Mrzout (2014)

Zábava, ktorá sa usiluje neostať iba v humornej polohe, ale aj niečo povedať. No nedarí sa jej to.

Padesát odstínů šedi (2015)

Ach, jaj. Príbehovo nič moč. Uveriteľnosť Christiania takisto. Prehľad rôznych nástrojov, ktoré majú spôsobovať sexuálne vzrušenie. Ale keď sa nimi v snímke nenarába veľmi veľa, nepôsobia na diváka až takým vzrušivým dojmom. Erotika je prekvapivo, vzhľadom na záujmy Christiana, založená na jemnostiach. Nesadlo mi to.

9 a 1/2 týdne (1986)

ÁNO: Úúú, svetlo, ktoré svieti spoza človeka a divákovi tak poskytuje pohľad na všetky krivky ženského tela. Veľmi úspešná v tomto ohľade je i scéna, v ktorej John prechádza kúskami ľadu po podbrušku Elizabeth, pričom sa ľad pozvoľna topí. Voda, ktorá obteká telo. Kŕmenie kúskami jedla, kde sa zmyselne hrá s jazykom. To všetko sú pre diváka elektrizujúce scény. A ten zmysel za tým. Ak vzťahu chýba láska a komunikácia, chýba vzťahu veľmi veľa. NIE: Sa to miestami vlečie. Tiež neviem úplne pochopiť motivácie konania. Kto je John a odkiaľ ten maník prišiel?

Hra (1997)

Choré. V pozitívnom aj negatívnom zmysle.

Filet Oh ! Fish (2013) (TV film)

Zaujímavý pohľad na potravinu, ktorá sa inak pýši titulom zdraviu prospešná. Každopádne, v dokumente absentuje nejaký apel, či rada, pre zákazníkov. Chýba širšia ponuka alternatív. Vo filme sa spomenú menšie ryby, ale ako diváka a zákazníka ma to veľmi vystraší a neviem, čo sa myslí pod menšími rybami (najmä, ak ani slede nie sú nevinné). Jasné, že cieľom dokumentu je poukázať na skutočnosť, ponúknuť varovanie, ale predsa nejde o investigatívnu žurnalistiku. Nie je to novinárska správa. Myslím, že vo filme ako médiu je priestor na ponúknutie vízie do budúcna, čo tu, žiaľ, tiež absentuje. Na to, že to je z Francúzska, je pomerne malý záber na túto problematiku z pohľadu francúzskeho spotrebiteľa. Napríklad je ukázaný iba jeden spôsob kontroly. Ostatné nie sú? Nuž, tu sa odpoveď nedozviete. Preto z mojej strany 5 hviezd nebude. Aj napriek tomu ide o vydarený dokument: skrytá kamera, úsilie o svetový pokrytie témy, odborníci, dôležití laici.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Solídny filmík, to hej. Lenže nejde neporovnávať s tým predošlým. Dvanástka je zbytočne prekombinovaná. Stále je to zábava, Európa je fajn prostredie, ale Julia Roberts a Bruce Willis už na mňa boli kvapku príliš. A to nehovorím o tom, čo prišlo ďalej. Mamma saves the day, som už mal problém uveriť. Tempo výborné, Amsterdam nápodobne. Hodnotenie tiež prezrádza svoje.

Na křídlech vážky (2002)

Neviem poriadne ako hodnotiť. Nápad tam je, Costner hrá fajn, ale viem si predstaviť, že keby to režíroval Shyamalan, malo by to gule. Mysteriózny film by skrátka mohol s atmosférou narábať lepšie, než je tomu tu. Napriek vlastnému nízkemu hodnoteniu musím dodať, že strata času toto nebola.

Matka Tereza: Světice temnoty (2010) (TV film)

Matka Tereza bola bezpochyby človekom, ktorý si v dejinách 20. storočia svoje miesto zaslúži. Zaujímavá je aj jej duchovná kríza. To sú podľa mňa dôvody vysokého hodnotenia ostatných užívateľov. Samotné spracovanie však, myslím si, mohlo byť lepšie. Občas akési nepresvedčivé vysvetlenia spomínanej krízy a slabšie pokrytá kritika niektorých rozhodnutí a postojov Matky Terezy. Každopádne, týchto 51 minút tu nie je stratený čas.

Cestou necestou (2015) (pořad)

Každá časť je zaujímavá, ale každá časť nie je rovnako pútavá. Zaujímavé sú samotné pikošky a fakty, o ktorých by inak nemal človek ani tušenie. Pútavosť zasa záleží od toho, kto nás tou-ktorou epizódou sprevádza. Keďže je to zakaždým niekto iný, kolíše to.

Láva (2015)

Áno, áno, áno! Je to celé spievané, čo nemusí každému vyhovovať. Ale, páni moji, veď to spieva Juraj Benetin so skupiny Korben Dallas. Je to super.