže to po povrchu, motivace postav se bez vysvětlení mění, jejich vývoj je nahodilej a příběh si pouze vyzobává, co se mu chce, bez ladu a skladu to vrší, spousta věcí tam je.....já ani nevím proč, úplně zbytečně. Jen to prostě ukazuje pár zajímavostí ze života mladých lidí, aniž by to o nich cokoliv řeklo a když to říká, říka to doslovně. Nejvíc promarněná šance za milion let, štve mě to o to víc, o co víc je to v jednotlivostech světový a dobrý. Zakončím to slovy Víti Jakoubka - "prostě z nich vyrostou stejný blbci jako jsme my!" a konstatováním, že Cival je opravdu hlupák, který nerozumí filmu a umí pouze machrovat na puboše na moviezone a že Jan Hofman neumí moc hrát a chce se naučit i jiné věci.

• 3.12.2016  22:35

Harry Šouren hledá vitriol a vy u toho můžete chcípnout nudou a ztratit pár mozkových buněk. Jako masturbátor pro potratovce asi dobrý, jako film ale hloupej nudnej tmavej vopruzák.

• 28.11.2016  08:33
    Demolice (2015)

Možná, že v tom vidím víc, než v tom je, ale pro mě je Demolice hlavně jedna velká metafora vyrovnávání se se ztrátou. A možná víc než ze ztrátou života blízkého člověka, je to o ztrátě svého života, své osobnosti, o pozvolném přizpůsobování se a následném procitnutí. Jake je boží, Naomi je nádherná i zestárlá a bez make-upu a i když to ve mě nezanechalo hlubší stopu, nebyla to ztráta času. Lehké drama pro někoho, kdo nemá náladu na těžká dramata :-).