Vlastníci (2019)

Typická přehrávaná křečovitá česká píčovina o kreténech.

Legenda o drakovi (2015)

Minimalistická ruská pohádka s povedeným drakem. Bohužel po první třetině se zbylé dvě překlopí do čistokrevného romantického patosu. Škoda promarněného potenciálu. Ačkoli bych rád dal víc, bohužel až na ten úvod to není nic jiného než průměrná slaďárna. 60%

Super-Blb (2022) odpad!

Vydržel jsem 10 minut...

Star Wars: Příběhy rytířů Jedi (2022) (seriál)

Když si vezmu Clone Wars, Rebels a tohle, jsou klonové války daleko ve předu ve smyslu budování děje, rozvoje světa a zábavnosti jednotlivých epizod. Rebelové a tohle je už ale silný průměr. Jasně, origin Ahsoky je fajn, ale celkově se toho zase tolik v celé minisérii nestane. Mohl bych doplnit, že daleko před tím vším je tu ještě SW Visions, ale to sem úplně nepočítám. Tales za mě slabých 60%.

Tátův drak (2022)

Po skvělém Brendan a tajemství Kellsu a Vlkochodcích "jen" příjemná pohádka cílená ještě na menší publikum. Má své kouzlo i duši, ale obávám se, že mi v paměti dlouho nezůstane. 70%

Na nože: Glass Onion (2022)

Zajímavě rozjetá zápletka se od hravého úvodu začne bohužel pro mě dost rozpadat. Motivy a charaktery postav jsou téměř bez výhrady docela nezajímavé a samotný Blanc to celé neutáhne. Ten je technicky opět bravurně zahraný a charismatický, ale nemá příliš příležitostí zazářit. První ze série Knives Out byla o dvě třídy lepší ve všech ohledech. Neurazí a bavit se budete, jen od toho nečekejte svižnost a osvěžení jako od předchozího dílu. 70%

Wednesday (2022) (seriál)

Po shlédnutí našlapaného traileru jsem se na tuhle show dost těšil a samozřejmě jsem fanouškem původních Burtonových filmů. Zároveň mě jeho jméno lehce znervózňovalo, protože od Mrtvé nevěsty a dejme tomu Karlíka (což už je skoro 20 let) nic pořádného nenatočil a jako by mu došly už všechny nápady. Je otázka na kolik ve výsledku na tomhle novém seriálu pracoval, ale možná naštěstí zase ne tolik. A musím říct, že lidem dneska stačí celkem málo. Není to nejhorší seriál, ale zase takový hit jaký se z toho stal, v něm tedy rozhodně nevidím. Wendy sama o sobě je velké plus - je fajn, morbidní a divná i na školu pro divnolidi - Nevermore. Vedle školy pro vlkodlaky, sirény, gorgony a jinou havěť je "normální" městečko Jericho, ve kterém žijí "normové", kteří ale o škole pro divnolidi ví a dělají, jakože je všechno normální. Jsou mezi nimi jakési staré křivdy, záhada sice střídá záhadu, ale ke konci první série už jsem si spíš připadal, jako kdybych koukal na nějaký případ ze Scooby Doo - aneb hádáme kdo je příšera. Celkově někde od půlky série, po celkem vtipném bále mi nějak začalo být jedno kdo co spáchal a kdo je v čem zapletený. Těšil jsem se na Wendy a její povahu, sympatická mi byla i její vlkodlačí spolubydlící. S charaktery celkově je to také na vážkách - pár jich je celkem fajn - kromě ústřední dvojice dívek je určitě dobré zmínit Věc, jako skvělého sidekicka, fajn byl i "včelař" a nerd Eugine, charismatická a výrazná postava ředitelky školy (taková low end verze lady Dimitrescu). Na stranu druhou - ten zbytek za moc nestojí a některé postavy mě vyloženě iritovaly. Botoxem napíchaná siréna "sokyně", vnitřně rozervaný goth boy a malíř s kouzelným štětcem, šerifův synek, sám ukřivděný šerif a vlastně skoro všichni ostatní studenti mi spíš lezli na nervy. Asi naivně jsem čekal něco temnějšího a dospělejšího - je to prostě odvar young adult žánru - takový Harry Potter má mnohem zajímavější zápletku a v celé první sérii se toho vlastně moc nestane. Jde bohužel o ten případ, kdy víceméně všechny zajímavé scény jste mohli už dávno vidět. V traileru. A to je za mě dost velká škoda. 65%.

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

Je hrozné, že film, kterému dávám 2 hvězdičky, je stejně to lepší z české tvorby za posledních x - let. Fajn je linka s Béďou, ale ani Polívkovi se kolikrát nedaří při tom nevypadat, jako kdyby text předčítal z papíru a byla to rozhlasová hra. Prostředek a větší část filmu je ovšem prvoplánové emoční vydírání diváka, série modelových příhod jako z reklamy na psí útulek. Řemeslně je vše ok, jenom mi to přijde jako takové to co vás první napadne, když se řekne "dojemný příběh o pejskovi," - tak takový scénář napíše žák základní školy. Na druhou stranu, na rozdíl od většiny české produkce, jsem neměl chuť zvracet a nebo umřít kvůli nějakým vyloženě přešlapům a hloupostem. Předlohu neznám, potěšil Fatty v roli veterináře. :-)

Baccano! (2007) (seriál)

Parádní noirová mysteriózní detektivka se skvělým vyprávěním a nezapomenutelnými postavami. A pořádně krvavá, pro začátečníky tedy pozor :-). Akce není tolik, ale je šťavnatá. A když už se povídá, tak je to zajímavé a člověk jenom čeká, kam se vyvine několik dost komplexních příběhových linek. V propracovanosti a zároveň bizarnosti příběhu jsem až cítil místy Lynchovinu. Klidně to mohlo být delší, uteče to jako voda. 80%.

Vražda v Londýně (2022)

Feel good lehoučká detektivka, která si dělá legraci sama ze sebe. Žádnou velkou akci, drama ani napětí nečekejte. Ale postavy jsou sympatické a dobře to dopadne. Takový pohodový film na večer s hrnkem teplého čaje v dlaních. Nejvíc mě bavila Saoirse Ronan, kterou jsem do téhle doby moc neznal. Jestli se nepletu, tak jde o režisérův debut - řemeslo je určitě dobré. Slibný začátek.

Ovládací panel

Fanklub