Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Horor
  • Dobrodružný

Poslední recenze (74)

plakát

Zoo (2022) (seriál) 

Po dlouhých letech, jsem výjimečně koukla  na český seriál, zda se od dob Ordinace, Pojišťovny atd., podobných něco zlepšilo. (NEzlepšilo!) Nalákána na  prostředí v Zoo + zvířata.... Vezmu to stručněji. Za  1 řadu ***,  nebylo tak hrozné, +bavilo,  problémy  nastíněny v zoo, se zvířaty i lidmi. Vztahy a jiné osobní problémy postaviček, ještě tak ušly i když pitominy byly zastoupeny. Viděny všechny epizody 43, zakončení v rámci hlavních postav, jaké dáno - mohlo se už nechat! Konec zvonec. Ne, tak Druhá řada, velmi slabší, díl od dílu se to vleče, točí na místě, případně opíšeme kruh. Do ZOO už se pomalu ani nepodíváme, občas si tvůrci vzpomenou, že to je zoo, tak něco pracovního/zvířecího  dají, ale jinak pitváme jen vztahovky+ jiné blbiny, děj je Neděj.. Začíná to být nudné.  Sleduji dál ale hodnocení už  na sotva **.  Mělo by se to už brzy ukončit, ať z toho není  něco  na 3 generace viz. jiné případy nekonečné.  Jestli bude letní pauza, tak se těším a v září, už dost zvážím, zda načínat další kolo. Odbočka pod čarou: Hojně zmiňovaná Slunečná, mě vůbec nezaujala a po 4 dílech ukončeno, nehodnoceno.

plakát

Evropské mikrostáty - Lucembursko (2021) (epizoda) 

Jak jsem se těšila na Lucembursko, tak  epizoda zaměřená hodně na přírodu, takže opět spíše přírodpisné, eko, udržitelnost apod.  než cestopisné, kulturu ... Alespoň, teda ++ včelařství, vinařství, zeměděství, a kuchař zaměřený  na veganskou stravu a pomocí rostlin, zeleniny tvoří  kulinářská dílka. Jinak pomalu z každé věty ekologie, udržitelnost a ochrana přírody, jop nic proti ale přišlo mi toho už hodně a dokola. Pár  záběrů, na hrad, památky, město, futuristické stavby, škoda, že tomu nebyl dán prostor  více a místo toho třeba  pokrátit to stavení zdí pomoci suché techniky. Za mě ***.

plakát

Evropské mikrostáty - San Marino (2022) (epizoda) 

Jedna z lepších epizod cyklu, věnováno rozličným oblastem gastronomie, historie, založení, vláda, zřízení, příroda, zemědělství (staré odrůdy obilí) chovy (snaha o návrat typických  plemen prasat...), lanýže a jejich pěstování a vyhledávání pomocí psů).  Ukázáno město, hrad, kláštěry, obce.... Z každého  výše vypsaného   něco a ne jenom přírodopisné a eko zaměření jako u A, L,   a více cestopisné  jako v M a M.

Poslední hodnocení (5 559)

Ozbrojený a nevinný (1994) (TV film)

28.05.2023

Zoo - Série 1 (2022) (série) (S01)

22.05.2023

Jantarová komnata (2012) (TV film)

20.05.2023

Evropské mikrostáty - Lucembursko (2021) (epizoda) (S01E04)

09.05.2023

Ju Dou (1990)

07.05.2023

Útěk ze Zahrainu (1962)

07.05.2023

Evropské mikrostáty - San Marino (2022) (epizoda) (S02E01)

05.05.2023

Vítr do plachet (2000) (TV film)

29.04.2023

Evropské mikrostáty - Lichtenštejnsko (2021) (epizoda) (S01E03)

28.04.2023

Reklama

Poslední deníček (4)

Quo vadis.....

Klik vás zavedl až sem... Než začnu psát a Vy možná číst,  uvedu, že nejsem filmová odbornice, kritička apod. Nehodlám si tu  na nic hrát a nikomu nic vnucovat, jen ráda koukám hodně na filmy a občas na seriály. 

Něco  k hodnocení

Dříve viděné  filmy  zapisovány do sešitu (roky 1998-2009), potom od 10. 8. 2009 již 14. rok zde.  Hodnotím spíše v emocionální stránce, jaký film/seriál zanechal dojem a jaký příběh vyprávěl.  Hodnotím  podle svého a filmy/seriály  předem  nezatracuji,  podle komentářů, hodnocení jaké mají. ( Podívám se a vytvořím si názor sama. K všeobecnému hodnocení přihlédnu, když váhám,  kolik * dát, nebo pomůže  trefný názor). Většinu hodnocení tvoří filmy. Seriálů mám ohodnocených málo,  ty které ano, viděny celé, příp.. jejich série. Mimo čsfd jsem na knižní databázi.

Něco k hvězdám.....čsfd

***** / *** -Považuji za výborné až dobré, vybavím si z nich dojem, vzpomínku, jsou něčím zajímavé. Znovu se podívám.  **/ * -Tohle se moc nepovedlo a nemám potřebu již vidět.  odpad! - všechny dané viděny celé, není z důvodu, že nebavilo a aj.,  jelikož když se tak stane - dále nekoukám  ani nehodnotím. 

Něco  ke komentářům

Pokud hledáte cool recenze, skvostné slovní obraty a jiné speciality, ...jste tu ...špatně.  Komenty píšu velmi sporadicky.

Něco  k dalším filmovým nadšencům

Našla jsem pár lidiček, kteří mají podobný vkus a tak ke každému  oblíbenému žánru, vypozorovány sympatické duše, které se nevytahují, nemají potřebu něco dokazovat a jsou v oblíbených, abych viděla jejich názory/hodnocení na žánry, které mě zajímají. Jinak to neprožívám a je každého věc, jak si co hodnotí. Není film/seriál ten aby se zalíbil/nelíbil lidem všem. Stejně každý vnímá, prožívá a nahlíží na filmový prožitek jinak Body,vip,top nezajímá mě, proto ani nevyplněn kraj.

Něco k žánrům

Koukám na to, co mě zaujme a toho je hodně:-). Dá se seřadit asi  //1./ horory, thrillery, dobrodružný, akční, dokumenty, fantasy, historický. //2/. pohádky, katastrofický, western, drama //3/. komedie, romance, telenovela, rodinný, sci-fi, válečný //4/. sportovní, životopisný //5./ soutěžní. Ostatní žánry: musí mít něco výrazného, abych se koukla, jinak neosloví.

Filmotéka

slouží jen pro osobní evidenci. Bohužel  není možnost ji zde skrýt. Téměř vše je dostupné  a co není, je vázáno slibem, původnímu majiteli od kterého filmy mám,  s tím, že si nepřeje další šíření, takže je zbytečné chtít výměnu těchto filmů. Ve sháňce pokud něco bude, prosím nechápejte na výměnu za rarity, je to z důvodu aby nezapadlo  v poznámkách. Postupně kompletuji filmotéku podle hodnocení, doplňuji a přidávám i zrovna viděné. Ve filmotéce jsou filmy od 5 * - 3* + najdou se občas 2* a 1* Poděkování velké posílám všem, kteří tvoří titulky. 

No a pokud dočteno.. až sem ...tak se mějte dobře a spoustu hezkých filmových zážitků.

Ovládací panel
7 bodů