Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Kdybych si mohla vybrat dobu, kde bych měla znova žít, asi bych šla do éry prohibice. Já vím, nebylo by to lehké, postavení žen nestálo za moc, ale jsou to tak osobité a šílené časy, že prostě člověk neodolá. Teď tedy k seriálu - chytla jsem se hned na začátku a s každým dílem jsem vymýšlela další a další manévry, které by se tam mohly objevit. A co? Až na výjimky všechno špatně. A s koncem druhé série naprosto souhlasím, kdyby se stalo něco jinak, už bych si říkala, že to stejně skončí takhle později. Spíš by to ubralo na principu, na kterém si všechny rodiny a další gansteři zakládají. (s03 s novou postavou fajn, ale pořád mi tam chybí ten Lucky a Al, rozhodně by si zasloužili víc)

MasterChef (2010) (pořad)

Málokterý pořad je pro mě - nekuchaře takovou inspirací jako právě tenhle...Jen kdyby si všichni dokázali udržovat odstup a bez zbytečných srdceryvných scén vyjádřit to, co dokáže Bastianich několika slovy. Jednoznačně jedna z nejzajímavějších osobností poslední doby. Jen škoda, že ti, co si moc otvírají hubu dlouho nevydrží a vyhraje tak ... typický Američan. (začátek 3.season - těžko říct, jak to dopadne s Christine, ale pokud se probojuje do týmových úkolů, rozhodně bude na co koukat; snad to nebude přeslazené...ale Joe to řekl vážně sakramentsky dobře - on se umí usmát??) PS: Ben Starr je legendou a bude snad jediným soutěžícím, kterého si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Úžasný člověk. SEASON 4: Lidi sice nadávají na přílišné projevování emocí, ale tak co už. Je to Amerika, tam by ti bez těch emocí nemělo jinak šanci na přežití. Někteří soutěžící na castingu pobavili více, někteří méně, ale i přesto se nemůžu dočkat pravého zápolení s kuchyní. (záruka kvality českých titulek je samozřejmostí, bez nich si neumím představit, jak bych zvládala chápat, co do těch jídel přidávají :)) EDIT PO 4.SEASON: No tak jo, po castinzích jsem to pomalu přestala sledovat, nevím no...ty první tři řady jsem opravdu milovala do poslední minuty, ale už to hold pro mě není tak horký. Blog Bena Starra tak nejspíš zůstane jediné, co budu mít s Masterchefem společného.

Nitro Circus (2009) (pořad)

Já ho žeru! Travise samozřejmě. On dá backflip snad na všem a za každé situace. Ale opravdu nejvíc mě dostala Jolene. To je pravý idol všech - mužů i žen. Je půvabná, žádná mužatka a má páru, že by před ní mnozí rádoby siláci padli na kolena. Když se holt sejde dobrá parta, najde se balík peněz a přidá pohodová atmosféra - člověk aby se pak dostal k nějaké práci.

Life Cycles (2010)

Prostě mě to dostalo. Dojmutí bylo na místě. Už jsem se s pár podobnými filmy setkala, ale vážně tohle bylo něco. Úroveň zpracování, OST, ale hlavně dokument jako celek byl...k zamyšlení? Asi jak pro koho. Já jen vím, že jsem se bavila a člověk nemusí být biker, aby byl unešen. Ach ta příroda.

Ninja Faktor (1997) (pořad)

Nestydím se za to, co mám ráda (většinou). Ale Sasuke tou věcí rozhodně není. Jak je možné, že mě taková blbost dokáže takhle zaujmout? Má to prostě tempo, pořád se něco děje a já s dalším dílem už vyhlížím mé favority. Vždycky mě nadchne to, jak si tam navzájem všichni přejou postup a pomáhají si. Holt pro některé se to stalo životním posláním. Já jen doufám, že i ti nejsilnější si pak ale uvědomí, že to nemůžou dělat do nekonečna a zanechají toho, aby se mohli stát legendou.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

To je tak snadné! Myslím tím zamilovat se. Jen si to představte - sedíte v pokoji a ať děláte co děláte - nuda jako hrom. Zajdete sem a hle! 14 dní prázdnin uteče jako voda. Raduju se. Dojímám se. Těch 8 (9. jsem neviděla - očividně) sérií jsem se cítila jako jedna z party. K některým se můj vztah měnil, u některých jsem si byla jistá, že mě nezklamou, ať udělají cokoliv. Jako celek to prostě klapalo a přes očekávané zvraty mě to stejně vždycky určitým způsobem překvapilo. Děkuji. EDIT: Tak a je to tady, Scrubs si našli cestu i na televizní obrazovky. A jak to dopadlo z pohledu věrného fanouška? No...žádná sláva to není, ale rozhodně jsem mile překvapená. Nejpodobnější si je Sarah (Elliot). Janitor ujde, na Coxe se člověk zvykne, Carlu ještě přežiju. Přes co se ale pořád ještě nemůžu přenést je Kelso, není správně děsivý...Turk je vtipný, jak přišli na Dolanského? Ale jooo, docela v poho už. Jen JD má až moc veselý hlas i v situacích, kdy u Zacha to prostě poznáte. Teď mi přijde, že i vážný situaci budou pochopeny až moc light. No uvidíme, rozhodně chci ale poděkovat, že se snažili a ta úroveň je fajn. Dabing prostě neurazí ty, co seriál už nějaký ten pátek znají, ale dovedu si některé dabéry představit jako lepší volbu. 65% EDIT II - Čekala jsem na díl, kdy Elliot řekne - I love U2 a Flowers se zeptá, co to říkala. A sakra, to nemohli vymyslet něco, co by vyznělo dobře v češtině? "Miluju U2." "Cože?" "Říkala jsem, že tě miluju.! Ehm...what?

Pán času (2005) (seriál)

Neříkejte, že jste si aspoň jednou jedinkrát nepomysleli, že Doctor někde prostě musí být a třeba bude příště řada na vás. Protože já jo. A vždycky mi to dodá takový ten pocit toho, že nic není nemožný...Co se samotného seriálu týče, tak souhlasím s tím, že ne každý si cestu k němu najde. Ale jakmile to na vás přijde, tak není co řešit. Narozdíl od mnohých mi změna z Davida na Matta padla jako ulitá. Navíc se dokážu odprostit od toho, co bylo a užívám si každou minutu, ať to hraje kdo chce. Tohle je příběh, který musí přežít a být sdělován dalším a dalším generacím. The Best episodes: Blink ep. to začalo, to byla taková síla a The Weeping Angels jsou zatraceně děsiví. A druhá nejoblíbenější je The Doctor´s Wife, následovaná The Girl In the Fireplace. Pokud mám ještě zmínit monstra, tak miluji ty, která si hrají s vaší myslí. A asi nejlépe to dokázali zatím Silence. Freaky.

Wipeout - Souboj národů (2011) (pořad)

Tu jednu si zaslouží "excelentní" moderátorka (u které se člověk prostě musí zamyslet nad tím, jak jsme tu laťku zase šoupli o něco "výš"). Ani o ťuk víc.