Fujara777

okres Bytča
Človek milión.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 29.7.2019  16:14

ÁNO: Silná téma, zaujímavý obsah a uveriteľná vízia budúcnosti. NIE: Spracovanie, to sú neustále zatmievačky a niekedy aj zmätočný strih.

• 21.7.2019  20:20
    2019: Cíl Měsíc (TV film) (2009)

Zaujímavá téma, aj v celku dobre vyrozprávané. Príťažlivosť tomu pridáva najmä súčasné 50. výročie pristátia na Mesiaci (r. 2019). Rád by som vedel, ako je na tom program Constallation dnes.

• 21.7.2019  20:16

U mňa toto veľmi nazabodovalo, a to ma teda námet veľmi zaujal. Nuda, ktorá by však u detí mohla mať o dosť lepšie hodnotenie, ako takto odo mňa. Jediná ako tak prepracovaná vzťahová rovina bola medzi susedovie otcom a jeho najstarším synom.

• 9.12.2018  12:47

Dosť zlé. Nebyť zopár dobrých pesničiek a záveru, bolo by hodnotenie ešte horšie. S jednotkou sa to ani nedá porovnávať.

• 20.8.2017  11:38

Toto tu nerešpektuje pravidlá. Vytvára si svoje a určuje tým línie vlastného žánru - SUPA action movie! Toto je Wakaliwood. Take it or leave it.

• 4.4.2017  09:52

ÁNO: Ba veru, je to aj komédia. Fakt sa dá na niektorých miestach nielen pousmiať, ale sa aj zasmiať. Hoci sú vzťahy v rodine primárne archetypálne, sú napísané uveriteľne. Scéna v nemocničnej kajute mala skvelý náboj, veril som tomu. V celku veľmi príjemné herectvo. NIE: Akurát postava Kabira bola napísaná až príliš plocho. Jeho motiváciám, najmä zo začiatku príbehu, som vôbec nerozumel. Pes je úplne zbytočný. Ani nijako neovplyvnil dej, ani jeho komentáre nepôsobili osviežujúco. Piesní je málo, taktiež tancov. Zrejme z toho istého dôvodu, prečo sa zasa výprava vybrala do Európy - teda, že to chce pôsobiť svetáckejšie.

• 1.4.2017  00:14
    Kahaani (2012)

ÁNO: Minutáž, civilnosť hrania a napätie, pri ktorom som sa pýtal, tak ako to teda vlastne ide skončiť. NIE:Júj, poriadne prekombinované. A ten záver taký vysvetľujúci, že neviem načo som teda pozeral tie dve hodiny predtým. Stačilo tých posledných 5 minút.

• 31.3.2017  02:11

ÁNO: Pre mňa nečakaný záver a vôbec aj námet - priateľstvo verzus láska. NIE: Dosť veľa slabých momentov. Napríklad už len ten úvod - nemastný, neslaný. A nedotiahnuté podporné postavy, najmä v prípade dvojitého rande.

• 12.3.2017  17:48

ÁNO: Strhujúce. Fakt to dokáže držať napätie a tým aj pozornosť. Začiatok je správne príjemný, aby mohlo prísť poriadne inferno. NIE: Lenže dosť útrpne som znášal tú dieru, ktorá bola medzi začiatkom a tým bengálom, čo sa tam rozpútal neskôr. Kecanie o ničom. Nejaký cement a lovenie rýb rukami, či čo. A ešte ten môj komplikovaný vzťah k menu Mark Wahlberg. Pre mňa nie je áčkovým hercom, ale možno som ho len nevidel v tom správnom filme.

• 20.1.2017  14:33
    Suburra (2015)

Špina Ríma v celej svojej kráse. Prevažne nočné, alebo aspoň daždivé exteriéry historického mesta predznamenávajú aj celkovú atmosféru. Mierne ponurá, ale najmä nebezpečné ťahanie nitiek "vážených" ľudí. Na pozadí, v jemnom náčrte, možno pozorovať prepojenie mafie, politických špičiek aj kléru. Filmu sa darí udržať pozornosť, aj napriek vyše dvojhodinovej minutáži. Zvlášť ľúbivé sú sekvencie, kde sa hrá s farbami. Pre mňa trošku nedotiahnutý záver. Čakal by som silnejšie vyvrcholenie. Zo záverečných obrázkov mi v hlave utkvel len pes v klietke (čo koniec koncov nie je málo).

• 18.1.2017  21:37

Páči sa mi, že je film rozkúskovaný do epizód, ktoré sú zakaždým iné. Zároveň sú pekne prepracované, akoby osobité príbehy, ktoré sú však v zhode s celým príbehom. Každá epizóda je vtipná, pretože sa s ňou tvorcovia mohli pohrať ako so samostatným príbehom (majúc vlastné pravidlá, vlastnú minirealitu). Námet s upísaním duše diablovi to všetko drží pokope, takže film nepôsobí rozbito. A hlavne: je to poriadne vtipné. Vypichol by som príbeh narkobaróna.

• 18.1.2017  21:28

Odzbrojujúco čistý Adam v podaní Frasera. Veľmi, veľmi príjemná romantická komédia. Romantika, ako aj humor, skrátka funguje. A ten námet: veľmi originálne. Pre mňa je tento film srdcovka.

• 18.1.2017  21:24

ÁNO: Prekvapivo pekný výkon herca menom Cuba Gooding Jr. Jemný humor aj, v podstate, opatrná romantika. Chlapi sú skrátka chlapi a ženy nikdy nenájdu takého, ako by si predstavovali. A to platí aj opačne. NIE: Čože? Tak ja som sa až tak nesmial. A malo ísť o komédiu. A vôbec, priemerné herecké výkony. Príbeh rozhodne nenadchne, i keď je možno mierne iný (než tucet ďalších).

• 18.1.2017  20:43
    La La Land (2016)

Pekný film. Ale to je tak všetko. Goslinga mám ako herca čoraz radšej, a to aj vďaka výkonu v tejto snímke. Počas celých dvoch hodín som sa len raz pozrel na hodinky. Ale viac mi to prišlo ako nejaká indická melodráma - tanec, spev, láska, smútok, farbičky.

• 13.1.2017  00:38

Námet s ovládačom je fantastický. Prevedenie v podstate podarené. Vždy mi to dosť zatlačí na emócie. Každý si zaslúži druhú šancu. Len v skutočnosti ju nie každý dostane. Aj preto máme skoro všetci radi happyendy.

• 3.1.2017  22:03

ÁNO: Iné, ako ostatné Hviezdne vojny. Menej rozprávkové, viac dobrodružné, uveriteľnejšie zlo, citeľnejšia pochmúrnosť. Všetko, čo univerzum Star Wars ponúka bolo vhodne využité. NIE: Iné, ako ostatné Hviezdne vojny. Trochu toho rozprávkového rozmeru, alebo viac toho duchovna a Sily mi tam chýbalo. Iba neustále opakovanie slova Sila ma skrátka neuspokojilo.

• 3.1.2017  21:56

Nehovorím, že je to super film. Redmayneov Scamender mi miestami až príliš silne pripomína Hawkinga. A vôbec, príbeh mierne klišé. Ale moje srdiečko skrátka zaplesalo, keď sa mohlo vrátiť do sveta kúziel a čarov. Hlavným pozitívom je dobre využité univerzum čarodejníckeho sveta. Viac by sa mi však pozdávala väčšia dávka temnoty. Dúfam, že v ďalšom filme dostanem v tejto oblasti pridané.

• 3.1.2017  21:46
    Pelíšky (1999)

V prvom rade komédia, na ktorej pozadí sa odohráva jedna z historických udalostí socialistického Československa. Dôležitá, medzná udalosť. Dnes už kultové hlášky a typicky vianočný film mi v mojej mladosti vyčaril úsmev na perách, vohnal slzy do očí a sprostredkoval dobu, ktorú som nezažil pre mňa prijateľným spôsobom. Must watch,

• 13.11.2016  02:20
    Interstellar (2014)

Odporúčam ďalšie pozretie po čase. V niečom to pridá, v inom uberie. Nakoniec ale u mňa prevláda pozitívny dojem. Aktualizácia (18.1.´17): Po treťom pozretí do toho už viac vidím. Trochu sa to sploštilo, keďže ide "iba" o silu lásky, ale stále je to pre mňa nádherný a veľkolepý film. Hudba je excelentná. Hoci ten záver je na mňa too much of happyend and heroism. Ale budiš.

• 23.6.2016  19:09

Možno prekvapivo, ale táto dvojka vôbec nie je zlá. Novým postavičkám v podstate ani nie je veľmi čo vyčítať. Čo im chýbalo na prepracovaní charakteru zachraňovali humorom. Dej plný zvratov je zaujímavý, drží pozornosť aj staršieho diváka. Bol som rád, že v kine bolo aj dosť starších ročníkov, nie len vyslovene deti. O to väčšiu výpovednú hodnotu má, keď napíšem, že celé kino burácalo smiechom. Trojku si už každopádne predstaviť neviem, hoci ten záver si trošku otváral dvierka týmto smerom. PS: Zuzana Kronerová top!

• 23.6.2016  19:02
    Ptáčátko (2016)

Milé a vtipné. Ale také pre deti, čo však nemôže byť, vzhľadom na cieľovku, výčitka.

• 15.6.2016  18:54
    Susedské prípady (TV seriál) (2015)

Formálne a obsahovo nedokonalé až-až. Pre mňa len jedno plus - občas vidieť hrať známe hlasy z dabingu.

• 15.6.2016  18:48
    Tvoja tvár znie povedome (TV pořad) (2016)

Nerozumiem všetkým výčitkám tejto šou. Vynímajúc Bičanovo oplzlé a pre niekoho nevtipné vystupovanie, je to po dlhom čase relácia, ktorá sa nehrá na skutočné osudy, na to, že je akože o varení, že je neskutočne seriózna a podobne. Nezosmiešňuje akože obyčajných ľudí a na vyvolanie príjemného pocitu, smiechu a zábavy využíva známe tváre, ktoré sa zosmiešňujú dobrovoľne, vedome a majú v tomto prax. Pre mňa úprimná zábava, ktorá nemá zbytočne prehnané ciele a je bez väčších lapsusov.

• 15.6.2016  18:32
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Táto relácia nikdy nebola tak úplne o varení. Ale momentálne (r. 2016) sprofanovala teda úplne. Naschvál vybrané karikatúry, veľmi okaté protiklady ľudí, ktorí skrátka nutne musia generovať konfliktné situácie. Minimálne vtipné komentáre, ktoré miestami ani vtipné nie sú. Z uvedeného predpokladám, že relácii klesá sledovanosť a týmto spôsobom sa to usilujú zvrátiť. Čaro relácie sa vytratilo.

• 15.6.2016  18:22
    O päť minút 12 (TV pořad) (2006)

Pán Strižinec je tak trochu utiahnutý moderátor, ale dokáže sa pýtať aj menej príjemné otázky, na ktoré vyžaduje odpovede. Vizuál je príjemný, grafika minimalisticky moderná (r. 2016). Hosťov je však niekedy priveľa (každý má potom minimum priestoru, na čo sa aj sťažujú). Keď sú ale zasa hostia len dvaja, býva to nuda. Myslím však, že relácia sa zmenila a mení sa k lepšiemu.

• 12.6.2016  21:28
    Jurský park (1993)

Čarovný zážitok. Výborná réžia. Niektoré pasáže doslova berú dych. Ani po toľkých rokoch to nestarne, naopak, vracia ma to v čase. Pôsobivé dobrodružstvo. Život si vždy najde cestu.

• 12.6.2016  21:04

Po tých rokoch to akosi stratilo svoje čaro. Zostala príťažlivá patina 80. rokov, ale chýba tomu srdiečko - Pětka sa síce usiluje byť milým robotom na pohľadanie, no scenáristom sa to nie až tak vydarilo. Pobavilo ma zopár hlášok, ale prevarený frankensteinovský odkaz si žiada viac, aby znova naplno zaujal. Inak, už asi tuším, kde brali animátori z Pixaru inšpiráciu pre svojho robota Wall-E. Podobnosť čisto zarážajúca, ale príjemná.

• 10.4.2016  11:43
    Macbeth (2015)

Okúzľujúce. Spomaľovačky a zadymené scény pôsobia mierne pateticky. Keďže sú ale zachované rýmované dialógy od Shakespeara, dobre to spolu reže. A keď zaznelo "Life’s but a walking shadow", ostával pocit.

• 28.2.2016  15:25

Čo je toto? Dokument? Komédia? Prehovory do kamery - načo? Kvôli humoru, zrejme, ale inak nič. Ťažko sa v tom orientuje - veľa pojmov, ktoré sa v tej rýchlosti ťažko definujú a zapamätávajú, ak je teda dôležitá aj tá nepríbehová zložka (podať správu o príčinách krízy).

• 7.2.2016  20:45

Miestami poriadne nechutné a nevtipné. Inokedy zaujímavé (námet), miestami veselé a romantika ako bič. Summa summarum tri hviezdy.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6