Smlouva s ďáblem (2000)

Páči sa mi, že je film rozkúskovaný do epizód, ktoré sú zakaždým iné. Zároveň sú pekne prepracované, akoby osobité príbehy, ktoré sú však v zhode s celým príbehom. Každá epizóda je vtipná, pretože sa s ňou tvorcovia mohli pohrať ako so samostatným príbehom (majúc vlastné pravidlá, vlastnú minirealitu). Námet s upísaním duše diablovi to všetko drží pokope, takže film nepôsobí rozbito. A hlavne: je to poriadne vtipné. Vypichol by som príbeh narkobaróna.

Dožeň, co se dá! (1999)

Odzbrojujúco čistý Adam v podaní Frasera. Veľmi, veľmi príjemná romantická komédia. Romantika, ako aj humor, skrátka funguje. A ten námet: veľmi originálne. Pre mňa je tento film srdcovka.

Lepší už to nebude (1997)

ÁNO: Prekvapivo pekný výkon herca menom Cuba Gooding Jr. Jemný humor aj, v podstate, opatrná romantika. Chlapi sú skrátka chlapi a ženy nikdy nenájdu takého, ako by si predstavovali. A to platí aj opačne. NIE: Čože? Tak ja som sa až tak nesmial. A malo ísť o komédiu. A vôbec, priemerné herecké výkony. Príbeh rozhodne nenadchne, i keď je možno mierne iný (než tucet ďalších).

La La Land (2016)

Pekný film. Ale to je tak všetko. Goslinga mám ako herca čoraz radšej, a to aj vďaka výkonu v tejto snímke. Počas celých dvoch hodín som sa len raz pozrel na hodinky. Ale viac mi to prišlo ako nejaká indická melodráma - tanec, spev, láska, smútok, farbičky.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Námet s ovládačom je fantastický. Prevedenie v podstate podarené. Vždy mi to dosť zatlačí na emócie. Každý si zaslúži druhú šancu. Len v skutočnosti ju nie každý dostane. Aj preto máme skoro všetci radi happyendy.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

ÁNO: Iné, ako ostatné Hviezdne vojny. Menej rozprávkové, viac dobrodružné, uveriteľnejšie zlo, citeľnejšia pochmúrnosť. Všetko, čo univerzum Star Wars ponúka bolo vhodne využité. NIE: Iné, ako ostatné Hviezdne vojny. Trochu toho rozprávkového rozmeru, alebo viac toho duchovna a Sily mi tam chýbalo. Iba neustále opakovanie slova Sila ma skrátka neuspokojilo.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Nehovorím, že je to super film. Redmayneov Scamender mi miestami až príliš silne pripomína Hawkinga. A vôbec, príbeh mierne klišé. Ale moje srdiečko skrátka zaplesalo, keď sa mohlo vrátiť do sveta kúziel a čarov. Hlavným pozitívom je dobre využité univerzum čarodejníckeho sveta. Viac by sa mi však pozdávala väčšia dávka temnoty. Dúfam, že v ďalšom filme dostanem v tejto oblasti pridané.

Pelíšky (1999)

V prvom rade komédia, na ktorej pozadí sa odohráva jedna z historických udalostí socialistického Československa. Dôležitá, medzná udalosť. Dnes už kultové hlášky a typicky vianočný film mi v mojej mladosti vyčaril úsmev na perách, vohnal slzy do očí a sprostredkoval dobu, ktorú som nezažil pre mňa prijateľným spôsobom. Must watch,

Interstellar (2014)

Odporúčam ďalšie pozretie po čase. V niečom to pridá, v inom uberie. Nakoniec ale u mňa prevláda pozitívny dojem. Aktualizácia (18.1.´17): Po treťom pozretí do toho už viac vidím. Trochu sa to sploštilo, keďže ide "iba" o silu lásky, ale stále je to pre mňa nádherný a veľkolepý film. Hudba je excelentná. Hoci ten záver je na mňa too much of happyend and heroism. Ale budiš.

Hledá se Dory (2016)

Možno prekvapivo, ale táto dvojka vôbec nie je zlá. Novým postavičkám v podstate ani nie je veľmi čo vyčítať. Čo im chýbalo na prepracovaní charakteru zachraňovali humorom. Dej plný zvratov je zaujímavý, drží pozornosť aj staršieho diváka. Bol som rád, že v kine bolo aj dosť starších ročníkov, nie len vyslovene deti. O to väčšiu výpovednú hodnotu má, keď napíšem, že celé kino burácalo smiechom. Trojku si už každopádne predstaviť neviem, hoci ten záver si trošku otváral dvierka týmto smerom. PS: Zuzana Kronerová top!