Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Animovaný
  • Komedie
  • Drama
  • Sci-Fi

Poslední recenze (121)

plakát

Archive (2020) 

To se zase jednou potvrzuje ta hrozná individualita lidí - kdybych se měl rozhodovat na co kouknout a na co ne podle průměrného hodnocení, uniklo by mi spousta filmů, které konkrétně ten můj mozek uspokojují takzvaně na 100%. Archive je brutalistní emocionální konverzační a obrazové sci-fy s perfektním vizuálem a dokonalou hudbou. Když říkám konverzační, mohlo by se zdát, že to bude tak trochu nuda, ale opak je pravdou - bez jediné akční scény je film nadupaný napětím a až do konce se vám bude tajit dech. Přestože byl samotný námět přenosu vědomí a nesmrtelnosti ve formě uchování "duše" v umělém těle již zpracovaný v různých variacích mnohokrát, tímhle konkrétním způsobem jsem ho ještě nikde neviděl ani nečetl. Je to vlastně dost psychologický horor, když si uvědomíte už asi v první třetině, kdo je vlastně George Amora a o co mu jde. Až na pár minut jde o kompozici jednoho až dvou herců na odlehlém místě mezi sněhem pokrytými lesy v supermoderní základně, jejíž účel není vlastně až do konce tak úplně jasný. Střídání atmosférických záběrů z divoké krajiny a brutalistní architektury základny, záběry na futuristická vozidla spolu s úchvatným zvukem a hudbou, vytváří koncert pro vaše oči i uši a vztahy mezi hlavními postavami jsou zase vytříbenou inteligentní pastvou pro vaši mysl. Otázky a myšlenky které z celého konceptu vycházejí, vás mohou ohromit, zhnusit a ve své podstatě i dost vyděsit. Je tam taky konec, který je hodně zvláštní - ale šokující a tedy splňuje svůj účel. Netuším, jestli by bez něho film nevyzněl krapet lépe, ale to ať si už každý přebere sám. Já jsem byl naprosto nadšený a těším se na opakované shlédnutí. Zase - jako u všeho v tomto světě, musí vám to prostě sednout, pokud do sebe kolečka u vás nezapadnou, může to být ohromná nuda. V mém případě zapadla a zamiloval jsem se. Nemohu než doporučit. 95%.

plakát

Zelený rytíř (2021) 

Pomalá a výrazně vizuální adaptace krátké legendy o zeleném rytíři z Artušovských mýtů. Ohlodaná na dřeň vypráví příběh o hledání odvahy a hrdinovy z donucení. O tom, že ne každý rytíř je bezchybný a nebojácný. O lidskosti, pomíjivosti, plynutí času. Vynikající hudba a pomalé, někdy nečekané výrazné obrazy plné tlumených barev, dělají ze snímku místy hodně velkolepou, silnou a mrazivou podívanou. Je to umělecký film a je hodně o vás samotných, jak ve vás bude rezonovat. Snové a pomalé scény s chaotickými pravidly z povědomého ale zároveň naprosto cizího světa u kterých si občas vzpomenete třeba i na Stalkera, dobarvené těžkou klasickou hudbou - občasnou kakofonií. Vřele nedoporučuji sledovat film na noc po náročném dni - budete mít místy problémy udržet víčka. Jenže uspávací je místy třeba i Blade Runner, není to něco, co bych prvoplánově filmu vyčítal. Jenže přesto mi některé pasáže vyzněly v rámci celého příběhu naprázdno nebo zůstaly nepochopeny. Nebyl jsem zhypnotizován natolik, aby mi ty dvě hodiny uplynuly bez občasného zívnutí. Co nemůžu upřít je několik skutečně hodně působivých obrazů mýtické symboliky, které mi v paměti ještě nějakou dobu zůstanou. Je možné, že hodnocení budu měnit, ale rozhodně je film natolik zajímavý, že ho chci už kvůli tomu jak vypadá a zní, určitě vidět ještě alespoň jednou. 65%.

plakát

Králíček Petr bere do zaječích (2021) 

První králíček Petr byl, co si pamatuji, osvěžující vtipná groteska se zajímavými nápady a docela originálně pojatými zvířátky. Pochopil jsem, že od původního díla Beatrix Potterová, se dost lišil, vzdával mu úctu, ale jako takový si šel svou vlastní cestou. Ústřední lidská dvojice mi lezla na nervi, ale celé to ve své době docela fungovalo. Dvojka je ve všech směrech lacinější derivát naprosto toho samého příběhového oblouku - Petr něco podělá a navíc je špatně pochopen, takže padne člověku v nemilost. Žena podléhá svodům showbusinessu a Petr se ještě ke všemu chytne špatné party. Z venkova jdeme do ulic města a zatímco první díl byl v tomhle ohledu příjemný - na venkov se pěkně kouká vždycky - dvojka je nudná a šedivá. A stejné přirovnání se hodí i na humor, který vykrádá sám sebe, neustále se opakuje vůbec se nepokouší o něco originálního. Párkrát se člověk pousměje, ano, pořád jsou tam roztomilá zvířátka, která dělají hloupé věci, ale děj je k uzoufání nudný a oba lidští protagonisté, jsou ještě horší než v tom prvním díle. Tak zatímco paradoxně film zesměšňuje levná pokračování podléhající trendům - přesně tím sám o sobě je. Zásadně nedoporučuji. 25%.

Poslední hodnocení (1 043)

Noc v muzeu 2 (2009)

20.09.2021

Archive (2020)

12.09.2021

Všechno, co chceš (2015)

11.09.2021

Adamova jablka (2005)

06.09.2021

Blikající světla (2000)

29.08.2021

Zelený rytíř (2021)

28.08.2021

Reminiscence (2021)

21.08.2021

Večírek (2021)

19.08.2021

Pád Kabaly - Konec světa tak, jak ho známe (2020)

odpad! 17.08.2021

Reklama

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama