Droits des femmes : Une histoire de combats (2020)

Dokument aj informácie v ňom určite zaujímavé a dôležité, stále sa opakujúce tie isté historické zábery sú však už menej zaujímavé. Inak by boli hviezdy určite 4.

Nevystupuj! (2018)

Veľmi vysoký stupeň napätia. Ale výsledné hodnotenie zrážajú logické nezmysly. Napríklad v súvislosti s bratom, či krokmi polície. Inak to ale na mňa funguje. A veľmi oceňujem záverečnú scénu!

Nějak se to komplikuje (2009)

Komédia, pri ktorej som si veľmi oddýchol a dobre som sa pobavil. Na nič sa to nehrá a nikomu to neublíži.

Stážista (2015)

Ako komédia dobré, pobavilo ma to. Ale aké "morálne ponaučenie" akože ponúka tento film? Nadhadzuje zaujímavé otázky (dravosť žien a nedospelosť mužov, kĺbenie kariéry a rodinného života), ktoré ale trestuhodne zahadzuje. A ak má niekto pohľad na život ako ten, kto je zodpovedný za vyznenie záveru tohto filmu, tak to mu želám v živote všetko dobré a aby nebol sám, lebo to asi bude potrebovať.

Wendezeit (2019) (TV film)

Napínavý príbeh. Občas nelogické konanie postáv, ktoré nie je dostatočne dobre motivované. Ale inak nejde o úplne zabitý čas. Zaujímavá sonda do obdobia, v ktorom končíl socializmus v jednom z Nemeciek.

Ve jménu Krista (2016)

Dobrý námet (vyšetrovanie). A ani by nemusela až tak prekážať fikcia, veď predsa len ide o umenie. Ale to spracovanie.. No, pokrivkáva. Škoda.

Šampion (2019)

Ale hej, dosť to pripomína talianske variácie na Dobrého Willa Huntinga. Nemá to ale až takú atmosféru a hĺbku. Ale mne to teda nejako extra neprekážalo. Má to totiž zopár dobrých dramatických momentov (napríklad hádka medzi Christianom a Valeriom ohľadom otca). Film by sa dal ešte viac vybrúsiť, ale aj takto je to príjemné sledovanie.

Nesnesitelná krutost (2003)

ÁNO: Občas naozaj vtipné. A miestami vskutku prekvapivé nápady čo sa postáv a deja týka. NIE: Slovenský názov znie Neznesiteľná krutosť a dosť to tento film vystihuje. Komédia? Málo vtipné. Romantika? Ale kdeže. Uletené je to dosť, ale to je len manéver, ktorým sa to tvorcovia usilujú zachrániť. A podľa mňa sa im to veľmi nedarí.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

ÁNO: Štandardný Disney - veselé piesne, jemný humor a celkovo príjemné spracovanie. A dobrý slovenský dabing (TV Joj). NIE: Štandard znamená aj priemernosť. Čo už postavami alebo dejom. Pre mňa ničím zapamätateľné.