Tokijské gangy (2011) (TV film)

Prý hraný dokument... Fušeřina (imho).

Dům snů (2011)

Tenhle film má hodně špatnou reputaci. Navzdory očekávání však zanechal příznivý dojem a po zběsilém brebentění The Words mi spravil náladu letmým dotekem tiché melancholie. Nebo snad díky soundtracku a celkovému barevnému ladění. Kdo ví? Aneb All The Madmen... (2,5*)

Slova (2012)

Je libo cukrkandl? Nebo snad slzičky? Pubertální tíhu bytí? Nevkus na n-tou? Nemíním kýč, jenž se takořka radostně demaskuje, přičemž mapuje oblasti zapovězené tzv. vysokému umění. Mám na mysli nečistou hru s city a na city, která venkoncem nefunguje (The Words totiž postrádají hlubší vhled, jakož i nadhled, jinak řečeno moudrost). Ano, je to hezky natočeno, herci jsou slušní (btw: proč je výkon např. Jeremyho Ironse pouze slušný?) a nic... Čili: Bradley Cooper jako spisovatel podruhé, tentokrát zoufale upachtěný, a tudíž bez potlesku. Vlastně je mi až stydno (kvůli kydům; kecům, povrchním žvástům). Život přece není nechutná banální břečka, ani slátanina ze stránek Reader's Digest!

Lovci hlav (2011)

Hodně krve. A Sméagol v noční košili. Už se ničemu nedivím.

Zabít tiše (2012)

One time. Two times... Zábavné, leč narozdíl od Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem postrádající vnitřní krásu. Což je vzhledem k tématu (bojíte se násilí?... bojíte se mafie?... bojíte se krize?) logické. Dobrý film od zatraceně talentovaného režiséra. Dobrý, nikoliv úžasný. P. S. Kritický podtón díla je sice trefný a vlastně více než pochopitelný, nicméně určitá pachuť kalkulu zůstává.

Špión, který přišel z chladu (1965)

Tak nevím... Špionáž s existenciálními prvky a přesahem k absurditě? Kafka bez Kafky? Nebo má někdo hurvínkovské představy o studené válce, takže divák dostane Kafku bez Kafky na druhou? Jenomže Le Carré není žádný hlupák. Berme nebo nechme být... Osobně mne tento film nechává vlažnou, nicméně plivat nechci... Slušnost velí vysolit tři hvězdy, leč bezbřehá naivita snímku, transformovaná v potemnělou z nouze ctnost, mi trochu vadí.

Rembrandtova Noční hlídka (2007)

Umělec barvy míchá. Divák je ztracen... Ve víru konspirace... Sardonický úšklebek a poklona zároveň (ejhle, člověk a jeho dílo, doba, společnost atd.). Greenaway je zkrátka velmi svérázný a umanutý. Což může být pro někoho otravné; osobně se však z Nightwatching raduji. Inu, když nakouknout, pak tedy ke starým a osvědčeným mistrům. (3,5*)

Anonym (2011)

Roland Emmerich natočil Akta Shakespeare. Protože nechápe skoro vůbec nic... Ani já ne :-P.

King Lear (1998) (TV film)

Nadšení. Po dlouhé době.--------------------- Velice velmi působivé, takořka dechberoucí. Smekám.

Piknik na Hanging Rock (1975)

Dychtivost a Vyprahlost. Ve skalách. Ve Snu. V Životě. Ve smrti i mimo její dosah. Podivuhodné.