husokachna

okres Šumperk
práce a následně koláče

• 10.2.2020  13:49
    Absolvent (1967)

Právem kult a bez debat úžasně nadčasový film. Kdyby tomu v druhé půlce maličko nespadl řetěz a kdyby nebyla vedle té geniální a bezchybné půlky první, trošku nedotažená, tak bych dal hvězdiček deset. Takhle dám maličko slabších pět a jsem strašně rád, že jsem si tenhle rest doplnil a dokonce na plátně. Smál jsem se, trpěl s Dustinem, zamiloval se a moc si to užil. Duo Simon/Garfunkel je parádní třešnička na dortu.

• 28.1.2020  10:24
    Titanic (1997)

Čumím, brečím, kůži husím, pět hvězdiček dáti musím. Jinak k Titanicu asi není potřeba nic psát, ne?

• 27.1.2020  13:23

Subjektivní plnej kotel pro tenhle pestrej, úžasnej barevnej retro klenot. Takhle si hrát s klišé, nabourávat je, převracet, ale i naplňovat, a přitom z takovou lehkostí, jak kdyby neexistovalo nic lehčího, než dát do kupy takovej seriál. Kéž by to mělo 20 sérií a nikdy se nevyčerpalo.

• 27.1.2020  13:17

Ten přiblblej úsměv je zpátky a já ten seriál začínám nepokrytě milovat. Až jsem mi na něj nechce koukat, abych si tu druhou řadu moc rychle nevyčuměl.

• 21.1.2020  17:38

bédbojsbédbojs wočuganadů.....nechal jsem se na poslední chvíli přesvědčit pozitivními ohlasy a rozhodně nelituju. Mike a Marcus jsou ve formě, každej v té své a šlape jim to jako za mlada a člověk by chtěl chvílema začít stříhat rukama a vyřvávat tu odrhovačku s něma. A dokud se jenom hláškuje, nahání v nadupaných kárách, kickassuje, tak je to paráda skoro jak tenkrát. Když se ale má vytvořit něco jako zápletka, je to daleko daleko blbější než tenkrát. Složitější akce (finále) pak vůbec nefunguje jako celek, ale zase pouze jako soubor cool záběrů a hlášek. Konec je už úplná demence, ale co, ono je to jedno. V Miami to pořád stejně žije a trapně je tam pouze chvílema. Slabší čtyři, ale čtyři. PS: těch 81 %, které Mizerové v tuhle chvíli mají, je víc než potvrzením nějaké kvality, důkazem, že nám v kině něco chybí...

• 17.1.2020  14:11
    Big Mouth (TV seriál) (2017)

Báječná léta pro 21. století na steroidech. Mix vážného pohledu na dospívání, problémy ve vztazích a rodinách a totálního šílenství, plného metafor, fekálního i inteligentního humoru, prolomení čtvrté stěny, komentářů k současnému světu. Jediný, co mi na tom vadí, je totální roztříštěnost, kdy Big mouth skáče z témata na téma, rozbíhá se všemi směry, nedrží konzistentní vývoj a prostě si dělá absolutně co chce. Svět, který si k tomu vytvořil, je plný hormonálních monster, duchů, fantazií, metafor a tak si tvůrci můžou dělat v podstatě, co chtějí. A občas se jim to urve ze řetězu. Nicméně pořád výborná nadprůměrná zábava.

• 13.1.2020  08:38

Byl jsem jak na horské dráze emocí. Chvílema jsem nenáviděl Nicole, že je taková svině a zlá kráva a už už to chtěl vypnout. Problém byl ale ve mě, kdy jsem přeslechl jednu důležitou informaci, která jejímu chování dávala perfektní smysl. A tohle je signifikantní pro celej film. Vypilovanej scénář, kterej parádně a precizně dávkuje informace, scény a emoce a hraje si s vaším pohledem a očekáváním. Nedá vám rozhřešení, neřekne kdo je hodnej, kdo je zlej, kdo za "to všechno" může, kdo má pravdu. Nakonec si člověk uvědomí, že ten film je jako život sám...krásnej, bolavej, smutnej, veselej, osamělej a trapnej a když nakonec i slzu zatlačí, rozejde se s Nicole, Charliem a jejich příběhem smířlivě. Což neznamená, že je Manželská historie perfektní a bezchybná. PS: jestli takhle opravdu funguje "institut rozvodu" v U.S. and A., tak potěš koště a ty právnický taxy, to je k zblití.

• 13.1.2020  08:29
    Pod vodou (2020)

Až jsem se trošku styděl, když jsem sem posílal čtyři hvězdy, hodnocení, které ode mě dostane i Na nože. Oproti většině ostatních stejně hodnoceným filmům, tohle jsou čtyři hvězdičky z jiné dimenze, z jiné ligy. Ne moc chytrý béčko, se spoustou chyb, který ale skoro pořád tlačí své hrdiny dopředu, má parádně klaustrofobní atmosféru, boží skafandry :-).....on toho vlastně moc nemá....ale přišel ve správnou chvíli na správné místo, zatlačil mě chvílema do sedačky a nechal si užít tu parádně debilní béčkovou jízdu. Závěr, kterej je už totálně out of this world, je pro mě subjektivně třešnička na dortu a zabrnkal na tu správnou strunu. Proto bych vám to nikomu nedoporučil, ale dám si to klidně znovu.

• 10.1.2020  08:54
    Na nože (2019)

Trošku bych mírnil ten hype, který se šíří z kritických luhů a hájů. Na nože je parádní krimi detektivní jednohubka, kde maličkosti jsou super, ale někdy ne zcela dobře ukotvené v celku. Třeba Craigův detektiv má být takovým dalším Poirotem, ale jeho (příklad) brnkání do piána, je spíš na efekt, než součást vypilovaného celku (nebo je film výrazně chytřejší než já a neobtěžoval se mi nic vysvětlovat). I zápletka, která se tváří být propletencem typu všichni mají motiv, je nakonec docela banální a doufal jsem ve větší twister. Na nože má ale tak úžasné maličkosti (odkud vlastně pochází ta Marta???), perfektní herecké výkony, výborné vtípky (tohle je ta nejhloupější honička, jakou jsem zažil) a občas osvěžující změny žánru, že jsem se usmíval celou dobu, užíval si to a odcházel spokojený. Dřív jsem občas použil stravovací metafory, takže pokud byl Shutter island dokonalej, akorát propečenej steak, tohle je svěží čerstvý letní salát. Je jen vaší volbou, jestli na něj máte chuť.

• 3.1.2020  10:33

To je pyčo zlo nezměřitelného rozsahu.

• 29.12.2019  23:06

Tak to je pětka.... Pětka... Tak jdem.

• 17.12.2019  08:50
    Yesterday (2019)

Danny, a teď mi kurva řekni proč? Proč plýtváš svým časem a talentem na nejprůměrnější romantickou komedii ze všech? Zbytečnej film, zbytečný všechno, otravnej Patel, špatně hrající Sheeran. Nevím no, prostě se mi s tím nechce zdržovat už ani minutu. Všechno, co tam mohlo být dobrý, tam není, nejhorší film Dannyho Boylea bez debat a prostě tomu nemůžu dát průměr, i když je to ve všech ohledech průměrný. PS: Jo, on to napsal Curtis, tak to chápu...ten už by měl jít taky do prdele.

• 17.12.2019  08:46
    Kořist (2019)

Od Ajacha bych alespoň čekal nějakou invenci, divnost. Ale tohle je tak k uzoufání nudný, nenapínavý, bez hran, bez zábavy, tam prostě není nic. A doráží to celej electřin komplexo voblouk s otravným "jsi predátor, tak budeš pyčo plavat rychlejc než otřesně cgi krokodýl ti řikám, nebo skončíš v incesto pornu". Jediný pozitivum je tak krásná a docela sympatická Kaya.

• 17.12.2019  08:40

Nevýrazná romantická komedie se standardně fajn Rogenem a krásnou a sympatickou Charliz, docela příjemnou chemií a pár nadprůměrnýma fórama. Neurazilo, nenadchlo, znovu si to nepustím, ale čas to příjemně zabilo a teď koukám, že to má dvě hodiny, což mi subjektivně vůbec nepřišlo.

• 17.12.2019  08:36

Asi nejlepší film z letošního Türkish airlines dobrodružství. A taky nejsubjektivnější hodnocení, kdy osobně bych tenhle film asi nikomu nedoporučil. Pomalá trapno-divno odysea Jesseho "magora" Iceberga (right ahead) za očištěním a sebepoznáním umístěná v děsivé a zároveň čímsi naivní nerealitě. Takový anti Karate kid na oblbovácích, o kterém nevím, co si mám myslet a u kterého si nejsem jist, jestli si se mnou nevytřel prdel. Ale líbilo se mi to, coby ne, nechtějte po mě vědět proč, a pokud se na to podíváte, vaše hra...PS: jo a díky JASM jsem si vzpomněl, co mi tam vadilo - přerod hlavního hrdiny je rychlej a ničím nepodloženej.

• 17.12.2019  08:27
    Overlord (2018)

Budu parafrázovat velkého guru filmové publicistiky, samotného FF a řeknu - kdybych já natočil akční sci-fi válečný horrorový thriller se zombie nácky a tajemnými experimenty, s tímto výsledkem bych nebyl spokojený. Tohle měla být buďto přepálená šílená wolfenstein akce, s monstry z pekel, šílenými nacisty, úchylnými nacistickými důstojnicemi, hardcore jízda, kde budou stříkat útroby a "zlobahno" do všech stran, nebo to neměl vzniknout. Takhle se člověk musí prokousat výsadkem, procházkou lesem, nesmyslným a nudným bivakováním na půdě a film tak dává člověku možnost přemýšlet nad tím, jak je to hloupý, jak jsou hlavní postavy nesympatický, jejich charakteristika jak je totálně klišoidní, prostě nad spoustou parametrů, který by nevadily v béčku až céčku, ale který vám pak stěžují brát vážně film, který očividně chce být brán vážně (jako by to šlo, když se píchají do báchora injekce se zlobahnem, které tvoří démonozombie nebo co...). Film pak doráží nulová invence a kreativita v "oblasti" naci zombie experimentů, takže dojedete na neutrál a když u toho usnete, dobře pro vás.

• 17.12.2019  08:13

Liam Neeson to má těžký. Pořád mu někdo umírá, nebo je mu někdo unášen a on chce přitom jenom v klidu žít a mluvit u toho sexy. Tak i v remaku Boje sněžného pluhu s mafií musí chtě nechtě vybít bandu grázlů. Pomocníkem na jeho cestě je mu jeho pluh a černý humor, který tuhle cestu za pomstou zachraňuje. A já si nejsem jistej, jak se k tomu postavit. Na akční film to není vůbec akční, na thriller napínavý, na drama to moc neřeší city, není to absolutně ukotveno v realitě a spíš než plnohodnotný útvar to pro mě byl sled scének. Ale bavil jsem se a moc rád bych si přečetl Tetsuův rozbor a odůvodnění, proč tomu dal čtyři hvězdičky. Protože chvílema jsem měl podezření, že ten zvláštní guláš a nekonzistence (můj subjektivní pohled) je záměr a součást zajímavého konceptu, který já jsem bohužel neviděl. Ale pokud na to chcete kouknout, můžete to brát jako takovou divnou černohumornou další "neesonovku" v řadě a asi vás to neurazí.

• 17.12.2019  07:51

Měl jsem chuť na něco takovýho. Béčkovej nehorrorovej výplach, napínák bez chuti a bez zápachu, tím, že je to taková soft variace na Kostku, ještě líp. Ale tohle je nakonec bez chuti až moc, navíc ta traumata uvězněné mládeže všechny jen otravují a nakonec přijde to nejnudnější rozuzlení ze všech, takže i když mě to neurazilo a let to ukrátilo, nemůžu hodnotit nadprůměrně.

• 28.11.2019  06:39

Standardně se na tenhle typ filmů nedívám, nejsem tudíž cílovka. Ale i přes donucení jsem si tuhle etudu užil. A ačkoliv jsem trochu váhal nad hodnocením a pořád si říkal, že mi tam něco chybí, musím uznat, že mi eskapády téhle dvojice rezonují v hlavě a musím nad jejich společným životem přemýšlet. A nacházet se v něm a konfrontovat. A tak, i díky hlavním etudářům, kdy hlavní Mirka je inteligentní a dokáže smysluplně mluvit o svých problémech a snažit se je pojmenovat a hlavní Kuba je snad dokonalej prototyp chlapa (se všemi pády, plusy i mínusy, že by to takhle snad ani scénář nenapsal), si může člověk popřemýšlet nad sebou a svým vztahem. A tak, i když mám nějaké výhrady a štve mě, že na závěr "sběru" jim Kuba trochu utekl (což se mu nedivím), musím uznat, že dobrý a že to není vůbec špatná terapie.

• 26.11.2019  07:44

Je to zajímavý. Valérii je 5 let a očekával bych, že se ji dějově jednodušší jednička bude líbit víc. A přitom seděla s otevřenou pusou celej film a doma ho pak mamince vyprávěla, což svědčí o absolutním pohlcení. U mě to bylo jako na horské dráze. Chvílema jsem byl otrávenej, chvílema rozněžněn, pak mě rozesmál Olaf a pak mi zase bylo trochu trapně. A takhle pořád dokola. Ale i když už jsem si říkal, ať jdou s tímhle doprdele, narvu tomu odpad, protože proto, Disney vytáhl z rukávu (peněženky) další eso a ubil mě. Ubil mě písničkama, barvičkama, Olafama, kouzlama, roztomilejma zvířátkama a podobnýma gimmickama. A tak, i když mě to štve, a začínám Disneyho nenávidět víc a víc, musím uznat, že se mi to líbilo víc než jednička a že jsem si to nakonec docela užil. Snad i díky tomu, že děj je i o něčem jiném, než jen o vztahu sebestředné chladné lesbičky "jděte všichni pryč, jděte pryč, nikdo ať tady není" Elsy a otravné diblíkovské "neodháněj mě, chci ti pomoci a přitom být rádoby roztomilé třeštidlo" Anny. PS: škoda, že jsem si to nemohl vychutnat v originále, kde samozřejmě film získává další plusové body, díky šíleně talentované, jediné a jedinečné Adele Dazeem. :-D

• 15.11.2019  08:27
    Le Mans '66 (2019)

Velkým nedostatkem filmu Le Mans - tady je závodní dráha, je fakt, že vylezete z kina, sednete do své nadupané Octavie 1.9 TDI non Shelby GTR (Grand Turbo zralý na Repas), chcete zažít ten pocit, o kterém mluví Mat Shelby Damon, chcete ochutnat těch 7 tisíc otáček a ona jich má kurva do prdele na tachometru jenom tisíců šest. Jinak už na Ford ve Ferrari vidím jenom samý velký dobrý. Na cestě to šlape, rve do sedaček, dolby atmos vám trhá uši, když lítaj desetikačáky z vejfuku. I když víte, či předpokládáte jak to dopadne, jste napnutí do poslední chvíle. Mimo trať je to jistý jak rolba na sněhu, dialogy fungují, herci parádně hercují a vám se u toho krásně tráví čas. Příjemný je, že nedojde k nějaké výrazné klišoidní předzávěrečné katastrofě, se kterou je třeba se poprat, aby byla katarze. Jedinou věc, která mi snad trochu vadilo, že to všechno působí jako taková chlapácká pohádka. Drsná, napínavá, ale přece pořád pohádka. Shelby a Miles se kočkují jako by o nic moc nešlo, Milesova krásná žena si na rvačku hlavních dvou kohoutků přinese židli a časopis (proč proboha časopis???)....a spousta dalších věcí mi tam přijde na efekt. Tohle platí po větší část filmu, pak ale přijde závěr Le Mans a závěr závěrů, kdy jsem hmatatelně cítil, jak na tohle nebylo obecenstvo připraveno a čekalo spíš závěr v dosavadním "pohádkovém" duchu. A ten realistický závěr mi pak vzal všechny protiargumenty, které jsem snad proti Le Mans 66 měl a já přemýšlím, proč nedat pět hvězdiček. Nedám je, dám čtyři, ale jsou to čtyři a půl. Způsob zaokrouhlení, již nechám vážení (čtyři) čtenáři mých textů na Vás. PS: Ještě jeden nedostatek by se našel. V kině byl pouze plakát se závodní tratí a tribunou, ne ten nádhernej bílej s triem Shelby, Miles, GT40. Což jsem skoro oplakal, takže jestli mi někdo z Vás, mí věrní čtenáři, chce udělat radost na Vánoce, vemte svá lokální kina šturmem a získejte jej! A pak mi ho dejte, abych nezapomněl.

• 12.11.2019  14:38

Když má člověk celej multiverse, aby se vyblbnul, musí se divákovi nutné vkrást na mysl pocit, že už to ve čtvrté řadě není ono, že je to na efekt a podobně. Takový pocit jsem měl většinu času i oblíbené epizody Pickle Rick a trochu i teď. Ale pak (u Pickle Ricka) přišel závěr a ten to zase posunul o kus výš. A stejně tak i u téhle epizody, která je jedna z těch, co nic moc neřeší, byly chvíle, kdy jsem si říkal wau, paráda. A tak, i když zase budu čekat na dokonalý díl, kterej mě posadí na zadek, musím dát plnou palbu, protože pořád je to monstrózní pecka ... a vosí oběd, tak to je jiná paráda :-D.

• 11.11.2019  09:40
    Vraždící opice (TV film) (2013)

Já nevím, tohle snad nejde hodnotit. Pokud to budu hodnotit jako Fantasy/Horor/Sci-fi, je to jasnej odpad. Ale zase, když se u toho člověk zasměje, byť ne díky, ale navzdory tvůrcům a pobaví se s partou přátel, tak asi OK, ne? Při použití této optiky to ale zase není natolik špatný, aby se člověk bavil celou dobu. Takže jako komedie je to průměr a podprůměr. Důležitý, ale je, že pizza je ještě teplá a tak tomu mrsknu asi jednu hvězdičku, byť mi to v tomto případě přijde trochu nepatřičný.

• 7.11.2019  10:10
    Green Room (2015)

Oproti předchozímu Blue je Green daleko přímočařejší, není v něm ani stopa po artu (nevím jestli můžu tvrdit, že Blue ruin byl art, ale standardní thriller to asi nebyl). A já jsem spokojenější, protože i když Saulnier rezignoval na jakýkoliv přesah, dostat čistou, rychlou, napínavou žánrovku, s příjemným a dobře udělaným gore, je super a osvěžující. Hloupost hlavních postav (když budu rejpat, asi tam toho najdu kopec) mi vůbec nevadila, protože Saulnier to do nás pere pod tlakem a tak se mi adrenalin vyplavoval skoro jako členům Ain't Rights a nestíhal jsem přemýšlet, co je nesmysl a co ne. Naopak jsem měl fajn pocit, že všechny postavy jednají pod tlakem, proto dělají chyby a nesmyslná rozhodnutí. Jediný co mě trošku vytrhlo z hutné atmosféry byl opakovaný Šturm-Retreat, kdy potřetí už jsem se trochu usmíval. Na závěr jsem chtěl nadávat nad hloupostí scénáře, ale i tady to Saulnier nakonec parádně ukočíroval, takže bych se asi nechal ovlivnit okolními komentáři, kdybych tomu dal méně než čtyři hvězdy.

• 5.11.2019  10:30
    Postřižiny (1980)

Když nebudu řešit odklon od Hrabala, režim, politiku, přesah, je to nádherný film. Čepkovo VZHŮRU TEĎ miluju a často používám.

• 4.11.2019  13:32

Všechno to filozofování a povídání mi přišlo na škodu a působilo jako pěst na oko k ostatnímu ději. V knížce, kde myšlenky hlavního zpiťara budou asi to gró, to možná fungovalo a asi bych si ji i rád přečetl, bude-li někdy čas. Při sledování filmu jsem ale akorát vzpomínal na Tažné ptáky a Dobré holuby a říkal jsem si, že bych se na ně rád znovu podíval, jak krásně vystihovali tu bezmoc a tíhu boje s alkoholismem a jak moc se mi líbili. Což pro smutné muže s rozpouštějícím se Sheran Duškem asi není moc dobrá vizitka. Závěr - přišlo mi to úplně zbytečný, i když Švehlík je charismatik, to ne že ne.

• 1.11.2019  07:42

Na jednu stranu je nejnovější Terminátor v mnoha ohledech hloupý a očividně se mozkové závity při psaní scénáře nepálily. Na stranu druhou jsem se skvěle bavil a dlouho jsem si žádný akční blockbuster v kině takhle neužil. Je to moc dobře natočený, akce je přehledná, zábavná a "vtipná" (možná až na finále s letadlem a v letadle, ale tam je zase příjemně over the top a kreativně využívá prostředí - reparát si u mě složilo vozidlo na padáku, kdy po tanku v A-Teamu jsem vozidla na padácích nějakou dobu nesnášel). A ano, můžeme diskutovat a nesmyslnosti děje a o (mírné SPOILERY ahead) debilitě Arnoldovy linky (mimochodem tam to začne být totálně podvratné a je mi záhadou, jestli to byl Millerův záměr a Cameron z toho šílel, nebo to spíš bylo kouzlo nechtěného - viz Carlovy závěsy). Celkově, když nebudete k filmu přistupovat s posvátným "terminátořím nadočekáváním" (terminus technicus), tak můžete z kina odejít spokojení, že jste viděli parádní akční blockbuster. Mě to v tuto chvíli stačí. Slabší T 400 hvězdiček. PS: opět budu mírně SPOILEROVAT - je vtipný, jak hlavními hrdinkami jsou ženy a mexičané, zapojí se hraniční zeď a nejameričtější americký imigrant, pan splněný americký sen, adoptuje mexičánka i s maminkou. Jestli je to dobrá (z)vůle hollywoodských pohlavárů v rámci šíření tolerance nebo součást hyperkorektní Ameriky, mi v tomhle filmu bylo jedno a nevadilo mi to. Což se dá taky brát, jako kvalita filmu.

• 31.10.2019  09:42
    Ip Man 3 (2015)

Předchozí AjPí Meny jsem neviděl, jeho život neznám a jsem vlažným fanouškem čínsko-hongkongské akční produkce, takže moje hodnocení asi není konstruktivní a objektivní. Donnie Yen je charismatik, Tyson tam naštěstí moc není, takže toho moc neposere a nejvíc mě překvapilo, že po 2/3 filmu se zcela opustí jedna dějová linka a dojíždí se vedlejší dějová linka. Souboje jsou některý moc fajn (Thajec ve výtahu a na schodech), některý standardní až průměrné (finále). Běhají tam rejžáci v kulisách a mluví z cesty (nebo si někdo ty titulky stažené z netu vymýšlel, to spíš...). Celkově mě to nenudilo, neurazilo a i když jsem u toho vícekrát usnul, není to chyba filmu, ale čistě moje. Tím, že je to navíc životopisný film, mě to několikrát výrazně překvapilo (manželka).

• 29.10.2019  10:00

Neuráželo mě to, nenudilo, docela rychle se vyrazí za dobrodružstvím, postavy poznáváme za běhu, je to krátký, je tam záporák, co není tak úplně záporák a pro mě dojemný příběh holčičky bez tatínka. Navíc úžasná čínská příroda a kultura je úžasná i animovaná. Tohle všechno super. Nicméně je to i generický, bez nějaké invence a zajímavých nápadů, zápletka v podstatě není, takže jsem z kina odcházel spokojenej, ale neobohacenej a nenadšenej. Valérii se to líbilo víc, než Missing Link, protože roztomilost, ale na Barbie to nemá. Navíc dostala plakát, kterej jsem jí ale druhej den zabavil, protože bije sestru. Celkově velice silný 3 hvězdičky/tatínci.

• 24.10.2019  18:32

Zatím mám s Barbie tři zářezy - zachraňte pejsky a nějaká s mořskejma vílama nebo co. A i když nejsem cílovka, tak tohle je z nich nejotřesnější. Ty další díly mě tak vehementně nesraly, chvílema byly skoro OK. Tohle je ale tak generický, klišoidní, vlezle barevný a hloupý, že to snad víc nejde. Každý trapně přeslazený klišé, který vás napadne, na jednom místě. Ale samozřejmě, Valérie se na to culí jak slunko na hnoju, dnes už to jede podruhé, Valérie v šatech tančí kolem televize. Takže co já vím...já vím hovno.