husokachna

okres Šumperk
práce a následně koláče

• 6.8.2020  11:39
    Palm Springs (2020)

Ani moc romance, ani moc komedie (rozuměj záchvaty smíchu se nekonaly), ale parádní ústřední dvojice, která to zachraňuje a tahá nad průměr. Andy je příjemně civilní a nepřepálenej, Christin má kukadla a to stačí. Takže tomu odpouštím, že to v podstatě nemá zápletku a romantika je taková uspěchaná a ne moc uvěřitelná. Necelé čtyři zacyklené kozy a chuť pustit si to znovu.

• 4.8.2020  10:00
    Specialisté (TV seriál) (2017)

Viděl jsem 10 minut jednoho dílu o jakýchsi motorkářích a s klidným svědomím tomu napálím odpad a v tomto případě se vůbec nestydím odsoudit něco, čemu jsem nedal čas. Tak ubohou, papírem šustící nelogickou napodobeninu amerického seriálu jsem dlouho neviděl. Prostě nejde vzít něco, co funguje v Kalifornii nebo kde a neschopně se to snažit překlopit k nám. Dávám tomu nula neschopných scénáristů.

• 31.7.2020  13:09

Začnu pozitivy - jsou u nás (rozuměj ČSFR) pořád krásný herečky (kromě Chucky Norisové) a Emilia je pořád kočka na úrovni. Dál mě potěšilo, že to není tak agresivně zlý, jako standardní česká komedie. Je to jen úplně hloupý, nevtipný, zbytečný, s neuvěřitelně špatným dabingem do češtiny. Nejlíp v tom hraje Prachař, kterej hrát neumí a hraje Prachaře, co dělá ředitele, ale má prostě charisma. Celkově, kdyby se to po deseti minutách zlomilo v porno, bylo by to asi pro všechny lepší. Akorát se v letním kině špatně masturbuje....prej....já to samozřejmě nevím, protože to nedělám a vůbec, co je vám do toho. Vzhledem k tomu, že jsem musel odejít před koncem, možná se to tam rozšukalo (rozuměj rozhledalo) a tak budu shovívavý a dám dva naddimenzované úsměvy na půl huby. PS: Bartoška tam pořád chodí jak dement, až bych se tomu smál, kdyby mi ho nebylo líto.

• 9.7.2020  09:00
    Majestic (2001)

I nám dospělým je pohádek občas třeba. I největší cynik občas potřebuje vidět či slyšet nekomplikovaný příběh o naději a rozhřešení. A ty Frank "už jsem nenatočil 13 let žádný film" umí. Už Zelená míle nehledě na nadpřirozeno, ale i Vykoupení, jsou příběhy, které by v reálném životě vypadaly značně jinak. A tak i Majestic je v mnoha ohledech naivní, a i když nemůžu hodnotit jeho filmařskou kvalitu a srovnávat s Caprou, tak jako někteří spoluhodnotitelé, musím říct, že jsem si tuhle cestu za vykoupením jednoho městečka a jednoho člověka moc užil. To vše i díky Jimovi, kterýmu se sice občas hodí tělo i ksicht do módu Ace Ventury, ale hraje parádně a parádně mu sekunduje Martin Landau, ale i zbytek městečka.

• 7.7.2020  10:21

Už u Road Tripu byl konečný výsledek o řád výš, než by děj (scénář) naznačoval. Stejně tak Old school je o ničem, milostná zápletka nesmyslná, v podstatě neexistuje, dramatický oblouk je totální klišé. A tak i s ohledem na další kinematografii, je asi třeba "vinit" Phillipse režiséra, kterej když dostane správný spoluhráče před kamerou, tak umí zázraky. A tak je Old school příjemná pohodová komedie, kde se ústřední trojka fajn doplňuje (i když samozřejmě neřízená střela Ferrell si to tak trochu krade pro sebe jako vždy....ale je krásně vidět, jak může být Ferrell osvěžující, když na něm není postavenej celej film a jak se může zajídat, když všechno stojí na něm...), pěkně to celý odsýpá a třešničkou na dortu je pak pár páradně absurdních momentů, u kterých jsem já osobně řval smíchy (celá scéna s uspávací injekcí je geniální). Celkově? Rád si to dávám vždy po čase znovu jako odpočinkovou výplň a dobře se bavím. Slabší čtyři znovudarovatelné domácí pekárny.

• 1.7.2020  09:42
    Propast (1989)

Mám ten film rád. I když je to asi nejslabší Jamesův film, i když mi celá ta posádka podmořských kovbojů trochu skřípe a dokázal bych si představit víc klaustrofobie a strachu a méně pohádky, pořád je to úžasné podmořské setkání třetího druhu a mrzí mě, že jsem dodnes neviděl SE, pak bych možná ještě víc docenil Cameronovu agitaci. Ale i tak zůstává Propast tím obrovským filmem mého dětství, při kterém jsem ani nedýchal a který si budu pamatovat navždy.

• 26.6.2020  08:26

Když jsem tenkrát vylezl z kina, vůbec jsem si to nepamatoval, protože je to už dávno. Tak jsem si to dal pro jistotu znovu. A jakkoliv to pro nás byl tenkrát totální zlom, punk v kině, dravá řeka, která nás v kině semlela, tentokrát to už taková jízda nebyla. Nevím, jestli mi víc vadilo, že už to o Tylerovi vím, nebo fakt, že jsem to vlivem okolností sledoval natřikrát, ale zásah přímo na komoru to nebyl. Chvílema mi to přišlo moc na efekt, chvílema si děj dělal, co chce, ale přes všechny moje současné výtky je to pořád nářezovej film a pořád je to milník, alespoň v našich (rozuměj mojí generace) filmových dějinách. Čtyři bytelný rány do ksichtu, který nenahlodaj pozici tohoto klubu.

• 24.6.2020  23:33
    Líbánky (2013)

Kdyby se dávala Nobelova cena za Nesmyslnou zbytečnou debilitu, myslím, že Jarchovský by mohl chystat poličku a ukázat Vrchlickému dlouhý nos. Dvě hvězdičky za to, že jsem u toho něco dělal a tak zhovadilost a trapné neumětelství tohoto filmu může být částečně moje chyba.....ale není.

• 14.6.2020  19:01

Ufff, píšu to pět minut po dokoukání a tak toho asi moc nenapíšu. Nejsem schopnej se na film podívat objektivně, protože vždy když vidím něco takového, jsem vtažen a přestávám vnímat vše, kromě děje. Je to pecka, s minimem prostředků, velmi civilně pouze díky vynikajícím hereckým výkonům, se člověk přenese osmdesát let zpět a velmi sugestivně si prožije všechnu nespravedlnost a hrůzu té doby. Ano, tohle je opravdu Válečné Drama.

• 14.6.2020  17:38
    96 hodin (2008)

Nedokážu pochopit, že jsem to do dneška neohodnotil. A tak si jdu včera chvíli po půlnoci spát, že si ještě projedu, o jakou že obskurní zábavu tím spánkem přicházím. A prásk ho, za tři minuty únos trefuju Taken, jsem v sekundě zaháčkován a dnes tím pádem piju nevyspaně už třetí kávu. A přesně jako poprvé (jdeme zítra do práce, pustíme si jenom kousek, jo? jo! prásk po půlnoci do postele) jsem s Liam dýchal a hnal se za záchranou dcery. A i když jsem 96 hodin viděl asi počtvrté, což je celkem 384 hodin, pořád jsem se klepal, jestli on to ten Liam stihne nebo nesympatická Maggie zmizí někde s jazykem v šejkově anusu. Prostě pecka, béčko jak má být, který je absolutně vytrženo z reality, není moc chytrý, ale valí se jak parní válec a nenechá vás vydechnout. Liam to sází syrově a hrubě, v akci tak akorát uvěřitelné a drsné (vždycky když střelí tu Je m'appelle manželku, tak radostí tleskám) a když se navíc přimíchá noční můra každého rodiče, tak nemůžu než říct, že tohle je jedno z nejlepších akčních béček, co jsem kdy viděl. A do třetice PRÁSK, pět totálních nekompromisních Good Lucků přímo do žíly! PS: Baleťák John Wick může jít do prdele!

• 13.6.2020  23:08
    Sex ve městě 2 (2010)

- Máte něco k proclení? - Ano, můj chaos......No ty koky. V mnoha ohledech je to až zrůdně odporný, tohle vyvoněný, nastajlovaný hovno.

• 8.6.2020  10:48
    Future Man - Season 3 (série) (2020)

Pro mě kvalitativně někde mezi první sérií a druhou. Ubylo ujetého humoru, je to spíš takový dojezd a rozloučení s ústřední trojicí, která je pořád super a má fajn chemii. Příběh se zajímavě uzavírá, je to slátanina jen tak napůl, má to pouze 8 dílů, takže to neztratí dech, i když by se příběh dal shrnout ve třech větách. O něčem svědčí fakt, že když skončila tato série, rozjel jsem hned znovu tu první. A i když ji možná nedokoukám, protože mi tam hodně věcí vadilo, jak si vzpomínám, tak Josh, Tiger a Wolf mají místo v mém srdci navždy.

• 8.6.2020  10:44

Dnešní den je slavný den, je to jediný den, kdy lze spatřit perlu. I když nám Die Legende über die goldene anitperle trošku zastarala, nemůžu zapomenout, jaké to bylo zjevení, když jsem ji viděl poprvé. Tohle zhmotnění šestákových románů si dodnes drží své kouzlo a pokud si člověk nasadí ty správný oči, může si ji přes všechny její nedostatky i dnes užít jako tenkrát, kdy neexistoval internet, všichni všechno nevěděli a "hloupůstka" jako je Legenda mohla být neuvěřitelně cool.. Když teď nad tím tak přemýšlím, tak to vypadá, že čtvrtý Indiana Jones se Legendou maličko inspiroval ;-). Takový omšelý neHD vybledlý čtyři zlatý perly.

• 8.6.2020  10:42

Asi můj nejoblíbenější Jackie Chan, asi hlavně díky "Indiana Jones efektu". Řekl bych, že jeden z nejvíc přístupných filmů (rozuměj pro nefanouška) Jackieho Chana.

• 8.6.2020  10:39

Prostě typickej Jackie. Trapnej humor, slap stick gagy, asijské (rozuměj špatné) herectví, parádní choreografie a zábava, pohádkový svět, kde se nezabíjí a dobro potrestá zlo. Někdy mi to nesedne, u opilého mistra jsem se ale královsky bavil, takže přehlédnu, že děj prostě vůbec nedává smysl (v jednu chvíli Jackie pečeť má, střih, má jí záporák) a dokonce jsem se párkrát příjemně zasmál. No a co Jackie předvádí, nevím, to už snad každej ví, že je to bůh, ne?

• 8.6.2020  10:22

I když je to úplně o hovně, je to socialistická nálejvárna a nic se tam v podstatě nestane, nemá to žádnej dramatickej oblouk, je to jen sbírka scének ze života Langoše vojáka, a není to tedy objektivně moc dobrej film, když to běží v televizi (jako třeba včera v neděli v prajm tajm na čété, což nepochopím), tak to většinou nepřepnu, i když bych asi měl. Hlavně díky Langošovi, Rodenovi a celkové nezávaznosti, která je otřesně propagandistická, ale co už. Silný tři Langoše dávám.

• 8.6.2020  10:17
    Hook (1991)

Těžko se objektivně postupem času dívá na lásku z dětství. Jelikož jsem byl jeden z těch Petrů Panů, kteří se bojí dospět, rezonovalo ve mě poselství Hooka obzvlášť silně a možná trochu jinak než mělo. Každopádně v té o tolik jednodušší době neexistovala objektivita a člověk dokázal milovat naplno. Takže navzdory všem subjektivním nedostatkům, navzdory faktu, že se to Stevenovi trošku rozpadlo pod rukama, navzdory nelogičnostem a kolísání tempa vyprávění a nakonec navzdory otřesnému porevolučnímu dabingu (který znám zpaměti a svým způsobem miluju), mi tahle láska zůstala a když jsem včera pouštěl Hooka svým dětem, držel jsem v mnoha chvílích slzy (abych nemusel horko těžko vysvětlovat, proč tatínek pláče) a užil si tu krásnou výpravu, silný příběh, parádní triky, prostě výlet do Země Nezemě se vším všudy, naplno.

• 26.5.2020  13:52
    Future Man - Season 2 (série) (2019)

Utahanější, kostrbatější, divnější, méně vtipné, než první série. Ale jel jsem na vlně výborné první série a tak jsem si to i přes to užil. Ale o kus méně. Oceňuju, že se tvůrci nebojí úplně změnit feeling, zápletku, v podstatě všechno, co zůstává je nekorekntní ujetej humor. A finále je super.

• 26.5.2020  13:49
    Future Man - Season 1 (série) (2017)

Chvílema je to vyloženě geniální, výborný vtipy, sympatická hlavní trojka a šílený ujetý hrátky s časem. Co chtít víc. Dám si to určitě ještě jednou a myslím, že zvednu hodnocení na pět.

• 4.5.2020  09:51

Já prostě miluju Michaela J. Foxe, miluju Grady, zbožňuju fajn jemnej humor tohohle filmu, všechny ty postavičky, který jsou divný, ale nejsou přepálený, propadl jsem Lou i s jejím divným rádobysexy nadabovaným hlasem. Je to filmová láska z dob dospívání, která ale narozdíl od ostatních nevyhasla a na kterou se můžu podívat i teď bez pachuti ztráty těch nostalgicko-růžových brýlí. Tohle je subjektivních 5 pěkných prasat, doktore!

• 4.5.2020  09:40

Je to parádní oddechovka, se kterou mám obrovskej morální problém. Minispoilery, bez kterých to nejde, ahead. Všichni tickleheadští se chovají 90 % stopáže jako pěkný svině, stalkují, odposlouchávají, lžou, vymýšlí si mrtvé syny, okrádají zaměstnavatele, podplácejí, citově vydírají své přátele, vyjebávají s doktorem, aby se všechno smázlo dvouminutovým proslovem? Láska, která vykvete z ničeho? A tak i přesto, že jsem se příjemně bavil, párkrát se i nahlas zasmál, užíval si Taylora Kitsche, po filmu mi zůstala na patře pachuť emocionálního znásilnění a s odstupem jsem musel seznat, že to není moc dobře napsaný/natočený. Konec je pak absolutní debilita. Zlatej Dr. Hollywood klidně 100x dokola. Za příjemný večer s manželkou dávám 3 dobře ušitý kriketový míčky, ale už bych to nerad kdykoliv znovu viděl. PS: Všude chválený Brendan Gleeson (nebo snad spíš jeho postava) mi byl spíš nesympatický.

• 4.5.2020  09:28
    Simon Birch (1998)

Přestože je John Irving snad v každé tuzemské domácí knihovně a přestože já jsem vášnivý čtenář, nějak se mu celý život vyhýbám. Jednou jsem zkusil číst Svět podle Garpa a nedopadlo to. A ani na plátně nám to spolu nějak neladí. Svět podle Garpa jsem doslova z vypětím sil dokoukal, Pravidla moštárny jsem nikdy nějak neviděl celé (takže to je možná dobrý film) a tuhle "Modlitbu za Simona Birche" jsem protrpěl. Je to ale absolutně úplně o hovně. Pořád dokola nám vypravěč a titulní pidihrdina sděluje, že teď se změní něčí život, že teď se děje něco obrovského, že Simon je určen k něčemu makabrozně velikému, že teď se začne věřit v Boha, a jako podkres těmto proklamacím se na plátně odehrává neemocionální otravná nuda. Navíc je hlavní liliput tak otravnej (bohužel jsem to viděl s dabingem a ten tomu asi nepřidá), že by ho člověk nakopl, až by do prdele letěl... A přitom člověk tak nějak cítí, jaká síla byla v Irvingově předloze, co bylo jejím poselstvím. Ale tenhle film tak nějak klopýtá, chvilku se věnuje tomu, chvilku něčemu jinýmu, postavy pro mě postrádají motivaci a jakýkoliv rozměr, jsou to jenom loutky, které pronáší hlubokomyslná hesla. A u tohoto typu filmu je to stěžejní problém. No prostě to stálo za hovno, vypadá to staře, levně, otravně, hudba generická, jen ten Jim Carrey si to neuvěřitelně dává... ;-). Dávám jednoho dobře rostlého liliputa.

• 29.4.2020  09:32
    Noc hrůzy (1985)

80ková esence, co se najivnosti, zábavnosti, přepálenosti a hudby týče, dokonce ňadérka included, tak jak má být ve správným 80kovým béčku. Je to už trošku outdated, ale pořád je to docela zábava, potěšilo mě, že se to ubírá svýma vlastníma cestama (Peter Vincent to je borec), Chris Sarandon je super, stejně tak Roddy McDowall, zbytek low-cost castu otravuje jen chvílema. Občasné "vanilla gore" (terminus technicus) scény potěší. Dal bych i čtyři hvězdičky, co ale nemůžu odpustit, je angažmá Amandy "Marcy" Bearse, která je pro mě symbolem totálně nesexy mužatky (mládí tomu moc neubralo) a která mě štvala skoro stejně jako v Ženatý se závazky. Solidní tři kolíky.

• 27.4.2020  12:56
    Paradise PD (TV seriál) (2018)

Začnu tím, že první díl je asi nejhorší z celé první série, takže pozor na to a pokud vás neznechutí ani nenadchne, dejte tomu šanci, rozjede se to a špatný to není. Než někdy zmiňovaný Rick and Morty mi to připomíná South Park, Brickleberry jsem neviděl, ale pokud má být lepší než Paradise PD, tak doplním. Jinak je Paradise PD prošpikovaný totálně ujetým, fekálním a černým humorem, kterej někdy střílí na komoru, někdy vedle, ale hrne to tak, že pokud máte tenhle typ humoru rádi, dostane i vás. To že to sleduju u oběda a párkrát se mi i přes můj silný žaludek nadávilo, je jen malá skrvna na kráse (pro někoho třešnička na dortu). A musím se přiznat, že přes všechnu "demenci", kterou seriál oplývá, mě dostala i záhada, která se táhne napříč první sérií. Dám tomu tři silný dávky pervitinu, na to abych hodnotil výš, je to přece jen trochu neučesaný a rozháraný a nedrží to jednotnou linii, ať už ve stylu humoru nebo ve vývoji děje.

• 26.4.2020  18:31
    Fakulta (1998)

Skoro po 20 letech jsem si na doporučení kluků z moviezone zopakoval Fakultu. A na začátek musím říct, že to nebylo tak dobrý, jak to bylo uloženo v paměti a že to dost zestárlo. Nicméně, pořád je tam pár cool a vtipných věcí, jednou jsem se lekl, užil si výlet do minulosti kariér herců v hlavních rolích. Navíc mě potěšila zábavná variace na testování z Věci. Díky Rodriguezovi je to celý tak trochu podvratný a tomu, kdo to neviděl to můžu doporučit doplnit si to jako zajímavou odbočku ve slasher žánru. Kdo nebude čekat převratnou pecku, může být mile překvapen. Tři solidní vysušený starý báby.

• 24.4.2020  09:24

Jednoduchý, přímočarý, nijak chytrý, brutální, zábavný, krvavý, díky Johnnymu chvílema vtipný, docela dobře animovaný, prostě asi zatím nejlepší Mortal Kombat na "plátně", kterej jsem viděl. Užil jsem si to, bavil se a nepochopím, proč v tom není žádný MORTAL KOMBÁÁÁÁT tududududuuu tududududuuuu techno, který by mě donutilo si souhlasně podupávat společně s jatkami, který se na plátně odehrávají. Za závěrečný Get over here! jsem to vytáhl na slabší čtyři končetiny oddělené od těla.

• 24.4.2020  09:16

Comicsovou předlohu jsem nečetl, Superman není můj šálek kávy. Nevím teda, jak dospělej byl comics a jak šel do hloubky. Animák jde tak na půl cesty, nadhazuje zajímavá témata, zajímavý alternativní linky a prostě ukazuje takový průřez Supermanovým životem, jak by to mohlo vypadat, kdyby spadl na východnější straně světa v době vzestupu komunismu. A i když je to docela z rychlíku, což brání většímu vykreslení postav, proč ne, na ploše 84 minut se asi moc víc do hloubky ponořit nedalo. A kdyby to bylo delší, asi by mě ta plytkost začalo nudit a otravovat. Ultimátním comicsovým animákem tak pro mě nadále zůstává druhá část Návratu temného rytíře a tohle můžu doporučit fanouškům comicsu a Supermana, jako nenáročnou zábavu. Silný tři rudý hvězdy.

• 19.4.2020  13:23

To jsem si takhle v sobotu před půlnocí chtěl dát nějaký "oldschool" "pohodový" krimi a pak jsem se bál dojít si vyčistit zuby a hlavně si umýt uši, protože jsem byl posranej až za něma. Už v první minutě mi Sam vysvětlil, že to rozhřešení nedostanu zadarmo a pak už to šlo pěkně zvostra. Párkrát mě bohužel otrávila debilita scénáře a hloupost obdařené Cate (která je opravdu do nebe volající), ale když jsem se smířil s tím, že se dívám na šestákovou brakovou mysteriózní kriminálku, něco ve stylu Johna Sinclaira nebo Stop hrůzy, které jsem kdysi čítával, dokázal jsem se přenést přes dementozáludnosti (terminus technicus) vyprávění a užíval jsem si parádní atmosféru, kterou prostě Sam umí. Parádně využité prostředí, vynikající hudba, casting snů, hororové scény přesně toho typu, který mě zatlačí pod deku, pro mě subjektivně zajímavé tempo vyprávění....ach kdyby to jen nebylo chvílema tak hloupý :-). Byl jsem přesvědčenej o silných třech hvězdičkách, ale má to tak silné jednotlivosti a tak příjemně mě to překvapilo, že dám rozumné racionální čtyři Jolandiny karty. PS: úplně jsem zapomněl na ta ňadra.....Katie měla opravdu krásná ňadra.

• 16.4.2020  16:04

Famfrpál je debilita, nedává to vůbec žádnej smysl, aby bylo jasno. Alan Rickman i přes malý prostor stále nejvíc ruluje a tady ten Brumbál se mi nelíbil tolik, jako ten další. Je škoda, že umřel, ale zase je dobře, že už v tom nebyl. Celkově mě neurážející dětský nadprůměr, Valérii se to moc líbilo, i když to moc nechápala, až mě mrzí, že budeme muset po druhém díle na pár let přestat, aby nebylo zaděláno na noční běsy & pomočing.

• 14.4.2020  10:56
    Pán tygrů (TV seriál) (2020)

Totální šílenství od začátku do konce, expozice bizarních lidských exemplářů, šílenců, homoušů, feťáků, bláznů, psychopatů, amerických vidláků, jejich "svobody" a názorů. Masakrální pecka, která pouze výjimečně ztrácí dech a pere do vás jeden šílenější zvrat za druhým, až je jasný, že tohle opravdu nemohl nikdo vymyslet, že tohle musel psát sám život. Otázkou pak zůstává, jak moc je to naskriptovaný, občas se mi zdálo, že těch náhod je nějak moc najednou a že to možná někdo umně poskládal a podotáčel. I tak, je to ale výborná doku reality show, která nemá obdoby a důkaz toho (a to chápu, že tahle banda dementů není reprezentativní vzorek USA), jak neuvěřitelně obrovské a jiné Spojené státy jsou a jak pro našince vidláka z Moravy je to totálně nepochopitelnej a jinej svět. A díky bohu za to, že je za mořem... Čtyři betelný fešácký mulety.