Černobyl (2019) (seriál)

S přimhouřenýma očima za 5*, protože je dobře, že takový seriál na takové úrovni vznikl a tak lze i trochu přejít nemalé množství nepřesností, kterých se v rámci tvůrčí licence autoři dopustili

Záskok (1997) (divadelní záznam)

Masterpiece. Na sto honů je cítit, že si hru napsal Zdeněk Svěrák na tělo

Jednej správně (1989)

FIlm od černocha o černoších plyne pomalu a semtam zaujme trefnou poznámkou nebo, překvapivě, totáním "nicneděním". Jenže atmosféra pomalu houstne až v poslední půlhodině vyeskaluje do obludných rozměrů. Spike Lee natočil nenápadný klenot, film, který je žal bohu (nebo díky bohu?), velice nadčasový a z dnešního pohledu dosti nekorektní. Neváhá se "opřít do vlastních" a poměrně zeširoka popsat jak marast místní komunity, tak i to, co k němu vede resp. nevede.

Vlákna (1984) (TV film)

Dokonalý horor

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Napodruhé za 5*. Všechno to do sebe najednou zapadne, jak v kontextu filmu, tak i v kontextu celé mytologie. Jasně můžete říct, že osmá epizoda je dlouhá, že Finnova romantická linka je navíc nebo i že celý příběh kolem hackera je navíc, v zasadě budu souhlasit, nicméně je potřeba si říct i to, že Poslední Jedi je promakaný do každého detailu, že skvěle pracuje s celý univerzem, že myslí, jak na skalní fandy (Yoda je "loutkovým" Yodou z původní triologie), tak i na náhodné kolemjdoucí. Dojde i na hodně překvapivé momenty, které uzemní každého i na silné scény, za něž se dá považovat v podstatě vše, kde se objevuje Luke. Last Jedi je prostě pecka, jen trochu jiným způsobem, než její předchůdci.

Žraločí tornádo 3 (2015) (TV film)

Festival kreativity a neomezených možností. Nelze jinak než dát 5*

Deadpool (2016)

Je to pecka. Vše, co jste kdy chtěli od Marvelu dostat, ale nedostávalo se vám toho. Deadpool je narván nekorektním humorem, odkazy na všechny možné filmy, dělá si srandu sám ze sebe, z X-menů, z Transformerů, ze Samuela L. Jacksona a vlastně i ze samotných diváků. Je to zábavná jízda od úvodních titulků do potitulkové scény. Takhle jsem se v kině zasmál naposledy asi u Borata. Jistě dají se tam najít mouchy, ale to i v Temným rytíři. Podruhé už to není ono, teď už bych tomu 5* nedal, ale to takové guilty pleasure, takže hodnocení ponechám

Kouř (1990)

"Je to fajn, fajn, fajn , je to fajn, fajnový, vozím s sebou hity tutový." Kouř je tak svérázný film, že nemusí a ani nebude sedět každýmu. Já musím s odstupem času dát 5*, protože Kouř dokonale skloubil nekompromisní režisérský styl se sofistikovaným vyprávěním a svérázným humorem.

Temný případ (2014) (seriál)

Po Howardových Rivalech (toho času na 3. místě) je True Detective další mou konfrontací s extrémně vysoce hodnoceným dílem. Rozhodně nelze popřít, že jde o podívanou, která snese srovnání s tím nejlepším, co bylo za poslední roky v tomto žánru k vidění na velkém plátně. Místy se ovšem nelze ubránit pocitu, že až tak rozředěný příběh být nemusel. Jde bezesporu o strhující podívanou (například tříminutová bezestřihová scéna pouliční přestřelky bere dech i při opětovném shlednutí) a já jí těch 5* dám, ikdyž s přimhouřenýma očima, ale nemůžu se ubránit dojmu, že po boku Band of Brothers si v mých očích nezaslouží být

Police Story (1985)

Dost možná nejlepší akční film všech dob a v zásadě i první svého druhu (stačí zapřemýšlet jaký jiný starší ryze akční film vás napadne, moc jich nebude). Na triviálním příběhu je vybudována dechberoucí podívaná, hodina a půl surového akčního nářezu s výbornými honičkami a souboji, které jsou dodnes vykrádány lidmi jako je Michael Bay. Navíc Police Story funguje i v komediální rovině. Pro mě jasných 5*