Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Horor
  • Dobrodružný

Poslední recenze (61)

plakát

Planety: Nové obzory (2019) (seriál) 

Na dokument jsem se velmi těšila a čekala od něho mnoho. Ale za mě bohužel plně nedostala. Místo  aby se více zabývalo objevy, tak se hodně  hrabalo co  a jak bylo před xx miliardami let. Např. Uran jsme přelétly snad dvěma větami a konec. Náš měsíček odfláknut. Např. O Plutu (vyřazeno z planet) se sice doplnilo více ale přesto  jsem si našla více o něm zde . Od dob dokumentu Planety (seriál) (1999) (který tehdy byl top a velmi se mi líbil, ale dnes jsme  jinde) se hodně změnilo, technologie pokročila, objeveno nového, roky práce na sondách atd. super. ALe stejně mi spousty věcí nesedly. Chválím však moc pěkné efekty, novinky i když jsem jich čekala  více. (Pokud šlo o objevy -  nadšení, pokud o polemiky -zklamání) Pěkné porovnání starých foto a nových, typy sond, hodně foto i info bylo i použito v mnou oblíbené knize , která mě k tomu fascinujícímu světu nad námi v dětství dovedla a nadchla a nadšení zůstalo.   Asi nejvíce se mi líbily epizody Jupiter a Saturn, následovány Marsem, Ledové světy a poslední Vnitřní planety. A už se jsem zvědavá co bude odhaleno za  Kuiperovým pásem, kam se již vydala New Horizont. Však se na dokument podívejte a udělejte si názor sami. Poznámka :Stále váhám mezi 3 /4 hvězdami. Z

plakát

Planeta Země po vymření lidstva (2008) (TV film) 

Viděno zároveň s Zánik civilizace (TV film) (2008). S porovnáním s výše jmenovaným se mi líbilo o něco méně, jiné úseky byly lepší  v druhém zmíněném, některé pasáže v tomto. V rámci rozsahu shrnuto a stručněji představeno, jak by  mohla probíhat obnova planety bez  nás. ( Za + oproti Zániku civilizace - více projednání rozpadu samotných staveb, mosty, památky (nové eiffelka,. versus staré pyramidy, velká zeď..), chřadnutí typů materiálů, ukázky  jak si razí cestu příroda v Černobylu, Angor Vat, tunely ve městech, jak se vrací uměle přetvořené řeky, potlačené potoky a přítoky, hráze, usazeniny, obnovy oceánů atd.) Za  - nezmíněny žádné toxické problémy s opuštěnými závody petrochemickým průmyslem, jadernými elektrárnami, plasty atd.  Na konci  se v těch rozletech  vizí rozjeli atd. vyvíjející se kočky v letce a nakonec  nařeknutí okolo opic, které tu zůstaly. Naštěstí  včas useknuto a nešlo se ještě do jakýs  fantasií. (Což je za mě v poho ale pokud  jde o jiný druh dokumentů, v tomto mi to přišlo zbytečné.)

plakát

Zánik civilizace (2008) (TV film) 

Viděno znovu a tentokrát zároveň s Planeta Země po vymření lidstva (TV film) (2008). K porovnáním, něco se mi líbilo zde, jiné úseky v druhém zmíněném. V rámci rozsahu shrnuto a stručněji představeno jak by  mohla probíhat obnova planety bez  nás. ( za např.+ oproti Planetě Zemi p.v.l. bylo více zmíněno o zvířatech a jejich úskalí opuštěnosti -zoo, farmy, hospodářská zvířata, zdivočelí psi, jaderné reaktory a spady z různých chemických továren při nefunkčnosti energie, požáry) za - rozpad a rozklad budov věcí, to bylo zase více popsáno v PZPVL vodní ekosystém, mokřady, řeky, přehrady) V letu jsou tu zmíněny hypotézy od problémů s elektřinou, zvířaty, jadernými elektr. rozpadem sutinami a pohlcováním postupným  zelení a nálety, oceány a celkovou rehabilitací  planety.

Poslední hodnocení (5 229)

Noemova archa (1999) (TV film)

27.05.2022

Crocodile Island (2020)

27.05.2022

800 mil po Amazonce (1958)

26.05.2022

Před úsvitem (1981)

25.05.2022

Kdo by se odvážil zabít dítě? (1976)

24.05.2022

La Belva col mitra (1977)

22.05.2022

...a Amazonka mlčí (1963)

21.05.2022

Parlor (2015)

20.05.2022

Aftershock (2012)

19.05.2022

Reklama

Poslední deníček (2)

Jak ten čas plyne.....

Jak se tak dívám, poslední řádky jsem napsala již před 8 lety. Nastal čas to zrevidovat. Něco se změnilo, něco zůstalo... čas dal a vzal...... tučné dopsáno - novinky

Jen pár řádků... 16.4.2013 v 13:43 - doplnění 2.5. 2021 v 12:59

Než začnu psát a vy možná číst, tak uvedu, že nejsem filmová odbornice, kritička apod. Nehodlám si tu  na nic hrát a nikomu nic vnucovat.  Jsem jen obyčejná holka co ráda kouká na filmy, seriály.

Stále tomu tak je.

Dříve jsem byla aktivnější na čsfd, ale možná... se to zase .... zlepší. Dlouho mi neumožnovala rodinná situace....2019,2020,2021, byla to velmi náročná léta, odcházení mého blízkého, natož tu psát, doplňovat informace a jiné věci kolem. Léta 2014, 2015 nebyla zrovna ok. Zdravíčko jsem nikdy neměla nandáno a jiné to nebude ale snad to chvíli zůstane  jak je. Byla jsem ráda, když vyšel čas a možnost na sledování filmu a jeho ohodnocení, to bylo a je pro mě to hlavní.

Zatím  to od letošního roku vypadá nadějně.... mám více chvil  psát a doplňovat informace k filmům. Bude to momentálně v rámci zakázaných filmů a zajímavostí o nich, díky čtení jedné skvělé knihy, která se tomuto věnuje. Filmů je tam habaděj, tak bude co dělat. Hotovo prosinec 2021.

Dostal se mi do ruky seznam s více než 30 tisíci filmy, tak budu mít co doplňovat, zatím hotovo čísla, A.

Dále si přeji doplnit sbírku filmů i přes to, že je to už passé, na dvd, jak sem, což přidávám průběžně + dokoupení. Prosinec 2021 Plním si lépe než jsem čekala. Velmi dobře pracuji i na  doplnění filmotéky sem. + Doplňuji si co chci vidět. Leden 2022 nový zápisník na filmy co je mám na dvd. únor 2022 nový zápisník na film na externí disku.

Ještě se věnuji na jedné databázi obdobně a to knihám, na soc. sítích nejsem....

Na čsfd jsem od roku 2009. Než jsem  objevila tento filmový ráj, psala, vystřihovala a lepila jsem filmy do  sešitu. Po čase už toho bylo natolik, že i další  založená kniha se tenčila ve volných listech. Rozhodla jsem se  najít  jinou formu hodnocení  a záznamu viděného. Nebylo také nejrychlejší hledat v knize co jsem viděla, nebo si upřesnit nějaké maličkosti a informace.  Psal se však rok 1998,  internet jsem v té době neměla a takto tedy zaznamenávala až do poloviny roku 2009, kdy přišla možnost  trvalého přístupu na net.  Od 10. 8. 2009  hodnotím již zde. Papírově si tisknu už jen seznam ohodnocených filmů a to pro jistotu, kdyby to zde skončilo, nebo byla jiná příčina ... Pár filmů jsem našla díky čsfd i když mi jich nemálo uteklo do zapomnění.

Stále mě čsfd baví, a už je tomu tak 13 let, koukala jsem i na připravovanou novou čsfd, v zásadě mi  nevadí ale  pár  věcí přeci jen není ok. Přijde mi více zbytečného klikání. Ale věci se tam stále mění, zvýraznění hodnocení a textu, i barev, snad nebude tak zle....Líbí se mi, že jsou zrovna i odkazy, kde je možné, koupit, přehrát a apod.

11.5. 2021 Zavedeno, no nadšena nejsem, už je to asi třetí vzhled, za tu dobu co tu působím, ale klikání zbytečného se přidalo snad ještě více. hmhm.

září 2021 pořád nic moc..

5.12.21 - už testují  tmavý vzhled čsfd a moc se mi líbí, super.

Leden 2022 -Už mám jen noční a je to prima,  pěkně se mi v tom pracuje a píše.

Něco málo k hodnocení..

Hodnotím spíše v emocionální stránce, jaký film/seriál zanechal dojem a jaký příběh vyprávěl. Po racionální stránce se pouštím méně, tam snad jen srozumitelnost, přehlednost vyprávění, výpravu, kameru, herecké obsazení ale jinak je na to dost lidí, kteří to celkově rozeberou a zhodnotí po všech filmových a odborných stránkách.

Hodnotím si  podle svého a filmy/seriály  předem  nezatracuji  podle komentářů nebo snad hodnocení jaké to má. Je to dost ošemetné měřítko s různými vlivy (např. vícero účtu, hodnotit co nejvíce, být první, jen tak dát co nejvíce odpadu atd, atd) ( Podívám se a udělám si názor sama. K všeobecnému hodnocení přihlédnu, když jsem na vážkách,  kolik hvězdiček dát, nebo pomůže nějaký trefný názor..) Velmi ráda porovnám jednotlivé předělávky i verze filmů, 

Stále tomu tak je. 

Něco více k hvězdám ...čsfd

5 - 3 u mě dělí velice tenká linie a tyto filmy považuji za výborné, vybavím si z nich  hezký dojem, vzpomínku, nebo jsou něčím zajímavé. Znovu se podívám a nebo jsou v moji skromné filmotéce.

2 - 1 -Tohle se tedy moc nepovedlo a nemám potřebu vidět již někdy znovu.

odpad - všechny mnou dané odpady  jsou viděné celé,  nejsou dány z důvodu, že by mě  nebavilo,  jelikož když mě film/seriál nebaví, nudí či prostě stylem a tvorbou nesedne,  - dále nekoukám ale ani nehodnotím. Důvod, když dám odpad -  jsou tyto díla filmařsky opravdu slabá, vázne děj a vystupuje pomalostí, nedomyšlenost si podává ruku s divností, rozvláčností.

Také však mám ještě jednu skupinu a to nehodnocené, nedokoukané - těmto filmům/seriálům nechci  dávat nízké hodnocení jen z důvodu, že se mi netrefily do vkusu anebo prostě jen nebavily, zkrátka to není filmu/seriálu chyba. Ale znamínko do paměti, že se jim mám do budoucna vyhnout. Naštěstí jich není mnoho, jelikož jsem asi vděčný divák a  podle obsahu a žánru uvedeného, poznám, že by mě to mohlo asi zaujmout a bavit, takže se seknu málokdy a když už ano, není nic jednoduššího než přepnout nebo vypnout:_)

 Většinu mého hodnocení tvoří filmy. Seriálů moc ohodnocených nemám,  ty které hodnotím jsem ale zato viděla celé, nebo jejich série. 

Pouze dodatek k systému,  kdy se zavedlo hodnocení každé epizody, dílu apod. Nijak mi nevadí a leckdy je i užitečné a zajímavé, avšak  mně stačí to průměrově, popř. vypíšu do komentáře, kolik, která, řada/série dostává hvězd. Už tak mi stačí počet  hodnocení co mám, natož si to zvyšovat každým dílem apod a ztrácet přehlednost.

Barevné rozlišení u hodnocených filmů

Beru spíš jen jako informativní. Už jsem se přesvědčila, že když to bylo v červených číslech stalo se, že se to minulo s mým názorem. Nebo v černých číslech leckdy také nejsou tak špatné filmy/seriály jaké na první pohled hodnocení mají. Nevyhledávám záměrně žádnou barvu a ani se ji nevyhýbám. Hlavní zájem  jaký je předložen příběh a žánr.

 Není co nového dodat.

Něco málo ke komentářům

Pokud hledáte cool rezence, skvostné slovní obraty, podstatu na pár řádcích či jiné speciality jste tu ..špatně. 

Ze začátku jsem psala komenty (bylo ji asi 50) ale pak jsem je smazala při postupném pročítání  ostatních komentářů  a také mi připadaly nic neříkající , no zkrátka jsou tu daleko lepší pisatelé, které je radost číst a umí vystihnout podstatu na pár řádkách. Občas ještě něco napíšu ale spíše jen k seriálům/dokumentům.  Netřeba tu otravovat čtenáře tím mým neumětelstvím. A také není tolik času, (dost mi to trvá než něco sesmolím)raději se spíše na něco kouknu, než tu vypisovat romány. Stačí mi když si občas projdu co jsem ohodnotila, viděla a člověk se rozpomene.

Pokusím se něco dopsat a (do)okomentovat ale stále toto není má priorita. viz vše výše.

Rok 2021 napsány 4 to je snad osobní rekord :-)

Pár řádečků k dalším uživatelům

našla jsem tu pár lidiček, kteří mají podobny vkus, hlavně v žánru horor, dále dobrodružných a filmech/dokumentech o zvířatech/dinosaurech, historických, westernech, thrillerech, zkrátka: skoro ke každému mnou oblíbenému žánru jsem si vypozorovala sympatické duše, které se nevytahují ani nemají potřebu něco dokazovat a jsou tedy v seznámku. Jenom prozradím, že jich je 20 a pouze 2 jsou trochu známější.

Tak v nové čsfd je vše vidět.

Jinak to víceméně neprožívám a je každého věc jak si co hodnotí  a tak. Není film/seriál ten aby se zalíbil/nelíbil lidem všem:-) A stejně každý vnímá a prožívá  filmový prožitek jinak a vyzdvihne to a znelíbí se mu ono. Tak to asi má být... ta rozmanitost a živost... ne vše jako podle šablony.

Jo a body a takové to šílenství okolo mě nechává v klídku, proto jsem ani nevyplňovala kraj,  takže prosím nepište o nějaké výměny atd. Vybírám si lidičky dle sebe a tak abych viděla jejich názory na žánry, které mě zajímají a podobně. Děkuju za pochopení a nespamování v poště!

 Také vše platné, pouze  jsem našla pár nových lidí  a také stále v seznamu mám lidi od začátku mého  působení, ale někteří nejsou již nepřihlášení xx let. Zde mám resty v přidání další nových  tváří,  podobné mému vkusu popř. zajímavým shrnutím filmu, je čas na změnu.

Doplněno 12/2021 o  dva lidičky - ohledně westernů. 

Něco málo k žánrům

 Nejdříve jsem to ani nechtěla psát, stačí když  se nakouknete do hodnocení a uděláte si přehled sami. Jo a nic se nespecializuji, koukám na to co mě zaujme a toho je hodně:-). Asi by se dalo napsat, že nejvíc koukám na horory. Ale pár řádků navíc, snad nevadí. Kdo nechce může přejít na další odstavec. Tady došlo k jiným prioritám a pořadí  je přeházeno:

Rok od 0 do 2013 Staré

1. HORORY, thrillery

2. dobrodružný, dokumentární, fantasy, historický, seriál, pohádky

3. katastrofický, komedie, romance, telenovela, mysteriozní, akční, animovaný, western

4. rodinný, romantické komedie,, sci-fi, válečný, 

5. muzikál, psychologický, životopisný, dramata, soutěžní, sportovní

Ostatní žánry: musí mít nějakého výrazného představitele nebo zástupce abych se koukla. Ale veskrze mě nijak neoslovují.

Rok 2021 Nové

1. HORORY, thrillery, dobrodružný, dokumentární, fantasy, historický

2. seriál, pohádky, katastrofický, western, drama

3.  komedie, romance, telenovela, mysteriozní, rodinný, válečný

4.  romantické komedie, sci-fi, animovaný, psychologický, sportovní, životopisný

5. muzikál, soutěžní, 

Ostatní žánry: musí mít nějakého výrazného představitele nebo zástupce abych se koukla. Ale veskrze mě nijak neoslovují.

Dále bych se chtěla věnovat,  podle toho jak vše půjde ...  filmům a seriálům i prostřednictvím netlixu, HBO Go, dalších a také využít i VOD a premiéry produkcí služeb.

Něco málo k typům tvorby

Nedělám nějaké rozdíly mezi filmem (myslím pro sledování), TV filmem, tv seriálem, video filmem. Každý má své kouzlo a půvab.  Méně však vyhledávám studentské a amatérské filmy. 

Beze změny, až na nově přidané kolonky: tv série, tv epizoda, tv pořad, koncert, divadelní záznam. videoklip a kompilaci.

Pokud jste dočetli až sem, přežili bez újmy ty pitominky, tak už jen pro vaše očka mám profláklé "Ať vás Síla provází".

Ovládací panel
6 bodů

Reklama

Reklama