Koocik

Twitter: Koocik

<< předchozí 1 2
    • 1.11.2019  20:40
    Joker (2019)

Joker je ve světě padouchů naprostý epos. Nejlepší záporná postava napříč všemi komiksovými světy. Zde se ale možná trochu více upustilo od klasického komiksového pojetí a samotný film je spíš takovým psychologickým a kriminálním dramatem. Nicméně to neznamená, že se nejedná o skvělý film, ba naopak se mi to velice líbilo. Ale namísto znázornění Jokera je to spíš taková pro mě trošku novodobá verze Volného pádu s Douglasem (Falling Down, 1993) s jiným názvem a jiným hercem v hlavní roli. Atmosféra filmu je super. Ze začátku je to takové vlažné a celkem i nudné, ale postupně to pořád nabobptnává a vyvíjí se tím směrem, že jste víc a víc zažraní do celkového prostředí snímku a zadnice se vám roztéká v sedačce kina. V mnoha momentech mě to strhlo natolik, že jsem se začal v ty nejvíc psycho momenty smát - asi kolem sedící lidé si museli říkat, co jsem to za psychopata, ale zkrátka jsem si nemohl pomoci, což se mi většinou nestává, že bych se nedokázal ovládnout :D. Phoenix to zahrál skvěle a výkonem dokázal přebít i moje obavy, že on je na tuto postavu až moc starý (přeci jen hrál třicátníka ve svých 45 letech a zrovna on, kdo vypadá ještě starší, než ve skutečnosti je).

• 26.4.2019  20:36

Ukončení jedné velké epické ságy trvající 11 let, a to ve velkém, či přímo epickém, stylu. V mém případě svědčí už jen to, že poprvé od roku 2014 jsem nějakému filmu dal plných 5 *. Není to ani proto, že by se mi tento snímek z celého MCU líbil ze všech nejvíc (pro mě stále i nadále je nejlepší marvelovka CA: Winter Soldier), ale je to taky a zejména z důvodu nostalgie. V každém srdcaři to musí vyvolat pocity úzkosti a uvědomění si, že jedna kapitola, která provázela naše životy po takovou dobu a dějová linka, kterou jsme hltali, zkrátka tímto končí. Film jako takový má nějaké nedostatky v logické posloupnosti děje a návaznosti na předešlé filmy, ale nad tím fanoušek mávne rukou. Na jednu stranu jsem rád, jakým způsobem jsme se mohli rozloučit s některými postavami, ale zároveň mě to hrozně mrzí, protože to oni byli symbolem, jenž avengers ve své podstatě představuje. Porce zábavy trvající přes 3 hodiny mi přišla, jako bych tam seděl tak 30 minut. Uteklo to hrozně rychle a už se těším, až si za pár týdnů/měsíců budu moci v poklidu pořádně znovu a znovu vychutnat tento závěr z pohodlí domova. Sbohem, naši márvelovští hrdinové!

• 18.3.2019  16:33

Logika stranou. Jako přeci jen je tam spousta momentů, u kterých si řeknete: "WTF?" ale furt je to pak takovej náraz a tlak na psychiku, že v zápětí na to zapomenete (teda do té doby, než nastane další a další takový moment) a užíváte si tuhle popkornovku. Spíš než horor to pro mě bylo napínavě psychologický drama a trošku přeci jen něco novýho, neokoukanýho v dnešní nabídce filmů. Ačkoliv musím podotknout, že jednou tam přeci jen byl moment, kdy jsem se i já také lehce uleknul :D. Škoda jen toho konce. Pro mě emočně hrozně slabý zakončení a ikdyž jsem řekl logiku stranou, tak tady prostě, ať vypnete sebevíc, tak vám to nedá a musíte o tom přemýšlet. Otec se obětoval, aby tam zařval a dětičky (celá rodina) to přejdou stylem "who cares". Navíc v tom momentu najdou zbraň proti nepřiteli, jenž byl do té doby naprosto bez slabin. Neštastný konec, souhra náhod nebo cílený plán na zamyšlení diváka? Každopádně v celku to příjemně překvapilo, pobavilo i "postrašilo".

• 5.10.2018  11:56
    Venom (2018)

Prvně musím poukázat na to, že mě trailer ani nikterak extra nenadchnul a dopředu jsem vůbec netušil, co můžu a nemůžu od Venoma očekávat. Samozřejmě, že samotnou postavu znám z minulosti z různých seriálů Spidermana, takže o to víc mě překvapilo, že má vzniknout film o postavě ze Spiderman světa, ale bez spajdíka, kde navíc Venom představuje jednoho z hlavních záporáků, který je zároveň navíc jedním z těch nejvíce děsivých. Samotný film Venom mi přišel jako celek svojí delkou stopáže celkem přiměřený, na akční poměry ucházející a svým tempem jedním z těch lepších, co jsme mohli z Marvel světa vidět. Trošku jsem si ale myslel, že samotná atmosféra bude o větší krapet temnější. Ty temnější chvíle se neustále střídaly s různými vtípky a gagy, které mi sice v určitých momentech vyvolaly náznak úsměvu na tváři, ale určitě to trošku v člověku vyvolávalo pocit, do jakého žánru film zařadit. Určitě nelze mluvit o hororu. Spíše bych to nazval akční sci-fi komedií. Nejvíce zajímavá pro mě byla mezi titulková scéna s vyobrazením Carnage, což by mohlo (do budoucna) v potenciálním druhém dílu vytvořit o to větší zábavu. Určitě bych neváhal zvednout tu věkovou linku z 12 na 16 (či více) let a trošku upustit od těch komediálních prvků a udělat z toho o to víc strašidelnější zábavu. Kdybych to měl porovnat v rámci filmů z Marvel spektra, tak se nejedná o nic extra super, ale zároveň taky tu bylo už daleko horších výtvorů. Venom je slušná popkornovka, která svoji atmosférou nás trošku vyvede z linie toho klasického superhrdinského prostředí. Venom je takovým neutrálním charakterem (ačkoliv ho beru tedy spíše jako záporáka), tak z filmu na nás budí dojem relativně kladný, ač je to způsobeno zejména tím vztahem Eddie-Venom. Jsem zvědav a zároveň se těším, kam nás tento vztah zavede a jaké bude pokračování. Stále jsem i na vážkách tomuto filmu dát 4* vzhledem k tomu, že se jedná o příjemné překvapení.

• 29.5.2018  05:34
    Volný pád (1993)

Psychologické drama? Ale baže! Pouhé znázornění stinné a zoufalé stránky každého z nás, kdy se octneme na naprostém dně našeho života bez jediného ideálu a vidiny na lepší zítřek. Můžeme si říkat, že je to pouhá fikce, že se nikomu nic podobného stát nemůže, ale dá se tomu věřit? Při ztrátě práce, rodiny a celkové náplně svých vlastních životů, kdy jsme navíc obklopeni tou nespravedlivou a zlou společností, má vůbec smysl pokračovat ve vlastním bytí? Je obtížné na takovou otázku se snažit jakkoliv odpovědět, dokud danou situaci nezažijeme na vlastní kůži. Každý z nás musí mít nějaké cíle a náplně do života, protože jinak to nemá smysl. V hloubi duše je ale potřeba alespoň trochu myslet i na neúspěch, a to i na takový, jaký jsme ve filmu viděli. Pokud s tím člověk nepočítá alespoň minimálně, pak je dopad neúspěchu na jeho osobu o to horší a těžší se z toho dostat živ a zdráv. Jak to dopadne, když to člověk nezvládne a neustojí, jsme mohli vidět ve Volném pádu. Jediné, co mi vadí v celkovém hodnocení, je ta nereálnost provedení, nebo spíše, že je film "přitažený za vlasy". Jednotlivých konfliktů mohlo být méně a místo nich třeba pohled hlavního "hrdiny" do svého dětství a situací s jeho matkou, vyhazov z práce apod.

• 6.3.2018  20:51

Předpoklady? Obrovské. Očekávání? Veliké. Skutečnost? Naprosté zklamání. Zatímco BvS byl se svojí temnou atmosférou, příběhem a zpracováním špičkovou podívanou (dost možná zatím nejlepší komiksový snímek), díky které navstaly otázky, jaké epické pokračování budou následovat.. Mimo to jsme obdrželi takové zklamání, které fanoušky komiksu (zejména ty z DC světa) nemůže ničím zaujmout. Škoda. Obrovské zklamání a naprostá nuda s nezajímavým.. eh.. kompletně vším!

• 27.10.2017  22:36
    Thor: Ragnarok (2017)

Thor byl vždycky trošku stranou, pokud vezmeme v potaz celou marveláckou ságu. Odlišoval se jak příběhem, postavami, tak i celkovým zpracováním a pro mě to byla vždy taková zbytečnost. Od každého nově vzniklého filmu z oblasti severské mytologie si říkám, že už nemůže být hůře (a přitom jde o tak skvělou tématiku), ale stejně jsem vždycky nemile překvapen. První Thor byl aspoň dobrý v tom, že nás seznámil se souborem hrdinů a bohů z oblasti Asgardu. Vše vzniklé po něm ale je absolutně zbytečné a tento pokus o jakýsi "Ragnarok" mě v tom akorát utvrzuje. Příběh tragickej, zábava na bodě mrazu (ano, dá se smát, ale pouze z trapnosti z donucení) a z postav, které mají působit jako hrdinové, dělají akorát bandu debilů. A jako třešnička na závěr byl nejlepší borec na konec, kterej s M4 s ultra obříma (skoro až nekonečnýma) zásobníkama, pokosí půlku padoušské nemrtvé armády, zakříčí: "HEL" a tiše zhebne. Kdo na tohle má jít v plánu do kina, tak tam nechoďte a za ušetřené peníze si raději kupte máslo v Kauflandu. Naprostá škoda peněz.

• 22.10.2017  00:41
    To (2017)

Z celého filmu jsem byl nejvíce potěšen tím, že.. Vlastně.. To nebyl film jako takový, ale spíše jeho "předupoutávky". Poprvé se mi stalo, že jsem nelitoval včasného příchodu a zaznamenal tak jistou upoutávku na: "Happy Death Day", což vypadá velice slibně. Tohle "To" mě samo o sobě nikterak zvlášť nepotěšilo, ale ani nezklamalo a vnímám to spíše pozitivně. Určitě je to slušným vyobrazením předloh samotného Kinga, u kterých jistě všichni víme, že není vůbec lehké je znázornit na filmovém plátně. Úvodní scéna je skvělá, brutální a prostě obsahuje vše k tomu, aby diváka upoutala do sedačky v kinosále a ten hltal i nadcházející stopáž. Bohužel tohle prvotní nabuzení postupně uvadá a člověk si postupem času uvědomí, že to bylo vlastně to jediné, co by jsme mohli klasifikovat jako výborné. I přesto ale film drží jistý standard kvality postupným vylíčením jednotlivých sólo představení a to až do momentu první navštěvy domu hrůzy a objevení studny. Od této chvíle však nastává převrat. Vše se zdá být nudné, lehce předvídatelné a ohrané. Panická hrůza i humor jdou stranou a tak poctivý sledující nemá nic, čeho by se dokázal chytit a veškeré pocity směřují pouze k jediné myšlence - nějak to vydržet, až do konce. Pochopitelně, že se to dá zvládnout, ale dost rapidně to sníží pohled na celkové hodnocení filmu. Nu jsem zvědav, co vytvoří v kapitole číslo dvě, když veškerý potenciál a to nejpodstatnější bylo již vyčerpáno v této prvotní epizodě. [SPOILER] Ten Pennywise mi totálně připomíná v každé scéně tu Kralleho zrzavou prdel :D :D [/SPOILER]

• 17.9.2017  21:11

Stále horší a horší. Celá série měla skončit u ledu po prvním díle, který byl skvělý ve všech směrech. Ačkoliv budu oponovat řadě lidí, tak jsem byl vedle toho relativně spokojen i se čtvrtým dílem (Na vlnách podivna), který fungoval jako takové svěží oddechová podívaná, ale nezařazoval bych ho do samotné série. Stejně tak jsem vnímal i tento, ale bohužel se dostavilo pouhé zklamání. Příběh pro mě nezajímavý, nové postavy naprosto nudné a chabé, vtipy nevtipné a nulové a návrat starých postav zbytečný s naprostým cítěním jen toho, aby se z filmu samotného vytřískalo pochopitelně co nejvíce pěnez. Do toho ta občasná nelogičnost některých věcí, které jsou vyvráceny oproti předchozím dílům. A ta závěrečná scéna.. Jen doufám, že to byl pouhý žert ("sen") a Jones zůstane pěkně u dna - teda to jen v případě, pokud vůbec ještě někdy nějaké další rozšíření pirátů vznikne. Vůbec by mi nevadilo nějaké krvavější a drsnější pokračování a to klidně i bez hlavní ikony Sparrowiče, který už jednotlivou sérii spíše táhne směrem dolů.

• 17.5.2017  12:55
    One Man Show (TV pořad) (2008)

Každej nějak začínal. Zatímco zpočátku tohle byla spíše odpadní show, tak se z toho vyklubalo něco "epesního". Jim Carrey, Justin Bieber, Katty Perry, a teď nejlepší video ever alias skutečné "Prostřeno". A na image nepřidávají jen tyto videa, ale osobně k tomu řadím i cestu kolem světa, uplácení poldů, prodej trávy. Kazma (a celej jeho tým) je prostě Bůh!

• 19.3.2017  21:01

Přesně takhle nějak si představuju, když se někdo snaží ze sakra dobrýho námětu vytřískat co nejvíc peněz a nabídne jen prosté zklamání. Jak tu již někdo psal, tak opravdu stačí vidět trailer, protože ten nabídne daleko větší porci zábavy než film jako celek. Kong je mým nejoblíbenějším "monster klaďákem" (vlastně nikoho dalšího radši ani nemám) už od dětství, ale opravdu takovýhle film si nezasloužil. Vykreslení Konga je perfektní, jednotlivé souboje také a i ta akce po zbytek filmu se dá v pohodě sledovat. Bohužel ale je tomu jako na houpačce a silné momenty střídají ty slabé (a že těch slabých tam je opravdu nadmíru přebytek). I přesto je to ale pořád dost dobré i na vysoké hodnocení. Co ale celý film potápí ke dnu je ten scénář. Kdyby se jednalo o nízkorozpočtovej film Déčkové řady, tak dejme tomu, ale čekat něco takového u námětu, jakým je samotný King Kong ? Těšil jsem se jak malej, že konečně po letech zase uvidím novou adaptaci a jediné, co se zlepšilo, tak jsou trikové záběry, ale to hlavní, to srdce toho filmu, tak to zde nenajdete. Jelikož jsem celkem zklamán a znechucen, tak dávám hodnocení ve formě pouze tří *. Normálně bych dal dvě jenom za samotného Konga, ale tu jednu přidávám proto, protože můj oblíbenec nakonec přežil a snad se dočkáme i dalších (ale o poznání lepších) filmů s jeho "veličkostí". Chce to do budoucna o poznání lepší scénář, který člověka dokáže posadit na prdel a probudit v něm emoce, spojit ho s podobnou akcí, která se bude snažit být konstantní po celou stopáž a podat lepší herecké výkony. A neříkejte mi, že za 185M dollarů by to nešlo!

• 12.3.2017  23:09
    King Kong (2005)

Pamatuji si, jak jsem se tenkrát jako malej (pokud tuším správně, tak šestá třída na ZŠ) neskutečně těšil, až tento film uvidím. Ať už to byly filmy s King Kongem nebo Velký Joe, vždycky jsem to neskutečně miloval. V té době jsem pochopitelně ani neměl moc "osobních" peněz, jen co jsem si zvládl našetřit z kapesného a odměn za vysvědčení apod. Celé své tehdejší úspory jsem utratil za originální dvd tohoto filmu a je to jedna z věcí, kterých nebudu nikdy litovat. Pro mě je tohle naprostý skvost celé kinematografie a jeden z nejlepších filmů vůbec. Má to naprosto vše, co k dokonalosti patří a pro mě je King Kong srdeční záležitostí. Pochopitelně jediná výtka, která jako jediná filmu možná dává ten romantický záměr, je samotný konec tohoto obřího opa. Problém je ale jedině z toho ohledu, že jako velký cíťa se až moc vžiji do samotného Konga a sám bych byl díky tomu raději, aby vše dopadlo jako v pohádce.

• 30.8.2016  17:04

Taková příjemná a dobrodružná jednohubka, která leč neoslní moc svým příběhem (aspoň tedy moje očekávání nebyly natolik naplněny, jak jsem očekával) než spíše celkovým grafickým zpracováním a prostředím, ve kterém se odehrává. Ač by se mohlo zdát, že se film bude točit jen kolem nejmladších generací, tak tomu tak ve skutečnosti není a na své si přijdou veskrze všechny věkové skupiny. Ačkoliv se nejedná o žádnou natolik oslnivou podívanou, abych měl v zápětí po shlednutí filmu nutkání se na něj podívat znovu, tak rozhodně ani zdaleka nezklame.

• 21.2.2016  02:22
    Naruto: Šippúden (TV seriál) (2007)

Naruto a jeho následovník Shippuden jsou pro mě srdcovkou, jakožto jedno z prvních anime (když zapomenu na ty klasiky jako je pokémon, digimon, atp.), které jsem viděl. Z celkového hodnocení musím vytknout fillerové epizody (ikdyž některé se mi přeci jen líbily, ačkoliv jich je pramálo), protože to k tomu vlastně ani nepatří a nakonec by to i snížilo mé hodnocení. První Naruto je pecička a Shippuden se vezl na stejné vlně... Ani nevím, kde nastal ten zlom, jestli to započalo tím útokem Peina na Konohu nebo až něčím pozdějším. Každopádně od praktického vyhlášení a vypuknutí války se to celé veze na vlně, která celou sérii akorát víc a víc potápí. Nejen, že to je animačně o mnoho horší, než kdy dříve, ale hlavně z toho jde cítit už ten komerční šit a snaha vytřískat z toho co nejvíc peněz za co nejmíň práce. Neustálé natahování už tak dost propadlého příběhu mělo za následek, že anime jsem už přestal sledovat úplně a radši si občas zkouknu nějaké starší epizody. Nejlepší epizody a celkově výňatky z celé série pro mě jednoznačně jsou: Smrt Haku a Zabuzy; boj Rock Lee vs Gaara (nejlepší fight ever), Boj a smrt Jiraiyi s Peinem (snad nejvíce motivační, dechberoucí a dojemné až dokonce v mnoha případech k urození slzy); Smrt Kisameho (pro mě je Kisame [a Rock Lee] nejleší postava). Tento seriál u mě fungoval, funguje a bude fungovat i jako motivace a takový způsob odhodlání. V mém případě se tedy nejedná čistě jen o seriál jako takový, ale o něco, co si člověk snaží vzít a převzít k sobě ve skutečném životě, snaží se ztotožnit s různými postavami zde vystupujícími, sblížit se s nimi a brát si je jako své vzory. Ve skrytu celku to tak Kishi i chtěl. Možná totiž, že zde vůbec nejde o seriál samotný, ale čistě jen o projev myšlenek a věcí, které jsou hodné k zamyšlení. Naruto pro mě bude topovkou už navždy, co se týče anime a ačkoliv u mě po posledních epizodách a sériích převládají pocity znechucení, tak přeci jen doufám, že někdy v budoucnu se dočkáme i další a nové série tentokrát už z pozice dospělosti či zobrazení světa nové generace.

• 9.1.2016  22:45

Pro mě se jedná o nejlepší filmovou adaptaci Batmana, která už snad ani nebude nikdy překonána. Jediné, s jakým dalším filmem to jde srovnat na stejnou úroveň, tak je Nolanův Temný rytíř. Ovšem onen Temný rytíř je spíše filmem, kde ani tak nejde o samotného hlavního hrdinu, nýbrž o děj kolem něj a hlavní myšlenku. Ten film je skvělý, ale do sekce filmů s Batmanem mi přeci jen tento díl sedí ještě o trošičku více. Skvělá hudba, masky a ta atmosféra!! V mnoha momentech až přímo hororová a pamatuju si, když jsem tento film viděl jako malej kluk a nemohl tehdy pár dní usnout, protože mě trápil strach, že na mě odněkud vyskočí z pod postele tučnáčí muž. Skvělé záporné postavy a navíc ještě lépe zahrány. Spíš než jméno Danny DeVito si během pozorování nějaké jeho fotky řeknu: "hele tučnák". A ačkoliv z toho Keatonovského Batmana jde občas taková nuda a nechuť, tak přeci jen musím říct, že za všechny herce batmanovské role se mi on v této postavě líbil nejvíce.

• 30.8.2015  00:41

Celý je to takový hrozně dementní a člověka to nutí neustále myslet na první filmy Jurského parku, srovnávat to s nimi a stále dokola si říkat, že tam to bylo jiné a vlastně v celkovém závěru ani nevíte, jak by co mohlo fungovat a být. Člověk by se před shlédnutím tohoto snímku měl snažit vyvarovat se ze získaných znalostí z minulých filmů a svým způsobem na ně "zapomenout", protože pokud to neuděláte, tak je dost pravděpodobné, že tohle vám může připadnout jako naprostá pí..vina.. V mnoha momentech jsem si to také říkal, ale přeci jen tento film ve mně vyvolal mnoho různých pocitů, jak tě živ se mi snad ještě nikdy za 2 hodiny u nějakého filmu nestalo, a proto je to se svojí lehkostí a celkovou jednoduchostí originální. Je to pěkný snímek s překrásnou grafikou, svižnou akcí i příběhem a se zajímavými postavami. A ta závěrečná scéna (ačkoliv zrovna u tohoto bych mohl říci, že se jedná o tu největší dementní ptákovinu z celého filmu, tak jsem ji hltal, slintal, čuměl s vypoulenýma očima a přitom zároveň si v duchu říkal že: "jžš, to je ale ptákovina!!"), jo tak ta naprosto zcela vystihuje označení a pointu "třešničky na dortu" a já si jen přál mít doma taky nějakýho svýho kamaráda raptora :D. Těším se na další díl, s čím nás překvapí příště a hlavně tajně stále doufám, že se jednou dočkám zfilmování svého oblíbence Allosaura právě v Jurském parku.

• 21.7.2015  19:52

Vyměnit nádhernou sexy kočku, bydlení a práci, kde si člověk přijde na pěknej peníz, za práci v prachu a špíně, ubytování v buňce aneb 1 + nic a žraní kamenů, tak tomu se říká sakra život na piču. Socialistická kampaň, aby člověk makal ne pro sebe, ale pro stát. No jedno se tomu musí nechat, tehdy s tím člověk mohl žít. Soudruzi vás aspoň nenechali chcípnout hlady, jako dnešní západovlezprdelští kapitalističtí zmrdi. Za tu pěknou roštěnku, díky které jsem se snad na to celé dodíval a doufal, aby se tam zase objevila :D, a tatru 148 dám přeci jen lepší hodnocení než to odpadní.

• 1.6.2015  11:09
    Kmen (2014)

Mé hodnocení na tom nezvýší ani to, že se jedná o film provedený čistě jen ve znakové řeči. Film se celou dobu táhne jenom kolem 2 věcí: Mrdání prostitutky a rvačky. Neustále to skáče z jednoho do druhého, takže příběh celého filmu je na jedné vlně. Pokud cílem tohoto snímku bylo i například to, aby na každého zapůsobil jinak a díky síle vlastní představivosti, která by díky tomuto provedení znakové řeči měla být o něco lepší než v klasických filmech, i bylo pochopeno čistě subjektivním dojmem, pak je to čistě jen zklamáním. Řekněte mi, jak lze jinak pochopit film, kde se jen mrdá a rve ? Byl bych ochotnej dát aspoň jednu hvězdu, kdyby hlavní ženskou roli hrála nějaká osůbka, která by byla schopná ve mně probudit aspoň známky erekce. To se bohužel neděje a měl jsem ten dojem, že to mělo směr naprosto opačný. Navíc i ty jednotlivé rvačky byly tak okatě sehrány, že člověk tyto momenty raději posunuje, než aby je sledoval. Závěrem tedy shrnu, že celkově se jedná o dementní film určený převážne pro dementy, takže pokud spadáte do této kategorie osob, tak budete s filmem zřejmě nadmíru spokojeni.

• 12.12.2014  23:12

HtTYD2 je skvělý animák, který se mi opravdu moc líbil a rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co v roce 2014 vzniklo. Neřekl bych, že nějak zaostává za prvním dílem a to i přesto, že děj tohoto filmu byl v mnoha momentech lehce čitelný, čímž vás některé zápletky ani nijak extra neoslnily nebo nepřekvapily. Tohle vše se dá ale rychle přehlédnout tou dokonalou animací, díky které nespustíte po celý čas z filmu oči a litujete těch chvil, kdy prostě musíte mrknout, aby vám něco neuniklo. Film je tedy téměř bez chyb, ale pro mě osobně to přeci jen něco postrádalo a to byl ten "boom" efekt, jaký se mi dostal v prvním dílu. No kdo ví a třeba po dalších shlédnutích upravím své hodnocení a hodím tomu plnou palbu. Jsem ve velkém očekávání třetího dílu a osobně doufám, že vedle série Toy Story bude i triologie HtTYD stejně super, protože tyto animáky řadím mezi tu nejvyšší špičku.

• 27.11.2014  20:41
    Třída 8.A (TV pořad) (2014)

Nesnáším tenhle černej odpad v podobě romskejch parchantů. Všude ve světě se s nima nemažou, ale tady jim jsou někteří schopni i vytírat prdele. To, co jsem viděl, tak je krutá realita a bude hůř. Víte, proč se tito parchanti neučí a ani nemají žádnou motivaci ? Protože od jejich samotných rodičů jim je sdělováno, že nač se učit, když stejně stát se o ně v podobě dávek postará. Pak to obserou všichni poctiví a pracující lidé zde žijící a zkuste proti téhle verbeži dělat demonstrace, tak to je hned rasismus, ke kterému se přikloní navíc celá ta zpropadená EU, jakej to jsme rasistickej stát. No ale to jen z toho důvodu, aby se tady ta verbež k nim nepřestěhovala!!! Ať si takoví frantíci zkusej vzít pár průměrnejch rodin romské špíny a uviděj, jak tady ti termiti jim do pár dnů rozeberou řadu mostů. Tohle není chyba školství, ale to je chyba celého systému státní politiky. Zavedl bych fyzický tresty na školách a zrušil dávky romům (tohle je stát občanů ČR, žádnejch hnědočechů) a ono uvidíte, jak se jim změní chování, když budou nuceni makat jako všichni prostí lidé, aby se vůbec uživili. Navíc když je bude moct učitel proplesknout, tak ta jejich motivace se hnedka zvýší. Já nejsem rasista, nemám nic proti černochům nebo asiatům (mám řadu přátel mezi nimi), ale cigány, tak ty vyloženě nesnáším. Když nějaké potkávám, tak se mi začne ruka tak chvět, že bych jim nejradši utrhnul hlavu. Tohle ale není rasismus nebo nějaká nenávist, to je prostě to, že jim je tolik nadržováno vůči jiným (bílým) občanům našeho státu a to pak člověka sere. A co se týče těch pedagogů samotných, tak to potěš, že něco takovýho si vůbec dovoluje učit děcka na školách.

• 26.11.2014  18:46

Díky úspěchu skvělé jedničky se snažili o další výcuc chechtáků z dosti špatně vymačkané dvojky. Jako asi jo, co se týče podojení diváků filmaři, tak zde lze mluvit o úspěchu. Co se ale týče kvalit Úsvitu opičáků, tak to už ani zdaleka. Vesměs bych to nesrovnával s jedničkou a už vůbec bych to ani nepřirovnával k druhému dílu. Ty rozdílné kvality jsou naprosto zřetelné, proto snad ani nemůže být řeč o tom, že jde o druhý díl. Herecké obsazení nula, přičemž mi něco říkala snad jen ta hl. ženská postava, která mi trochu připoměla bejvalku - takže těžko polemizovat o tom, jestli to lze zařadit do kladu či záporu :D. A co se týče příběhu samotného, tak to jsou dvě nuly. Tak lehce předvídatelná zápletka, kdy už prakticky od prvního momentu víte, co se po celý čas bude dít, tak to je opravdu zklamání. Jo, technologie a animace jsou super, ale o tom přece není celý film. Možná je to ale tím, že Zrození planety opic byl fakt super film, který tu laťku zřejmě bohužel nahodil až moc vysoko, takže to půjde velice těžko překonat, ale tady z tohodle mi ani nepřišlo, že by byla vůbec nějaká snaha o jakési "překonání". Zklamání, protože jsem byl asi opravdu až příliš natěšený, až todle konečně uvidím s domněním, že se bude jednat o jeden z nejlepší filmů roku 2014. Realita ale byla trošku jinde. Hlavní plus z celého tohoto blivajzu je, že jsem za to nevyhodil prachy návštěvou kina. To bych byl zklamán ještě víc.

• 20.11.2014  22:55
    Želvy Ninja (2014)

Moderní pojetí želvých "teenage" ninjů. No, když to řeknu v rychlosti, tak jsem u filmu sice neusnul, ale ani se nijak nebavil. Vzhled želv nebo i toho trhače, kterej tu nemá moc fanoušků díky přirovnání k transformerům, mi osobně nevadil, spíš naopak je to asi hlavní plus z celého filmu společně ještě s těmi pár vtipnými gagy. Ale příběh je vážně bída. Kromě scény, kdy se řítí z lavinového svahu, je to naprosto o ničem a vy jen čekáte, čekáte a stále čekáte, kdy konečně přijde něco pořádnýho, co vás posadí na prdel a pak najednou... Závěrečné titulky a konec ! A to se opovážím tvrdit, že želváci jsou celkem velkým fenoménem, takže takto odfláknutý film si rozhodně nezasloužili.

• 3.10.2014  00:05

První díl Bony a klid považuji za jeden z nejlepších, který v českém filmovém průmyslu vůbec kdy vznikl, takže jsem docela i s nadšením očekával pokračování, v tomto případě dějově probíhající v kapitalistické éře narozdíl od té socialistické z minula. Ovšem s realisticky až spíše pesimistickým pohledem, takže v závěru jsem nebyl tolik zklamán (či překvapen?), jako možná jiní uživatelé, co film shlédli. Nejde tedy srovnávat tento a předchozí díl, to je něco jako "nebe a dudy", což by měli brát v potaz všichni hodnotitelé. Jako ale takové novodobé zobrazení, jak to u nás v tom politickém systému a státním aparátu funguje, tak si myslím, že to je velice kvalitní zpracování. Jsem rád, že jsem opět viděl starou partu veksláků a českých mafiánů -> je to úsměvné, že řada lidí, která byla v minulém režimu trestána za své zločiny, teď v dnešní době opravdu se podílí na řízení státu a to beztrestně a bez ohledu na jejich minulost. Nebo spíš než úsměvné je to dosti i smutné, jakmile si to člověk řádně uvědomí. Todle se tomu filmu musí nechat, protože to vyobrazuje opravdu suprově. Co se samotného hodnocení týče, tak tři hvězdy jsou moc a dvě zase málo - čili 50%.

• 20.9.2014  12:49

Tak konečně po tak dlouhé době se mi podařilo najít tento film, který jsem viděl jako malý kluk ještě v době minulého století na tehdejším kanálu HBO v českém znění. A jak jsem z něj měl sakra těžký spaní, tak to si vzpomínám doposud. Problém byl ale nejen přijít na to, jak se to vůbec jmenuje, ale pak ten film samotný vůbec někde sehnat :D. No ale přeci jen nakonec se mi to podařilo. Co se samotného snímku týče, tak vidět to prvně až nyní, dal bych tomu odpad maximálně jednu *. Je to nelogický a ani teď nejsem schopen říct, co jsem to vlastně vůbec viděl. Naprosto nic nedává smysl a nevím, jestli se jednalo o nějaký žert, sen či nějakou předtuchu v podobě noční můry. Dejavu tu taky funguje, ale bohužel ke kvalitě matrixu to má hodně daleko :D. Ten konec to zazdil ještě víc a já snad ani nikdy nepochopím, o co vlastně v tomto filmu jde. No Dáni mají asi jiný styl a smysl myšlení ve filmu, což beru jako takovou omluvu pro jejich filmařinu a film jako takový nehodnotím jen ze svých subjektivních dojmů, které ač díky hlavně nostalgii v hodnocení vnímám nejvíce, tak i z toho objektivního pohledu.

• 26.8.2014  01:15
    Godzilla (2014)

Spousta chyb a nedostatků, co se například tou zasranou kamerou v některých momentech týče nebo i hlavní pajdulák kazí celej film, příšerně a zbytečně dlouhá stopáž a krátkej záběr na samotnou příšerku - v tomhle ohledu bych osobně změnil název filmu na něco přijatelnějšího. Přeci jen film s názvem Godzilla, kterej má bejt o Godzille a ta tam vystupuje sotva pár minut, tak to je trošku nelogický. Je toho řada, co mě tam sralo, ale přesto to všechno byl sakramenc kurva masaker. Běžte se bodnout vy egoističtí namyšlení prdelo lízači bez špetky intelektu s mokrejma slípkama z kdejakejch hoven pro stupidní retardy (jakým je například ten šašek Wacoslaw) do těch svejch sraček typu expendables a pochopte, že todle je sci-fi. Tady vám mohou z prdele vylejzat ryby a stejně je to vše v rámci žánru. Todle byla pecka, která se nese v pravým duchu Godzilly a zaručeně jeden z nej monster filmů (pro mě s King Kongem obojí top1). Prostě zkrátka už mi sem servírujte druhej díl, jsem natěšenej jako důchodci před slevama v Kauflandu.

• 13.8.2014  22:57
    Na život a na smrt (2013)

Jako komedie to je perfektní, ale jako válečnej akčnák, kterej má základ ve skutečné události, tak to už nikoliv. A v tom je ten problém. Ono to má bejt válečnej film a ne komedie. Amíci budou kurvit i tento příběh, kterej se mohl stát se svým potenciálem a historií jedním z nejlepších válečných filmů všech dob. Bohužel ke smůle všech je todle spíše kvalitní parodií. Je mi líto těch padlých vojáků a už jen skrz to, že díky tomuhle se museli sami obracet v hrobě. Ustřelené prsty ? Však to je dobrý, správnej americkej voják může střílet zubama. Prostřelené břicho ? Dej si na to hlínu. Ale co když mi prosřelí hlavu ? Americkej voják se nikdy nevzdává!!!!! A aby toho nebylo málo, tak si skočíme pár šipek, saltíček a placáku po pěkně strmé skále a ustelem si až dole na kamenech. Ono jednotky Seals jsou připraveny přece na všechno. Nechci jim nějak ubírat na schopnostech nebo tak, ten výcvik musí bejt nehorázně tvrdej, ale amíci nehrajte si na nejlepší. Výcvik brazilskejch speciálů BOPE je na ještě daleko vyšší úrovni. Proti nim jste slabej odvárek. No ale zpátky k filmu. Už i to samotný obsazení je děs a jedinej, kdo mi tam přišel v pohodě, tak byl Bana a neváhal bych ho hodit místo jednoho z těch čtyř kopit, z kterejch se dalo snad trošku jen koukat na Wahlberga, ale i pro něj to nebyl zrovna ten správnej šálek kávy. Pokud tento snímek měl propagovat sílu a schopnosti americké armády, pak funguje s naprosto opačným smyslem, než pro jaký byl vytvořen.

• 8.8.2014  14:47

Nevím jak vy, ale já jsem spokojenej. Ikdyž trošku jsem byl překvapenej, protože sám jsem měl už jako dopředu tucha, že se bude jednat o odpad, jako předchozí díl, ale vesměs né o až tak velkej odpad, který mi byl naservírován. Upřímně se u toho nedá ani žrat, protože z tak naivní a tupé blbosti se vám chce při jakékoliv scéně zvracet. Akčnáky z let minulých, které tito hrdinové natočili, měli svoji kvalitu, zábavnost a prostě jsou to filmy, které mám rád a kdykoliv se na ně podívám. Ale tento šit není ani hoden toho, aby byl hozen do koše. Ani se nedivím, že ještě před vpuštěním do kin na svět zavítala ta pirátská verze. Oni asi i vývojáři sami věděli, že na tuhle sračku do kin stejně nikdo nezavítá, a tak nám to aspoň vpustili na piratebay o něco rychleji. Ale jak jsem napsal na začátku, tak jsem spokojen a těším se na další odpadní výblitek (ehm, expendables 4), takže v roce 2016 nazdar.

• 7.8.2014  13:40

Velice příjemné překvapení, protože upřímně člověk po tom bídném prvním díle toho ani moc neočekával. Nyní se ale CA2 vyšplhal v mém pomyslném žebříčku, co se marvelovských filmů a příběhů jeho jednotlivých hrdinů týče, na samotnou špičku a překonal i tak moji doposud nejoblíbenější sérii iron mana. Jen škoda té samotné druhé poloviny, která film trošku táhla dolů, protože jinak by to bylo bez pochyb na maximální hodnocení. Těším se na další díl. Jo a jen tak mimochodem, ta Scarlett zde byla naprosto k sežrání :3

• 31.7.2014  02:48
    Třída - Život poté (TV seriál) (2010)

Víte, ono se říká, že co je potřeba, aby se člověk změnil a to nejen v otázce chování, ale prostě celkově. Někdo říká, že to snad ani nejde, ale já jsem jiného názoru. Prakticky půl dne čumím na tento seriál a hltám to natolik, že nešlo přestat, dokud to neuvidím celý. První filmík, který předcházel tomuto seriálu, už byl sám o sobě pořádna klasa, kterej si zahrál s vašema nervíkama, takže už jste třeba ani neplánovali, že by vás mohlo psychicky rozkouskovat ještě něco jiného. A ono ejhle, přeci jen přijde ještě i silnější kafíčko. Samotné zpracování je naprosto skvělé, ale co je na tomhle nejlepší je to, jak vás to celé dokáže zpracovat. Pořádně si to pohraje s vašemi myšlenkami, s celou vaší psychikou, že začnete přemýšlet o životě a svých vlastních skutcích, které jste v životě provedli. Neskutečně emotivní a troufám si tvrdit, že víc emotivní snímek nenajdete. Jednotlivé proměny osobností a životy jednotlivých aktérů jak přímo zúčastněných, tak i ze strany rodičů, je naprosto skvěle vyobrazeno a zahráno s bandou praktických amatérů, čemuž se člověk i pak sám diví, že v celku to působí tak úžasně. Jednoznačně ale pro mě osobně byla nejvíc emotivní a nejlepší epizoda v pořadí s číslem 6, která se týkala Thomase. Povinně bych todle pouštěl na školách, aby lidé věděli, čeho se kolikrát i nevědomky s pocitem zábavy na sobě dopouští, a že né všechno je sranda, pokud se tomu někdo směje.

• 13.7.2014  21:48
    Robocop (2014)

Robocop není špatným filmem, to vůbec ne. Jenže nemůžete od filmu čekat něco, co vám v něm nejde najít. Padilha je skvělý režisér a jeho dvojdílnou sérii Elitní jednotky vnímám jako nejlepší svého žánru. Ačkoliv se řadu prvků očividně snažil přesunout i sem, tak to bohužel nemá takový efekt a vlastně celkový nádech, jako jeho předešlé snímky. Ale pro mě to naprosto dostatečně a jasně vystihuje současnou politiku USA aneb "my jsme nejlepší a ostatní nás budou poslouchat!". Pěkně to zpracoval a po celý čas filmu to na vás smrdí na tolik, že je vám z toho blivno. A pak se podíváte během filmu na nějakou zprávu, která ze státu vyjde, tak vám to trkne, že to je vážně pravda a je vám na blití ještě víc. Myšlenka celého filmu je skvělá, můžu říct že špičková. Za to ale kvalita samotného filmu už taková není nebo spíš není to takové terno, které by mě zvedlo ze židle.

<< předchozí 1 2