A.I. Umělá inteligence (2001)

A.I. má úplně kulervoucí potenciál, bohužel nedošlo k úplně dokonalé symbióze mezi Kubrickovou vizí a Spielbergovým pojetím. Dožít se tohohle Kubrick mohl to být jeho nejlepší film.

Alenka v říši divů (2010)

Na pohled skvělý film, perfektní audiovizuální stránka, skvělý herci a opravdu hezká hlavní hrdinka. Toť vše, okouzlení z formy opadne za pár minut a to, co zbyde, na tom není nic zajímavého. Forma předčila obsah mnohonásobně

Americká krása (1999)

Režisérky dokonalost sama. Při druhém shlédnutí s několikaletým odstupem je to ještě evidentnější. Krom toho excelentní Spacey ale i dalši. Předevšim se Spaceyho postavou jsem se dokonale ztotožníl, ale nejen ta je dokonale napsaná. Masakr na oscarech mě sice překvapil, ale nakonec byl zasloužený

Andělé a démoni (2009)

nádherné extriery a interiery, skvělá vizualní stránky ( na cernu se opravdu vyblbli), dokonalá hudba a výborný McGregor. To je výčet pozitiv, zbytek je nudné xkrát překombinovaná zápletka, které je pořád natahovaná až do absurdity. Posledních 15 minut je úplně zbytečných. Akorát shazují dojem z filmu v moment, kdy to vypada, že Howard přišel s emotivním rozuzlením, kdy Ewan bude hrdninou, který pro zachranu Říma obětuje život.

Anthropoid (2016)

Po celou dobu mě rušil ten vynucený český přizvuk. Ta křečovitá hra na realističnost navzdory ohýbání historie mi chvílemi rvala oči i uši. Pro zahraniční publikum je to jistě dobrý film, je dobře natočený, vygradovaný, ale především dává zahraničním dívákům vhled do klíčové kapitoly našich dějin. Byť ohrnuji nad tím nos, jsem rád, že tento film vznikl a že nás staví do takového světla, jen se bohužel zasekl na půli cesty mezi produkcí pro celosvětové publikum a věrnou rekontrukcí. Kvůli tomu české publikum chytne spíš za uši než za srdce. Lepší 3*

Arachnid (2001)

Tak sem se dlouho nenasmál, potíž je v tom že smích u tohoto hororu nebyl vůbec na místě. Naopak si myslim že kdyby film pojali ryze jako parodii, tak by nakonec udělali líp, takhle je to jen klišeoidni místy nechutná sračka. 1* za to napadite slepeni triček

Astérix a velký boj (1989)

Film je to sice poučný, ale děj je plytký a většinu času zabírají projevy Panoramixova šílenství, které po krátké době začnou nudit. Párkrát jsem se zasmál, ale to protentokrát stačí tak akorát na ty 2*

A-Team: Poslední mise (2010)

Pro mě osobně to je velmi rozporuplný film, na jedné straně je tu (po většinu času) výborná akce, jsou tu skvělí herci, nával originálních nápadů, méně či více šílených a spousta opravdu vtipných hlášek ("Kudy je to na Berlín"), ale přesně to co je k vyzdvihnutí, to v poslední půlhodině láme A-Teamu vaz, naprosto přepálená akce je donebevolající, finále už skoro připomíná Transformers 2 (je to tak megalomanské až to začíná být nudné), k tomu překombinovanost, logické chyby/nelogické zvraty, a vůbec celý příběh je jeden velký mrdník, který se snažil uchvátit svojí spletitostí, ale místo toho vláčí diváka, kterého to začíná buď unavovat nebo je mu to jedno (ti co hodnotí 4*/5*). Aby u mě A-Team dosáhl více hvězd musel zhubnout o cca 20min nadbytečné akce na konci filmu a odhodit ty zbytečné dějové zákruty a zvraty, prostě být více ve stylu Expendables, lepší 3*

Atentát (1964)

Doteď pořádně nevím, kdo byl kdo, tedy vyjma Čurdy. Ztvárnění je působivé, na svoji dobu odvážné a bezesporu věrnější než předloňský holywoodský počin, bohužel přemírá postav, které nejsou ani pořádně pojmenovány, vnáší do celého dění solidní chaos. Výsledný film tak působí neuspořádaně a nedotaženě, což si myslím, že je obrovská škoda.