Hannibal92

Hannibal92

okres Litoměřice

37 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

  Strašná škoda že je zfilmován jen první díl knížky, i když by se dalo diskutovat o tom jestli to podle té knížky vůbec je. Ale to je jedno, je to prostě bomba. Za jediné letní prázdniny jsem stopaře viděl minimálně 15x a pořád mně neomrzel. Knížky jsme četl před pár lety první 3 a nyní jsem se k nim vrátil, čtu je znova a mam v plánu dostat se až k 5. dílu. Tohle je prostě bomba která si mně úplně získala a má mých 5*

 • poster

  Zámek v oblacích (2004)

  Atmosféra tohodle filmu se snad ani nedá popsat. Je to taková nádhera, pohodička, že bych se na to vydržel dívat i 10 hodin a nemuselo by se nic závratného dít, jenže ono se tam něco děje a to něco je opět naprosto úžasné. Zámek je tak stylově poskládaný, že z té ošklivosti je krásný. Howl má své kouzlo, stejně tak jako kalcifer a Sophie ať už jako děvče, nebo jako stařenka. Pro mě jednoznačně nejlepší animovaný film vůbec.

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  Nikdo jiný než Peter Jackson by Pána prstenů nedokázal tak perfektně natočit. Samozřejmě že to není jen jeho zásluha, ale i všech ostatních tvůrců. Některé záběry jsou až dechberoucí a zkrátka celá krajina Pána prstenů je nádherná. Bohužel jsem ještě knižní předlohu o Tolkiena nečetl, ale chystám se na to a moc se těším až zjistím co všechno už se do filmu nevešlo. Občas sice trochu přemýšlím jestli zrovna Wood je nejvhodnější herec do role Froda,ale zároveň mě nikdo lepší nenapadá. Pro mně dokonalost a jeden z nejlepších filmů.

 • poster

  Pán prstenů: Dvě věže (2002)

  Velkolepý druhý díl, opět plný neuvěřitelného napětí, nádherných záběrů a úžasné hudby. Dvě věže už jsem viděl dřív, ale teď v posledních pár dnech před premiérou Hobitta jsem si začal všechny díly série připomínat (a že jsem toho zapomněl hodně). Možná že se to zdá nesmyslý když se Hobbit odehrává před Společenstvem prstenu, ale já já myslím že vůbec není naškodu připomenout si celý děj, navíc v příští půl roce se chystám na všechny knížky Pána prstenů abych mohl i porovnat co všechno se do filmu nevešlo. Nemyslím si že by šlo o horší díl než je Společenstvo prstenu nebo Návrat krále. Jde o naprosto plnohodnotný díl, plný úžasných zvratů a akce, ať už je to návrat Gandalfa, nebo bitva v Helmově žlebu a to i když přímo Frodo s prstenem, o kterého jde samozřejmě především moc velkou cestu neurazil.

 • poster

  Pán prstenů: Návrat krále (2003)

  Nádherné završení celé série. Hodně lidí si tu stěžuje na nastavovaný konec, ale mně se to moc líbilo. Je úžasné jak Jackson zachází do detailů, snaží se vynechat co nejmíň věcí z předlohy, nenechá nezodpovězenou žádnou otázku a to i na úkor toho, že film bude mít přes 3 hodiny, což podle mně vůbec nevadí.

 • poster

  Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

  Tak dá se říct že první část Hobita splnila mé očekávání. Samozřejmě nejúžasnější na celém filmu jsou pohledy na nádhernou krajinu Nového Zélandu, kterým se prostě nic nevyrovná. Hned v závěsu je úžasná hudba (i když je to skoro jen jedna písnička v různých variacích), kterou si doufám budu moct v podobě soundtracku koupit a v neposlední řádě mi udělalo radost že alespoň v nějakých scénách (hlavně písničky, které zpívají postavy, hádanky s Glumem a pod.) se Hobit doslovně drží své knižní předlohy. Rozhodně si nemyslím že by příběh byl roztahaný a zdlouhavý, naopak jsem čekal že do prvního filmu se toho "vleze" mnohem méně. No tak to by jsme měli a teď se bude rok čekat. [Cinestar Anděl - 13.12.2012] a [Cinestar Andel - 29.12.2012]. [Edit 10.4.2013]: Dnes jsem se konečně dočkal verze na dvd a mohl jsem si 3. shlédnutí vychutnat doma a musím říct, že ani po 3. mě Hobit neomrzel a rozhodně nelituju nákupu dvd v první (a nejspíš nejochuzenější i nejdražší) verzi. Rozhodně na něj nebudu koukat každý týden, ale nejpozději před prosincovou premiérou druhé části se na něj ještě aspoň jednou podívám. Co se týká druhého dvd s bonusama, tak obsahuje krátký snímek o krajinách Nového Zélandu, všechny vlogy, které Peter do premiéry natočil a vydal, různé trailery na film a reklamy na hry s tématikou Hobit a LOTR. Takže celkově mi to dnes udělalo opravdu velkou radost a můžu jen doporučit každému, kdo uvažuje že by si dvd koupil.

 • poster

  Amélie z Montmartru (2001)

  Nádherný film, který je svojí zmateností naprosto vyjmečný. Audrey Tautou hraje naprosto úžasně a jsem si jistý, že nikdo jiný by to tak dobře nezahrál. To co mě ale na filmu dostalo úplně nejvíc je hudba. Možná mam trochu zvláštní vkus, ale tohle bych mohl poslouchat od rána do večera. film 4*, hudba klidně i 6* :-)

 • poster

  Dantovské peklo (2010)

  rozhodně musím uznat že ztvárnění všech kruhů pekla bylo naprosto úžasné a neuvěřitelně depresivním stylem nádherné. Samotný Dante se mi teda ne úplně ve všech ztvárněních líbil, ale jinak asi nemam téměř co vytknout. Momentálně je to asi moje nejvytíženější dvd a občas si ho pouštím i několikrát za den. Už se dlouho nestalo, že by mě něco tak oslnilo a zaujalo jako právě Dantovské peklo (naposledy asi stopařův průvodce po galaxii, před cca čtyřmi lety).

 • poster

  Karlík a továrna na čokoládu (2005)

  Karlík a továrna na čokoládu, je snad moje nejoblíbenější pohádka. Celá továrna je se svým fantastickým systémem a úžasnýma Umpalumpama snad sen každého dítěte. No uznejte, kdo by nechtěl vlastnit takovou úžasnou továrnu, jakou má Willy Wonka. Je to jeden z filmů na které můžu koukat stále dokola.

 • poster

  Avatar (2009)

  Avatar byl už dávno před premiérou tak neuvěřitelně reklamně propagován a měl tak skvělý trailer že ho prostě musel vidět úplně každý a to i člověk který se o filmy vůbec nezajímá. Já osobně jsem viděl Avatara ve 3D a musím uznat že to byl úžasný zážitek, který jsem si opravdu vychutnal a klidně bych na Avatara zašel znovu. Příběh sice nebyl nijak extra originální, ale jeho zpracování bylo na jedničku a při některých scénách se člověku tajil dech. Někdo se u Avatara smál, někdo skoro nedýchal a někdo brečel. Podle mého bylo označení "nejočekávanější film roku" oprávněné. No uznejte, kdo by po shlédnutí Avatara nechtěl aspoň na pár hodin být modrý, mít 3 metry, dlouhý ocásek a kosti vystužené od přírody uhlíkovými vlákny? Já tedy ano.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace