kyselina

rozvědčík ze Stínadel

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 10.3.2017  09:12
    Pod kůží (2013)

Kniha mě těžce zneklidnila, film se mnou neudělal vůbec nic ...

• 28.2.2017  15:06
    Please Like Me (TV seriál) (2013)

1. série 80% | 2. série 70% | 3. série 90% | 4. série 90%

• 8.4.2015  11:55
    Lovci zločinců (TV seriál) (2011)

IV. sérka už přese mě neprošla a končím ...

• 23.2.2015  16:57
    Jak prosté (TV seriál) (2012)

Za první 2 sezóny bych dala 5*, ale třetí to zabila :(

• 11.12.2013  00:06

Hodně mi to připomíná cimrmanovského Posla z Liptákova (: A určitě si pusťte od Horáčka finální píseň Staré rany.

• 14.8.2013  11:06

Cynická reklama na Třetí říši.

• 4.8.2013  00:12
    Broadchurch (TV seriál) (2013)

Nejvíc si mě získali tou částí po odhalení vraha.

• 11.7.2013  00:21
    Stoker (2013)

kafkárna & film noir & lehce dostojevskij a Mia Wasikowska stoupá do nebe ... možná nepochopitelná, ale láska na první pohled!

• 1.1.2013  21:09

Letem světem skrz historii československé zpravodajské služby. Za pozornost stojí budování organizace generálem Františkem Moravce a celý příběh kolem "jeho" agenta Paula Thümmela, československý odboj a tragédie "Tří králů", všechny díly o sovětských poradcích a pozoruhodný život Ladislava Bittmana. Informační hodnota je z mého pohledu velmi vysoká.

• 20.10.2012  00:16
    Venice the Series (TV seriál) (2009)

Nejdřív jsem to po jednom dílu zabalila, jelikož "Venice the series" oplývá jedním zajímavým fenoménem ... každý díl je jinak dlouhý a hlavně, ty první mají kolem 6 minut. Podruhé jsem se zadívala a během jednoho dne jsem všechny tři série viděla. Právě se točí 4. řada a já se dost těším na pokračování. Gina je čtyřicátnice (asi), miluje ženy a design. Má super bratra, komplikovaný vztah s otcem a spoustu zajímavých přátel. Come into my life!

• 1.10.2012  14:00
    Zrychlený čas (TV seriál) (2008)

Jedná se o 5 kratičkých nahlédnutí do pohnuté české historie. Doporučuji spíše pro začátečníky, kteří toho ještě moc nečetli a chtěli by se nechat namotivovat k hledání dalších informací.

• 31.7.2012  14:58

Mě oslovily mnohem více pozdější Cukorovy filmy (hlavně Holiday, The Philadelphia Story nebo Gaslight), ale Večeři se musí přiznat velmi svižné, místy až uřvané, tempo.

• 26.4.2011  17:39
    Zrcadlení (1965)

"Život je potřeba žít v takových dnotěsných úsecích. To znamená - každý den, každý úsek života zároveň v sobě obsahuje uspokojení, cíl, smysl a jestliže člověk ten smysl přítomného okamžiku nedokáže do toho přítomného počínání, do té přítomné práce, když to do toho nedokáže vložit, tak v takovém případě už je to rozhodně kriterium člověka, který kandiduje na psychoneurosu."

• 14.9.2010  17:50

Snad nikdy jsem neviděla snímek v tak hrozné kvalitě, ale co už ... Brilantní a mrazící drama o vztahu průměrného malíře (studenta medicíny) a chladné servírky.

• 14.9.2010  13:40

Bette Davis se vrací v roce 1940 po 17-ti letech se svým německým manželem Kurtem a třemi dětmi do Washingtonu ke své rodině. Kurt byl v Německu velkým bojovníkem proti fašismu, a proto se s rodinou museli neustále schovávat. Proto se rozhodli najít klid v Americe :) Nicméně v americkém rodinném domě na ně mimo příbuzných čeká fašistický rodinný přítel, který se Kurtovi snaží zatopit, co to jde. Příběh výborný, zpracování žalostné ...

• 17.6.2010  10:06

Výborné, temné, mrazivé (doslova), podbarveno parádní hudbou.

• 31.5.2010  20:39
    Stolen (2009)

Dva otcové, kterým někdo sebral syna. Jeden žije v současnosti, druhý v 50.letech. Oba chtějí zjistit pravdu a svého syna najít, živého nebo mrtvého. Velice zajímavé a chytlavé.

• 20.5.2010  23:02

výborná animace i příběh - imho důstojné pokračování

• 13.5.2010  13:41

Daves je poctivý ve všem, co dělá, nicméně tady to bylo spíš na škodu. Nešlo se zaklínit ...

• 12.5.2010  23:16

A tehdy jsem se začala obdivovat noirovskému charakteru Montgomery Clifta*

• 21.1.2010  12:08

Mashiro se snaží ze všech sil dostát svému slibu - a to jak tomu, který dala Arice - vybudovat takové království, kde by byli všichni šťastní, tak slibu, jenž dala Midori. Bohužel nic není tak snadné a neexistuje svět, kde by všichni byli spokojeni se vším, a tak je velice těžké splnit první ze slibů, s čímž je Arika velice nespokojená. Dokonce se se svou Paní dostane do vážné potyčky, což ji zabrání nadále využívat celého svého potenciálu.

• 19.1.2010  17:53

Nebylo to tak špatné! Vůbec ne. Kdyby z toho bylo 26 dílů, tak budu možná skákat jak Marius :) Nicméně i tak parádní děj a doplnění Mai-Otome.

• 19.1.2010  16:05
    Mai-Otome (TV seriál) (2005)

Nemůžu hovořit o dokonalosti, ale mělo to k ní velice blízko. Dokud nezačal naplno řádit pan Smith, bylo to jasných 10/10. Kvůli celkové pointě dávám bod dolů (ale to je k diskusi). Jinak jsem se zamilovala do několika postav a ani mě nevadilo, že jim v otome trošku porošádovaly charaktery atd. Nicméně pořád hledám anime, které by se vyrovnalo Noiru :))

• 13.1.2010  23:33
    Mai-HiME (TV seriál) (2004)

Bála jsem se, že potečou slzy největšího smutku, ale opravdu někdy neuškodí, když výborné anime skončí americkým "happy endem".

• 24.11.2008  13:47

Na tento, v Česku neznámý, Reedův snímek jsem narazila čistě náhodou. Je zasazen do poválečné Evropy (konkrétně do Berlína), kde tvrdě zuří Studená válka. Susanne Mallison přilétá do Berlína, aby navštívila čerstvě ženatého bratra. Už od první chvíle můžeme pozorovat, že je něco v nepořádku s její novou švagrovou, která má kolem sebe příliš mnoho tajemství. Susanne chce na některé záhady přijít a neuvědomuje si, co riskuje. A opona se stále nechce roztrhnout...

• 1.10.2008  13:35
    Basquiat (1996)

Výborná hudba © John Cale

• 22.7.2008  20:08

První Melville a hned nadšení. V roce 1941 se nacistický voják stěhuje dočasně na francouzský venkov do domu starce a jeho neteře. Werner von Ebrennac žije velkým ideálem sjednocení Německa a Francie. Obyvatelé okupované země to ovšem cítí jinak, a tak na protest se svým nájemníkem nepromluví ani slovo.Naneštěstí je Werner neuvěřitelně ukecaný, rád se sdílí o svých vášních jako je německá hudbá a francouzská literatura. I když jde o vážnější snímek, je docela legrace sledovat monolog v místnosti, kde jsou tři osoby. Wernerovy ideály mizí až s návštěvou Paříže, kde navlastní oči vidí německou ideologii v praxi.

• 17.6.2008  19:03

Pokud v každém filmu hledáta Hitchcocka, tak tady to nebude tak těžké...Hitch totiž mluví...

• 16.6.2008  16:19

Říkalo se, že Aki Kaurismäki po nečekané smrti svého přítele a kmenového herece Mattiho Pellonpää, již nechtěl pokračovat ve filmové tvorbě. Naštěstí "slovo" nedodržel, a tak se můžeme seznámit s jeho dílem, které nese všechny znaky Kaurismakiho charakteristického rukopisu. Samotný příběh je velice prostý: restaurace "Dubrovnik", ve které pracuje Ilona jako vrchní číšnice, je zavřena. Spolu se svým mužem náhle pocítí tvrdou realitu nezaměstnaných. Staromódní pár nerezignuje a pokouší se zvládnout situaci, i když ta je zpočátku ze dne na den spíše horší než lepší. Pak přichází nápad a mihotavé sny o budoucnosti dostávají pevné kontury. Film se ve všech směrech opět přibližuje melodramatickému žánru. Kaurismäki přitom v tradici skandinávské kinematografie neopomenul okořenit sladkobolné vyprávění jemně salónním charakterem. Většina děje se odehrává ve staromódních bytech, jejichž holé stěny jsou vyvedeny v křiklavě pastelových barvách, které vzhledem ke stupni vybledlosti výborně dokreslují postavení obou hrdinů. V žádném případě se tedy nejedná o lacinou love story, ale naopak o velmi citlivé vyprávění o životě na pokraji společnosti, která nedokáže přijmout nikoho, kdo nežije podle jejích konzumních pravidel. Kaurismaki opět prokázal obrovské pochopení pro problémy outsiderů, s nimiž se nikdo "normální" nechce bavit a tudíž jsou odkázáni pouze na charakteristicky "němou" komunikaci mezi sebou samými. Pokud se vám bude zdát u takto vyhroceného příběhu happyend jako nepatřičná rekvizita, pak věřte, že je pořád dost otevřený na to, aby mohl vzhledem k očekávání dalších smolných okamžiků působit nemálo ironicky. Protagonisté Kaurismäkiho filmu jsou opět odsouzeni k sisyfovskému údělu nenápadných a přehlížených, leč nezdolných hrdinů. Poetika obyčejnosti i zvážnělý "černý" humor dřívějších režisérových filmů však bohužel trochu vyprchaly. Film zaujme svou intimitou a promyšlenou jednoduchostí. Snímek o tíživém pocitu zbytečnosti dopadající na nezaměstnané pojal Aki Kaurismäki jako pohádku o marném úsilí a šťasné náhodě. Jeho postavy jsou jako vždy společenští outsideři a mají takovou smůlu, že nás skoro přesvědčí o tom, že jsou bez šancí. (ArtFilm)

• 16.6.2008  12:20
    Hammett (1982)

San Francisco, 1928. Dashiell Hammet, a former detective of the Pinkerton Agency, in his thirties, is a tuberculous drunkard who barely survives writing detective stories. An old colleague, Jimmy Ryan comes to visit him -- he needs Dashiell's help to solve the case of Crystal Ling. A Chinese girl mysteriously disappeared. Hammett finds himself once more in the streets of Chinatown, on a complicated job involving his politicians, corrupt police officers, false friends and false corpses. Only his detective instinct will enable him to survive -- all the more disillusioned, he will go back to his typewriter.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6