Tred2

Petr Šotnar

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 29.5.2016  01:36

Tři hvězdičky jen díky hlášce o Star Wars: "Aspoň se shodneme, že třetí díl je vždycky nejhorší". Taková míra sebeuvědomění se musí ocenit.

• 6.4.2016  18:30
    Jessica Jones (TV seriál) (2015)

Takhle nějak si představuji komiks do seriálu. Banální vztahové trapárny stáhnuté do pozadí, sem tam se zakleje, a sem tam se zabíjí (no, vlastně se zabíjí docela dost :-) ). Prostě se to nesnaží chovat jako ty mainstreamove sračky, kde se každou minutu musíte smát infantilním vtipům nebo točit oči ve sloup, když se snaží hrát na strunu rodiny. Dalo by se tomu určitě vyčíst, že to působí trošku lacině a dějově chabě (ono je fakt, že ten hon na záporáka byl trošku přetahovaný), ale celkově jsem z toho měl dobrý pocit. Krysten Ritter to zvládá zahrát s jedním ksichtem a je vidět, že mimo seriál asi taky bude slušnej podivín. Daredevil je o něco lepší, ale Jessica Jones je určitě slušným pokračováním cyklu. Druhé sérii se bránit nebudu.

• 15.11.2015  03:44
    Forever (TV seriál) (2014)

Zajimavé téma, skvělý představitel hlavní postavy, na seriál této ráže i solidní vedlejší postavy.. Taková povedená vykrádačka zaběhlých předloh (seriál je si toho plně vědom a sám na to přímo naráží). Bohužel se kvuli nízké sledovanosti seriál nedočkal druhé série a tak vůbec finále bylo takové.. poloviční. I tak ta jedna série potěšila. Slabší 4.

• 28.2.2015  23:14

Čekat v dnešní době něco jiného od moderně pojatého remaku "legendárního" příběhu by bylo skoro až naivní. Je to sračka, ale na podobné jsme v dnešní době zvyklí a bereme to jako standard. V rámci těchto skutečností je to snesitelná patlanina. Lepší 2.

• 24.2.2015  08:21
    +1 (2013)

Něco mi tu asi uniklo. Podle komentářů ostatních jsou zde komplikované rozbory společenského chování a rafinované prvky originálního sci-fi. Ja vidím pouze bezhlavou a bezpatou rádobyromantickou pakárnu, kde se postavy chovají tak iracionálně, jak jim jen lidské chápání umožní. A konečný vrchol filmu? Ne sorry, to jsem prostě nežral.

• 9.11.2014  23:07

Po druhé po několika letech shlédnuto.. V asi 200min Ultimate cutu. Watchmeni jsou pro mě zvláštní jednou vlatností (nepočítám to, jak je dílo zvláštní samo o sobě). A to tím, že mě chvílemi naprosto "ničí" a přivádí mě do diváckého orgasmu a chvílemi mě zase hází pod studenou sprchu, abych se uklidnil a skoro až naštval. Asi minutu před koncem druhé projekce jsem chtěl z 5*, které jsem plánoval v průběhu dát, přejít na 4. Poslední "kop", který mi film uštědřil, mě donutil zůstat na plném. Faktem je, že tolik opravdových životních rozjímání a krutých ironií jako Watchmeni podávají, uvídíte jen v málokterém jiném filmu..

• 14.9.2014  09:01

Jako adaptace hry dosti zdařené. Sice bych od Needů očekával trošku lepší soundtrack, a méně romance (né, že by jí tam bylo moc, ale spíš byla tak nějak do očí bijící.), ale celkově spokojenost. Osobně bych chtěl jít s hodnocením výš, ale již zmíněné + pár otrtavných/stupidních momentů mi to nedovoluje. Ja jsem byl určitě spokojenější než u Fastů. Lepší 3.

• 7.9.2014  18:34
    Želvy Ninja (2014)

Pár vtipných scén co fungovalo i pro nenáctileté, jinak teenage sračka. Nic víc, nic míň. Nebýt úplně debilního cz dabingu, byl bych ochoten jít o stupeň výš.

• 6.9.2014  19:44

Udělal jsem klasickou chybu. Nechal jsem se navnadit hypem. Čekal jsem něco jako alternativní Avengery. A něco podobného jsem vlastně i dostal. Ale s méně charakteristickými postvami a slabší dějovou linií. A přiznám se, že mě už moc nebaví ta Marvelovská snaha o to být cool (hlášky a vtipné mezi-scénky). Když jsem to viděl poprvé, tak to fungovalo, ale po bůhvíkolikáté už to prostě není ono. Ne, že bych si GotG neužil, nedej bože, že by byli špatní. Ale není to taková prda, jak jsem očekával. Lepší 3, Horší 4.

• 25.6.2014  02:56
    Filosofové (2013)

Filozofická koverzačka bez jasného cíle. Průběh filmu je docela stravitelný, chvílemi je to skoro skoro až dobré. Bohužel závěr je úplně o ničem a tak film působí jako takové letní rozptýlení, které vyšumí, jen co se objeví závěrečné titulky. Koukatelné to je, ale prostě v rámci žádného žánru mě to ani zdaleka nestačí.

• 13.6.2014  19:49

Pár hlušších scén to mělo, něco za ta léta ztratilo na vtipu, ale jen málokterá komedie dokáže vyvolat výbuchy smíchu. Airplane! mezi ně patří.

• 11.6.2014  03:28

Takhle nějak si představuji moderní filmové scífko. Dobrá, neohraná zápletka, využití několika fungujících prvků a jejich vkusná kombinace se svým vlastním. Skvělí herci (Emily jako supervoják byla bezva, a do Toma bych to popravdě před filmem neřekl). Audiovizuál dosti strhující a atmosferický. Část, kdy se vše rozjíždí je nucené zlo, které se dá přežít, vše okolo je prakticky na plný počet. Finále trošku hollywoodské, ale popravdě bych to asi ani jinak nechtěl. Zatím nemám "chuť" jít na plný počet, ale fakt je, že tomu nic prakticky nebrání. Třeba po další projekci ...

• 7.6.2014  12:38

Nemůžu si pomoct, ale já mám prostě rád podobné příběhy, kde se začíná doslova na nule a vše eskaluje až do situace, kdy to vypadá beznadějně, což se následně snadno povede spravit a vše se dostane zase do normálu (určitě je pro to nějaký termín). Olivia Wilde je jako vždy hot, Rockwell tradičně slušný a vůbec všichni jsou tu alespoň snesitelní. Má to několik parádních scén, ale kvůli mdlé první polovině nemůžu jít výš, než 3.

• 7.6.2014  01:16
    V tajnosti (2013)

Malfoy byl šíleně otravný, celý film hodně nudný, až úplný závěr trošku zaujal. Celkově ale docela velké zklamání. Ne, že by to bylo "nekvalitní", ale je to prostě velmi těžko stravitelné.

• 1.6.2014  00:01

Akční scény prošpikované stupidními hlášky, výkřiky a rychlým střihem. Logika celého děje existuje ve své vlastní realitě, kde se nemusí nic řešit. Policie má evidentně nekonečný počet špatných řidičů a s tím i aut. Jediná potenciálně sledovatelnější scéna byla paradoxně střižená na dlouhou ale nakonec taky nedopadla. Osobně jsem se spíš přikláněl s hodnocením ještě níž. Jediné, co mě zaujalo byla scéna s "uvědoměním" (Oh, shit... what?) a nakonec závěr. Popravdě nechápu, proč film, který je po scénáristické stránce stupidní, jak Getaway je, má tak slušný závěr. Samotný závěr už toho moc nenapraví, ale aspoň mě "přemluvil", abych zaokrouhlil výš. Horší 2.

• 29.5.2014  18:38
    Sousedi (2014)

Na dnešní dobu už klasický, retardovaný, humor, který se snaží všechno "rvát" a přitom doufá, že to bude vtipné. No, ono moc není. Rogen bídný, Byrne a Franco slušní a Efron pak parádní. Několik slušných momentů to ale mělo (což už u dnešních pakáren nebývá úplně zvykem) a tak to klidně nechávám někde u průměru.

• 27.5.2014  19:45
    Robocop (2014)

Kecy okolo jsou většinou trapné. Myšlenka za tím vším je zajímavá, ale už tím, že je to remake, to nemůže být hlavní, a už vůbec ne jediný, tahač. Druhá půlka je o něco lepší než první, ale bohužel logika hlavních "zlounů", jejich myšlenkové pochody a vyjadřovaní toho všeho to vždy táhne hodně dolů. Akční sekvence se daly, i když logický spád mi tam taky hodně chyběl (hlavně ale ten střih, pff). Celkově nemůžu říct, že by mě to naštvalo, ale spíš jen nechalo vlažným, stejně tak jako většina remaků kultů, jenž se v posledních několika letech zrealizovaly.

• 19.5.2014  09:07
    Godzilla (2014)

Audiovizuálně našláplé, skoro k prasknutí. Pro někoho dost, pro někoho ne. Postavy jsou docela nepodstatné, stejně jako logika (hlavně hledání "stop", které jsou nepřehlédnutelné, mi přišlo vtipné). Celková podstata filmu a jeho cíl jsou, jak jsem zjistil, pro mnohé dosti fascinující. Mně to bohužel nějak minulo a tak nemůžu jít výš.

• 12.5.2014  16:06

Taková "normální" Andersonovka. Jako už běžně, film sází na zajímavé postavy a dobré obsazení. Těží zejména z momentů a dialogů, resp. monologů. Celkově velmi svěží, sympatické a zábavné. Já jsem byl spokojen. Lepší 4.

• 12.5.2014  04:28

Povedené 3D, a velmi dobré akční scény. O to větší škoda je, že jich je tak málo. Amazing Spider-man je jedna velká romance na jejíž pozadí se točí nějací padouši, které musí Spíďa pomlátit. Neakčních scén, ktére by za něco stály je tam tak.. 2. Vizuál je tedy super, scénář hrozný, postavy ploché a nudné, herci o ničem (pouze Foxx se snažil, ale tady nebylo o co, bohužel), Garfield je strašná volba pro Spider-mana, to mi nikdo nevymluví. Tenhle restart vypadal hrozně už od začátku a zatím se nic nezměnilo.

• 1.5.2014  20:23

Uznávám, že to kvalitativně na seriál nemá ani zdaleka. Zápletka na 90min je jednoduchá a postavy nemají moc prostoru, hlavní cíl byl, narvat jich tam co nejvíc, z nostalgických důvodů. Ubylo jízlivých narážek a chyběl tomu ten cool nádech (ten se jakoby vytratil s přibyvšími lety herců), ale jako zakončení seriálové série je to přijatelné. Navíc okolnosti, jež dali vzniknout filmu jsou samy o sobě dosti zajímavé (a taky jsou důvod, proč šla kvalita dolů.. bohužel). Vzato kolem a kolem, je to průměrná televizní jednohubka, která fanouška seriálu ale určitě potěší.

• 21.4.2014  10:11

Capitan America nikdy nepatřil mezí mé nejoblíbenější komiksové hrdiny. Ne, že by mi nějak vadil, ale nechával mě prostě vlažným. Filmová jednička pak jenom utvrdila můj postoj vůči němu. To Winter Soldier už hraje na trošku jiné úrovni. Ne/klasicky si dvojka snaží brát ale i nechávat prvky, které v poslední době bývají hodně užívané. Spoustu si toho bere z Avengers (pochopitelně, když to byl takový úspěch, snaží se z toho ždímat, co to jen jde), krom toho hraje rozsáhlou špionážní hru. Hodně ubylo těch vtipných hlášek, za což jsem rád. Mít je v Avengerech se mi líbilo, dostávat je pak v každém komiksu, jako na běžícím pásu, už žase tak ne. Ve WS jich padne opravdu jen pár. Další věc jsou vztahy. Milostná linie tu není žádná, a ono to ani nevadí. Vlastně naopak. Osobně nemám úplně v oblibě koncepty, kdy se pořád tahají kostlivci z minulosti, ale s tím se bohužel, hlavně v případě Kapitána, musím smířit. Winter Soldier je určitě mnohem vyzrálejší než jeho předchůdce a mně postavu Capitana trošku pošoupnul blíž k srdci.

• 21.4.2014  09:16

Velké zklamání. Film jde do extrému, logiku se ani nesnaží parodovat a hercům neumožňuje vůbec žádný projev. Od Transcendence jsem už podle traileru moc nečekal, ale ve výsledku jsem dostal na držku jak už dlouho ne.. v tom špatném smyslu. Nemám moc co víc dodat, nemám jedinou věc, co bych extra vypíchl, abych vychválil. Celkově je to prostě regulerní, neúmyslné, Béčko. Vřele nedoporučuji.

• 16.2.2014  20:09

Coenovky jsou vždy něčím zvláštní. Postavy v jejich filmech jsou tak podivně trhlé a vlastně velmi lidské (žádní přehnaní hrdinové nebo chytráci). Svět, který vytváří pro své příběhy se moc nelíší od toho skutečného, ale přeci jen je tam něco navíc, co zaujme. Pro mě Llewyn Davis není zase až tak přitažlivý (jako film), protože jsem hudebně dementní a moc mě to k tomu žánru/kultuře netáhne. Přesto však mě film pobavil a uspokojil moji diváckou touhu. Němůžu si pomoct, ale to jak se Coeni staví k určitým situacím mě prostě hrozně sedí.

• 10.2.2014  23:22
    Prozíravost (TV seriál) (2012)

Zatím jsem chytl jen první díly na Universalu, ale musím říct, že mě docela překvapily. Na tyhle televizní kriminálky moc nejsem. Perception ale vnáší několik zajímavých prvků na scénů + má velmi dobré ústřední duo. Některé zvraty jsou hodně naivní a jednoduché, to se ale třeba s dalšími díly zlepší. PS.: CZ dabing co běží v TV mi dal rakovinu.

• 10.2.2014  17:25
    She's a Fox (2009)

Jednoduchý kocept, docela slušně zpracovaný. Bohužel tím i dost nudný.

• 10.2.2014  00:38
    Konzultant (2013)

Stává se vám někdy, že nad něčím přemýšlíte a po chvíli si uvědomíte, že jste se myšlenkami dostali někam úplně jinam a ani nevíte jak se to stalo? Tak nějak jsem si připadal při sledování Counselora. Ukrutně natahované scény, které při své ukecanosti zapomněly na to, že by měly mít i nějaký význam. Prakticky každá věta obsahovala prázdnou pravdu nebo stupidní fakt. Už dlouho se mi nestalo, že bych sledoval film a během některé scény měl chuť vzít obrazovku a prohodit ji oknem ven. Scéna kdy Fassbender telefonuje ve svém autě, s některým ze svých "přátel", mi tuhle chuť přivodila. Měl jsem to štěstí a shlédnul jsem Extended verzi, s asi jen dvěmi krátkými pauzami na záchod a uklidnění, a musím seznat, že takhle nasraný jsem už dlouho nebyl. Jestli tyhle pseudointelektuální sračky někoho opravdu baví, tak se mu divím a zároveň mu závidím. Já mám chuť si vyzkoušet Bradův obojek, při pomyšlení nad další projekcí. Slabé 2 za technickou stránku. Obsahově je to na Absolutní nule.

• 7.2.2014  13:22

Herci jsou "sympaťácí", bojové scény jsou velmi povedené. Kluci jsou trošku našláplí, ale to mi ani tak nevadí. US Army tu není ukázána v 100% zářivých barvách, to se mi taky líbí. To, že Amíka zachránil, ten kdo ho zachránil, příběhu dává trošku zajímavější smysl. Ale pořád je to prostě Amerika. Být Amík je super, stojí se za to prát a všichni nás musí mít rádi, protože jsme skvělí. Tyhle filmy by měli zásadně točit neameričani, aby k tomu byl trošku dodán nadhled a nějaká sebekritika. U těchto kousků se hodnocení liší podle toho, jak moc jste ochotni tolerovat fakt, že se jedná nějakým způsobem o oslavu USA. Já to sice moc nemusím, ale nemůžu přehlídnout fakt, že celá půlka filmu, která byla jedna velká akční scéna, mě prostě bavila. Řešit kolik je na tom pravdy nechci. Slabší 4.

• 5.2.2014  18:23

Škoda, že se k tomu příběhu nedostal někdo jiný, než Disney(ano, já vím). Takhle to působí jako propagace studia s náhodným příběhem, který k tomu byl přiřazený. Ale tak nějak se mi povedlo v hlavě odfiltrovat všechny ty Myšáky a princezny a vnímat jen to "podstatné". Příběh je to jinak pěkný, dokáže potahat za emoce z obou stran (radost, smutek). Libový audiovizuál a hlavně úžasní herci (s, o úroveň lepší, Emmou Thompson). Někdo to automaticky zavrhne, jako další z mnoha "zmanipulovaných" příběhů, upravených pro vlastní potřeby. Někdo, jako třebá já, to prostě neřeší a "vezme si" jen to co chce, a tak bude spokojenější.

• 4.2.2014  21:28

To, že jsou záporaci mentálové, kteří nemají ani základku, je už docela zaběhlé. To, že musí dávat nepříteli tolik šancí, kolik jen potřebuje, na to, aby je porazil, taky. To, že hlavní hrdina je mamlas, už tak běžné nebývá. Chápu, že u adaptací her/komiksů se k tomu musí přistupovat trošku s nadhledem, takže jsem čekal, že scénář bude stát za prd, i tak jsem byl "překvapen", až jak moc bídné to je. Nesympatické postavy, absolutní neschopnost vyvolat empatie (vůči komukoliv), nepodstatný děj, samoúčelné prvky prakticky v každé scéně. Punisher se snažil, audiovizuálně určitě obstál víc než dobře, to je tak ale asi všechno. Pokud filmu jde o to být čistě konzumní střílečka / vyvražďovačka, tak by se měl vys*at na všechny ty dojemný scény, který působí přinejlepším stupidně a držet se kosení.. čehokoliv. Punisher chtěl víc, než mohl nabídnout.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10