yaqwsx

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 27.1.2018  20:11
    Malý princ (2015)

Nečekal jsem, že se může filmová adaptace takto pěkně povést. Jako celek to není dokonalé, ale film je plný momentů, kdy mé srdce plesalo radostí a nevědělo co ještě udělat, aby vyjádřilo svou radost. Po dlouhé době film, který si myslím stálo za to vidět.

• 23.12.2017  23:02
    Baby Driver (2017)

Natěšen z komentářů a Scotta Pilgrima jsem se těšil na parádní audiovizuální podívanou. Té se mi bohužel nedostalo. Nápad je perfektní, některé momenty filmu jsou dechberoucí, ale.. Filmu chybí hravější střih a vlastně i hlubší myšlenka. Je hodně plochý a málo vyzněl. Napište prosím někdo Edgarovi Wrightovi pořádný scénář a něm nechte se jenom vyřádit v provedení!

• 10.6.2017  03:21
    Šéf (2014)

Na film jsem se podíval, jelikož jsem viděl na spoustě míst použité kuchařské scény z tohoto filmu. Ty jsou opravdu hezké, ale jinak film nenabízí nic zajímavé. Stále jsem čekal, kdy se něco stane a najednou už byly závěrečné titulky.

• 2.4.2016  18:31

První bojová scéna tohoto filmu mě donutila rozplývat se blahem - už dlouho jsem ve filmu neviděl tak dobře zpracovanou kameru. Dlouhé záběry, skvělá dynamika a scéna. A pak to téměř všechno šlo do kytek. Ano, kamera byla úžasná, perfektní scenérie, ale příběh se vlekl a až do konce filmu nenabral spád. Filmu neuškodila poloviční stopáž - uznávám, že bych pak asi tolik nesympatizoval s hlavním hrdinou, jelikož bych tolik netrpěl, ale film by si ode mě odnesl minimálně o hvězdičku více.

• 6.8.2015  01:01
    UnREAL (TV seriál) (2015)

Po celé první sérii: Geniální námět. Opravdu hezká myšlenka, která mě velice lákala a vlastně asi byla jediným magnetem, který mě u tohoto seriálu udržel. Téměř všechno je špatně - postavy mi nepřirostly k srdci, často je děj nelogický, špatně (trhaně) vyprávěný, všechno působí lacině a často i hloupě. Postavám jsem neporozumněl, nepochopil je a nesžil se s nimi. Při psaní tohoto komentáře si vlastně uvědomuju, jak promrhaný nápady to byl. Škoda. I přesto však mě zůstal pocit, že tři hvězdičky jsou k tomuto seriálu tak akorát.

• 5.12.2014  18:43
    Firefly (TV seriál) (2002)

Nejsem fanoušek sci-fi a většinu produkce z tohoto žánru považuji za hlouposti. Ale najdou se i výjimky - Firefly je jednou z nich. Ačkoliv dle mě kvalita dílů hodně kolísala, některé epizody jsou prostě nezapomenutelné a člověk je hltá jedna báseň. Postavy jsou zajímavé, ale relativně dlouho mi trvalo, než jsem k nim přilnul. Stylizace seriálu je zajímavá, ale něco ve mě mi pořád říkalo, že to nebylo úplně OK a něco tomu chybělo. I přes všechna má ale je Firefly seriál, který má spoustu kvalit a stojí za to se na něj podívat.

• 5.12.2014  18:39
    Serenity (2005)

Sci-Fi mě vždy míjelo. Jen občas jsem o něco zavadil a zpravidla se mi to nelíbilo - jasně, najdou se i výjimky jako District 9, ale těch je poskrovnu. Od Serenity jsem toho moc nečekal, ale překvapivě mě film bavil daleko více než seriál. Konečně se příběh uzavřel, postavy se mohly naplno projevit a celkově měl film celkem spád a šmrnc. Prostě zakončení seriálu na úrovni.

• 21.9.2014  11:34
    Satisfaction (TV seriál) (2014)

Těžko popsat o čem tento seriál je. A právě to je na něm poutavé. Děj je krásně spletitý, záhadný a bezvadně vystavený na poutavých postavách. Poprvé jsem si to uvědomil až tehdy, když jsem se snažil někomu stručně vysvětlit děj. Je pravda, že zhruba v polovině první série seriál trošku polevil, ale i přesto je to velké pozitivní překvapení letošního léta.

• 25.8.2014  09:25
    Manhattan (TV seriál) (2014)

Seriálu se rozhodně nedá upřít vynikající námět a snaha o silnou atmosféru. Autoři se snaží své dílo vyšperkovat, co to jen jde - a většinou se jim to daří na výbornou. Ano, občas je to přehnaně patriotické nebo fakticky na hlavu postavené, ale těchto momentů je málo. Po prvních pěti dílech je seriál vyrovnaný, tak akorát napíná (a nepřekračuje mez telenovely) a celkem odsýpá - nevím kolik epizod je plánováno, snad se autoři nezačnou motat v kruhu a uměle natahovat děj. Po druhé sérii: Žádný seriál mě už nepřikoval k obrazovce tak silně jako Manhattan. Neskutečná atmosféra!

• 13.8.2014  12:22
    Star Trek (2009)

Překvapivě to byla zábava - i přesto, že jsem jako malý Star Trek nesnášel...

• 15.7.2014  10:10
    Rango (2011)

Když se na Ranga podívám po kouscích, tak jsem nadšen. Pěkná grafika, neotřelý humor, který teda zrovna není moc dětský, perfektně sedící hudba a sympatický hlavní hrdina. Jenže jako celek to nefunguje a Rango mě spíše nudil. Jasně, několikrát jsem se zasmál opravdu nahlas, ale to nezachránilo celkový dojem z filmu.

• 13.7.2014  12:24
    J. Edgar (2011)

I přes nepopiratelně zajímavý námět mě tento film nudil. Občasná zajímavá scéna ve dvou hodinách vyprávění to nebyla schopna napravit. Škoda...

• 13.7.2014  12:06
    Rivalové (2013)

Velmi poutavě a zajímavě natočený příběh dvou legend Formule 1. Film těží z dobrého scénáře a naprosto mistrného zpracování. Líbivá kamera mě připoutala k obrazovce a výborné herecké výkony mi umožnily mi naplno si užít vymazlený scénář. Po delší době opět film, který si zaslouží pět hvězd.

• 30.6.2014  14:42

Knězovy děti jsou pro mě velkým překvapením. Z úvodní, prazvláštní scény se vyklubal neskutečný úsměvný příběh. Geniálně jednoduchá a originální zápletka dokázala udržet moji pozornost po celou dobu filmu. Film sází jednu narážku za druhou a já se občas musel smát nahlas a popadat se za hlavu. Opravdu povedený kousek!

• 30.6.2014  14:33

Jak vycvičit draka 2 pro mě bylo překvapení. Určitě příběhvě nemá na jedničku, která těžila především ze své novosti a originality. Avšak tyto drobné nedostatky toto pokračování kompenzuje bombastickou grafikou, silnou atmosféričností a kvalitou některých částí scénáře. Jsem rád, že se scénáristé nebáli přitvrdit - u některých scén jsem měl pomalu slzy na krajíčku - a to je u mě co už říci. Z kina jsem odcházel s nadšením a radostí. Perfektní pohádka, kterou stojí za to vidět.

• 30.6.2014  14:30

Už od začátku filmu jsem tušil, co mě čeká. "Vynálezce", opuštěná farma, pohledná dcera a rozbitý náklaďák - co z toho tak může vzejít? Netušil jsem však, že film půjde tak do extrémů a každý ze svých aspektů požene "až tak daleko". Díky tomu celý film působí neskutečně přehnaně, epičnosti má na rozdávání, což byla škoda - po prvních akčních scénách jsem se jí přejedl a trochu vůči ní otupěl. Zbytek filmu poté již nevyzněl tak, jak asi bylo zamýšleno a já z kina odcházel s hlavou téměř prázdnou - film ve mě nezanechal žádný pořádný dojem.

• 24.6.2014  17:10
    Silicon Valley (TV seriál) (2014)

Byl to dobrý nápad na seriál, který však scénaristé totálně zabili. Celá myšlenka seriálu je nová, neotřelá. I prostřesdí vybízí spoustu příležiéstí k zápletkám a gagům. Jenže ani jendno z toho scénaristé nevyužili. Ze seriálu cítím nějaké náznaky charakterů, které však nebyly dotaženy do konce a působí rozpačitým dojmem. Seriálu je mi líto...

• 14.6.2014  16:19
    Jak na věc (2002)

Tato komedie přináší onen "divný britský humor" v zajímavém světla. Překvapivě milá komedie, která si sice občas neodpustí nějaké to klišé, ale jako celek neuvěřitelně trefná a zábavná.

• 7.6.2014  09:53
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Opravdu ohrané téma - to bylo to první, co jsem si řekl, když jsem se trochu dostal do tohoto seriálu. Něco ve mě však chtělo pokračovat - to něco cítilo skrytý potenciál tohoto seriálu. Už dlouho mi tak moc nepřilnuly k srdci seriálové postavy - naposledy se tak stalo u Dextera. Skvělý scénář, který ukazuje přerod osobnosti člověka. V podstatě jako u Dextera i zde je anti-hrdina, kterému jsem však postupně přestával fandit. Často mi docházel dech při některých momentech. Úžásné scény, které dokonale vykreslí postavu během obyčejného rozhovoru a grandiózní finále jsou to, co dělají tento seriál opravdu výjimečným. Pokud bych měl něco vytknout, tak rozhodně občasné momenty stylu "Já jsem jsem chemik, já jsem bůh a nastartuji auto!"

• 7.6.2014  09:46

Asi jsem "otupělý" předchozími díly, ale finále ve mě nezanechalo takový dojem, jaký jsem čekal. Snaží se být epické, ale já mu to z nějakého důvodu nevěřil. Chyběl mu nějaký šmrnc, možná více napětí a trochu tajemna. Pro mě obrovské zklamání....

• 5.6.2014  12:03

Hermiona se hádá se Ronem. Ron se hádá s Harrym. Hermiona se hádá s Harrym. Herminona je naštvaná. Harry je naštvaný. Harryho chytl záchvat štěstí. Opět řemeslně dobře odvedená práce, ale scéna oproti předcházejícím dílům spadl o notnou úrověň dolů. Knihu jsem bohužel nečetl, a tak nemůžu soudit jestli je to vina čistě scénáristů nebo i knižní předlohy.

• 3.6.2014  20:36

Pro mě opět stejně dobře odvedená "řemeslná práce" jako u předchozího filmu. Scénář však dle mě začíná silně pokuhávat scénář. Je chaotický, málo poutavý a nedává prostor, pro to, aby rozvinuly postavy. To je u tohoto filmu velká škoda.

• 1.6.2014  20:39

Opět další řemeslně dobře zvládnutý díl Harryho Pottera, který se snaží tahat za emoce, kde to jen jde. A celkem se mu to daří. U tohoto filmu mě však celkem často trochu rozptyloval skákavý a občas zvláštně navázaný děj. Zamrzelo i rozvedení některých postav (např. Lenky). I přesto všechno to nekazí celkový dobrý dojem.

• 1.6.2014  20:36
    Výjimka v překladu (studentský film) (2014)

Opravdu velmi trefný film - obzvláště na poměry FI MUNI. Jednoznačně jeden z mých favoritů letošního FFFI. Dopuručuji s udělat deset minut čas a na tento kraťas kouknout.

• 26.3.2014  11:02
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Sherlock mě svou první epizodou naprosto uchvátil - konečně něco nového, neotřelého. Ano, Sherlock je občas sice přehnaný, zbytečně mysteriózní a občas až uměle diváka napíná, ale tohle všechno zmizí pod poutavostí příběhu a sympatičností hlavního hrdiny. Nevím, proč je u Sherlocka pravidlem, že druhý díl série je vždy slabý a první a třetí jsou vždy neskutečně poutavé. Pokud bych měl Sherlockovi něco vytknout, tak bych mu vytkl dlouhou stopáž - o půl hodiny méně by mu přidalo na spádu.

• 14.3.2014  15:21

Taková Disneyovka se vším všudy - redy má alespoň všechy její rysy - relativně prostý příběh, který sází na dojemnost, lovestory a zajímavé postavy. I přes to všechno mě Frozen neunesla. Nechápejte mě špatně, vůbec to není špatný animák, ale k dokonalosti např. Tangled má hodně daleko.

• 21.2.2014  13:43

Zajímavý počin, který nezklamal. Opravdu hodně mě potěšila spousta narážek na populární kulturu, perfektní vizuální kabátek a i relativně svižné tempo. Škoda jen dějové linky v reálném světě - chápu, že tím chtěli autoři dát filmu na vážnosti a hloubce, ale nemělo tak dobrý efekt jako např. u filmu Kuky se vrací.

• 11.2.2014  18:32
    Mystérium sexu (TV seriál) (2013)

Příjemná podívaná, která na poutavosti získává díky ústřední dvojici. Myslím, že herecké duo pro její stvárnění nemohlo být vybráno lépe. Nejen zajimavý příběh, ale přiznejme si to že i trochu pikantnější téma seriálu, člověka u seriálu vyloženě přikovají. Pro mě asi jedna z nejlepších novinek podzimní sezóny.

• 1.2.2014  11:33

Po dlouhé době jsem si doplnil vzdělání a konečně se podíval na celou ságu Star Wars. Myslím si, že jednotlivé filmy nelze vyloženě hodnotit samostatně. Jsou zde jak horší, tak lepší kousky - vesměs je však úroveň velice podobná. Původní troligie má své kouzlo, které mi však lehce kazí občasná scénářová děrovitost či občas ne zcela dokonalé herecké výkony. Nová trilogie nemá již to původní "pohádkové" kouzlo, avšak dle mě tolik neztrácí dech. Avšak neublížilo by jí zkrácení stopáže každého dílu minimálně o půl hodiny. Upřímně jsem od SW čekal více. Není to jistě špatný počin, celá sága mě bavila, ale k dokonalosti mu chybí daleko.

• 1.2.2014  11:33

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21