• Krátkometrážní

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Po dlouhé době jsem si doplnil vzdělání a konečně se podíval na celou ságu Star Wars. Myslím si, že jednotlivé filmy nelze vyloženě hodnotit samostatně. Jsou zde jak horší, tak lepší kousky - vesměs je však úroveň velice podobná. Původní troligie má své kouzlo, které mi však lehce kazí občasná scénářová děrovitost či občas ne zcela dokonalé herecké výkony. Nová trilogie nemá již to původní "pohádkové" kouzlo, avšak dle mě tolik neztrácí dech. Avšak neublížilo by jí zkrácení stopáže každého dílu minimálně o půl hodiny. Upřímně jsem od SW čekal více. Není to jistě špatný počin, celá sága mě bavila, ale k dokonalosti mu chybí daleko.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Horší než smrt (2007)

Čakal jsem více. Film rozhodně pobavil, ale neměl ten správný šmrnc. Možná za to mohl pomalý rozjezd, či relativní ohrané téma. Pro mne bohužel spíše zklamání.

Lví král (1994)

Naprosto famózní pohádka v překrásném grafickém provedení. Netřeba dodávat více.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Po prvních pár dílech mě Suits desně chytli. Nedokážu přesně popsat, čím to - ze seriálu přímo číší charisma ústřední dvojce, která seriál táhne kupředu. První série na to šla chytře - celá se odvíjela pěkně, pohodově s jasnými klaďasy a záporáky. Druhá série však na postavy vrhla nové světlo a seriál udělala poutavějším. Třetí série zatím pokračuje v podobném duchu. Opravdu jedno z nejpovedenějších děl za poslední dobu.

Gravitace (2013)

Tenhle film byl prostě jenom o audiovizuálním vyřádění se. A to neříkám ani jako výtku, ani jako pochvalu - spíše jako konstatování. Snímek byl působivý, zaujal - tvůrcům se povedlo předat ten správný pocit. Film se relativně držel v mezích uvěřitelnosti, které jenom lehce pošramotil příliš epický závěr.

jOBS (2013)

Nechci říci, že tento film byl zklamáním. Nejsem jeden z fanoušků Jobse, který by přečetl jeho životopis 4×. Popravdě jsem ho nečetl ani jednou a o Jobsově životě mám jen takovou povchrní představu. Proto můj úsudek není ovlivněn fakty, která ve filmu zazněla - na snímek se dívám pouze z velkého hlediska. A z toho mě film neohromil. Občas je zbytečně chaotický, přeskakuje v čase, ale na rozdíl od The Social Network to zde nefunguje a osobně mě to spíše mátlo. Kamera celého filmu je taková nevýrazná a občas se pouští do "cool" záběrů, jenže ty ve filmu jaksi nemají opodstatnění a působí spíše jako pěst na oko. Soundtrack mě taktéž neohromil. Ashton Kutcher ve své roli překvapil. Nečekal jsem jeho výkon na tak vysoké úrovni a o to více mě mrzí, že celý film je takový nijaký. A Kutcher už nemá šanci to zachránit.

Bůh žehnej Americe (2011)

O tom, že se mi film bude líbit mě přesvědčilo prvních pět minut. A v podstatě jsem se nemýlil - prvních třicet minut mě naprosto uchvátilo. Film má totiž myšlenku, kterou podává ve slušivé formě (perfektní střih a decentní kamera), navíc má správný spád a nezačíná nudit. A ačkoliv se celý nese v absurdním duchu, tak jsem mu věřil a občas jsem se chtěl k Frankovi i přidat. Zde pěkně fungoval střih, který ve mě vyvolával totožné pocity, jaké prožival hlavní hrdina. Jenže po oněch třiceti až čtyřiceti minutách film lehce ztrácí dech a tempo - což je paradoxní, jelikož je to ta akční část. Dle mě se není čemu divit - své poselství už film předal. Navíc i přes absurdní podaní mi začala v hlavě šťourat myšlenka "Jaktože jim to všechno prochází?", která opět trochu celý film shodila. Tyto důvody mi neumožňují tomuto filmu dát plné hodnocení.