Koocik

Koocik

Miroslav Kocáb

okres Brno-venkov

Facebook: kocabmiroslav
Instagram: koci4n3k

17 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Toy Story: Příběh hraček (1995)

  „Máš ve mně přítele“ aneb milujte děti své hračky. Pro mě nejlepší animovaný film, jaký jsem kdy viděl a zřejmě už ho ani nic nepředčí. Dokonalý příběh, nádherná animace, skvělé písničky provázející celý animák. Už jen první „špionážní scénka“ vojáků při zkoumaní, jaké jsou nové hračky, mě naprosto v dětství dostala a film jsem si zamiloval i dnes.

 • poster

  Velký bazar (1973)

  Zidi ty komedie ("božské" komedie) prostě umí a tahle je opravdu skvost. Parádní film, který mohu shlédnout nespočetněkrát a stejně mě nepřestane bavit. Nejlepší film s Les Charlots, no ikdyž to většina jejich filmů je skvělá. Jediná nevýhoda je to, že pokaždé při tom filmu dostanu obrovský hlad a chuť na něco dobrýho, když tam vidíte, jak se tam žere a pijou samé dobroty :D

 • poster

  Hačikó - příběh psa (2009)

  Miluju zvířata! Miluju filmy se psí tématikou! A tenhle, tak to bylo fakt něco. Absolutní hra na city. Ač si už ani nepamatuju, kdy jsem brečel naposledy a zřejmě to bude už hodně dlouho, tak dnes jsem u toho filmu brečel jak malej a to né jen jednou. Jeden z nejkrásnějších a nejdojemnějších filmů, co jsem kdy viděl a nakonec bych řekl jen jedno: "Já chci taky Hačiho!"

 • poster

  Trestná lavice (2005)

  Pro mě je tento film více než filmem - možná, že se nejedná o tu nejlepší komedii, ale mě to zkrátka baví. Skvělé gagy, hudba, akce i drama. Navíc tento snímek považuji za jeden ze stavebních kamenů, když jsem se už před pěknou řádkou let rozhodl se sebou něco začít dělat a začala tak moje posilovací kariéra. Proto pro mě bude tento snímek už vždycky v TOP filmech. A to herecké obsazení - neznám film, kde je tolik kulturistů, wrestlerů a kdo ví jakej zápasníků, kteří spolu tak skvěle ladí a navíc Adam s Chrisem tomu dávaj pořádnou dávku vtipu navíc.

 • poster

  Zrození šampióna (2009)

 • poster

  Temný rytíř (2008)

 • poster

  Světla páteční noci (2004)

  Mám rád americkej fotbal a na filmy s jeho tématikou se vesměs kouknu mile rád. Ovšem co se týká tohoto snímku, tak to byl opravdu zážitek prvotřídní. Prvotní očekávání bylo to, že se zase bude jednat o ten bláhový americký sen, kde když budete věřit a poctivě plnit, lze dosáhnout všeho. Neříkám, že to je špatný sen, přeci jen každý z nás by jsme měli něčemu věřit, ale hlavně je těžké to natočit do té podoby, aby vám to samo o sobě nelezlo na nervy. A ono ejhle, tady ani žádný sen snad není. Nebo možná je, ale přes všechny ty hovna co se vám snáší na práh a řada těch neustálých neúspěchů to bere i z pohledu, že k dopracování onoho snu nevede jen ta zlatá cesta. Zákon padajícího hovna je častějším vyobrazením než ten dokonalý život. Najde se tu řada různorodých osobností, ke kterým si člověk během celého filmu najde cestu a s některými se dokáže třeba i stotožnit. Ať je to neskutečný talent, jehož budoucnost mu zhatí zranění; hráč, na kterého je kladen největší důraz, protože je synkem místní fotbalové legendy, a proto není lehké vyrůstat v jeho stínu a nakonec třeba nejdůležitější postava celého mužstva, naprosto uzavřený quarterback, který žije se svojí nemocnou matkou. Herecké obsazení vám tehdy skoro nic neříkalo, ale na to, že to byla banda úplných nováčků, to zahrála více než úctyhodně. Hudba skvělá, ty dramatická vyvrcholení ještě lepší a celá ta kombinace všeho je naprosto perfektní. A do toho ještě ten pocit, že se jedná o skutečně životopisné dílo. Úžasné a nebojím se tvrdit, že je to vůbec sám o sobě dokonalý snímek, který by nemohl být už za žádné situace lepší. "MOJO Panthers!!!"

 • poster

  Mistr neznámého boje (1993)

  Můžete si říkat co chcete, ale todle je rozhodně jeden z těch nejlepších starších akčňáků, co byl v minulém století vytvořen. Kam se hrabou Lundgrenové, Saegalové, Van Dammové apod. V tomhle je Dacascos všechny posadil z vysoka na prdel (ačkoliv je to asi jediný jeho dobrý film :D). Ta lehkost, přímočarost a smyslnost celého filmu, to je jak samotná capoiera, při jejíž bojových scénách jen s otevřenou pusou hledíte a říkáte si, zda-li je tohle opravdu možné. Ono přeci jen více než bojové umění, tak je to tanec a v tom je to tak zvláštní a specifické. Ze závěrečné bojové scény jsem měl nejednou husí kůži, protože ten pocit, že někdo se za vás postaví a snaží motivovat, to je něco, co člověk jen tak nevidí a na mě to zapůsobilo opravdu velice. Jen škoda, že akční filmy tohoto typu by dnes už jen těžko uspěly a vlastně by aji jen těžko vznikaly.

 • poster

  The Plague Dogs (1982)

  Brutální. Moje vyjádření jedním slovem a to opravdu brutální. Nesnáším týrání zvířat a pokusy na zvířatech a obzvlášť ze všeho nesnáším týrání psů, o kterém tento film z části je. Na konci filmu jsem nemohl popadnout dech a zmohla se mě akorát naprostá bezmoc a lítost, jak se my, hnusní a sobečtí lidé, dokážeme chovat ke zvířecí říši. Důraz na city a psí oddanost a snahu najít si svého "pánečka" ikdyž vás lidé týrají, odmítají a zatracují. Autor to v celém snímku vystihl dokonale (nebo aspoň na mě to mělo takový vliv a já to z toho takhle chápal). Skvělý, ale velice smutný animák, který rozhodně není dělán pro děti a kde hlavní myšlenkou je zvěrstvo v podobě krutých lidských činů. Chudáci pejsci s lišákem.

 • poster

  King Kong (2005)

  Pamatuji si, jak jsem se tenkrát jako malej (pokud tuším správně, tak šestá třída na ZŠ) neskutečně těšil, až tento film uvidím. Ať už to byly filmy s King Kongem nebo Velký Joe, vždycky jsem to neskutečně miloval. V té době jsem pochopitelně ani neměl moc "osobních" peněz, jen co jsem si zvládl našetřit z kapesného a odměn za vysvědčení apod. Celé své tehdejší úspory jsem utratil za originální dvd tohoto filmu a je to jedna z věcí, kterých nebudu nikdy litovat. Pro mě je tohle naprostý skvost celé kinematografie a jeden z nejlepších filmů vůbec. Má to naprosto vše, co k dokonalosti patří a pro mě je King Kong srdeční záležitostí. Pochopitelně jediná výtka, která jako jediná filmu možná dává ten romantický záměr, je samotný konec tohoto obřího opa. Problém je ale jedině z toho ohledu, že jako velký cíťa se až moc vžiji do samotného Konga a sám bych byl díky tomu raději, aby vše dopadlo jako v pohádce.