Napoleon (2023)

Scott se pokusil ve 160 minutách vypovědět kompletní příběh Napoleona. Je zcela zřejmé, že uvedené není možné v takto krátké stopáži, proto film spoustu věcí vynechává (tažení v Itálii, bitvu u Lipska), což by mu člověk odpustil. Film však působí zcela zkratkovitě, nemá žádnou nosnou myšlenku a nevyvolává žádnou emoci. Nadto je film naprostá fikce a nemá s historickým filmem nic společného, pokud si Scott myslí, že takhle vypadalo válečnictví na přelomu 18. a 19. století, je to blázen. Nejde ani o otázku peněz, kdy bitvy vypadají velmi komorně, ale celkový obsah bitev, taktika, pohyby vojsk, jsou zcela nevěrohodné, film působí místy až komicky a namísto válečného dramatu jde o komedii. Je zcela zjevné, že cílem filmu bylo zesměšnit Napoleona a vykreslit ho jako tyrana trpícího komplexy. I v tomto však film zcela selhává a vykreslení Napoleona vypadá spíše komicky. Závěrem lze konstatovat, že film je zcela bezduchý bez jediné nosné myšlenky a jakékoliv věrohodnosti, Scott by už skutečně měl jít do důchodu a filmařské řemeslo pověsit na hřebík.

Na západní frontě klid (2022)

Autoři zcela zničili původní myšlenku knihy. Spojení "na západní frontě klid" je v knize myšleno tím způsobem, že když hlavní hrdina zemře, není to událost jakkoliv výjimečná a nutná k hlášení nadřízeným, proto se hlásí, že ten den je na západní frontě klid. Celé to má vzbuzovat nesmyslnost války a s tím spojenou nulovou hodnotu lidského života. Ve filmu je celý koncept změněn tím způsobem, že se děj odehrává v listopadu roku 1918 a film končí tím, že válka opravdu skončí, a tudíž je na západní frontě klid. Jde o zcela základní nepochopení myšlenky knihy.

Útěk do divočiny (2007)

Opravdu velmi vyjímečný film, který ve vás něco zanechá.

Nelítostný souboj (1995)

Tak skvělé herecké výkony se jen tak nevidí, film s perfektní atmosférou, skvělými herci a navíc jako třešnička na dortu poslední scéna, která vzala za srdce snad každého, jasných 5 hvězdiček.

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Když se na to člověk kouká sám, až zas taková sranda to není, ale dívat se na to s kamarády v hospodě při pivu je nezapomenutelná sranda.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Syrové, realistické... Žádné iluze tenhle film nevytvoří, ale je to tak geniálně natočené a sestříhané, že při sledování jsem nechápal jak to udělal, navíc zážitek podkresluje ještě více soundtrack od Hanse, který je nádherný.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Už to nemá takový šmrnc jako v minulých dílech, ale Johnny Depp opět předvádí skvělý herecký výkon, jen mi vadí příliš moc zvratů a že přichází až moc chatoticky po sobě.