Pagliacci

My Strong

<< předchozí 1 2 3
    • 21.7.2010  02:51
    Proboha! (2008)

Ať si každý věří v co chce, ale ať se kvůli tomu neplní pytle na mrtvoly.

• 10.6.2010  02:13
    Californication (TV seriál) (2007)

O tom, že šukání nemá s láskou nic společného, o tom, že ti nejlepší jsou zmrdi a o tom, že na konci dne je to vždycky jenom o té jedné. Beatníci ještě žijou mezi námi.

• 11.4.2010  22:36

Ani nevím jestli plný emocí po shlédnutí, jsem schopný, sesmolit aspoň trochu smyslupný komentář. Tak nebo tak, obsah filmu je nezávysle na zpracování tak silný, že hodnotit United 93 podle škatulky kam patří, tudíž jako katastrofický film prostě nemůžu. Těžko ho hodnotit i jako film obecně, film, ve kterém se oddedávna posuzuje kvalita hereckých výkonnů, režie, výpravy a podobných atributů, o které tu alespoň v mém případě šlo minimálně ačkoliv byli zvládnuty perfektně (samozřejmě výjma výpravy:). No a proto ho oceňuji jako náležitou a patřičnou kondolenci cestujícím letu 93 ,který si tenhle počin opravdu zasloužili.

• 3.2.2010  00:17

I když mám pocit, že samotná hra nenabídne kromě výborného příběhu a designu monster nic nového, tahle devadesátiminutovka mě ohromila zaprvé svým zpracováním, kdy mě ani tak nebrala animace jako spíš způsob kreslení pozadí, mě dost připomínající Kenta Williamse charakteristického svými mázlými barvami v komiksu Fontána. Zadruhé, příběh je v době, kdy píšu komentář pro mě vrcholně originální a atraktivní alespoň do doby než se dostanu k literární předloze na kterou jsem teď natěšený víc jak na hru. Poslední věc, kterou chci vytipnout je úžasná fantazie s kterou Visceral oživili monstra a pekelné kruhy. Příšery mi zpouštěli dávicí reflex, místa v kterých se pohybovaly mě okouzlovali...naprostá spokojenost.

• 27.1.2010  23:39
    Myšlenky na vraždu (TV film) (2006)

Hroznej film.Tori tady válcuje diváka svým hereckým talentem stejně, jako kdysi dávno v Beverly Hills, tudíž totálně zbytečný film obohacuje svými pečlivými hereckými grimasami, které ji naučil asi Joey Tribiani. I bez ní by to byla dost hrůza zejména kvůli všudypřítomné lacinosti, kdy všechno vypadá jak z papundeklu a v neposlední řadě absenci režie(přislo mi, že si tu všichni běhají a mluví jak se jim zrovna chce). Upřímně škoda času.

• 27.1.2010  22:20

Kéž by mě How i Meet Your Mother oslovilo alespoň způlky jako tohle. Narozdíl od něj tady není Rayn coby kvalitní a příjemný herec sám jako Burney a sekundují mu minimálně dvě okouzlující krásky a jedna malá holka která, světe div se, není totálně k přeražení jako většina dětských herců ale naopak, je na ní radost pohledět. Osvěžení filmu originálním stylem vyprávění filmu dodává na romantickou komedii nezvyklé napětí a s potěšením sledují jak se podobně "divné " romantické komedie v poslední době množí. Takže definitely jedna z nejpovedenějších žánrových laskomin, maybe vůbec ta nej.

• 26.1.2010  21:03

Velmi svěží a osobitě zábavný film, postavený na utahovaní si ze sebe sama což je u mém případě, vždy cesta do nebe. Není tu jediný herec na kterého by nebyla radost se podívat a celé to tvoří tak pohodový snímek, že si říkám jestli Jeff nepropašoval něco LSD i mě do hrnku s čajem.

• 24.1.2010  01:43

Neberu na vědomí neustále polonahé vlkodlaky, odporné hraní K. Stewart a perfektní návod jak se vypořádat s rozchodem v podobě skákání ze skal a bourání na motorce. Ne, protože jsem čekal mnohem větší paskvil zatímco jsem dostal pouze hrozně nudný, hloupý film, který se neuvěřitelně vleče ale pořád nevyčnívá nad horami kravin které hollywod vyprodukuje ale kterým se nepoštěstí stát se kulturním pseudo mylníkem a tudíž se dostat masám na odiv. Twilight tenhle status má a tproto je pranýřován, zatímco objektivně je to pouze standartní kravina, která si na sebe slušně vydělává. Navíc má jednu dvě hezky akční scény a fajn muziku, díky které jsem film přežil a můžu s čistým svědomím říct, "už nikdy víc ale chápu vás zástupy faninek".

• 23.1.2010  18:31
    Pevné pouto (2009)

Celkově perfektní film, ve kterém se snoubí tak protichůdné žánry jako je komedie a thriller. I přesto, že vraha známe od prvních minut, někdo už z trailerů, především díky dokonalým hereckým výkonům se Lovely Bones daří vytvořit neuvěřitelně sugestivní napětí. Kuriozně je film neuvěřitelně silný i na druhé straně barikády, kde opravdu dokáže chytnout za srdce čímž rázem příjdeme na to, že v tomto pseudo thrilleru nejde tak o dopadení vraha jako spíš o život bez jeho oběti.

• 22.1.2010  18:58
    Bílá smrt (2009)

Až bolestně průměrný thriller, který své zápletky a příběhové nuance vysvětluje šíleně polopaticky prostřednictvím hrozných flashbacků u kterých nejsem schopný určit, jestli jsou nebo nejsou komiksově stylizované. Ani jedno by tak nevadilo, kdyby nevyprávěli absolutně zbytečný kus historie nemající s hlavním dějem, který je mixem Dead Snow a Útoku z hlubin, téměř nic společného. Je to celkem škoda, protože díky místu konání a perfektnímu kamerovému filtru tu šance na super napínavý film byla, a některé scény si o čtyři hvězdy dost razantně říkali.

• 21.1.2010  17:24

Konečně po dlouhé době film, který mi drnčí v hlavě a kvůli kterému projíždím google v honbě za dalšími informacemi. Ačkoliv zejména Milla ze začátku jako "cáklá" psycholožka trochu bije do očí a většina ksichtů, které vypotí během jejích sezení mi přišla z kategorie "je mi to totálně ukradený", po úvodní pasáži nemůžu mít vůči hercům žádných výhrad. Přesto tahounem filmu je bez diskuze příběh. A protože věřím, že pravda je tam venku, nechal jsem se jím naprosto unést i když je mi jasný, že většina lidí, jenom o trochu míň naivních jak já ho označí za brak.

• 3.1.2010  01:26
    Avatar (2009)

Nesnáším Camerona, nesnáším jeho aroganci a opovrhuju jeho titulem krále světa, který jistiojistě náleží lidem se snílkem a fantastou v sobě. Dál opovrhuju sebou, neboť i přez své zásady bortící se jako domečky z karet musím sklonit hlavu a přiznat, že i přez bodové chyby je Avatar v určitém směru dokonalý a to co u filmu hledám, jsem v něm našel v množství které, dalo zapomenout na plochost charakterů, přepálený happyend a další blafy, které vnímám jenom protože mám profil na csfd. Film je zážitek od první do poslední minuty a to je dost na to abych toho machýrka potleskem na konec uctil jako zbytek světa. Tlesk, Tlesk.....

• 6.12.2009  03:20
    Pojišťovna štěstí (TV seriál) (2004)

První série je podle mě to nejlepší, co Nova vypotila. Dál už jsem nesledoval a očividně jsem si zachránil alespoň pěknou vzpomínku.

• 6.12.2009  02:49
    Přenašeči (2009)

Strach prameni z neznámého. To je fakt stejně tak, jako když řeknu, že pokud divák zná téměř devadesát procent událostí scénu dopředu, moc strachu asi nezažije. Bohužel právě na svou předvídavost Carriers dojíždí a je celkem jedno, jestli se jí na tomhle sešupu podaří navodit jakous takous atmosféru virové apokalypsy (spíš ne). S horko těžkým škrábáním se z průměru nepomáhá ani slušná blbost některých postav, které zastávají staré dobré nahánění stínů po opuštěných, temných a infekcí prolezlých nemocnících. Co je o něco lepší, je herecké obsazení potažmo jejich výkony. Chris je jako bezcitný, všehoschopný hajzl přesvědčivý, Puci září jako jeho přesný opak no a ženská část osazenstva se dá nejlépe shrnout jako pěkný křoví do počtu. I tak jsem ale do konce zastával myšlenku, že film je osobitě drsný a způsob jakým se zbavuje svých protagonistů je dost dobrý na opakované zhlédnutí. Po prapodivném finále, snažícím se o jakýsi citový přesah, který působí jako kopnutí do ksichtu už se tak hrdinný necítím.

• 6.12.2009  00:41
    Sex Drive (2008)

Od bezvadného antré necenzurované verze až po koule v titulkách jedna velká jízda. Skvělí herci, bezvadné vtipy u kterých se člověk zasměje i se třemi křížky na krku a v neposlední řadě, pravdivost základní myšlenky. Díky ní a Joshi Zuckermanovi, který zvládl těžkou úlohu ztvárnění loosera s pěkným ksichtíkem, jsem se dokázal s příběhem ztotožnit a bavit se, i přes to, že se v jádru jedná o předvídatelnou road movie, která dost často spoléhá na perfektní prsa, ultrakrátké sukně, úzké topíky, překrásné zadečky, odhalené spodní prádlo, roztleskávačky převlíkající se skoro na pódiu a.........Vlastně je to perfektní filmek.

• 4.12.2009  17:23

Dost netradiční scifi podívaná, která ani tak nestaví na efektech jako spíš na humoru a osvědčené formulce dvou rozdílných parťáků. Jones i Smith jsou skvělí ale nejen díky nim má většina scén minimálně potenciál stát se béčkovým kultem. Čas od času se sice objeví trochu šroubovaný humor, jako celek ale film funguje perfektně a o to jde.

• 4.12.2009  01:37

Jako velmi střídmý fanda žánru hororů, dostal jsem se k Paranormal Activity prostřednictvím hypu. Jak jsem odolával Hostelu(je tohle vůbec horor?), kruhu a jiným, tak mě marketingové oddělení Paramountu dostihlo a P.A. mě nechal s rozpačitými dojmy a trochou strachu. V první řadě musím říct, že "autentické" filmy velebím. Možná je ve mě něco voyera, možná koukám po "něčem jiném" ale určitě mě dvakrát tolik dostanou do filmu. Kuriozně v případě P.A. tahle dovednost fungovala jenom při nočním přenosu a během dne se filmu hodně těžko dařilo vytvořit atmosféru, kterou tak potřeboval(když se objevila tak ji bohužel pro mě totálně zruinoval komár v pokoji) a které ani nijak výrazně nepřispěli hlavní protagonisté. Jejich přičiněním jsem dostal pár hodně těžko vydýchatelných okamžiků ale také hromadu scénaristických děr do kterých film čas od času zabředl. Silně ofenzivní (typický?)američan neměl daleko k popadnutí pistole a s motherfucker na rtech běhu vstříct vymítání, ona zase prudila daleko za limit, což mi ale bylo šumák, protože jsem čekal co se stane v noci. A to je jádro pudla. Za zkouknutí stojí pouze noc.

• 2.12.2009  23:25

Láska v každé žárovce a odstínu hnědé, pomatení bublající na povrch každou chvilku života v Ikee, v každém z (500) dnů bez a se Summer. Tomův příběh má podobu oprýskaného památníku s pár zamilovanými dopisy, malůvkami na okrajích a okamžiky myšlenek do něj vložených z patra pro pocit neviděného, zahraného zamilovaně, dokonce i když o romanci nejde.

• 2.12.2009  00:37
    Stmívání (2008)

Vyčistit si hlavu, nechat myšlenky odplout pryč a zapomenout na rychle se rozrůstající mánii, na hanopisy a první místa v žebříčcích návštěvnosti. Objektivita je důležitá pro vědomí, že si názor udělám sám a nebudu tlumočit kecy jiných. Abych začal. Prvních šedesát vteřin vypadalo až podezřele dospěle (ani zpětně po zhlédnutí filmu netuším, co tahle alegorie znázorňuje) a skoro se zdálo, že se dočkám napětí. Všechno se ale začalo hroutit, když se na scéně objevil Edward. Na jeho ramenou totiž přišlo milostné trápení napsané tak neuvěřitelně strojově a cíleně, že Meyerová je buď totálně naivní, nebo ďábelsky vypočítavá. Většina aspektů je vyšroubovaná do totálních extrémů (což jí činí naprostým scifi v oblasti romance), rozhovory jsou bez ustání patetické a jejich prostřednictvím film tak táhne na bránu divákova citu až je to k smíchu. O něco lepší to je v případě herců, Edward moc nehraje ale díky neustálému protěžování si koncem filmu vydobyl něco charisma, Jacob se mi líbil asi nejvíc ale Bella. I když si odmyslím ty řeči, co jí scénář vkládá do pusy její herecký výkon je až k zaražení otřesný. Její neustálé zadrhávání, tvář soustavně plná trápení, duševních rozkolů, milostných výšek a citových propadů, to vše je jediné co filmu přinesla a většina toho sráží film ještě hlouběji (Bellin projev, když ji Edward prosí o přestěhování se do Jacksonwillu? WTF?) Stejně tak triky jsou něco strašného i s ohledem na to, že o tom film není. Přece šlo vymyslet něco, co nezpůsobuje epilepsii a nespočívá v rozmazání postavy ve wordu. Takže nakonec můžu říct, že i když jsem místy objektivní nebyl, považuji Twilight za brak. Ne nejhorší ale dost hrozný

• 1.12.2009  01:59

Tak v první řadě, vo co go? Nechci se v kriticce nijak vyžívat ale za těch úmorně dlouhých 107 minut jsem nezaregistroval nic jako příběh, vývoj, gradaci prostě nic. Ze začátku(konkrétně scéna, kdy Jamesovi extra jetý slipy kolují z ruky do ruky) jsem si myslel, že se tu a tam vyskytnou díry ve scénáři ale očekávání klidné atmosféry pouti a teplých barev neonů devadesátých let mě drželo v klidu. Co následovalo by se ale dalo popsat jako úvod, kdy se jsem se dozvěděl, že James chce do N.Y. načež následoval hodinový ekvivalent libovolně sestříhaných epizod Dawsonova světa zakončený koitusem v N.Y.. Na druhou stranu herci vůbec nebyli špatní (snad jenom Kristen mi příjde tak smutná, že vypadá jako zkouřená all day long) a ačkoliv tu humor byl skromný a spíš jsem se usmíval než smál, nijak nepřekážel. Jednoduše by to chtělo Frigovu ránu do koulí pana Mottola. Snad by se pak něco dělo.

• 30.11.2009  19:44

Chyba je v dítěti. Pixar si naložil břímě, které soudobá technika neměla šanci unést a výsledkem je sice Pixarovsky originální příběh, ovšem ale totálně zkažený až téměř hrůzostrašně ztvárněným dítětem.

• 29.11.2009  22:40
    Gamer (2009)

To je problém skvělých nápadů portovaných na plátno. Když za tím nestojí někdo s kumštem, začnou se rozpadat v koláž scén, které jsou místy dobré, místy výborné ale vždy pouze v rámci své individuality. Jako celek prostě nefungují a divák jako by vždy byl krok pozadu. A v akcí a perfektním příběhem nabytém Gamerovi je to jako pěst na oko, které já se snažil vyhýbat ze všech sil, protože Gamer vážně není takové zklamání, jaké by si člověk představil s takovým hypem a zdejším hodnocením. Ona akce je zejména kvůli fešnému filtru a střihu výborná, nasáklá testosteronem a jako celku se jí dá vytknout pouze nulové hudební podkreslení, přičemž si doteď myslím, že trošku rockového nářezu by ji vyneslo do nebes. Kapitola sama o sobě je kritika společnosti, herního a internetového světa, která je, říkejte si co chcete, až znepokojivě trefná ve svých konturách, ve zpracování, řekl bych dost laciná a až moc zvrácená. No a když to vezmu kolem a kolem, jediná větší výhrada je opravdu pouze k té neucelenosti, díky které mám z filmu občas pocit, že koukám na pár efektivních trailerů bez zastřešující linky ale i tak jsem se výborně pobavil a dokonce poznal něco se sebe samotného. A to že, ať moralizuji kde chci, jak chci, tuhle hru bych si zahrál z fleku. Nepříjemné poznání ale žiju:)

• 29.11.2009  01:26

Quentin vyměkl. To je první věc, co mě napadla při finálním/rozlučkovém záběru na Bradův fešný ksichtík. Explicitní, vysoce stylizované a zábavné násilí, které se stalo poznávacím znamením Tarantinových filmů tu je pouze ve stopovém množství, nahrazené někdy nekonečnými dialogy, mnohem častěji dokonalým Christopherem Waltzem. Ať tak nebo tak, s takto zajímavým námětem se ve mě pocit promarněné šance ozývá hlasitěji a ani celkem vyvedené finále(které je slabým odvarem promítání G.I.Joe) ho nijak výrazně nepřehluší. Naštěstí, po herecké stránce jsou pancharti perfektní a tu chvilku, kterou si tam široká plejáda herců od Komisaře Rexe po Dian Kruger zahraje, je ve většině případů bezchybná a nebýt jich, úmorně dlouhou stopáž bych si sám prostříhal. I přez počáteční lehké zklamání je ale třeba říct, že se jedná o poctivou filmařinu a hanit ji jenom proto, že od Tarantina čekám něco víc nehodlám.

• 28.11.2009  00:33
    Serenity (2005)

Odlehčená variace Star Wars na které je hodně ztěží vidět, že se jedná o závěr(?) seriálu. Ačkoliv se tu a tam objeví záběr na loď jako z papundeklu, většina efektů je i v dnešní době velice dobře koukatelná a atmosférou "zpíchnuté na koleni" dotváří tak trochu jinou scifi operu. Herci jsou tu všelijací, jejich postavy se dají zaměnit téměř za každou hvězdnou posátku vesmíru ale protože pár z nich oplývá smyslem pro humor, který v kolektivu působí vážně pohodově, kouká se na ně moc pěkně( i Baldwin No.32 ujde). Jediné k čemu mám vážnějíších výhrad je nezajímavý a totalně předvídatelný příběh, který bych asi ocenil jako fanoušek seriálu dozvědivší se pár faktů z universa Firefly. Jako laik ho ale musím klasifikovat jako brak. I tak ale film pobaví a v konkurenci seriálových filmů/pilotů/pilotů spin offů, stojí rozhodně na bedně.

• 24.11.2009  23:19
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Na rovinu říkám, že i když se objeví seríál vtipnější, zajímavější a promyšlenější, Friends se z mého seriálového nebe nehnou ani o píď. Objektivita šla někam už v době, kdy mě Přátelé provázeli snad každou významější chvilkou života mého. Dost pravděpodobně bych bez nich neodmaturoval, nesmířil bych se s rozchodem s mou femme fatale a mnoho dalších okamžiků, které se kvůli téhle partě snášely o polovinu lépe. A nemohli za to jenom dokonalé postavy šesti tak odlišných persón ale hlavně ta težko popsatelná atmosféra klidu, a inteligentního situačního humoru jemuž už navždy bude Chandler králem.

• 24.11.2009  23:13
    Americký táta (TV seriál) (2005)

Výborný nápad potopený postavami. Taťka to sám neutáhne, Roger pomůže jenom sporadicky a u zbytku si ani nevzpomenu na jméno. Je to dost škoda, protože některé epizody(většinou zaměřené na Stana, CIA vtípky) jsou v kvalitách Family Guye a ke dnu je táhne pouze šeď zbytku rodiny, kde vážně nikdo není nijak zvlášť zajímavý, a tudíž ani Mistr Farlene pro ně nějak třeskuté vtipy sesmolit nedokáže.

• 22.11.2009  01:20
    Gran Torino (2008)

Když film začíná jako Clientnova od srdce podaná zpráva o starcově nahlížení na svět dneška, je plný generačních rozdílů souboje věčných zákonů morálky a etiky kontra létům působení MTV, H.Montany, Svítání a Facebooku a stařecké zatrpklosti. Tohle vše bych od Clinta v jeho věku čekal, jakási poslední zpověď a rozloučení se s divákem. Žádné loučení ale nebude, film se převrátí a Clint naopak bere do rukou zbraň a očividně má v plánu zakončit velkolepě, tak jak jsme ho znali za mlada. Záměr pěkný, bohužel, nejsem si až tak jistý, že se mu to tentokrát povedlo. Popravdě musím přiznat, že na něj mám přece jenom ostřejší lupu a proto jsem tak trochu hnidopich. Každopádně jsem se nemohl zbavit dojmu, že příběh je hodně černobílý. Kowalsky je šablonovitý veterán, se šablonovitě chamtivými potomky a až moc rychle se z původní averze vůči Korejcům přeorientovává na jejich strunu a brání je zuby nehty, jako by nikdy nevedl na jejich účet rasistické řeči. S touhle formulkou biče a cukru jsem se už setkal v Million Dollar Baby a hádám, že takhle je to Clint a tak ho musím brát, což mi vlastně nedělá problém. Sám Clint hraje naprosto dokonale, hlášky trousí snad ještě líp než za mlada, rozzuřené obličeje vrásky stonásobně umocňují a vůbec kvalita většiny hereckých výkonů je výš než Waltovi kalhoty. Příběh je i přes těch pár výtek pohlcující a železná ruka režiséra ho vede jistým tempem až k nečekanému konci, který je pro mě těžko vstřebatelný. I přes to, že jsem kritizoval víc, než jsem čekal, film je rozhodně z té lepší části Clintovy režisérské tvorby a v konkurenci letošních filmů jeden z nejlepších.

• 21.11.2009  16:47
    Zázračná planeta (TV seriál) (2006)

Umělecké dílo obklopující nás na každém kroku, vykrystalizované do jedenácti kapitol, které opravdu nejdou nijak závratně „do hloubky“ a jsou spíše efektní než efektivní. I tak si neumím představit lepší formu jak divákovi zábavným způsobem uceleně prezentovat krásy planety Země a i přesto, že se to mnoho z nás už odnaučilo, všichni bychom se měli s pokorou poklonit krásám našeho světa a Siru, který nám tento pohled umožnil.

• 20.11.2009  02:41
    Studio 60 (TV seriál) (2006)

Co se týče smyslu pro humor, mám to na dlouhé lokte. Ironie, sarkasmus a rámcově inteligentní humor se v době ultratrapných, přehrávaných a skrznaskrz prvoplánových příběhu o seznámení rodinných příslušníků, hledá šíleně těžko. Jako by po Přátelích už všichni vařili z vody a herci schopní položit se do svých rolích se uvařili v ní. Naštěstí ne všichni. Naštěstí jeden ze starých pardů neztratil nic ze svého génia a uštěpačnými komentáři pronášenými s kamenou tváří mě ve Studiu 60 dostává jako za mlada. Ta jedna dokonalá série, po které tenhle skvost předčasně zabili pravděpodně nechápající amíci je Perryho plná a díl co díl mu nahrávají jako Tony Stark charizmatický Bradley Whitford a naprosto famózní Amanda Pett. A co víc, Studio 60 vůbec nestojí jenom na humoru a hercích ale v základech dlí mimojiné i úžasná atmosféra nezkaženého světa kde bernou mincí je jen a pouze úsměv. A tak to chci.

• 17.11.2009  21:31
    Frajer Luke (1967)

Stejně dobře, jako Steve Mcqeen zpoza mříží utíkal, dokázal si frajer Luk tu chvilku, co za nimi strávil, svět na vodítku užívat. První polovina filmu je v dobrém slova smyslu jakási odlehčená verze Shawshenku, Velkého Útěku a Papilonu, která nemá ani tak ambice vypovídat o šílených podmínkách ve věznicích sedmdesátých let jako spíš bavit a to se ji daří perfektně stejně jako ve svých vážných chvilkách rozproudit krev v žilách. S dvěmi řetězy na nohou se ale situace komplikuje a v jednom okamžiku jsem si myslel, že film stvoří legendu aby ji obratem nechal padnout ať je to jakkoliv neuvěřitelné. No ale naštěstí je Luke frajer a jeho ztvárnění je dokonalé.

<< předchozí 1 2 3